1165 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 04 Mayıs 2017 09:11
CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın siyasette gündemi değiştiren önerisi hakkında Ahmet Türk'ten açıklama geldi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevinden alınan, eski DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın Meral Akşener’in de yer aldığı birlik önerisine yanıt verdi.

Salı, 04 Nisan 2017 15:54
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven, Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde Abdullah Öcalan için düzenlenen doğum günü etkinliğinin ardından polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınma nedeni öğrenilemeyen Güven, Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Abdullah Öcalan’ın 68’inci doğum günü nedeniyle doğum yeri olan Halfeti'nin Ömerli Mahallesi'ne gitmek isteyenler, Halfeti ve Birecik ilçelerinde polisin oluşturduğu 13 uygulama noktasından, Valiliğin yasak kararı hatırlatılarak geri gönderildi. Bazı kişilerse patika yollardan yürüyerek Ömerli Mahallesi'ne gitti. 

Cuma, 24 Mart 2017 17:09
DTK eski Eş Genel Başkanı Emine Ayna adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Dün gözaltına alınan eski milletvekili Emine Ayna, tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkemece “adli kontrol” şartıyla serbest bırakıldı.

Cuma, 21 Mart 2008 13:45
Rıfat Okçabol

Parti kapatılması bir demokrasi ayıbı; halk, partileri seçimlerde vereceği oyla cezalandırır. Tamam da, Nasrettin Hoca'nın "Hırsızın hiç mi suçu yok?" sorusu gibi (en azından bazı) partilerin, Refah Partisinin (RP), Fazilet Partisinin ve bunların uzantısı olan AKP'nin hiç mi suçu yok? Bu partiler, demokratik, laik ve hukukun üstünlüğüne inanan partiler mi?

Cuma, 03 Mart 2017 10:45
Akif Akalın

Aslında daha güvenilir kaynakları tercih ettiğimden, televizyonda haber izleme alışkanlığım yok. Geçen akşam, büyük olasılıkla yükselen sesler nedeniyle dikkatimi çeken bir Meclis Salı konuşması izledim. Kılıçdaroğlu konuşuyordu. İktidara verip, veriştiriyordu.

Salı, 22 Kasım 2016 15:56
HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan hakkında, Demokratik Toplum Partisi tarafından düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmadan dolayı 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan'ın 19 Ekim 2008 tarihinde Kadıköy İskele Meydanı'nda Demokratik Toplum Partisi (DTP) tarafından düzenlenen bir toplantıda Abdullah Öcalan'ı övdüğü iddia edildi.

Pazar, 22 Mayıs 2016 09:00
Özkan Öztaş

Gündemde uzunca bir zamandır yer edinen dokunulmazlıklar meselesi geçtiğimiz hafta itibariyle yeni bir evreye girmiş oldu. Bahsi geçen konularda HDP’li vekillerin yargılanması ve tutuklanması gibi başlıklar da var.

Pazar, 14 Şubat 2016 08:30
Özkan Öztaş

Tabiatın kanunudur. Akıntıya direnemeyen her şey bir vesile savrulur.

Dinselleşen Türkiye’de ve böylesi bir iklimde seküler ve ilerici bir hattı savunmayan her özne geriye düşecek, savrulacaktır.

Perşembe, 28 Ocak 2016 16:46
Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk hakkında 7 yıl 6 aydan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olmak", "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" ve "2911 sayılı yasaya muhalefet" suçlamalarıyla, 7 yıl 6 aydan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Türk hakkında hazırlanan 44 sayfalık iddianame, 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Cuma, 10 Temmuz 2015 00:09
Muş Devlet Hastanesi’nin verdiği "Yüzde 96 engellidir" raporuna rağmen tutuklanarak cezaevine konulan diyaliz hastası Celal Şeker için yapılan "infaz ara verme" başvurusu Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından reddedildi.

Kapatılan Demokratik Toplum Partisi’nde (DTP) çalıştığı için hakkında 2008 yılında Van 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde örgüt üyeliği suçlamasıyla dava açılan Celal Şeker, hastaneden gözaltına alınarak cezaevine götürülmüştü. "Yüzde 96 engellidir raporu" olan ve günde dört defa diyalize girmesi gereken şeker tutuklu bulunduğu cezaevinde ölüme terk edildi.

Cumartesi, 06 Haziran 2015 22:15
Ozan Gülhan (*)

Ön Bilgi: Bu yazı, 2 Haziran 2015 tarihinde #DirenTerazi blogunda yayınlanan “Kahrolsun Sekreter Diktatörlüğü, Yaşasın Bağzı Şeyler!” isimli yazıya ek açıklama olarak yazılmıştır.

Çarşamba, 18 Aralık 2013 13:45

Kürt dilini ve Kürtçenin durumunu konuşmak için söze başladığınızda son 10 yılı tüm tarihlendirmelerden farklı bir yere koymakla bu tarihe haksızlık yapmış olmayız sanırım. Yaşanan trajikomik olayları anımsak ve tekrar hatırlatmakta fayda var. Bir de gözden kaçan kimi ayrıntılıların üzerine gitmek niyetindeyim. Çünkü yapılanlar, ikiyüzlülüğü ve gericiliği kadar güldüren cinsten bir yanıyla.

Cumartesi, 02 Kasım 2013 15:55
Türkiye'nin AİHM'ye gönderdiği savunmada, DTP yöneticilerini ölümle tehdit eden ifadelerin bulunduğu gazete yazısı, 'eleştiri özgürlüğü' sayıldı.

Bolu’da yerel gazetede dönemin DTP yöneticilerinin ismini tek tek yazıp, “Bundan böyle şehit edilen her güvenlik görevlisine karşın, bunlardan birinin aynı kaderi paylaşması toplumun çoğunluğunun isteği haline gelmiştir” diyen gazeteci için Türkiye ’nin AİHM’de şok bir savunma yaptığı ortaya çıktı.

Cuma, 16 Ağustos 2013 20:39
İzmir'de yaşayan 64 yaşındaki Sultani Acıbuca'ya, katıldığı beş eylem ve Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde yaptığı konuşma nedeniyle 'terör örgütü üyeliği' suçundan verilen 6 yıl 3 aylık hapis cezası, Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından bozuldu.

Mahkemelerde, çoğunluğu genç olmak üzere binlerce yurttaşın, yasal eylemlere katıldıkları için “örgüt üyeliği” cezasıyla mahkûm edilmesi yüksek sesle eleştirilirken, Yargıtay’dan tarihi nitelikte bir karar geldi.

Pazartesi, 26 Ağustos 2013 11:20
İzzettin Önder

Bir zamanlar hükümetin, daha doğrusu partinin etrafından fır dönerek, partiyi ve liderini övmede, daha doğrusu pohpohlamada öne çıkanlar, nasıl anladılarsa(!), son dönemlerde gemiyi terk etmeye başladılar. Kimi emredilen görevi kabul edip son aşamada işi bırakarak zevahiri kurtardığını düşündü, kimi anlaşılır-anlaşılmaz ifadelerle biraz üzgün olduğunu belirterek günah çıkarma yoluna saptı.

Pages