191 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor

Daha önce birçok kez gözaltına alınan Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu, bu sabah yine gözaltına alındı. Baransu, iki ayrı soruşturma kapsamında gözaltına alınarak Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda ifade verdi.

Twitter fenomeni @fuatavnifuat hesabının, yarın 150’ye yakını gazeteci olmak üzere 400 kişinin gözaltına alınacağını ileri sürmesinin ardından İstanbul'da Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı çalışanlarına destek olmak için yüzlerce kişi her iki yayın grubununda bağlı olduğu Feza Gazetecilik AŞ'nin önünde toplandı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı kalabalığa hitap etti.

Sabah saatlerinde Düğmeciler Caddesi Kara Süleyman Tekke Sokak Numara 7’de bulanan Kültürlerarası Diyalog Merkezi’ne giden polisler, binanın boşaltılmasını istedi. Bina çevresinde yoğun önlem alan polis, eşyaları çıkarmaya başladı. Vakıf yetkilileri karara tepki gösterdi.

50-55 yaşında olduğu tahmin edilen onlarca ağaç hızarlar ve iş makineleriyle kesildi. Otel yetkilileri ağaçların yasal çerçevede, Orman Bölge Müdürlüğü'nün izni ve bilgisi dâhilinde kesildiğini söyledi.

Gezi direnişinin ilk gününde Eskişehir'de gerçekleşen eylemler sonrasında haklarında dava açılan 173 kişinin davası sonuçlandı. Cihan Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, 5. duruşmada kararını açıklayan mahkeme, ‘suç unsuru oluşmadığı ve eylemin anayasal hak’ olduğunu gerekçe göstererek sanıkların beraatine karar verdi.

(soL - Haber Merkezi) Fethullah Gülen cemaatinin yayın organlarından Samanyolu TV'de ilginç bir "canlandırma" yayımlandı.

Bu canlandırmada, polis saldırısından kaçan gençler camiye sığınıyor ve cami müezzini olduğunu anladığımız yaşlı bir kişi, onlara yardım ediyor.

Aldığı cezayla üniversiteden de uzaklaştırılan Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Rennan Pekünlü, perşembe günü Foça Cezaevi’ne girecek.

Yangının ardından evini kaybedenler için çadırlar kurulurken, evi yanarak kullanılamaz hale gelen 56 yaşındaki Şaban Özdinç, elektrik abonesi olmayı, evin projesini de yeni yaptırmayı düşündüklerini söyledi. Ankara'da inşaatta çalışan Özdinç, ''Ankara'daydım burada yangın olduğunu pek bilemiyorum. Ben bu eve bundan 5 sene evvel başlamıştım. O zaman büyük bir zam geldi.

Güncelleme 22.03: YSK Başkanı Sadi Güven bir açıklama yaparak ilk sonuçlara göre ikinci tur için oy pusulasının bastırılmamasına karar verdiklerini, seçimi kazananın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu duyurdu.

Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, bugün Genel Başkanlık görevini, AKP Merkez Yönetim Kurulu'nun bir sonraki Genel Başkan olarak belirlediği Ahmet Davutoğlu'na devredecek.

Hürriyet'ten Adem Kabayel ve İsmail Er'in haberine göre, derbiye yaklaşık 2 saat kalmasına karşın Olimpiyat Stadı çevresinde taraftar sayısının azlığı gözden kaçmadı. Stada gelen taraftarlar ise E-Bilet sistemindeki yüz tanıma sistemi ve turnikeler ile ilgili teknik sıkıntı ile kaşılaşıyor.

Bu yerel seçim tarihe herhalde “çirkin manipülasyonlar seçimi” adıyla geçecek, Cihan ve Anadolu haber ajanslarının çılgın yarışıyla anılacak. İki ajansın farklı rakamları yüzünden, merkez medyanın tv.

(soL-Haber Merkezi) Cihan Haber Ajansı'ndan (CHA) yapılan açıklamada, ajansın yerel seçimleri 70 bin kişiyle takip ettiği belirtildi.

(soL - Haber Merkezi) Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim yasaklarını daha erkenden kaldırmasıyla birlikte, medyada sonuçlara dair yayınlar başladı.

İddialara göre Yasin Doğan, dün öğle saatlerinde sokakta gezerken AKP'nin Yenikapı'daki mitingi için mahalleye gelen bir otobüse bindi. Mitinge giden partililerle birlikte Üsküdar İskelesi'ne daha sonra da Yenikapı'ya giden Yasin Doğan'dan 24 saattir haber alınamıyor.

Pages