628 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 20 Haziran 2018 07:55
HDP'li siyasetçi Ahmet Türk, 'Sayın İnce ile başlayan bir söylemle, CHP’ye karşı olan mesafe de, eskisi kadar uzak değil, kapatmaya çalışıyor. Halk da buna ilgi gösteriyor' dedi.

24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala HDP'li Ahmet Türk'ten, CHP'ye ilişkin açıklama geldi.

DW Türkçe'nin sorularını yanıtlayan Türk, "Bir HDP’linin, başka bir partinin mitingini izlemesi kadar doğal bir şey yok. Sayın İnce ile başlayan bir söylemle, CHP’ye karşı olan mesafe de, eskisi kadar uzak değil, kapatmaya çalışıyor. Halk da buna ilgi gösteriyor" dedi.

Perşembe, 31 Mayıs 2018 23:00
Rıfat Okçabol

Silahlı kuvvetler, 31 Mart 1908 isyanını bastıran Hareket Ordusuyla, I. Dünya Savaşında Çanakkale ve başka cephelerdeki kahramanlıkları yanında Kurtuluş Savaşı ile de toplumda ayrıcalıklı bir yere sahiptir. 27 Mayıs 1960 devrimi, barış ortamını getirip laik ve demokratik bir açılım sağlayarak bu ayrıcalığı pekiştirmiştir.

Cumartesi, 07 Ekim 2017 09:43
"Vassal, bir büyük feodalin , bir senyörün, oğludur, "ulak" diyebiliriz. En çok bunlar adına, senyörler adına, savaşırlar. Biz, "Kuzey'e, güney'e, şimdi de Kore'ya attık kemendi" dedik, ya, onlar adına savaşmaya başladık, türkülerimiz yeminimizdir. Çok güzel, öyledir, şimdi, Amerika başta ve kısmen Rusya, bizim, Suriye'de savaşmamızı yasakladılar. Senyördürler, yasaklarlarsa biz uyarız. Bunlar senyördürler. Biz utak, ulak ya da oğuluz. Uyarız. İşte buna bilim diyoruz."

Prof. Dr. Yalçın Küçük, gündeme ilişkin soruları yanıtladı... Küçük, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) referanduma, Türkiye'nin İran temaslarına ve ABD ilişkilerine ilişin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Küçük'ün, Deniz Hakan, Okan İrtem ve Barış Zeren'in sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

Cumartesi, 31 Aralık 2016 01:15
Aydemir Güler

Laik kesimlerin gericileşen toplumla sorunu var. Bu sorunun tarifi laikliğin de sınıfsal olduğunu sergiliyor. Her bir ayrı sınıf ve sınıf ideolojisi sorunun farklı algılanmasını, tanımlanmasını beraberinde getirir.

Perşembe, 29 Eylül 2016 07:48
Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın maillerini hackleyen Redhack, bu kez de Ruşen Çakır'a ilişkin bir mail paylaştı. Buna göre Çakır, AKP'nin gizli bir toplantısına katılarak Kürt sorunu konusunda tavsiyeler veriyor...

RedHack tarafından hacklenen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın mailleri paylaşılmaya devam ediyor. 

Sabah gazetesinden Yahya Bostan tarafından Serhat Albayrak’a ondan da Berat Albayrak’a iletilen mailde, AKP'nin 2O11 yılında yaptığı gizli bir toplantıya Ruşen Çakır ve Etyen Mahçupyan katılıyor.

Cuma, 30 Eylül 2016 09:49
Redhack'in paylaştığı Berat Albayrak maillerine ilişkin yaptığımız haberler, İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla engellendi.

Redhack'in Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın maillerini hacklemesi sonrası paylaştığı bilgilere ilişkin soL'un yaptığı haberlere sansür getirildi.

Konuyla ilgili yapılan haberlerin önemli bir bölümü  İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla engellendi.

soL'un içeriği engellenen haberleri şöyle:

HABER 1: Redhack, Berat Albayrak'ın maillerini hackledi

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 15:00
Nihat Behram

Sonuçta devrim nedeni, aydınlık kafalı insanların aydınlık bir topluma özlemidir. Sonuçta devrim, karanlığı, yobazlığı, bilim düşmanlığını yıkmak isteyenlerin; emeğe vurulan zinciri kırmak isteyenlerin; sömürüyü, esareti, soygunu, yağmayı bitirmek isteyenlerin eseridir.

