241 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 22 Kasım 2016 17:19
Çıkarılan KHK'lar uyarınca mevcut kayyımların tüm yetkilerinin TMSF'ye devredilmesi kararı gereğince, Cihan Medya Dağıtış A.Ş'nin TMSF'ye devredilmesine karar verdi.

OHAL kapsamında çıkarılan ve 1 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) uyarınca mevcut kayyımların tüm yetkilerinin TMSF'ye devredilmesi kararı gereğince, Cihan Medya Dağıtış A.Ş'nin TMSF'ye devredilmesine karar verdi.

Pazartesi, 21 Kasım 2016 18:44
İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, kapatılan Cihan Medya Dağıtım A.Ş.’nin de aralarında bulunduğu 6 şirkete atanan kayyumların görevlerine son verilmesine ve kayyumlara ait tüm yetkilerin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmesine karar verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı, Sulh Ceza Hakimliği’ne yazı yazarak, Cihan Medya Dağıtım A.Ş., Fia Prodüksiyon Radyo TV Reklam Org., İletişim Sanayi Tic. Ltd. Şti, Poyraz Matbaacılık A.Ş., Seyhan Matbaacılık A.Ş., Etiler Matbaacılık Yayıncılık A.Ş.’nin TMSF’ye devredilmesini talep etti.

Salı, 19 Temmuz 2016 14:19
Gülen cemaatine yakınlığıyla tanınan ve bir süre önce AKP tarafından yönetimine el konulan Cihan Haber Ajansı'nda, darbe girişimi sonrasında 60 kişinin işine son verildi.

Gülen cemaatine yakınlığıyla tanınan ve bir süre önce AKP tarafından kayyum atanarak yönetimine el konulan Cihan Haber Ajansı'nda, darbe girişimi sonrasında 60 kişinin işine son verildi. 

Salı, 19 Temmuz 2016 18:00
15 Temmuz girişimi sonrası ordunun komuta kademesinde başlayan gözaltı süreci devletin tüm kurumlarına yayılan bir tasfiye sürecine dönüştü. Şu ana kadar yapılan operasyonlarda en az 60 bin kamu personeli tasfiye edildi.

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana devletin tüm kurumlarında sırasıyla tasfiyeler başladı. Cemaatçi bir grup subayın başını çektiği darbe girişiminin ardından TSK'yla birlikte HSYK'dan başlayan tasfiye operasyonu, bugün MİT'e, bakanlıklara kadar sıçradı. Sadece bugün bile onbinlerce kamu personeli görevden uzaklaştırdı, sayı 60 bini geçti.

Çarşamba, 27 Temmuz 2016 09:27
Antalya’da "FETÖ" soruşturması kapsamında gözaltına alınan 14 kişiden 12'si tutuklandı. Tutuklananlar arasında Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Sıtkı Soydal ile oğlu Onur Soydal da var.

Antalya’da "FETÖ" soruşturması kapsamında Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 14 kişi, savcılık sorgusunun ardından tutuklanma istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Cuma, 22 Temmuz 2016 09:57
Savcılığa göre Fuat Avni, Emre Uslu ve Mustafa Koçyiğit değil. Savcılığın verdiği bilgilere göre Fuat Avni hesabının başındaki kişi Ergenekon’un isim babası Aydoğan Vatandaş.

Bakırköy Başsavcıvekiliğine getirilen Okan Özsoy’un tamamladığı dosyada Fuat Avni ve ekibi detaylı şekile anlatıldı. AKP'nin yayın organlarından Star'ın haberine göre, istihbarat paylaşımı kapsamında FBI,  hesabı yöneten kişinin ABD’de yaşayan Aydoğan Vatandaş olduğu bilgisini verdi. Vatandaş'ın hesabı ilk kuran ve bir süre yöneten Sait Sefa’dan sonra görevi üstlendiği ileri sürüldü.

Perşembe, 05 Mayıs 2016 14:14
Kayyum heyeti, Feza Yayın Grubu'nun bütün medya şirketlerini kapatma kararı aldı. Zaman Gazetesi, zaman.com.tr, Cihan Haber Ajansı, Cihan Medya Dağıtım, Küre.tv'nin de aralarında bulunduğu Feza Yayın Grubu'nun bütün medya şirketleri 15 Mayıs'ta kapatılıyor.

