5334 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 07 Şubat 2019 14:13
Diyarbakır Barosu, öldürülen Baro Başkanı Tahir Elçi'nin 3 muhtemel katilinin belirlendiğini açıkladı.

Diyarbakır Barosu, 28 Kasım 2015'te Sur ilçesinde öldürülen Baro Başkanı Tahir Elçi'nin 3 muhtemel katilini belirlediğini ve faillerin yarın açıklanacağını duyurdu.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle ilgili Londra Üniversitesi Adli Mimarlık Bölümü'nce hazırlanan raporda cinayetin muhtemel 3 faili belirlendi.

Cuma, 08 Şubat 2019 07:54
Londra Üniversitesi Adli Mimarlık Bölümü tarafından Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin katledilmesiyle ilgili olarak hazırlanan bilimsel rapor, cinayetin şüphelilerini ortaya koydu.

28 Kasım 2015 tarihinde katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi cinayetinin faillerinin kim olduğuna ilişkin sır perdesi, bugün aralanıyor. Diyarbakır Barosu'nun, yıllardır İngiltere'nin Londra Üniversitesi Adli Mimarlık Bölümü Forensic Architecture'e hazırlattığı rapor, bugün açıklanacak.

Cuma, 15 Şubat 2019 11:23
HDP'li vekil Leyla Güven'in 'Öcalan'a tecridin kaldırılması' talebiyle başlattığı açlık grevi bugün 100. gününe girerken, HDP'nin yapacağı destek eylemi polis tarafından engellendi. Güven'in evine giden yollara polis barikatı konulurken, HDP'li vekilleri taşıyan araçlar ablukaya alındı. HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz’in polisler tarafından itilerek yere düşürüldüğü ve yaralandığı öğrenildi.

"Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması" talebiyle 100 gündür açlık grevinde olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e destek için bölgedeki 15 farklı kentten Diyarbakır’a doğru yürüyüşe geçen HDP milletvekilleri kente vardı. 

Salı, 05 Şubat 2019 08:47
Diyarbakır'ın Lice ve Kulp ilçelerine bağlı 17 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır'ın Lice ve Kulp ilçelerine bağlı 17 mahallede operasyon yapılacağı gerekçesiyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Salı, 05 Şubat 2019 12:36
HDP'nin yerel seçimlerde Kürt partileriyle yaptığı ittifak çerçevesinde Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde aday gösterdiği TRT 6 sunucusu KDP'li Ozan Kardaş, gelen tepkilerin ardından adaylıktan çekildi.

HDP 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Diyarbakır Çınar'da gösterdiği adayını geri çekti.

Daha önce Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde HDP’nin ittifakı olan KDP-Türkiye tarafından aday gösterilen Ozan Kardaş, gelen tepkilerin sonucunda geri çekildi.

Cuma, 15 Şubat 2019 13:03
Şarkıcı Ferhat Tunç hakkında 'terör örgütüne üye olmak' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' iddiasıyla 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Şarkıcı Ferhat Tunç hakkında "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası" yapmak iddiasıyla 8 yıl 6 aydan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Ferhat Tunç Yoslun hakkında hazırlanan iddianame, 5. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Cumartesi, 09 Şubat 2019 14:12
Çorum'da atama bekleyen İngilizce öğretmeni, yaşamına son verdi.

Çorum'da atama bekleyen İngilizce öğretmeni 33 yaşındaki Mustafa Bozkurt, yalnız yaşadığı bağ evinde yaşamına son verdi. Evde yapılan incelemede "Köpeklerime iyi bakın" yazılı not bulundu.

Cuma, 08 Şubat 2019 10:14
YSK, 31 Mart seçimleri için 153,9 milyon oy pusulasının basım-dağıtımı için ihaleye çıktı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde kullanılacak olan seçim pusulası için ihaleye çıktı.

İhale 153,9 milyon oy pusulasının hazırlanması, basım ve dağıtım işi için ihale açtı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ilana göre, toplam 29 il bazında yapılacak ihalelere, sadece ilgili il merkezinde faaliyette bulunan firmalar teklif verebilecek.

Cuma, 01 Şubat 2019 22:33
Gültan Kışanak ve Sebahat Tuncel'e "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından hapis cezası verildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in yargılandığı davada; Kışanak 14 yıl 3 ay, Tuncel ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.  İki isime de "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından hapis cezası verildi.

Cuma, 01 Şubat 2019 07:19
Diyanet İşleri Başkanlığı, çocuklardan oluşturduğu cemaatlere 'çocuk imamlar' tarafından namaz kıldırıyor.

Okuma yazma bilmeyen çocuklara yönelik 4-6 yaş Kuran kursları tartışma yaratan Diyanet’in çocuklardan oluşturduğu cemaatlere “çocuk imamlarla” namaz kıldırdığı ortaya çıktı. 

Diyarbakır Yenişehir İlçe Müftülüğü “Çocuk Cemaate Çocuk İmam” projesi başlattı.

Salı, 12 Şubat 2019 08:59
Hürriyet gazetesi 31 Mart seçimleri öncesi Nihat Zeybekci röportajlarına devam ediyor. Ayşe Arman'ın ardından bu kez de Ertuğrul Özkök, Zeybekci güzellemesi içeren bir röportaja yer verdi.

31 Mart yerel seçimlerinden önce Hürriyet'in AKP'nin İzmir adayına yönelik güzellemeleri devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Ayşe Arman'ın röportaj yaptığı Nihat Zeybekci bu kez de aynı gazeteden Ertuğrul Özkök'e konuştu.

Cuma, 01 Şubat 2019 19:47
Diyarbakır'da kendisinden 8 yaş büyük kişiyle evlendirilen 16 yaşındaki kız çocuğu, savcılıkta şikayetçi olmayınca işlem yapılamadı. Aileler salonu değiştirip, düğünü yaptı.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde kendisinden 8 yaş büyük kişiyle evlendirilen 16 yaşındaki kız çocuğu, savcılıkta şikayetçi olmayınca işlem yapılamadı. Aileler salonu değiştirip, düğünü yaptı. Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi’ne ihbar amaçlı düğün davetiyesi gönderildi. Baro avukatlarının yaptığı araştırmada gelinin 16, damadın ise 24 yaşında olduğu belirlendi.

Pazar, 17 Şubat 2019 19:33
Yeni askerlik sisteminin detaylarını açıklayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eğitim durumuna bağlı olmaksızın herkesin bedelli askerlik için başvurabileceğini duyurdu.

Balıkesir mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "yeni askerlik sistemi" ile ilgili detayları açıkladı.

Yeni askerlik sistemi ile eğitim durumuna bağlı olmaksızın herkesin bedelli askerlik için başvurabileceğini vurgulayan Erdoğan şunları kaydetti:

Perşembe, 07 Şubat 2019 13:23
Kartal'da çöken binaya ilişkin bir açıklama yapan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 'Aynı bölgede ve Türkiye’nin her yerinde benzer biçimde ruhsatta ve projede yer almayan çok sayıda kaçak katlar ve yapılaşmalar olduğu bilinmektedir. Halen ülkemizdeki yapı stokunun %60'ı kaçaktır' dedi.

İstanbul'un Kartal İlçesinde bulunan Yeşilyurt Apartmanın çökmesine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz bir açıklama yaptı.

Pazar, 10 Şubat 2019 16:02
Türkiye Komünist Partisi seçim bildirgesini ve adaylarını Ankara’da düzenlediği kitlesel basın toplantısıyla duyurdu. Ankara NHKM'de yoğun katılımla yapılan etkinlikte partinin 81 ildeki adayları ve ilçe adayları tanıtıldı.

Pages