631 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 28 Temmuz 2015 11:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin ziyareti öncesinde devam eden operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin ziyareti öncesi yaptığı açıklamada "süreç başlamıştır, bu süreç rehavete fırsat vermeden devam edecektir" dedi.

Erdoğan'ın Çin ziyareti öncesi yaptığı basın toplantısından başlıklar şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti teröristlerden de destek veren sözde siyasetçi ve aydından da şehitlerin kanının hesabını sorma gücüne sahiptir.

Perşembe, 23 Temmuz 2015 09:33
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben erken seçim ihtimalini daha yüksek görüyorum. Koalisyon için iyi niyetli atılmış adımlar var ama gerçekçi olarak baktığımızda bunun bazı zorlukları var" dedi.

AKP-CHP koalisyon görüşmeleri sürerken CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yeni Şafak’a açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, "Davutoğlu hükümeti kuramaz da Cumhurbaşkanı görevi size verme gereği duyarsa görevi almak için saraya gider misiniz?" sorusuna "Umarım beni saraya çağırmaz" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu'nun Yeni Şafak'ın sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

Pazartesi, 08 Haziran 2015 18:27
Mersin'de CHP'den milletvekili seçilen Fikri Sağlar, "Recep Tayyip Erdoğan kaybetti. 13 yıllık iktidar bitti. Erdoğan artık kaçak sarayda oturamaz" dedi.

15 yıl aradan sonra tekrardan milletvekili seçilen CHP'li Fikri Bakanı Sağlar, seçimlerle ilgili konuştu. 4 partinin meclise girecek olmasını, "tam demokratikleşmenin göstergesi" olarak yorumlayan Sağlar "Mersin'de CHP birinci parti oldu. Hedefimiz buydu. 2011 ve 2014 seçimlerinde ikinci parti olan CHP'yi, uyguladığımız strateji ile birinci parti yapmayı başardık.

Cuma, 12 Haziran 2015 09:15
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “MHP’nin HDP ile aynı amaç doğrultusunda faaliyet alanına girmesi söz konusu değildir. Kapalıyız. HDP’yi yok farz ediyoruz” dedi

 MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mevcut duruma göre AKP azınlık hükümeti, AKP-HDP, AKP-CHP veya AKP-CHP-HDP koalisyonları kurulabileceğine ifade etti.

Pazartesi, 15 Haziran 2015 10:00
Cumhurbaşkanı Erdoğğan'ın seçimlerin ardından ilk görüştüğü isim olan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna ilişkin olarak "Bunu koalisyon protokolüne koyamazsın, Anayasa izin vermiyor" dedi.

Seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen ilk isim olan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal AKP'nin yolsuzluklarının koalisyon protokolüne konulmasına gerek olmadığını söylüyor.

Cuma, 22 Mayıs 2015 09:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'na köşk envanterinden zırhlı bir mercedes verileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ATV, A Haber ortak yayınında açıklamalarda bulundu.

Salı, 21 Nisan 2015 12:56
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "düştü" dediği AKP seçim beyannamesindeki "çözüm süreci" bölümü ortaya çıktı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Çözüm süreci beyanname matbaaya giderken düştü" derken, düşen bölüm açıklandı.

İşte AKP seçim beyannamesinde yer alan ‘çözüm süreci’yle ilgili o bölüm:

Cuma, 27 Mart 2015 08:08
Bab-ı Ali Toplantıları’nda konuşan Bülent Arınç, başkanlık sistemine geçilmesini “yapacağımız işin alafranga olması lazım” sözleriyle savundu.

Gayrettepe Point Otel’de düzenlenen "Yeni Anayasa Çalışmaları Işığında Demokratik Açılım Süreci ve Başkanlık Sistemi" başlıklı Bab-ı Ali Toplantıları'na Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç katıldı. Arınç başkanlık sistemi ve yeni anayasa üzerine konuştu.

Pazartesi, 23 Mart 2015 16:30
Vuslat Aktepe

Biliyorsunuz bir önceki Yunanistan seçimlerinde ciddi bir heyecan yaratan, sol tandanslı SYRIZA seçimlerden birinci parti olarak çıktı. Yunan halkının yanı sıra SYRIZA’ya KKE (Yunanistan Komünist Partisi) hariç neredeyse sol ve sosyalizm adına Yunanistan’daki hemen tüm özneler destek verdi.

Cuma, 05 Aralık 2014 08:30
Aydemir Güler

23 Kasım'da Ermeni sorununa bakışa ilişkin yazdığım köşenin sonunu, benzeri bir ayara Dersim başlığında da ihtiyaç olduğunu not ederek getirmiştim. Sonrasında “hani nerde” mesajları aldım.

Pazar, 30 Kasım 2014 17:21
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Gebze'de yaptığı konuşmada, "Türkiye ne zaman şaha kalksa karanlık bir el devreye girdi" dedi.

AKP Gebze ilçe kongresinde konuşan Akdoğan, 'çözüm süreci'nin ülkenin temel sorunu olduğunu söyledi. Sürecin şimdi rayına oturduğunu belirten Akdoğan, şöyle dedi:

Perşembe, 27 Kasım 2014 08:00
Ali Rıza Aydın

Bir yandan Cumhurbaşkanı, Galataport kararını veren yargıçları vatana ihanetle suçluyor. Bir yandan Meclis’te görüşülen yasayla, yargıda sözde biçimsel değişiklikler yapılırken, polis devletini güçlendiren hükümler getiriliyor. Diğer yandan Ali İsmail davasında sanık polis, dönemin başbakanının “darbe” dediğinin bastırılmasında görev aldığını söyleyerek cinayetlerin meşruluğunu açıklıyor.

Perşembe, 12 Haziran 2014 11:20
Ali Rıza Aydın

Din ve para, bireylerin ve toplumun geleceğini ipotek altına almak için etkin kullanılan araçlar. Hele AKP dönemi Türkiye’sinde olduğu gibi ikisi buluştuğu zaman baskı daha da artıyor, gözler perdeleniyor.

Cuma, 09 Mayıs 2014 11:57

AKP iktidarının 12 yıldır uyguladığı baskıcı ve gerici politikalardan rahatsızlık duyan tüm kesimlerin ayaklanması olan Gezi Direnişi'ne katılanlara baktığımızda, belirli bir profil hemen dikkatimizi çeker: Kadınlar ve gençler.

Çarşamba, 09 Nisan 2014 20:02
BDP, Demokratik Toplum Kongresi ve din adamlarıyla Diyarbakır'da "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği düzenleyecek.

El Cezire Türk'ten Burhan Ekinci'nin haberine göre, Son yıllarda, sivil cuma namazları ve mitinglerine katılan din adamlarıyla yeni bir açılım yapan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) bu kez Kutlu Doğum Haftası etkinliğine imza atıyor.

Pages