626 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 22 Mayıs 2015 09:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'na köşk envanterinden zırhlı bir mercedes verileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ATV, A Haber ortak yayınında açıklamalarda bulundu.

Salı, 21 Nisan 2015 12:56
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "düştü" dediği AKP seçim beyannamesindeki "çözüm süreci" bölümü ortaya çıktı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Çözüm süreci beyanname matbaaya giderken düştü" derken, düşen bölüm açıklandı.

İşte AKP seçim beyannamesinde yer alan ‘çözüm süreci’yle ilgili o bölüm:

Cuma, 27 Mart 2015 08:08
Bab-ı Ali Toplantıları’nda konuşan Bülent Arınç, başkanlık sistemine geçilmesini “yapacağımız işin alafranga olması lazım” sözleriyle savundu.

Gayrettepe Point Otel’de düzenlenen "Yeni Anayasa Çalışmaları Işığında Demokratik Açılım Süreci ve Başkanlık Sistemi" başlıklı Bab-ı Ali Toplantıları'na Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç katıldı. Arınç başkanlık sistemi ve yeni anayasa üzerine konuştu.

Pazartesi, 23 Mart 2015 16:30
Vuslat Aktepe

Biliyorsunuz bir önceki Yunanistan seçimlerinde ciddi bir heyecan yaratan, sol tandanslı SYRIZA seçimlerden birinci parti olarak çıktı. Yunan halkının yanı sıra SYRIZA’ya KKE (Yunanistan Komünist Partisi) hariç neredeyse sol ve sosyalizm adına Yunanistan’daki hemen tüm özneler destek verdi.

Cuma, 05 Aralık 2014 08:30
Aydemir Güler

23 Kasım'da Ermeni sorununa bakışa ilişkin yazdığım köşenin sonunu, benzeri bir ayara Dersim başlığında da ihtiyaç olduğunu not ederek getirmiştim. Sonrasında “hani nerde” mesajları aldım.

Pazar, 30 Kasım 2014 17:21
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Gebze'de yaptığı konuşmada, "Türkiye ne zaman şaha kalksa karanlık bir el devreye girdi" dedi.

AKP Gebze ilçe kongresinde konuşan Akdoğan, 'çözüm süreci'nin ülkenin temel sorunu olduğunu söyledi. Sürecin şimdi rayına oturduğunu belirten Akdoğan, şöyle dedi:

Perşembe, 27 Kasım 2014 08:00
Ali Rıza Aydın

Bir yandan Cumhurbaşkanı, Galataport kararını veren yargıçları vatana ihanetle suçluyor. Bir yandan Meclis’te görüşülen yasayla, yargıda sözde biçimsel değişiklikler yapılırken, polis devletini güçlendiren hükümler getiriliyor. Diğer yandan Ali İsmail davasında sanık polis, dönemin başbakanının “darbe” dediğinin bastırılmasında görev aldığını söyleyerek cinayetlerin meşruluğunu açıklıyor.

Perşembe, 12 Haziran 2014 11:20
Ali Rıza Aydın

Din ve para, bireylerin ve toplumun geleceğini ipotek altına almak için etkin kullanılan araçlar. Hele AKP dönemi Türkiye’sinde olduğu gibi ikisi buluştuğu zaman baskı daha da artıyor, gözler perdeleniyor.

Cuma, 09 Mayıs 2014 11:57

AKP iktidarının 12 yıldır uyguladığı baskıcı ve gerici politikalardan rahatsızlık duyan tüm kesimlerin ayaklanması olan Gezi Direnişi'ne katılanlara baktığımızda, belirli bir profil hemen dikkatimizi çeker: Kadınlar ve gençler.

Çarşamba, 09 Nisan 2014 20:02
BDP, Demokratik Toplum Kongresi ve din adamlarıyla Diyarbakır'da "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği düzenleyecek.

El Cezire Türk'ten Burhan Ekinci'nin haberine göre, Son yıllarda, sivil cuma namazları ve mitinglerine katılan din adamlarıyla yeni bir açılım yapan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) bu kez Kutlu Doğum Haftası etkinliğine imza atıyor.

Pazartesi, 28 Nisan 2014 18:07
İki gündür Öcalan ve Perinçek tarafından yapılan açıklamalar, kendine destekçi arayan Tayyip Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürdü. Öcalan, Türkiye’nin demokratik bir hamle içinde olduğunu söyledi. Perinçek, 1 Mayıs’ta Taksim’e gidilmemesi için halkı uyardı!

Doğan Ergün - soL

Pazartesi, 14 Nisan 2014 17:17
'Ovacık’ta sosyalist pratik, bu yağma ve talan düzenine karşı, haramilerin iktidarına karşı halkın eşitlikçi ve dayanışmacı yönetimine dayanan karşı-tezi somutlayabilir. Sosyalist hareketin Ovacık’ta bu açıdan yapacakları değer kazanıyor.'

Kurtuluş Kılçer* - soL

Çare ‘Şirinler Köyü’ arayışında değil, halkın örgütlenmesinde...
Belediyecilik, sosyalizm ve Ovacık

Ovacık’ta sol, ne kendi yaşam alanını oluşturuyor, ne ‘Şirinler Köyü’ kuruyor, ne de sosyalist mücadelenin varlık yokluk tartışmasını yapıyor.

Perşembe, 17 Nisan 2014 12:49
Can Soyer

Son iki haftadır seçim sonuçlarının ışığında AKP toplumsallığını konu alan bir tartışmaya değinmeye çalıştım. Bu hafta ise, “bizim taraf” olarak kodladığımız, esas olarak AKP’ye direniyor olmasıyla tanımlanan topluluğa bakmaya çalışacağım.

Salı, 25 Mart 2014 11:26
Merdan Yanardağ, 17 Aralık’tan sonra Türkiye siyasetinin gündemini belirleyen ses kayıtlarının gerçekleri ortaya çıkardığını ve bunun solun haklılığını gösterdiğini vurguluyor. Ancak Yanardağ, kayıtların Erdoğan’ı “devirecek” bir güce sahip olduğunu sanmanın bir yanılsama olduğunu da hatırlatıyor.

Gamze Erbil

Cumartesi, 18 Ocak 2014 13:37

Her ne kadar çok özcü bir yaklaşım olarak görülecekse bile abartma ve aşırılaştırma bu coğrafya aydının hususiyetlerinden biri olarak göze çarpar.

Pages