615 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 12 Ekim 2015 12:33
Nokta Dergisi 1 Eylül 2015'te AKP kurmaylarının yaptığı toplantıda geçtiği iddia edilen konuşmaları yayımladı.

AKP'nin yaptığı bir toplantıda geçtiği iddia edilen konuşmalar Nokta Dergisi'nde yayınlandı. Yayımlanan notlara göre Ömer Çelik, Mustafa Şentop, Taha Özhan, Erol Olçok, Lütfü Elvan, Taner Yıldız, Ali Sarıkaya, İbrahim Dalmış, İbrahim Uslu, Hatem Ete, Efkan Ala, Ertan Aydın, Faruk Çelik, Mücahit Arslan ve Mahir Ünal'ın yer aldığı masada konuşulanların bir kısmı şöyle:

Cuma, 11 Eylül 2015 08:45
Rıfat Okçabol

“Öğrenme” konusunda, öğrenmeden öğrenmeye fark olduğunu da belirtmek gerekiyor. Öğrenme, kısaca, kişinin yaşantılarıyla ilişkili olarak davranışlarında meydana gelen kalıcı olmasa bile uzun süreli olan değişiklikler oluyor.

Perşembe, 17 Eylül 2015 01:30
Ali Rıza Aydın

Emperyalizmin beyninin ve elinin uzandığı ne varsa, uluslararası hukuk da onun adına devrede… İç hukuklar uluslararası hukukun peşine takılıp sürükleniyor; önce sözleşmeler imzalanıyor, sonra uyum yasaları çıkarılıyor. Hem emperyalist müdahalelerde hem de iç müdahalelerde,  yapılan her şey hukukla kılıfına uydurularak meşrulaştırılıyor.   

Çarşamba, 16 Eylül 2015 22:29
Erdoğan, Cizre'de 21 kişinin yaşamını yitirdiği olaylarla ilgili olarak, ilçenin belediyesini suçladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT'de canlı yayında Nasuhi Güngör'ün sorularını cevapladı.

Salı, 15 Eylül 2015 14:27
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Brüksel’den Oslo’ya kadar ana aktör olan AKP, PKK ve HDP’nin BOP’un ara istasyonları olduğu iyice belirginleşmiştir. Dolmabahçe’de söz kesen bölücülük ortaklarının birbirlerini suçlaması yalnızca dönemsel bir kurnazlığın neticesidir." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde basın açıklamasında bulunuyor.

Bahçeli'nin konuşmalarının satır başları şu şekilde:

Pazar, 30 Ağustos 2015 22:50
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AKP ile ittifak yapıp yapmayacakları iddialarına ilişkin "Allah korusun eviniz yanarken itfaiye erinin kimliğini, kişiliğini sorgulamazsınız. Şu an ülke yanıyor. Bu ülkedeki yangını söndürebilmek için 'Ben de varım' diyen herkesle ittifak yaparız" dedi.

Partisinin Erzurum İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, erken seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu

Herkesle ittifak yapabileceklerini söyleyen Kamalak şöyle devam etti:

Salı, 11 Ağustos 2015 18:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan görevi sona eren Genelkurmay Başkanı Necdet Özel için düzenlenen madalya töreninde konuştu. Erdoğan çözüm sürecinin "buzdolabında" olduğunu, PKK ve HDP'nin süreci anlamadığını, doğru değerlendiremediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Necdet Özel'e verilecek Devlet Şeref Madalyası için düzenlenen törende konuştu.

Erdoğan, Özel'e "TSK’yı anayasa ve hukuk devleti içerisinde görevini yürütmesi hususunda gösterdiği hassasiyet sebebiyle" teşekkür etti. Özel ile çok uyumlu bir mesai yürüttüklerini belirten Erdoğan, son günlerdeki gelişmelere değindi.

Perşembe, 27 Ağustos 2015 15:02
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, bölgede halkın HDP'ye oy vermesinin çözüm sürecini bitirdiğini çünkü HDP'nin çözüm sürecini yürütemediğini söyledi.

 Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, TRT Haber'de katıldığı televizyon programında gündeme dair soruları yanıtlayarak, değerlendirmelerde bulundu.

