637 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 11 Ağustos 2015 18:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan görevi sona eren Genelkurmay Başkanı Necdet Özel için düzenlenen madalya töreninde konuştu. Erdoğan çözüm sürecinin "buzdolabında" olduğunu, PKK ve HDP'nin süreci anlamadığını, doğru değerlendiremediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Necdet Özel'e verilecek Devlet Şeref Madalyası için düzenlenen törende konuştu.

Erdoğan, Özel'e "TSK’yı anayasa ve hukuk devleti içerisinde görevini yürütmesi hususunda gösterdiği hassasiyet sebebiyle" teşekkür etti. Özel ile çok uyumlu bir mesai yürüttüklerini belirten Erdoğan, son günlerdeki gelişmelere değindi.

Perşembe, 27 Ağustos 2015 15:02
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, bölgede halkın HDP'ye oy vermesinin çözüm sürecini bitirdiğini çünkü HDP'nin çözüm sürecini yürütemediğini söyledi.

 Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, TRT Haber'de katıldığı televizyon programında gündeme dair soruları yanıtlayarak, değerlendirmelerde bulundu.

Perşembe, 27 Ağustos 2015 01:00
Ali Rıza Aydın

Haziran seçiminin Türkiye’yi rehavete ve umut hayallerine oldukça fazla gömmesinin ardından, Suruç ateşinin peşine taktırılan ve her gün yinelenen terör, iki alanı koruma altına aldı. Birincisi, sömürü düzeni; ikincisi, Erdoğan/AKP siyaseti…

Cumartesi, 22 Ağustos 2015 02:14
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Cuma namazı çıkışında yaptığı açıklamalarda “Halkımız kendi içindeki bölücü terör örgütü mensuplarını ayıklamak durumundadır. Gerekirse bunları güvenlik güçlerine haber vermelidir. Halkı kandırma yoluna gitmenin sınıra dayandığını artık herkes bilmelidir." dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul, Altunizade’de kıldığı Cuma namazının ardından yaptığı açıklamlarda “Halkımız kendi içindeki bölücü terör örgütü mensuplarını ayıklamak durumundadır. Gerekirse bunları güvenlik güçlerine haber vermelidir.

Cuma, 21 Ağustos 2015 14:39
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında seçim tarihini "1 Kasım'da inşallah Türkiye tekrar seçimi yaşayacaktır" sözleriyle açıkladı. Erdoğan, "Bu topraklar bundan sonra da şehit kanlarıyla yoğrulmaya devam edecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çözüm sürecinin durması ve yaşanan çatışmalara değinen Erdoğan, HDP'ye suçlamalarda bulundu.

Salı, 28 Temmuz 2015 11:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin ziyareti öncesinde devam eden operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin ziyareti öncesi yaptığı açıklamada "süreç başlamıştır, bu süreç rehavete fırsat vermeden devam edecektir" dedi.

Erdoğan'ın Çin ziyareti öncesi yaptığı basın toplantısından başlıklar şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti teröristlerden de destek veren sözde siyasetçi ve aydından da şehitlerin kanının hesabını sorma gücüne sahiptir.

Cuma, 31 Temmuz 2015 03:11
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Benim karşı olduğum kalıcı azınlık hükümetidir. Seçime götürmek kaydıyla bir azınlık hükümeti pekâlâ mümkündür. Kendisine görev verilen bir partiye diğer bir partinin veya partilerin dışarıdan destek vermesi suretiyle oluşturulacak bir azınlık hükümeti ülkeyi seçime götürebilir” dedi.

Çİn dönüşü soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan koalisyon görüşmelerinden olumlu sonuç çıkmazsa "dışarıdan destekli bir azınlık hükümetiyle erken seçime gidilmelidir" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Perşembe, 23 Temmuz 2015 09:33
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben erken seçim ihtimalini daha yüksek görüyorum. Koalisyon için iyi niyetli atılmış adımlar var ama gerçekçi olarak baktığımızda bunun bazı zorlukları var" dedi.

AKP-CHP koalisyon görüşmeleri sürerken CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yeni Şafak’a açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, "Davutoğlu hükümeti kuramaz da Cumhurbaşkanı görevi size verme gereği duyarsa görevi almak için saraya gider misiniz?" sorusuna "Umarım beni saraya çağırmaz" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu'nun Yeni Şafak'ın sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

Pazartesi, 08 Haziran 2015 18:27
Mersin'de CHP'den milletvekili seçilen Fikri Sağlar, "Recep Tayyip Erdoğan kaybetti. 13 yıllık iktidar bitti. Erdoğan artık kaçak sarayda oturamaz" dedi.

15 yıl aradan sonra tekrardan milletvekili seçilen CHP'li Fikri Bakanı Sağlar, seçimlerle ilgili konuştu. 4 partinin meclise girecek olmasını, "tam demokratikleşmenin göstergesi" olarak yorumlayan Sağlar "Mersin'de CHP birinci parti oldu. Hedefimiz buydu. 2011 ve 2014 seçimlerinde ikinci parti olan CHP'yi, uyguladığımız strateji ile birinci parti yapmayı başardık.

Cuma, 12 Haziran 2015 09:15
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “MHP’nin HDP ile aynı amaç doğrultusunda faaliyet alanına girmesi söz konusu değildir. Kapalıyız. HDP’yi yok farz ediyoruz” dedi

 MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mevcut duruma göre AKP azınlık hükümeti, AKP-HDP, AKP-CHP veya AKP-CHP-HDP koalisyonları kurulabileceğine ifade etti.

Pazartesi, 15 Haziran 2015 10:00
Cumhurbaşkanı Erdoğğan'ın seçimlerin ardından ilk görüştüğü isim olan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna ilişkin olarak "Bunu koalisyon protokolüne koyamazsın, Anayasa izin vermiyor" dedi.

Seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen ilk isim olan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal AKP'nin yolsuzluklarının koalisyon protokolüne konulmasına gerek olmadığını söylüyor.

Cuma, 22 Mayıs 2015 09:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'na köşk envanterinden zırhlı bir mercedes verileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ATV, A Haber ortak yayınında açıklamalarda bulundu.

Salı, 21 Nisan 2015 12:56
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "düştü" dediği AKP seçim beyannamesindeki "çözüm süreci" bölümü ortaya çıktı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Çözüm süreci beyanname matbaaya giderken düştü" derken, düşen bölüm açıklandı.

İşte AKP seçim beyannamesinde yer alan ‘çözüm süreci’yle ilgili o bölüm:

Cuma, 27 Mart 2015 08:08
Bab-ı Ali Toplantıları’nda konuşan Bülent Arınç, başkanlık sistemine geçilmesini “yapacağımız işin alafranga olması lazım” sözleriyle savundu.

Gayrettepe Point Otel’de düzenlenen "Yeni Anayasa Çalışmaları Işığında Demokratik Açılım Süreci ve Başkanlık Sistemi" başlıklı Bab-ı Ali Toplantıları'na Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç katıldı. Arınç başkanlık sistemi ve yeni anayasa üzerine konuştu.

Pazartesi, 23 Mart 2015 16:30
Vuslat Aktepe

Biliyorsunuz bir önceki Yunanistan seçimlerinde ciddi bir heyecan yaratan, sol tandanslı SYRIZA seçimlerden birinci parti olarak çıktı. Yunan halkının yanı sıra SYRIZA’ya KKE (Yunanistan Komünist Partisi) hariç neredeyse sol ve sosyalizm adına Yunanistan’daki hemen tüm özneler destek verdi.

Pages