13551 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 09 Şubat 2019 19:48
Suriye Demokratik Güçleri'nden (SDG) yapılan açıklamada IŞİD'in son kalıntılarının temizlenmesi için bu gece operasyon başlatılacağı duyuruldu.

Suriye Demokratik Güçleri'nden (SDG) yapılan açıklamada IŞİD'in "son kalıntılarının yok edilmesi" için operasyon hazırlıklarının tamamlandığı açıklandı.

Reuters'ın ulaştığı SDG kaynakları operasyonun bu akşam başlatılacağı bilgisini aktardı. SDG yetkilisi operasyonun amacını "IŞİD'in son kalıntılarını da yok etmek" olarak açıkladı.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 11:46
TKP’nin Mut Demokratik Halk Dayanışması’ndan belediye başkan adayı Devrim Şimşek’in seçim bürosuna bir grup faşist saldırdı. Saldırıda seçim bürosunun camları kırıldı.

Mersin’in Mut ilçesinde Mut Demokratik Halk Dayanışması’ndan Türkiye Komünist Partisi (TKP) belediye başkan adayı Devrim Şimşek’in seçim bürosuna bir grup faşist önceki gece saldırı düzenledi.

Seçim bürosunun camlarının kırıldığı saldırı sonrası bir açıklama yapan Mut Demokratik Halk Dayanışması baskılara boyun eğmeyeceklerini belirtti.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 13:35
ABD’li komutan Paul LaCamera, Suriye Devlet Başkanı Esad’la işbirliği yapması durumunda Suriye Demokratik Güçleri’nden desteklerini çekeceklerini açıkladı.

ABD’nin Irak ve Suriye’de “IŞİD Karşıtı Koalisyonu" komutanı Paul LaCamera, Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile işbirliği yapması durumunda bu güçlere verdikleri askeri desteği çekeceklerini açıkladı.

Salı, 05 Şubat 2019 14:24
ABD, Suriye Demokratik Güçleri tarafından yakalanarak kamplarda tutulan yabancı uyruklu IŞİD üyelerinin ülkelerine götürülerek orada yargılanmaları çağrısında bulundu.

ABD, Suriye’de Suriye Demokratik Güçleri’nce (SDG) yakalanarak kamplarda tutulan IŞİD üyelerinin geldikleri ülkelere geri götürülerek orada yargılanmaları çağrısında bulundu.

Salı, 19 Şubat 2019 16:33
Artvin Cerattepe'de yaşam alanlarına sahip çıkan toplumsal muhalefet dinamikleri, Yeşil Artvin Derneği öncülüğünde, aralarında Artvin Barosu'nun da bulunduğu demokratik kitle örgütleri ve Artvin halkıyla birlikte, buradaki direnişe özel HOMUR mizah dergisini yayımladı.

HOMUR Mizah ve Karikatür Grubu, bir açıklama yayımlayarak, “Redaksiyon Dergisi eki olarak 16 Şubat efsanevi Artvin direnişine yönelik saldırının yıldönümünde Artvin halkının yanındaydık. Artvin, İstanbul, Ankara, Bursa’da eş zamanlı basın açıklamasında HOMUR 87. özel sayı ile meydanlardaydık” dedi. 

Salı, 19 Şubat 2019 07:30
Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve Ovacıklıklar Fox Haber'e konuştu. Ovacık halkı 2014'ten bu yana yapılanlardan memnuniyetlerini dile getirirken, Maçoğlu da Ovacık'ta yapılanları kent merkezine de taşımak istediklerini dile getirdi.

31 Mart seçimlerinde Dersim Demokratik Halk Dayanışması'nın TKP'den Dersim Belediye Başkan adayı olan Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Fox Haber'e konuştu.

Haberde 2014'ten bu yana Ovacık'ta yapılanlar Ovacıklılar tarafından anlatılırken, Maçoğlu da seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haberin görüntüleri şöyle:

Pazar, 10 Şubat 2019 18:32
ABD'den Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne yapılan çağrıda ABD'den Venezuela'ya gönderilen 'insani yardım'ların ulaştırılması ve ABD kontrolündeki Ulusal Meclis'in desteklenmesi talep edildi. Rusya, cuma günü ABD'nin önerisine alternatif bir taslağı BM'ye sunmuştu.

ABD yönetimi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne, Venezuela’ya "uluslararası yardımların ulaştırılması ve başkanlık seçimlerinin yapılması" amacıyla taslak bir öneri sundu.

