190 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 11 Aralık 2014 21:17
Fuat Avni attığı tweetlerde Zaman, Bugün ve Taraf gazetelerinden çok sayıda çalışanın gözaltına alınacağını iddia etti. İddiaların ardından Zaman Gazetesi'nin Yenibosna'daki binasının önünde toplanan kalabalığa, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı açıklamalarda bulundu.

Twitter fenomeni @fuatavnifuat hesabının, yarın 150’ye yakını gazeteci olmak üzere 400 kişinin gözaltına alınacağını ileri sürmesinin ardından İstanbul'da Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı çalışanlarına destek olmak için yüzlerce kişi her iki yayın grubununda bağlı olduğu Feza Gazetecilik AŞ'nin önünde toplandı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı kalabalığa hitap etti.

Cuma, 26 Aralık 2014 12:28
Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın (GYV) Eyüp’teki Kültürlerarası Diyalog Merkezi, polis tarafından boşaltılıyor.

Sabah saatlerinde Düğmeciler Caddesi Kara Süleyman Tekke Sokak Numara 7’de bulanan Kültürlerarası Diyalog Merkezi’ne giden polisler, binanın boşaltılmasını istedi. Bina çevresinde yoğun önlem alan polis, eşyaları çıkarmaya başladı. Vakıf yetkilileri karara tepki gösterdi.

Çarşamba, 03 Aralık 2014 19:34
Son dönemde iyice artan ağaç kesimlerine bir yenisi daha eklendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın alışveriş merkezi, golf tesisleri için Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu'nun (ÇED) gerekli olmadığı yönünde yaptığı değişiklikten sonra Antalya'da bir otel tarafından ağaç kesimi başlatıldı.

50-55 yaşında olduğu tahmin edilen onlarca ağaç hızarlar ve iş makineleriyle kesildi. Otel yetkilileri ağaçların yasal çerçevede, Orman Bölge Müdürlüğü'nün izni ve bilgisi dâhilinde kesildiğini söyledi.

Cuma, 14 Kasım 2014 11:53
Eskişehir'de 173 kişinin yargılandığı Gezi davasından beraat kararı çıktı.

Gezi direnişinin ilk gününde Eskişehir'de gerçekleşen eylemler sonrasında haklarında dava açılan 173 kişinin davası sonuçlandı. Cihan Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, 5. duruşmada kararını açıklayan mahkeme, ‘suç unsuru oluşmadığı ve eylemin anayasal hak’ olduğunu gerekçe göstererek sanıkların beraatine karar verdi.

Salı, 04 Kasım 2014 20:01
Cemaat'e ait Samanyolu TV, Gezi günlerinde bir AKP provokasyonu olarak ortaya atılan "camide içki içtiler" iddiasını yalanlayan bir "canlandırma"ya yer verdi. Ancak aynı kanal, camide içki içtiler yalanını hem video, hem de fotogaleri olarak desteklemişti.

(soL - Haber Merkezi) Fethullah Gülen cemaatinin yayın organlarından Samanyolu TV'de ilginç bir "canlandırma" yayımlandı.

Bu canlandırmada, polis saldırısından kaçan gençler camiye sığınıyor ve cami müezzini olduğunu anladığımız yaşlı bir kişi, onlara yardım ediyor.

Cumartesi, 22 Kasım 2014 10:22
Gerici uygulamalara karşı çıktığı için cezaevine girecek olan Prof. Dr. Rennan Pekünlü, laikliğe kumpas kurulduğunu belirtirken, "bu ceza benim gurur vesilem olacak" dedi.

Aldığı cezayla üniversiteden de uzaklaştırılan Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Rennan Pekünlü, perşembe günü Foça Cezaevi’ne girecek.

Pazar, 16 Kasım 2014 13:23
Çorum'un Bayat ilçesine bağlı Çukuröz köyünde dün çıkan yangında kül olan evlerde yaşayan 29 ailenin de geçimini inşaat işçiliğinden sağladığı öğrenildi.

