194 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 15 Temmuz 2017 09:58
15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti. Peki o akşam neler oldu? Kim ne dedi?

15 Temmuz'un üzerinden tam bir yıl geçti. Darbe girişimin ardından 20 Temmuz'da ilan edilen ve hala devam eden OHAL sonucunda binlerce kamu emekçisi, akademisyen, asker ve polis görevlerinden uzaklaştırıldı. Yine binlerce kişi ise tutuklandı.

Cumartesi, 03 Haziran 2017 15:18
Antalya Manavgat'ta Boğazkavak ırmağında köylülerin ayaklarını sokmaya bile kıyamadığı su kaynağı, HES yüzünden çimento rengine döndü, kaynakta bulunan yörenin son kırmızı benekli alabalıkları ise tamamen yok olma tehlikesiyle karşı karşıya…

Antalya Manavgat’ta, köylülerin yüzülmesine bile izin vermediği karstik su kaynağı Boğazkavak deresinin berrak suları günlerdir çamur akıyor.

Cuma, 30 Haziran 2017 12:20
Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu, öğleden sonra güneş ışınlarının eğik yansıması ve denizin ters rüzgar sonucu bulanması nedeniyle açlık dürtüsü olan caretta carettaların denizanası zannettiği beyaz tenli kişilerin tenine dokunduğunu belirtti.

Haziran ayının gelmesiyle birlikte üreme için Antalya sahillerine gelen caretta carettaların Lara-Kundu sahilinde bazı yerli ve yabancı turistleri ısırdıkları iddia edildi. Yerli ve yabancı 10 turistin ısırık şikayetiyle hastanelere başvurduğu öğrenildi.

Perşembe, 25 Mayıs 2017 17:16
Vedat Özdemiroğlu, Boyun Eğme dergisine verdiği röportajı Çarşamba günü Hürriyet’teki köşesine taşıyan ve kendisini “havlu atmakla” suçlayan Akif Beki’ye yanıt verdi.

Boyun Eğme dergisinin 19 Mayıs tarihli sayısına bir röportaj veren Vedat Özdemiroğlu, mizah dergiciliğinin krizi hakkında önemli tespitlerde bulunmuş ve Penguen dergisinin kapanmasının sebebini de “beyin ölümü” olarak saptamıştı.

Salı, 25 Nisan 2017 07:27
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, son günlerde yükselen Cem Küçük tartışmasına isim vermeden katıldı. Hakan, Cem Küçük'ü işaret ederek, "İslamcı sağı solu, başı sonu belli biridir... Tetikçi ise boz bulanık, kıvrak bir yavşaktır" dedi.

AKP'liler arasında devam eden Cem Küçük ve tasfiye tartışmalarına şimdi de Ahmet Hakan katıldı.

Hürriyet yazarı Hakan, isim vermeden Küçük'ü hedef alırken, yazısında şu ifadeleri kullandı:

İslamcı sağı solu, başı sonu belli biridir... Tetikçi ise boz bulanık, kıvrak bir yavşaktır...

*

Perşembe, 13 Nisan 2017 15:18
Ordu'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Fırat Kalkanı Harekatı, Kurtuluş Savaşı'ndan beri Kıbrıs savaşından sonra hakkımızı, hukukumuzu kendi gücümüzle aradığımız bir operasyondur. Artık Türkiye masaya çok güçlü bir şekilde oturacaktır. Ana muhalefet önce 'niye getmediniz' sonra 'orada ne işimiz var' diyor. Akşam başka, sabah başka, yalancı makinesi" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu'da 'Evet' mitingi gerçekleştiriyor.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Salı, 21 Şubat 2017 13:38
Ardahan Göle yine Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimi oldu. Hava sıcaklığı eksi 33 ölçüldü.

Şubat ayının son günlerine gelinmesine rağmen Doğu Anadolu Bölgesi'nde dondurucu soğuklar etkisini sürdürüyor. Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimi sıfırın altında 33 derece ile yine Ardahan'ın Göle ilçesi oldu.

Pazar, 29 Ocak 2017 22:20
Muş’un Bulanık ilçesi Ericek köyünde, yol açma çalışmalarını takip eden muhtar Mehmet Şirin Doğan, çığ altında kalarak hayatını kaybetti.

Bulanık ilçesine Bağlı Ericek köyünde iki gündür kar nedeniyle kapalı olan yolda çalışma yürüten İlçe Özel İdaresi ekiplerinin yanında bulunan Ericek köyü muhtarı Mehmet Şirin Doğan ve kardeşi düşen çığın altında kaldı.

