624 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 02 Mayıs 2016 15:00
Nihat Behram

Sonuçta devrim nedeni, aydınlık kafalı insanların aydınlık bir topluma özlemidir. Sonuçta devrim, karanlığı, yobazlığı, bilim düşmanlığını yıkmak isteyenlerin; emeğe vurulan zinciri kırmak isteyenlerin; sömürüyü, esareti, soygunu, yağmayı bitirmek isteyenlerin eseridir.

Salı, 05 Nisan 2016 16:33
Erdoğan tutuklu akademisyenlerle ilgili konuştu ve "Ne demek tutuksuz yargılansın. Suçluysa tutuklu yargılanacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saray'da avukatlara hitap ediyor.​

"Her meslek grubunda olduğu gibi avukatlar arasında bu mesleği istismar edenler olduğu gibi, olacaktır" diyen Erdoğan, "Adliyede bir savcımızı şehit edenler için eylem yapan güya avukatlara şahit olduk. Sözde avukatlar olduğunu biliyoruz" ifaderlerini kullandı.

Salı, 19 Nisan 2016 13:28
Erdoğan, muhtarları 24'üncü kez topladı... Avrupa Birliği İlerleme Raporu'na "Vah vah vah" diye tepki gösteren Erdoğan, "AB Raporu'nu yazanların akıldanesi HDP'liler" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Kaçak Saray'da 24. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşuyor... 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

"GÜYA BİR MİZAH DERGİSİ..."

Pazartesi, 21 Mart 2016 00:30
İzzettin Önder

Hukuk, bireyi diğer bireylerle ilişkilerinde emniyet ve güven sağlayabildiği ve karşılıklı hakları güvence altına alabildiği için, bu işlevleri hakkıyla yerine getirebildiği derecede uygulanabilir kurallar olarak meşruiyet kazanır.

Pazar, 20 Mart 2016 22:20
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, güvenlik gerekçesiyle ileri bir tarihe alınan Galatasaray-Fenerbahçe derbisine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TRT tarafından düzenlenen bir programın canlı yayınında konuşuyor.

Çarşamba, 09 Mart 2016 09:17
"Tarikatlar ve Dinselleşme" konulu yazı dizimizin son bölümünde konuğumuz Şair-Yazar Özdemir İnce... Yazılarıyla bir aydınlanma savaşımcısı ve laiklik savunucusu olarak mücadele eden Özdemir İnce'yle dinselleşme, imam hatip saltanatı, "imamokrasi" üzerine uzun bir söyleşi yaptık. "Bu düzen yıkılmalıdır" diyen İnce, mesleklerin dinselleşmesinin askerileşmesinden milyon kez tehlikeli olduğunu da vurguluyor.

Üç günlük "Tarikatlar ve Dinselleşme" konulu yazı dizimizin son gününde, aydınlanma savaşımcısı Şair Özdemir İnce'yle yaptığımız uzun söyleşiye yer veriyoruz. Özdemir İnce, son yıllarda laiklik ve aydınlanma konularındaki yazılarıyla etkin bir mücadele sürdüren bir aydın.

Salı, 23 Şubat 2016 07:30
İzzettin Önder

“Hayatta en hakiki mürşid İlimdir, fendir!”

“Gördüklerimiz  gerçek olsa idi, bilime gerek kalmazdı!”

Çarşamba, 20 Ocak 2016 08:38
KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Bese Hozat, "CHP baştan itibaren Kürt sorununa doğru temelde yaklaşmış olsaydı, şu an AKP değil de CHP iktidar olmuş olacaktı. Şu anda CHP ve HDP Türkiye Cumhuriyetinin hükümeti olmuş olacaktı" dedi.

CHP Kurultayı sonrası bir değerlendirme de KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Bese Hozat'tan geldi. "CHP 7 Haziran sonrası AKP’ye koltuk değneği olmuştur. Duruşuyla AKP politikalarına hizmet etti. CHP zaten doğru dürüst bir muhalefet yürütmedi. Fakat zaman zaman olumlu yaklaşımları da oluyor" diyen Hozat, "CHP içindeki ulusalcı kesimlerin yaklaşımları olumsuzdur.

Salı, 26 Ocak 2016 14:31
PSKAD eski Genel Sekreteri Atilla Özdemir, AKP'nin son Alevi hamlesini, kurulan pazarlık masasını soL'a değerlendirdi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nin (PSAKD) eski Genel Sekreteri Atilla Özdemir, AKP'nin Alevilere yönelik son hamlesini soL'a değerlendirdi.

Pazartesi, 12 Ekim 2015 12:33
Nokta Dergisi 1 Eylül 2015'te AKP kurmaylarının yaptığı toplantıda geçtiği iddia edilen konuşmaları yayımladı.

AKP'nin yaptığı bir toplantıda geçtiği iddia edilen konuşmalar Nokta Dergisi'nde yayınlandı. Yayımlanan notlara göre Ömer Çelik, Mustafa Şentop, Taha Özhan, Erol Olçok, Lütfü Elvan, Taner Yıldız, Ali Sarıkaya, İbrahim Dalmış, İbrahim Uslu, Hatem Ete, Efkan Ala, Ertan Aydın, Faruk Çelik, Mücahit Arslan ve Mahir Ünal'ın yer aldığı masada konuşulanların bir kısmı şöyle:

Cuma, 11 Eylül 2015 08:45
Rıfat Okçabol

“Öğrenme” konusunda, öğrenmeden öğrenmeye fark olduğunu da belirtmek gerekiyor. Öğrenme, kısaca, kişinin yaşantılarıyla ilişkili olarak davranışlarında meydana gelen kalıcı olmasa bile uzun süreli olan değişiklikler oluyor.

Perşembe, 17 Eylül 2015 01:30
Ali Rıza Aydın

Emperyalizmin beyninin ve elinin uzandığı ne varsa, uluslararası hukuk da onun adına devrede… İç hukuklar uluslararası hukukun peşine takılıp sürükleniyor; önce sözleşmeler imzalanıyor, sonra uyum yasaları çıkarılıyor. Hem emperyalist müdahalelerde hem de iç müdahalelerde,  yapılan her şey hukukla kılıfına uydurularak meşrulaştırılıyor.   

Çarşamba, 16 Eylül 2015 22:29
Erdoğan, Cizre'de 21 kişinin yaşamını yitirdiği olaylarla ilgili olarak, ilçenin belediyesini suçladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT'de canlı yayında Nasuhi Güngör'ün sorularını cevapladı.

Salı, 15 Eylül 2015 14:27
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Brüksel’den Oslo’ya kadar ana aktör olan AKP, PKK ve HDP’nin BOP’un ara istasyonları olduğu iyice belirginleşmiştir. Dolmabahçe’de söz kesen bölücülük ortaklarının birbirlerini suçlaması yalnızca dönemsel bir kurnazlığın neticesidir." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde basın açıklamasında bulunuyor.

Bahçeli'nin konuşmalarının satır başları şu şekilde:

Pazar, 30 Ağustos 2015 22:50
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AKP ile ittifak yapıp yapmayacakları iddialarına ilişkin "Allah korusun eviniz yanarken itfaiye erinin kimliğini, kişiliğini sorgulamazsınız. Şu an ülke yanıyor. Bu ülkedeki yangını söndürebilmek için 'Ben de varım' diyen herkesle ittifak yaparız" dedi.

Partisinin Erzurum İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, erken seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu

Herkesle ittifak yapabileceklerini söyleyen Kamalak şöyle devam etti:

Pages