Perşembe, 27 Ağustos 2015 01:00
Ali Rıza Aydın

Haziran seçiminin Türkiye’yi rehavete ve umut hayallerine oldukça fazla gömmesinin ardından, Suruç ateşinin peşine taktırılan ve her gün yinelenen terör, iki alanı koruma altına aldı. Birincisi, sömürü düzeni; ikincisi, Erdoğan/AKP siyaseti…

Cumartesi, 22 Ağustos 2015 02:14
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Cuma namazı çıkışında yaptığı açıklamalarda “Halkımız kendi içindeki bölücü terör örgütü mensuplarını ayıklamak durumundadır. Gerekirse bunları güvenlik güçlerine haber vermelidir. Halkı kandırma yoluna gitmenin sınıra dayandığını artık herkes bilmelidir." dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul, Altunizade’de kıldığı Cuma namazının ardından yaptığı açıklamlarda “Halkımız kendi içindeki bölücü terör örgütü mensuplarını ayıklamak durumundadır. Gerekirse bunları güvenlik güçlerine haber vermelidir.

Cuma, 21 Ağustos 2015 14:39
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında seçim tarihini "1 Kasım'da inşallah Türkiye tekrar seçimi yaşayacaktır" sözleriyle açıkladı. Erdoğan, "Bu topraklar bundan sonra da şehit kanlarıyla yoğrulmaya devam edecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çözüm sürecinin durması ve yaşanan çatışmalara değinen Erdoğan, HDP'ye suçlamalarda bulundu.

Salı, 28 Temmuz 2015 11:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin ziyareti öncesinde devam eden operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin ziyareti öncesi yaptığı açıklamada "süreç başlamıştır, bu süreç rehavete fırsat vermeden devam edecektir" dedi.

Erdoğan'ın Çin ziyareti öncesi yaptığı basın toplantısından başlıklar şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti teröristlerden de destek veren sözde siyasetçi ve aydından da şehitlerin kanının hesabını sorma gücüne sahiptir.

Cuma, 31 Temmuz 2015 03:11
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Benim karşı olduğum kalıcı azınlık hükümetidir. Seçime götürmek kaydıyla bir azınlık hükümeti pekâlâ mümkündür. Kendisine görev verilen bir partiye diğer bir partinin veya partilerin dışarıdan destek vermesi suretiyle oluşturulacak bir azınlık hükümeti ülkeyi seçime götürebilir” dedi.

Çİn dönüşü soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan koalisyon görüşmelerinden olumlu sonuç çıkmazsa "dışarıdan destekli bir azınlık hükümetiyle erken seçime gidilmelidir" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Perşembe, 23 Temmuz 2015 09:33
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben erken seçim ihtimalini daha yüksek görüyorum. Koalisyon için iyi niyetli atılmış adımlar var ama gerçekçi olarak baktığımızda bunun bazı zorlukları var" dedi.

AKP-CHP koalisyon görüşmeleri sürerken CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yeni Şafak’a açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, "Davutoğlu hükümeti kuramaz da Cumhurbaşkanı görevi size verme gereği duyarsa görevi almak için saraya gider misiniz?" sorusuna "Umarım beni saraya çağırmaz" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu'nun Yeni Şafak'ın sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

Pazartesi, 08 Haziran 2015 18:27
Mersin'de CHP'den milletvekili seçilen Fikri Sağlar, "Recep Tayyip Erdoğan kaybetti. 13 yıllık iktidar bitti. Erdoğan artık kaçak sarayda oturamaz" dedi.

15 yıl aradan sonra tekrardan milletvekili seçilen CHP'li Fikri Bakanı Sağlar, seçimlerle ilgili konuştu. 4 partinin meclise girecek olmasını, "tam demokratikleşmenin göstergesi" olarak yorumlayan Sağlar "Mersin'de CHP birinci parti oldu. Hedefimiz buydu. 2011 ve 2014 seçimlerinde ikinci parti olan CHP'yi, uyguladığımız strateji ile birinci parti yapmayı başardık.

Pages