371 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 28 Mayıs 2015 13:07
Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde Aralık ayında işten çıkartılan işçiler, açtıkları işe iade davasını kazandı.

Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde Dev Sağlık İş Sendikası’na üye oldukları için Aralık ayında işten çıkartılan 94 sağlık emekçisi, açtıkları işe iade davasını kazandı. Mahkeme, hastane işverenini işçilere sendikal tazminat ödemeye mahkum etti.

Cuma, 27 Mart 2015 08:15
Efe Peker

Son iki yazımda, Türkiye’de kendini solda tanımlayan kesimlerin din ile olan ilişkisinin iki uç arasında savrulduğunu ileri sürmüştüm.

Çarşamba, 25 Şubat 2015 08:13
Dev Sağlık-İş üyesi bir grup kadın işçi Maltepe Üniversitesi Hastanesi yönetim binasını işgal etti.

İstanbul Maltepe Üniversitesi Hastanesi'nde taşeronlaştırma girişimi nedeniyle işten çıkarılan bir grup işçi bu sabah saatlerinde hastanenin yönetim binasını işgal etti. DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu işgali Twitter adresinden duyurdu. Bina içerisinde bulunan 20 kadın işçi, binaya "Atılan işçiler geri alınsın" yazılı bir pankart astı.

Çarşamba, 25 Şubat 2015 10:32
Dev Sağlık İş üyesi işçilerin eylemine saldıran polis işçileri ve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu'nu gözaltına aldı.

Dev Sağlık İş üyesi Maltepe Üniversitesi Hastanesi işçileri direnişlerinin 80’inci gününde yönetim binasında eylemdeydi. Rektörün gelerek işçilerin işe alınmasına ilişkin açıklama yapması talebiyle 20 kadın işçi ve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu binanın çatısına çıkarken diğer direnişçiler de bina girişinde kol kola girerek etten kemikten duvar ördü

Pazartesi, 26 Ocak 2015 15:15
Selçuk Görmez

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 17 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilen 3. Toplumcu Sağlık Söyleşisi’nin ses kayıtlarının ikinci bölümünü yayınlıyoruz.

Cumartesi, 10 Ocak 2015 20:40
Maltepe Üniversitesi Hastanesi'nde sendikalı oldukları için işten atılan 98 işçinin başlattığı direnişin 34. gününde yüzlerce kişi işçilere destek için bir araya geldi.

Dev-Sağlık İş Sendikası'nın yaptığı çağrı sonucunda  Genel-İş, Enerji-Sen, Gıda-İş Eğitim-Sen ve çeşitli siyasi partilerin katılımıyla gerçekleştirilen eyleme yoldan geçen araçlar da siren sesleriyle destek verdiler. Maltepe Minibüs Yolu üzerinde toplanan kortej sloganlarla Maltepe Meydanına yürüdü.

Pazar, 07 Aralık 2014 20:19
İşten çıkarılan Maltepe Üniversitesi Hastanesi işçileri mücadele etme kararı aldı. İşçiler yarın sabah hastane bahçesine direniş çadırı kuracak.

Sendikalı oldukları için işten çıkarılan Maltepe Üniversitesi Hastanesi işçileri direnişe hazırlanıyor.

Cumartesi, 20 Aralık 2014 20:17
Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde çalışan ve sendikalı oldukları için işten çıkarılan 98 işçi için bugün destek eylemi düzenlendi.

Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde geçtiğimiz haftalarda destek hizmetlerini devralan taşeron şirketin sendikalı işçi istememesi üzerine “işin sonlandığı” gerekçesiyle işten çıkarılan 98 işçinin başlattığı direniş 13. gününde. Bugün de işçilere destek eylemi düzenlendi.

Salı, 02 Aralık 2014 15:18
Soma’da 301 madencinin yaşamını yitirdiği Eynez bölgesindeki ocakla Atabacası ocağında çalışan 2 bin 800 madenciyi işten çıkaran Soma Holding’in, ‘mal varlığına tedbir’ kararını gerekçe göstererek işçilerin tazminatını devletin ödemesini istediği öğrenildi.

CHP Milletvekili Özgür Özel, şirketin tazminat ödemeden kaçmayı planladığını ancak tedbirin kaldırılmamasıyla bunu başaramadığını savundu.

Önceki akşam cep telefonlarına gelen mesajla işlerine son verildiğini öğrenen madenciler, Türk İş’e bağlı Maden İş sendikasıyla DİSK’e bağlı Dev Maden Sen şubelerine gidip bilgi almaya çalıştı.

Cumartesi, 13 Aralık 2014 09:30
Aslı Kayabal

Mafya başkenti Roma….

Roma’nın üzerine dev bir gölge gibi düşen mafya&devlet alışverişi, İtalya’da yolsuzluğun sınır tanımadığı gerçeğini ortaya koydu. Romalı siyasetçiler ile güneyli mafya örgütü Ndrangheta’nın yöneticileri arasındaki karanlık ilişkiler ağının “karşılıklı çıkarların” gözetilmesine dayandığı öne sürülüyor.

Cumartesi, 06 Aralık 2014 08:08
Akif Akalın

Hafta başında medya organlarının 2014 Küresel Açlık Endeksi’nin (KAE) sonuçlarına yer verdiği dikkatinizi çekmiştir. Endeksin ülkeleri kişi başına düşen günlük kalori miktarına göre sıraladığını, araştırma sonuçlarının yoksul ülkelerdeki nüfusun önemli bir kısmının yetersiz beslendiğini ortaya koyduğunu yazdılar veya söylediler.

Çarşamba, 17 Eylül 2014 11:18
Kadir Sev

Demek özgürlüğün anayasasını yapalım diyorsunuz? Kabul, bizim de katkımız olsun.

Pazartesi, 22 Eylül 2014 11:25

Bir tarafı deniz diğer tarafı ormanlar kuşanmış dağlar... İkisinin arasında işçilerin yarattığı koca bir aile idi Zonguldak.Bu aileyi yaklaşık yüzyıl önce bir araya getiren ise kömür.Kalitesi yüksek,koklaşabilir,sanayi için dünyada bulunmaz nimet. Cumhuriyet'in en büyük şanslarından biriydi. Kalkınmasında ise büyük rol üstlendi. Yeni kurulmuş bir ülkenin her yerinden işçiler geldi.

Salı, 03 Haziran 2014 01:30
Kocaeli Üniversitesi Hastanesinde çalışan ve Dev Sağlık-İş Sendikasına üye 5 taşeron işçi, hastane yönetimi tarafından telefonla aranarak işten çıkarıldıklarını öğrendiler

soL - Kocaeli

Çarşamba, 25 Haziran 2014 18:04
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) önünde taşeronlaşma karşıtı eylem yapıp çadır kuran DİSK’e bağlı Dev Sağlık-İş üyelerine polis müdahale etti. DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun da aralarında bulunduğu 25 eylemci gözaltına alındı.

Cihan'ın haberine göre, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen ve taşeron işçileri ilgilendiren Torba Yasa’yı protesto etmek isteyen Dev Sağlık-İş üyeleri Dikmen Kapı önünde bir araya geldi. 'Toplu sözleşme hakkımızı istiyoruz’ pankartı açan grup adına konuşan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, 12 bin taşeron işçinin sendika üyeliğinin yok sayıldığını söyledi.

Pages