219 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 21 Ağustos 2015 08:36
Dicle Haber Ajansı İzmir Muhabiri Cihan Başakçıoğlu, bir basın toplantısı sonrası Alsancak istasyonundan bindiği metroda kimliği belirlenemeyen üç kişinin saldırısına uğradı. Başakçıoğlu darp raporu aldı.

Dicle Haber Ajansı (DİHA) İzmir muhabiri Cihan Başakçıoğlu, evine gitmek için bindiği metroda üç kişinin saldırısına uğradı.

DİHA’nın haberine göre, İzmir Barış Bloku’nun düzenlediği basın açıklamasını izleyen Başakçıoğlu, ardından evine gitmek için Alsancak istasyonundan metroya bindi.

Cumartesi, 29 Ağustos 2015 14:59
Dersim’nin Ovacık belediyesinin Türkiye Komünist Partili (TKP) başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, sel faciasının mağdur ettiği Hopalılara iki TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi. TIR’larla birlikte Hopa’ya giden Maçoğlu, beraberinde 500 kilo nohut da yolladı.

Cihan Haber Ajansı’nın haberine göre Ovacık Belediyesi, Mazgirt Belediyesi ve Munzur Su firması, Hopalılar için bir araya geldi.

Başkan Fatih Maçoğlu, içinde kuru gıda malzemesi ve su bulunan malzemelerle yetinmeyeceklerini, Hopa’da yapacakları incelemeden sonra ihtiyaçlar belirleyip yardımı sürdüreceklerini söyledi.

Cumartesi, 15 Ağustos 2015 17:36
Bingöl'ün Karova ilçesi Hacılar mevkiinde, yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu, askeri araçta bulunan 3 asker hayatını kaybetti, 6 askerse yaralandı.

 

Güncelleme (17.34): Mayınlı saldırıda ölen askerlerin isimleri belirlendi. Cihan Haber Ajansı, saldırıda Astsubay Muhammed Gürlek, Uzman Çavuş Musa Saydam ve Uzman Çavuş Haşim Dirik’in hayatını kaybettiğini bildirdi.

Cumartesi, 15 Ağustos 2015 19:35
Nijer’in güneyinde dün etkili olan yağışların sebep olduğu sel felaketinde en az 4 kişi öldü.

Nijer’in güneyinde dün etkili olan yağışların sebep olduğu sel felaketinde en az 4 kişi öldü. Sel, 20 binden fazla insanı da olumsuz etkiledi. BM'nin İnsani İşler Koordinasyon Ofisi'nden yapılan açıklamada, sel sularının 2 bin 170 evi tahrip ettiğini ve yaklaşık 545 hektar tarım arazisinin de su altında kaldığı belirtildi.

Cuma, 14 Ağustos 2015 11:32
Dersim Pülümür'de İlçe Jandarma Asayiş Komutanlığı'na düzenlenen saldırı sonrasında, patlama alanını görüntülemek isteyen gazetecilere asker tarafından ateş açıldı.

Dersim Pülümür'de İlçe Jandarma Asayiş Bölük Komutanlığı'na bombalı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda 1 uzman çavuş ve 4 sivil vatandaş yaralandı. Patlama alanını görüntülemeye giden gazetecilerin bulunduğu aracın önüne askerler tarafından ateş açıldı.

Pazar, 02 Ağustos 2015 16:42
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Diyarbakır’daki HDP mitingine bombalı saldırının faili IŞİD üyesi Orhan Gönder’le Suruç’ta 31 kişinin yaşamını yitirdiği intihar saldırısını gerçekleştiren Abdurrahman Alagöz’ün MİT’in kontrolünde Suriye’ye gidip geldiği iddiasında bulundu.

Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) saldırılarının ardından CHP heyetinin Diyarbakır ve Adıyaman’da yaptığı incelemeler hakkında Cihan Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba şunları söyledi:

Pazar, 09 Ağustos 2015 23:29
Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki Gonca Kreş'e yapılan polis baskınıyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü, yapılan haberlerin asılsız olduğunu iddia etti. Ancak kurumun güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, öğrencilerin sabah erken saatlerde kreşe getirildiği ve polis baskınından sonra kız öğrencinin annesine teslim edilme anı saniye saniye kaydedildi.

Zonguldak il merkezi ile Çaycuma ve Ereğli ilçelerinde 7 Ağustos Cuma sabahı eğitim kurumlarına polis baskını yapılmış ve yaklaşık 75 saatin üzerinde süren incelemelerin ardından ekipler kurumlardan ayrılmıştı.

Cumartesi, 15 Ağustos 2015 17:45
CHP İzmir Milletvekili Balbay, "Erdoğan, AKP’yi Cumhurbaşkanlığı'na ait bir alt organ gibi yönetmektedir" dedi.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Türkiye’nin geldiği noktayı "ara rejim" olarak değerlendirdi.

