385 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 08 Şubat 2016 16:45
Hilal Ataş

Uzun yol katedip misafir olana türlü sorular sorulur.

"Uçakla mı geldin otobüsle mi?"

"E o kadar yol da çekilmez zaten, iyi yapmışsınız"

"Havalar nasıl oralarda, soğuk mu burası kadar?"

"Yolculuk nasıldı peki?"

Pazar, 07 Şubat 2016 03:15
Nazım Sinan Odabaşı

Yılın o günü geldi çattı. Açıkça söylemem gerekirse bir yıl boyunca pek de ilgilenmediğim ancak Şubat ayının başlarında hakkında söylenenlere kulak kabarttığım spor Amerikan Futbolunun, ünü kendisini aşan final maçı organizasyonu Super Bowl'un 50.si, bu akşam San Francisco Körfezi yerleşimlerinden Santa Clara'daki stadyumda gerçekleşecek.

Perşembe, 04 Şubat 2016 08:26
soL'un özerklik röportaj dizisinin dördüncü konuğu eski Sayıştay Denetçisi ve Devlet Denetleme Kurulu eski üyesi Kadir Sev oldu.

Özerklik tartışmalarında röportajlarımız sürüyor. Hüseyin Aygün, İzzettin Önder ve Mustafa Türkeş'in ardından dördüncü konuğumuz eski Sayıştay Denetçisi ve Devlet Denetleme Kurulu eski üyesi Kadir Sev oldu. 

Pazartesi, 04 Ocak 2016 12:46
DİSK'e bağlı Dev Maden-Sen'in raporuna göre 2015 yılında 99 iş "kaza"sı yaşandı, 73 maden işçisi hayatını kaybetti, 92 işçi yaralandı.

DİSK'e bağlı Dev Maden-Sen'in hazırladığı rapora göre 2015 yılında "iş kazası" adı altında yaşanan 99 olayda 73 maden işçisi hayatını kaybetti, 92 işçi de yaralandı. Hastanelerde tedavi görenlerin tedavilerinin ne kadarının başarıyla sonuçlandığını ve bu yaralılar içinde kaç kişinin kurtarılamadığını öğrenebilmek ise mümkün olmadı.

Pazartesi, 07 Aralık 2015 15:18
DİSK'e bağlı Dev Maden-Sen, 2015 yılı Kasım ayı maden cinayetleri raporunu açıkladı. "İş cinayetlerinde istikrar bozulmadı" denilen raporda Kasım ayı içerisinde 4 madencinin öldüğü, 13 madencinin yaralandığı hatırlatıldı.

DİSK'e bağlı maden işçileri sendikası Dev Maden-Sen, 2015 yılı Kasım ayı maden cinayetleri raporunu açıkladı.

Türkiye ekonomisinin en ağır faturasının çalışanlara çıktığının vurgulandığı raporda, şöyle denildi: 

Pazartesi, 14 Aralık 2015 10:13
Geçtiğimiz haftadan işçi gündemleri, eylemler, direnişler... soL'un işçi günlüklerinin üçüncüsüyle karşınızdayız.

İşçilerin ülke genelinde yaptığı tüm eylem, açıklama ve direnişleri günlük olarak duyuran soL, her pazartesi işçi gündemlerine ilişkin tüm gelişmeleri okurlarına sunuyor.

Perşembe, 24 Aralık 2015 09:15
Av. Erdem Oktar

Bir gün bir avukat, köye hâkim bir dağın zirvesine çıkan yağız delikanlı gibi bağırır: ‘UYAP yoook…’ Sesi yankılanır bütün köyde, civar köylerde, yaban ellerde… Sınırları aşar, derelerden atlar, bulutlardan seker, yurdun dört bir yanına ulaşır bu alarm zili: ‘UYAP yoook…’ Evet, UYAP yok. Sayamadığım günler kadar yok. Benim babam komada kaldı, UYAP’tan daha çabuk düzeldi arkadaşım.

Cumartesi, 26 Aralık 2015 22:15
Yusuf Yavuz

HES tüneli ‘Hacerül Esvet’ olunca, Yörük Muhtar Amerikan atasözüyle köye yön verir…

Perşembe, 26 Kasım 2015 17:47
Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nde sendika olarak maaşların geç yatırılmasına karşı eylem yaptıkları için işten atılan Dev Sağlık İş Sendikası Genel Merkez Yöneticisi Mustafa Hotlar ve beraberindeki 3 kişi rektörlük binasına kendilerini zincirlerken gözaltına alındı.

