202 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 07 Haziran 2015 17:44
Cihan Haber Ajansı’nın internet sitesi çöktü. Şamil Tayyar, dün Twitter'dan "Doğan Haber Ajansı ve Cihan Haber Ajansı, yarın 17.00’den sonra hacklenebilir!” demişti.

Oy kullanma işleminin sona erip sayımın başladığı dakikalarda Cihan Haber Ajansı’nın (CHA) internet sitesi çöktü.

Cemaate yakınlığıyla bilinen CHA’nın https://www.cihan.com.tr/ internet sitesine girmek isteyen kullanıcılar ‘404 – Not Found’ hatasıyla karşılaşıyor.

Pazar, 07 Haziran 2015 18:32
Havuz medyası saat 18.00 itibarıyla seçim sonuçları yayınlamaya başladı. Yayınlanan sonuçlarda “1. Parti’nin” yüksek oy oranı dikkat çekti.

Sabah, Star ve Yeni Şafak gazeteleri saat 18.00 itibarıyla seçim sonuçları geçmeye başladı.

Sonuçları “1. Parti”, “2. Parti” diye sözde parti adı açıklamadan yayımlayan havuz medyasının, interaktif sayfalarında Türkiye haritasını AKP, CHP, MHP ve HDP için daha önceki seçimlerde kullanılan renklendirmeleri dikkat çekti.

Pazar, 07 Haziran 2015 12:03
Tüm yurtta 53 milyon 765 bin 231 seçmen, 25. dönem parlamentosunu belirlemek üzere, saat 08.00'den itibaren sandık başında. Özellikle AKP'li dönemde yapılan seçimlerde görmeye alışkın olduğumuz hile çabaları bu seçimde de gündemde.

Türkiye çapında 53 milyon 675 bin 231 seçmen bugün sandık başında. Sabah saat 08.00'de, sandıkların açılmasıyla beraber, birçok sandıkta hile yapılmaya çalışıldığı bilgileri geliyor.

Pazartesi, 22 Haziran 2015 13:05
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı iftar çadırına gelen Suriyeli çocuklar görevliler tarafından yumruklandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı İsmetpaşa Mahallesi yanında açtığı iftar çadırına gelen Suriyeli çocuklar görevliler tarafından itildi, azarlandı ve yumruklandı.

Cuma, 15 Mayıs 2015 12:40
AKP'liler açtıkları seçim standının diğer stantlara üstünlük sağlaması için caminin elektrik hattına kablo bağladı. Kurduğu ses sistemi sayesinde diğer partilerin propaganda araçlarını bastırması üzerine kavga çıktı.

AKP'lilerin İstanbul Maltepe’de açtıkları seçim standında bir camiden kaçak elektrik çektiği ortaya çıktı.

Perşembe, 07 Mayıs 2015 18:10
Prof. Rennan Pekünlü, bu kez de dört ayrı türbanlı öğrencinin şikâyeti üzerine bugün hâkim karşısına çıktı. Duruşma 30 Haziran’a ertelendi.

Türbanlı öğrencilerine AYM, AİHM ve Danıştay kararlarını hatırlattığı gerekçesiyle 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan, dört buçuk ay kaldığı Foça Cezaevi’nden 20 gün önce tahliye olan Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri emekli öğretim üyesi Prof. Rennan Pekünlü, 4 ayrı türbanlı öğrencinin daha şikayeti üzerine yeniden yargılanmaya başlandı.

Pazartesi, 20 Nisan 2015 14:12
Cihan Haber Ajansı muhabiri Hüseyin Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın programından yaka paça dışarı atıldıklarını duyurdu.

Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen Cihan Haber Ajansı muhabirleri, Emine Erdoğan'ın katıldığı programı takip etmek isterken dışarı atıldı.

Cihan Haber Ajansı muhabiri Hüseyin Aydın, konuya ilişkin Twitter'dan şu ifadeleri paylaştı:

Salı, 21 Nisan 2015 14:19
Çağdaş Gazeteciler Derneği, Emine Erdoğan’ın Avea’yla ortak düzenlediği programdan muhabir Hüseyin Aydın’ın yaka paça dışarı atılmasını kınadı.

Cihan Haber Ajansı muhabiri Hüseyin Aydın, dün Emine Erdoğan’ın katıldığı, Avea tarafından düzenlenen sosyal sorumluluk projesi etkinliğinde Avea görevlileri tarafından yaka paça dışarı atılmıştı.