Salı, 05 Nisan 2016 16:33
Erdoğan tutuklu akademisyenlerle ilgili konuştu ve "Ne demek tutuksuz yargılansın. Suçluysa tutuklu yargılanacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saray'da avukatlara hitap ediyor.​

"Her meslek grubunda olduğu gibi avukatlar arasında bu mesleği istismar edenler olduğu gibi, olacaktır" diyen Erdoğan, "Adliyede bir savcımızı şehit edenler için eylem yapan güya avukatlara şahit olduk. Sözde avukatlar olduğunu biliyoruz" ifaderlerini kullandı.

Salı, 19 Nisan 2016 13:28
Erdoğan, muhtarları 24'üncü kez topladı... Avrupa Birliği İlerleme Raporu'na "Vah vah vah" diye tepki gösteren Erdoğan, "AB Raporu'nu yazanların akıldanesi HDP'liler" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Kaçak Saray'da 24. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşuyor... 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

"GÜYA BİR MİZAH DERGİSİ..."

Pazartesi, 21 Mart 2016 00:30
İzzettin Önder

Hukuk, bireyi diğer bireylerle ilişkilerinde emniyet ve güven sağlayabildiği ve karşılıklı hakları güvence altına alabildiği için, bu işlevleri hakkıyla yerine getirebildiği derecede uygulanabilir kurallar olarak meşruiyet kazanır.

Pazar, 20 Mart 2016 22:20
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, güvenlik gerekçesiyle ileri bir tarihe alınan Galatasaray-Fenerbahçe derbisine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TRT tarafından düzenlenen bir programın canlı yayınında konuşuyor.

Çarşamba, 09 Mart 2016 09:17
"Tarikatlar ve Dinselleşme" konulu yazı dizimizin son bölümünde konuğumuz Şair-Yazar Özdemir İnce... Yazılarıyla bir aydınlanma savaşımcısı ve laiklik savunucusu olarak mücadele eden Özdemir İnce'yle dinselleşme, imam hatip saltanatı, "imamokrasi" üzerine uzun bir söyleşi yaptık. "Bu düzen yıkılmalıdır" diyen İnce, mesleklerin dinselleşmesinin askerileşmesinden milyon kez tehlikeli olduğunu da vurguluyor.

Üç günlük "Tarikatlar ve Dinselleşme" konulu yazı dizimizin son gününde, aydınlanma savaşımcısı Şair Özdemir İnce'yle yaptığımız uzun söyleşiye yer veriyoruz. Özdemir İnce, son yıllarda laiklik ve aydınlanma konularındaki yazılarıyla etkin bir mücadele sürdüren bir aydın.

Salı, 23 Şubat 2016 07:30
İzzettin Önder

“Hayatta en hakiki mürşid İlimdir, fendir!”

“Gördüklerimiz  gerçek olsa idi, bilime gerek kalmazdı!”

Çarşamba, 20 Ocak 2016 08:38
KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Bese Hozat, "CHP baştan itibaren Kürt sorununa doğru temelde yaklaşmış olsaydı, şu an AKP değil de CHP iktidar olmuş olacaktı. Şu anda CHP ve HDP Türkiye Cumhuriyetinin hükümeti olmuş olacaktı" dedi.

CHP Kurultayı sonrası bir değerlendirme de KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Bese Hozat'tan geldi. "CHP 7 Haziran sonrası AKP’ye koltuk değneği olmuştur. Duruşuyla AKP politikalarına hizmet etti. CHP zaten doğru dürüst bir muhalefet yürütmedi. Fakat zaman zaman olumlu yaklaşımları da oluyor" diyen Hozat, "CHP içindeki ulusalcı kesimlerin yaklaşımları olumsuzdur.

Salı, 26 Ocak 2016 14:31
PSKAD eski Genel Sekreteri Atilla Özdemir, AKP'nin son Alevi hamlesini, kurulan pazarlık masasını soL'a değerlendirdi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nin (PSAKD) eski Genel Sekreteri Atilla Özdemir, AKP'nin Alevilere yönelik son hamlesini soL'a değerlendirdi.

Pages