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nden maaşları geç yatırıldığı için Dev Sağlık İş olarak yaptıkları eylemden dolayı işten atılan Dev Sağlık İş Sendikası Genel Merkez Yöneticisi Mustafa Hotlar ve beraberindeki 3 kişi rektörlük binasına kendilerini zincirlerken gözaltına alındı.

Cuma, 06 Kasım 2015 08:38
AKP, asgari ücretten sonra taşeron işçilere vaadinde de çark etti. AKP, “asıl iş-yardımcı iş” ayrımı ile kamudaki taşeron işçilerin sadece 3’te 1’ini kadroya alacak. Kamudaki 450 bin taşeron işçi yine taşeron kalacak.

AKP, “asıl iş-yardımcı iş” ayrımı ile kamudaki taşeron işçilerin sadece 3’te 1’ini kadroya alacak. Kamudaki 450 bin taşeron işçi yine taşeron kalacak.

Pazartesi, 30 Kasım 2015 12:53
İşçi gündemlerini anlık olarak okurlara duyuran soL, bundan böyle her hafta başında önceki haftanın ve önümüzdeki haftanın işçi gündemlerinden bazı başlıkları derleyerek okurlarına sunacak.

RENAULT YÖNETİMİ İŞÇİLERE "SOPA" GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR

Perşembe, 12 Kasım 2015 10:30
Akif Akalın

Geçen akşam televizyon ekranlarından kamuoyuna yansıyan bir haber, artık çanların tütün lobisinden sonra, şeker lobisi için de çalmaya başladığına işaret ediyordu.

Pazar, 11 Ekim 2015 16:58
Türk Tabipleri Birliği (TTB) yaptığı açıklamada, "12-13 Ekim Pazartesi ve Salı günlerinde sağlık hizmeti sunamıyoruz!" dedi.

Ankara'daki katliamın ardından yaralıların tedavi edilmesi ve kurtarılması için seferber olan Türk Tabipleri Birliği sağlık emekçileri grev kararlarıyla ilgili resmi sitelerinden bir açıklama yayımladı.

Açıklama şöyle:

"12-13 Ekim Pazartesi ve Salı günlerinde sağlık hizmeti sunamıyoruz!

Yasımızı tutacağımız için,

Çarşamba, 07 Ekim 2015 17:55
AKP'nin 2011 seçiminde İzmir'e vaat ettiği 35 proje arasında yer alan Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatı, ağaç kıyımına dönüştü. Geçen yıl yerel seçim öncesinde, 12 Mart 2014'te temeli atılan ancak bir yıl boyunca çivi çakılmayan hastane projesi, şimdi de ağaç kıyımı skandalıyla gündeme geldi.

Yapımı yılan hikayesine dönen ve "şehir efsanesi" eleştirilerini de beraberinde getiren Laka Deresi yakınlarındaki Bayraklı Şehir Hastanesi projesinin inşaatı, 1 Kasım seçimlerine seçimlerine bir ay kala yeniden başladı. Büyük bölümü ağaçlandırma sahası olan alanda iş makineleri ile çalışma başlatan yüklenici firma, yüzlerce çam fidanın yer aldığı bölgede adeta ağaç kıyımı başlattı.

Çarşamba, 09 Eylül 2015 17:22
BM kayıtları, hükümetlerarası kuruluşun, sefalet, açlık ve çevre felaketlerinden kurtardığını iddia ettiği kitlelerin çoğunu halihazırda yalnız bıraktığını ortaya koyuyor. Nafeez Ahmed'in medium.com'da yayımlanan "Birleşmiş Milletler'in dünyayı kurtarma planı dev şirketler için incir yaprağı görevi mi görüyor?" başlıklı makalesini soL okurlarıyla paylaşıyoruz.

Bu ayın sonunda, BM, “insanlar, gezegen ve refah” için yeni “Sürdürülebilir Kalkınma 2030” ajandasını New York’ta 150’den fazla dünya lideri tarafından resmen kabul edilmesinin ardından başlatacak.

Pages