Cuma, 14 Ağustos 2015 20:12
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 7 Haziran seçimlerinden bu yana koalisyon görüşmeleri adı altında siyasi bir tiyatro sergilendiğini söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, parti genel merkezinde, basın mensuplarına açıklamada 2 yıldan bu yana Türkiye’nin bir çatışma gündemiyle değil, çözüme odaklanmış bir siyasi gündem etrafında olduğunu söyledi. Yüksekdağ, “Bizler parti olarak da çatışmasızlık sürecinin bir kalıcı barışa evrilmesi için gücümüz yettiği kadar daha yönlendirici ve zorlayıcı bir tutum içerisinde olduk.

Perşembe, 06 Ağustos 2015 19:03
Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde mevcut 3 termik santralden yeterince ağzı yanan halk, 4. termik santralin ÇED toplantısına izin vermedi.

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı ve Muslu beldelerine kurulması planlanan termik santral kurulum projesi çerçevesinde düzenlenen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) toplantısı, yurttaşların sert tepkisi göstermesi üzerine yapılamadı.

Cumartesi, 08 Ağustos 2015 19:18
Alevi kuruluşlarının temsilcileri Ankara'da bir araya gelerek yoğunlaşan çatışmalara ilişkin açıklama yaptı. Dün silahlı saldırıya uğrayan Baki Düzgün, "Savaş çığırtkanlığının piyonu olmayı reddediyoruz" dedi.

Ankara’da bir araya gelen, Türkiye ve Avrupa’daki Alevi kuruluşları ortak basın açıklaması düzenleyerek Türkiye sınırları içinde yaşanan çatışmalara tepki gösterdi. Dün silahlı saldırıya uğrayan Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Baki Düzgün, "Bir an önce çatışmaların durmasını ve daha fazla kan akmamasını istiyoruz.

Perşembe, 06 Ağustos 2015 22:20
Grup Başkanvekili Engin Altay, Erdoğan'ın koalisyon sürecinin önünü tıkadığını belirtirken, partisinin AKP'yle koalisyon için her türlü fedakarlığı gösterdiğini ifade etti.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 7 Haziran'dan beri Erdoğan'ın bir koalisyon kurulmaması için elinden geleni yaptığını belirterek, "Saray muhafızları da yürütülen bir hükümet kurma sürecini sabote etmek için elinden geleni yapıyor. Bir hukuk darbesi planlanıyor. Meclis'in her zaman seçim kararı alma yetkisi vardır. Ama yetkiyi Anayasa ve iç tüzüğe uygun bir çerçevede kullanması lazım.

Cumartesi, 22 Ağustos 2015 14:07
Kişi başına düşen otomobil sayısında Avrupa sonuncusu olan Türkiye, kaza sayısında Avrupa üçüncüsü.

Kişi başına düşen otomobil sayısında Avrupa sonuncusu olan Türkiye, kaza sayısında Avrupa üçüncüsü. 2015 yılının ilk altı ayında ülkemizde toplam 190 bin 575 kaza meydana gelirken bu kazalarda bin 559 kişi hayatını kaybetti, 131 bin 798 kişi de yaralandı.

Pazartesi, 24 Ağustos 2015 15:19
CHP Grup Başkavekili Özel, 12 Eylül anayasasının etinden, sütünden, yününden en fazla AKP'nin yararlandığını belirterek, "Evren'in fesih yetkisini bile ilk kez Erdoğan kullanacak. Tayyip Erdoğan, Evren'i mumla aratıyor" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP'nin Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı zamanında 12 Eylül anayasasının etinden, sütünden, yününden yararlandığını söyledi. Özel, “Kenan Evren’in, olası bir tıkanıklık sırasında parlamentoyu fesih yetkisi ve ülkeyi seçime götürme yetkisi aldığı maddeyi ilk kez Tayyip Erdoğan kullanacak” diye konuştu.

Salı, 28 Temmuz 2015 13:23
7 Haziran seçimlerinde HDP'ye desteğiyle bilinen Aydın Doğan medyası bugün HDP'nin grup toplantısını görmezlikten geldi.

7 Haziran seçimi sürecinde HDP'ye açıktan desteğiyle bilinen ve tüm miting programlarını canlı yayınlayan Doğan Haber Ajansı, CNN Türk gibi Aydın Doğan medyasına bağlı medya grupları bugün Selahattin Demirtaş'ın konuştuğu HDP'nin grup toplantısını yayınlamadı. 

Cemaate yakınlığıyla bilinen Cihan Haber Ajansı da HDP'nin grup toplantısına yer vermedi.

Pages