Kayyum heyeti, yönetimlerine el konulan Zaman Gazetesi, zaman.com.tr, Cihan Haber Ajansı, Cihan Medya Dağıtım, Küre.tv'nin de aralarında bulunduğu Feza Yayın Grubu'nun bütün medya şirketlerini kapatma kararı aldı.

superhaber.tv'de yer alan habere göre, söz konusu mecraların 15 Mayıs itibarıyla yayın hayatlarına son verileceği açıklandı. 

Cumartesi, 05 Mart 2016 19:42
Zaman ve Cihan Haber Ajansı sitelerine erişim kapatıldı.

Zaman gazetesi ve Cihan Haber Ajansı'nın bağlı bulunduğu Feza Gazetecilik'e kayyum atanması sonrası sitelerine erişim yapılamıyor.

Cihan Haber Ajansı'na erişim tamamen engellenirken Zaman gazetesinin de internet sitesindeki haberlerin erişime kapatıldığı görüldü. Ancak bir süre sonra Zaman'ın sitesinin de kapatıldığı anlaşıldı, "site güncellenmektedir" uyarısı konuldu.

Pazartesi, 07 Mart 2016 21:07
Zaman gazetesinden sonra Cihan Haber Ajansı'na da kayyum atandı.

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş'ye kayyum atanmasına hükmetti.

Perşembe, 31 Mart 2016 11:22
Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül'ün kayyum öncesi Zaman Amerika muhabiri İhsan Denli'ye saldırdığı ifade edildi. Karagül, "O terbiyesizlik karşısında dişlerini dökmeliydim" dedi.

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül'ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte gittiği ABD gezisinde kayyum öncesi Zaman Amerika ve Cihan Haber Ajansı Washington muhabiri olan İhsan Denli'ye saldırdığı iddia edildi. Karagül, "O terbiyesizlik karşısında dişlerini dökmeliydim" dedi.

Cumartesi, 23 Ocak 2016 01:43
Adalet Bakanlığı, Cihan Haber Ajansı'nın (CHA) Bakan Bekir Bozdağ'ın Sultanahmet saldırılarıyla ilgili açıklamalarını çarpıttığını iddia etti.

Adalet Bakanlığı, Bakan Bekir Bozdağ'ın Sultanahmet'teki saldırıyla ilgili açıklamalarının CHA tarafından çarpıtıldığını öne sürdü.

Cumartesi, 16 Ocak 2016 12:43
Adana'da bir eylemde kendilerini görüntüleyen polislerin fotoğrafını çekerek sosyal medyada yayınlayıp hedef gösterdikleri iddiasıyna yargılanan yerel gazeteci Aytekin Gezici'ye, 2 yıl 11 ay, Cihan Haber Ajansı muhabiri Abdullah Özyurt'a, 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kararlaştırdı.

Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın Aralık 2014'te gözaltına alınması nedeniyle aralarında gazetecilerin de bulunduğu bir grup eylem düzenledi.

Salı, 05 Ocak 2016 12:04
Mısır'ın Nil Nehri kıyısındaki Beni Suveyf şehrinde gece evine dönerken silahlı saldırıya uğrayan istihbarat müdürü Ala Diyab Abdullatif hayatını kaybetti.

Cihan Haber Ajansı’ndan (CHA) Turgut Karamehmetoğlu’nun haberine göre Mısır İçişleri Bakanlığı, başkent Kahire'nin güneyindeki Beni Suveyf'de şehir merkezi istihbarat ( Emn El-Vatan) müdürü Ala Diyab Abdullatif'in(48) uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybettiğini duyurdu.

Pazar, 24 Ocak 2016 12:12
Buca'daki bir evde patlama meydana geldi. Patlamada, 1 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi de yaralandı.

İzmir'in Buca ilçesindeki tek katlı bir evde patlama oldu. Cihan Haber Ajansı, patlamada hayatını haybedenlerin ve yaralananların olduğu bildirdi.

Pazar, 01 Kasım 2015 18:31
Cihan Haber Ajansı, İzmir'in ilk sonuçlarını açıkladı.

Cihan'ın İzmir için yayınladığı veriler şöyle:

1. Parti

Oy: 73022

Oran: %45.67

2. Parti

Oy: 50985

Oran: %32.3

3. Parti

Oy: 18155

Oran: %11.42

4. Parti

Oy: 12993

Oran: %8.4

Pages