Muhtarın kardeşi kepçe operatörü tarafından çığ altında hemen kurtarılırken, muhtarın kurtarılması için yetkililere haber verildi.

Pazartesi, 23 Ocak 2017 16:44
Muş’ta dokuz bölge, operasyon yapılacağı gerekçesiyle yıl sonuna kadar "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.

Muş Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, merkez-Sağlık, Varto-Kolan, merkez-Şerefkan, merkez-Yamaç, merkez-Yörecik, merkez-Kazmadağ-Büyükler, Bulanık-Bilican, Bulanık-Göztepe ile merkez-Dalakulig bölgelerine operasyon gerekçesiyle giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Cuma, 13 Ocak 2017 10:48
AKP'ye yakınlığıyla bilinen Habertürk yazarı Sevilay Yükselir, "Şimdiden uyarıyorum. Eğer bu soruların cevapları karşılık bulmazsa, referanduma yangından mal kaçırır gibi gitmeye kalkarsanız o sandıktan evet çıkmaz!" dedi.

Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, referandumda hayır korkusunu köşesine taşıdı.

AKP'ye yakın isimlerden olan Yükselir, Cumhurbaşkanı Hukuk Başdanışmanı Mehmet Uçum'la yaptığı konuşmayı anlatırken, Uçum gibi isimlerin halkı başkanlığa ikna edebileceğini ve iktidara yakın televizyonlara böyle isimlerin çıkması gerektiğini söyledi.

Perşembe, 12 Ocak 2017 09:45
Emre Fidan

Aydınlanmanın ne olduğunu tek cümleyle anlatmamı isteseler sanırım Kant'ın, zaten başlığı da “Aydınlanma Nedir?” olan, o ünlü makalesindeki tanımı yapardım; aklını kullanma cesaretini göstermek.  Aydınlanmanın bu en özlü anlatımını Taylan Kara'nın İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'ndeki konuşmasının kaydını [1] izlerken hatırladım.

Salı, 13 Aralık 2016 16:13
ABD'de CIA, FBI ve diğer istihbarat servisleri, Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesi hakkındaki kanıtlar hususunda anlaşmazlık içerisinde.

ABD'de Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA), ABD seçimlerine Rusya'nın müdahale ettiğini iddia etmesinin ardından tartışma başladı.

Geçen Cuma günü Washington Post tarafından yayımlanan gizli CIA değerlendirmesinde, Donald Trump'ın kazanması için Rusya'nın Amerikan seçimlerine müdahale ettiği söyleniyordu.

Salı, 27 Aralık 2016 01:00
Orhan Aydın

-Sosyalizm kurtaracak bu ülkeyi, başka çaresi yok, yatıyorum kalkıyorum olup bitenleri düşünüyorum, rüyalarımda kan çiçekleri dolanıyor. Yıkılmış yakılmış, talan edilmiş kentler, köyler içimde ağıt söylüyorlar. Kiraz ağaçlarının bile gülüşlerini yitireceği günlere gebeyiz, anlayacağın rahatım yok.

Çarşamba, 14 Aralık 2016 11:08
Okullar tatil mi sorusu öğrenciler tarafından merakla cevap bekliyordu. Okulların tatil olduğu illerin açıklamaları peş peşe geliyor. Şuana kadar kar yağışının çoğalması ile birlikte 35 ilde okullar tatil edildi. Peki hangi illerde bugün okullar tatil edildi? İşte okulların tatil olduğu iller ve gelen son açıklama...

Kar yağışının şiddetini arttırması ile birlikte öğrenciler okullar tatil olacak mı sorusunun cevabını aradı. Dün gece yapılan açıklamanın ardından 35 ilde okullar tatil edildi. Peki İstanbul'da okullar tatil mi? Kar yağışının ardından hangi illerde okullar tatil edildi? İşte 14 Aralık Çarşamba günü eğitime ara verilen iller

Perşembe, 17 Kasım 2016 11:51
Muş’ta seyir halindeki bir aracın patladığı, aracın bomba yüklü olduğu duyuruldu.

Muş’un Bulanık ilçesinde seyir halindeki bomba yüklü aracın patladığı duyuruldu.

Olay, Sabah saatlerinde Bulanık-Erzurum karayolu üzerindeki Rüstemgedik beldesi yakınlarında meydana geldi.

Bomba yüklü olduğu öğrenilen araç, seyir halindeyken infilak etti.

Bölgede geniş güvenlik önlemi alınırken, incelemenin sürdürüldüğü belirtildi.

Pages