Yangının ardından evini kaybedenler için çadırlar kurulurken, evi yanarak kullanılamaz hale gelen 56 yaşındaki Şaban Özdinç, elektrik abonesi olmayı, evin projesini de yeni yaptırmayı düşündüklerini söyledi. Ankara'da inşaatta çalışan Özdinç, ''Ankara'daydım burada yangın olduğunu pek bilemiyorum. Ben bu eve bundan 5 sene evvel başlamıştım. O zaman büyük bir zam geldi.

Pazar, 10 Ağustos 2014 21:28
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk sonuçlar gelmeye başladı. Seçime katılım oranının %76.9 olduğu bildirildi.

Güncelleme 22.03: YSK Başkanı Sadi Güven bir açıklama yaparak ilk sonuçlara göre ikinci tur için oy pusulasının bastırılmamasına karar verdiklerini, seçimi kazananın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu duyurdu.

Çarşamba, 27 Ağustos 2014 14:06
AKP'de bugün olağanüstü kongre ile Erdoğan genel başkanlığı bırakıyor. Erdoğan'ın yerini Ahmet Davutoğlu alacak.

Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, bugün Genel Başkanlık görevini, AKP Merkez Yönetim Kurulu'nun bir sonraki Genel Başkan olarak belirlediği Ahmet Davutoğlu'na devredecek.

Pazar, 20 Nisan 2014 21:10
Beşiktaş- Fenerbahçe karşılaşmasının başlamasına kısa süre kala yüz tanıma sistemi ve turnikeler ile ilgili teknik sıkıntılarla karşılaşıldı. Birçok taraftar bu nedenle kapıda kalırken Passolig kartlarının yerine İBB'nin toplu taşım araçları için çıkardığı İstanbul Kart ile de kapıların açıldığı iddia edildi.

Hürriyet'ten Adem Kabayel ve İsmail Er'in haberine göre, derbiye yaklaşık 2 saat kalmasına karşın Olimpiyat Stadı çevresinde taraftar sayısının azlığı gözden kaçmadı. Stada gelen taraftarlar ise E-Bilet sistemindeki yüz tanıma sistemi ve turnikeler ile ilgili teknik sıkıntı ile kaşılaşıyor.

Salı, 01 Nisan 2014 12:47
Yavuz Alogan

Bu yerel seçim tarihe herhalde “çirkin manipülasyonlar seçimi” adıyla geçecek, Cihan ve Anadolu haber ajanslarının çılgın yarışıyla anılacak. İki ajansın farklı rakamları yüzünden, merkez medyanın tv.

Pazar, 30 Mart 2014 21:32
Oy sayımı sürerken, Gülen Cemaati'ne yakın Cihan Haber Ajansı, internet sitesinin 'yoğun siber saldırı altında' olduğunu açıkladı.

(soL-Haber Merkezi) Cihan Haber Ajansı'ndan (CHA) yapılan açıklamada, ajansın yerel seçimleri 70 bin kişiyle takip ettiği belirtildi.

Pazar, 30 Mart 2014 21:58
Seçim yasaklarının kalkmasının ardından açıklanmaya başlayan sonuçlarda, Anadolu Ajansı ile Cihan Haber Ajansı arasında büyük bir farklılık olduğu görülüyor.

(soL - Haber Merkezi) Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim yasaklarını daha erkenden kaldırmasıyla birlikte, medyada sonuçlara dair yayınlar başladı.

Pazartesi, 24 Mart 2014 18:14
Sokakta gezerken ailesinden habersiz AKP otobüsüne bindirilerek Yenikapı'daki mitingine götürülen sağır ve dilsiz engelli gençten haber alınamıyor.

İddialara göre Yasin Doğan, dün öğle saatlerinde sokakta gezerken AKP'nin Yenikapı'daki mitingi için mahalleye gelen bir otobüse bindi. Mitinge giden partililerle birlikte Üsküdar İskelesi'ne daha sonra da Yenikapı'ya giden Yasin Doğan'dan 24 saattir haber alınamıyor.

Pazar, 30 Mart 2014 22:13
Posta.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Coşkundeniz, AA'nın seçim sonuçlarıyla ilgili verdiği rakamlar nedeniyle okuyuculardan özür diledi

(soL-Haber Merkezi) Posta.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Coşkundeniz, Anadolu Ajansı'nın gerçeği yansıtmadığı öne sürülen oy oranlarını yayınladıkları için okuyucularından özür diledi.

Pages