389 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 25 Mayıs 2016 21:10
Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları hastanesi sağlık emekçileri, "Barış" amaçlı açıklamanın ardından açılan soruşturmalara tepki gösterdi.

Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları hastanesi sağlık emekçileri haklarında, 23 Aralık 2015 te KESK, TTB ve DİSK in aldığı ortak karar sonucu iş yerlerinde "Barış" amaçlı gerçekleştirilen basın açıklamasına katılmaları gerekçe gösterilerek, açılan soruşturmaya karşı Bakırköy Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Pazartesi, 16 Mayıs 2016 10:45
Cüneyt Göksu

Zanzibar, kara kıtanın hemen doğu kıyısında, Tanzanya’ya bağlı bir özerk bölge. Geçmişte, adı daha çok korkunç köle ticareti ve baharatlarıyla anılırken, günümüzde uzak, egzotik, romantik tatil bölgesi olarak biliniyor.

Zanzibar'a gitmenin en kısa yolu havadan, onun da birkaç seçeneği var.

Salı, 08 Mart 2016 09:30
Av. Ozan Gülhan, Hukukta Sol Tavır Derneği YK Üyesi

Avukat Semra bir sabah bunaltıcı düşlerden uyandığında kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak buldu. Zırh gibi sertleşmiş sırtının üstünde yatmaktaydı ve başını biraz kaldırdığında  yay biçimi çizgilerle parsellere ayrılmış karnını ve çok sayıda bacağı gördü. “Ne olmuş bana böyle?” diye düşündü ama duruma çok şaşırmadı.

Cumartesi, 26 Mart 2016 16:30
Çeviri: Selçuk Işık

Editörün notu: ABD ile Küba arasında yeniden kurulan ilişkiler, özellikle ABD Başkanı Barack Obama'nın Küba'ya yaptığı tarihi ziyaret, tüm dünyada Küba dostlarının haklı olarak kaygılanmasına neden oldu. Bu "süreç"in dikkat çekmeyen bir boyutunu ise Küba'daki ekonomik gelişmeler oluşturuyor.

Pazartesi, 08 Şubat 2016 16:45
Hilal Ataş

Uzun yol katedip misafir olana türlü sorular sorulur.

"Uçakla mı geldin otobüsle mi?"

"E o kadar yol da çekilmez zaten, iyi yapmışsınız"

"Havalar nasıl oralarda, soğuk mu burası kadar?"

"Yolculuk nasıldı peki?"

Pazar, 07 Şubat 2016 03:15
Nazım Sinan Odabaşı

Yılın o günü geldi çattı. Açıkça söylemem gerekirse bir yıl boyunca pek de ilgilenmediğim ancak Şubat ayının başlarında hakkında söylenenlere kulak kabarttığım spor Amerikan Futbolunun, ünü kendisini aşan final maçı organizasyonu Super Bowl'un 50.si, bu akşam San Francisco Körfezi yerleşimlerinden Santa Clara'daki stadyumda gerçekleşecek.

Perşembe, 04 Şubat 2016 08:26
soL'un özerklik röportaj dizisinin dördüncü konuğu eski Sayıştay Denetçisi ve Devlet Denetleme Kurulu eski üyesi Kadir Sev oldu.

Özerklik tartışmalarında röportajlarımız sürüyor. Hüseyin Aygün, İzzettin Önder ve Mustafa Türkeş'in ardından dördüncü konuğumuz eski Sayıştay Denetçisi ve Devlet Denetleme Kurulu eski üyesi Kadir Sev oldu. 

Pazartesi, 04 Ocak 2016 12:46
DİSK'e bağlı Dev Maden-Sen'in raporuna göre 2015 yılında 99 iş "kaza"sı yaşandı, 73 maden işçisi hayatını kaybetti, 92 işçi yaralandı.