Rusya'nın veto etmesi beklenen önerini oylanacağı tarih henüz netleşmedi. 

Çarşamba, 06 Şubat 2019 13:26
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 'Bizim CHP oylarını bölmeye ihtiyacımız yok. Onlar kendi kendilerini bölüyorlar. CHP, zaten kendi içlerinde paramparça' dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, yerel seçimlerde CHP’li isimleri aday göstermelerine yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Aksakal, “Bizim CHP oylarını bölmeye ihtiyacımız yok. Onlar kendi kendilerini bölüyorlar. CHP, zaten kendi içlerinde paramparça” dedi.

Pazar, 03 Şubat 2019 13:15
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday göstermeyen HDP, kentin 6 ilçesinde kendi adayıyla seçime gidiyor.

Halkların Demokratik Partisi Gazintep, Şanlıurfa, Adana, Ankara, Mersin, İzmir ve İstanbul olmak üzere toplam 7 büyükşehirde aday göstermeme kararı aldı. Aday gösterilmeyen illere bağlı ilçelerde kendi adaylarını göstereceğini ifade eden HDP, İstanbul’un 6 ilçesinde aday çıkarıyor.

ADAY GÖSTERİLECEK İLÇELER

Salı, 19 Şubat 2019 16:45
ABD’de 2016 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti’nin adayı olma yarışını Clinton’a karşı kaybeden Bernie Sanders, 2020 seçimlerinde yeniden aday olmak için kampanya yürüteceğini açıkladı.

ABD’de 2016 yılında yapılan başkanlık seçimleri öncesinde Demokrat Parti’nin iki adayından biri olan ve yarışı kazanamayacağı belli olunca Hillary Clinton lehine adaylıktan çekilen Bernie Sanders, 2020 seçimlerinde yeniden aday olmak için kampanya yürüteceğini açıkladı.

Salı, 19 Şubat 2019 10:35
Ecevit'in başbakanlığındaki 57'nci hükümette spordan sorumlu devlet bakanlığı yapan Fikret Ünlü yaşamını yitirdi.

Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Fikret Ünlü yaşamını yitirdi. Ünlü, vasiyeti üzerine Balgusan'da toprağa verileceği öğrenildi.

KHK ile ihraç edilen akademisyenlerden Barış Ünlü’nün de babası olan eski bakan Fikret Ünlü, bir dönem Cumhuriyet gazetesinde spor yazıları da yazmıştı.

Cumartesi, 16 Şubat 2019 12:05
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ABD destekli güçlerin Suriye'de IŞİD’in elindeki son yerleşim yerini de ele geçirdiğini iddia etti.

Reuters’ın haberine göre Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) Suriye’nin doğusunda IŞİD’in kontrolündeki son bölgeyi de ele geçirdiğini, bölgedeki IŞİD militanlarının teslim olduklarını duyurdu.

Reuters sözkonusu haberin henüz doğrulanamadığını bildirdi.

Cuma, 15 Şubat 2019 15:25
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı Komutanı Joseph Votel, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme kararının yanlış olduğunu savundu.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı Komutanı Joseph Votel, ABD'nin Suriye'den çekilme kararıyla ilgili konuştu.

Votel, IŞİD'in henüz yenilgiye uğratılmadığını savunarak, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme kararının yanlış olduğunu söyledi.

Cuma, 15 Şubat 2019 13:03
Şarkıcı Ferhat Tunç hakkında 'terör örgütüne üye olmak' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' iddiasıyla 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Şarkıcı Ferhat Tunç hakkında "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası" yapmak iddiasıyla 8 yıl 6 aydan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Ferhat Tunç Yoslun hakkında hazırlanan iddianame, 5. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Salı, 12 Şubat 2019 11:05
Suriye Devlet Televizyonu, Deyrezzor'da ABD'ye bağlı koalisyon uçaklarının bombardıman saldırısında en az 70 sivilin yaşamını yitirdiğini, çok sayıda sivilin yaralandığını duyurdu.

Suriye Devlet Televizyonu yerel kaynaklara dayandırdığı haberinde, ABD liderliğindeki uluslararası koalisyonun Deyrezzor'a bağlı Bağuz köyüne düzenlediği hava saldırısında en az 70 sivilin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Saldırıda çok sayıda sivilin de yaralandığı bildirildi.

Pages