Pazartesi, 27 Nisan 2015 21:45
CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, birilerinin talimatı ile Büyükşehir Belediyesi’ne müfettişler gönderildiğini iddia etti. Bir yılda 140 müfettişin Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne geldiğini belirten başkan Çerçioğlu, kendilerine mobbing uygulandığını ve konuyla ilgili olarak dava açmayı düşündüklerini söyledi.

Cihan Haber Ajansı’nın haberine göre Atatürk Kent Meydanı'nda fide dağıtımında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bir yılda 140 müfettişin belediyede denetleme yaptığını açıkladı. Müfettişlerin birilerinin talimatı ile geldiğini iddia eden Çerçioğlu, "Belediyemize bir yılda 140 tane müfettiş geldi. Ayıptır. Ne yapıyorsunuz?

Çarşamba, 18 Mart 2015 15:31
Adana’da gazeteci Abdullah Özyurt ile bir dönem muhabirlik yapan Aytekin Gezici’nin evinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal paylaşım sitesi Twitter’da hakaret ettikleri iddiasıyla arama yapıldı.

Haklarında gözaltı kararı bulunmayan Cihan Haber Ajansı Muhabiri Abdullah Özyurt ile halen Seyhan Belediyesi’nde çalışan eski gazeteci Aytekin Gezici, evlerindeki aramanın ardından avukatlarıyla birlikte Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde açıklama yaptı.

Pazartesi, 09 Mart 2015 17:12
CHP Milletvekili Mehmet Şeker, Şahinbey Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilçedeki okullarda temizlik malzemelerinin velilerce temin edildiğini, temizliği de çocukların yaptığını ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Şahinbey Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 'Temiz Eller Sağlıklı Nesiller Projesi' kapsamında ilçedeki okullarda malzemeleri velilerin temin ettiğini, temizliği de çocukların yaptığını ifade etti. 

Çarşamba, 28 Ocak 2015 17:49
Sabah saatlerinde gözaltına alınan Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu, Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda ifade vermesinin ardından serbest bırakıldı.

Daha önce birçok kez gözaltına alınan Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu, bu sabah yine gözaltına alındı. Baransu, iki ayrı soruşturma kapsamında gözaltına alınarak Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda ifade verdi.

Perşembe, 11 Aralık 2014 21:17
Fuat Avni attığı tweetlerde Zaman, Bugün ve Taraf gazetelerinden çok sayıda çalışanın gözaltına alınacağını iddia etti. İddiaların ardından Zaman Gazetesi'nin Yenibosna'daki binasının önünde toplanan kalabalığa, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı açıklamalarda bulundu.

Twitter fenomeni @fuatavnifuat hesabının, yarın 150’ye yakını gazeteci olmak üzere 400 kişinin gözaltına alınacağını ileri sürmesinin ardından İstanbul'da Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı çalışanlarına destek olmak için yüzlerce kişi her iki yayın grubununda bağlı olduğu Feza Gazetecilik AŞ'nin önünde toplandı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı kalabalığa hitap etti.

Cuma, 26 Aralık 2014 12:28
Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın (GYV) Eyüp’teki Kültürlerarası Diyalog Merkezi, polis tarafından boşaltılıyor.

Sabah saatlerinde Düğmeciler Caddesi Kara Süleyman Tekke Sokak Numara 7’de bulanan Kültürlerarası Diyalog Merkezi’ne giden polisler, binanın boşaltılmasını istedi. Bina çevresinde yoğun önlem alan polis, eşyaları çıkarmaya başladı. Vakıf yetkilileri karara tepki gösterdi.

Çarşamba, 03 Aralık 2014 19:34
Son dönemde iyice artan ağaç kesimlerine bir yenisi daha eklendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın alışveriş merkezi, golf tesisleri için Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu'nun (ÇED) gerekli olmadığı yönünde yaptığı değişiklikten sonra Antalya'da bir otel tarafından ağaç kesimi başlatıldı.

50-55 yaşında olduğu tahmin edilen onlarca ağaç hızarlar ve iş makineleriyle kesildi. Otel yetkilileri ağaçların yasal çerçevede, Orman Bölge Müdürlüğü'nün izni ve bilgisi dâhilinde kesildiğini söyledi.

Pages