DİSK'e bağlı Dev Maden-Sen'in hazırladığı rapora göre 2015 yılında "iş kazası" adı altında yaşanan 99 olayda 73 maden işçisi hayatını kaybetti, 92 işçi de yaralandı. Hastanelerde tedavi görenlerin tedavilerinin ne kadarının başarıyla sonuçlandığını ve bu yaralılar içinde kaç kişinin kurtarılamadığını öğrenebilmek ise mümkün olmadı.

Pazartesi, 07 Aralık 2015 15:18
DİSK'e bağlı Dev Maden-Sen, 2015 yılı Kasım ayı maden cinayetleri raporunu açıkladı. "İş cinayetlerinde istikrar bozulmadı" denilen raporda Kasım ayı içerisinde 4 madencinin öldüğü, 13 madencinin yaralandığı hatırlatıldı.

DİSK'e bağlı maden işçileri sendikası Dev Maden-Sen, 2015 yılı Kasım ayı maden cinayetleri raporunu açıkladı.

Türkiye ekonomisinin en ağır faturasının çalışanlara çıktığının vurgulandığı raporda, şöyle denildi: 

Pazartesi, 14 Aralık 2015 10:13
Geçtiğimiz haftadan işçi gündemleri, eylemler, direnişler... soL'un işçi günlüklerinin üçüncüsüyle karşınızdayız.

İşçilerin ülke genelinde yaptığı tüm eylem, açıklama ve direnişleri günlük olarak duyuran soL, her pazartesi işçi gündemlerine ilişkin tüm gelişmeleri okurlarına sunuyor.

Perşembe, 24 Aralık 2015 09:15
Av. Erdem Oktar

Bir gün bir avukat, köye hâkim bir dağın zirvesine çıkan yağız delikanlı gibi bağırır: ‘UYAP yoook…’ Sesi yankılanır bütün köyde, civar köylerde, yaban ellerde… Sınırları aşar, derelerden atlar, bulutlardan seker, yurdun dört bir yanına ulaşır bu alarm zili: ‘UYAP yoook…’ Evet, UYAP yok. Sayamadığım günler kadar yok. Benim babam komada kaldı, UYAP’tan daha çabuk düzeldi arkadaşım.

Cumartesi, 26 Aralık 2015 22:15
Yusuf Yavuz

HES tüneli ‘Hacerül Esvet’ olunca, Yörük Muhtar Amerikan atasözüyle köye yön verir…

Perşembe, 26 Kasım 2015 17:47
Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nde sendika olarak maaşların geç yatırılmasına karşı eylem yaptıkları için işten atılan Dev Sağlık İş Sendikası Genel Merkez Yöneticisi Mustafa Hotlar ve beraberindeki 3 kişi rektörlük binasına kendilerini zincirlerken gözaltına alındı.

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nden maaşları geç yatırıldığı için Dev Sağlık İş olarak yaptıkları eylemden dolayı işten atılan Dev Sağlık İş Sendikası Genel Merkez Yöneticisi Mustafa Hotlar ve beraberindeki 3 kişi rektörlük binasına kendilerini zincirlerken gözaltına alındı.

Cuma, 06 Kasım 2015 08:38
AKP, asgari ücretten sonra taşeron işçilere vaadinde de çark etti. AKP, “asıl iş-yardımcı iş” ayrımı ile kamudaki taşeron işçilerin sadece 3’te 1’ini kadroya alacak. Kamudaki 450 bin taşeron işçi yine taşeron kalacak.

AKP, “asıl iş-yardımcı iş” ayrımı ile kamudaki taşeron işçilerin sadece 3’te 1’ini kadroya alacak. Kamudaki 450 bin taşeron işçi yine taşeron kalacak.

Pazartesi, 30 Kasım 2015 12:53
İşçi gündemlerini anlık olarak okurlara duyuran soL, bundan böyle her hafta başında önceki haftanın ve önümüzdeki haftanın işçi gündemlerinden bazı başlıkları derleyerek okurlarına sunacak.

RENAULT YÖNETİMİ İŞÇİLERE "SOPA" GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR

Pages