47779 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 18 Şubat 2019 07:53
AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Meclis Başkanlığı görevinden bugün istifa edecek.

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Meclis Başkanlığı görevini bugün bırakacak.

Yıldırım, Meclis'te bir veda yemeği düzenleyecek. Bu yemeğe, geçmiş dönem meclis başkanlarının yanı sıra, 27. Dönem milletvekilleri de davet edildi.

Salı, 05 Şubat 2019 11:34
Bugün 5 Şubat… Tam 82 yıl önce bugün, insanlığın en önemli kazanımlarından olan laiklik, Türkiye Cumhuriyeti anayasasına girdi. O tarihten sonra devletin temel niteliklerini tanımlayan ilkelerden biri laiklik oldu. Peki 82 yılın sonunda laiklikten geriye ne kaldı? İşte AKP Türkiyesi'nden şeriat manzaraları...

Bugün 5 Şubat…

Bundan tam 82 yıl önce bugün, insanlığın en önemli kazanımlarından olan laiklik, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasasına girdi. 

İnsanlık tarihinde büyük mücadelelerle, ödenen bedellerle kazanılan laiklik, 5 Şubat 1937’de Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasasına girerek, eksikleriyle de olsa, devleti tanımlayan temel niteliklerden biri olarak kabul edildi.  

Cuma, 08 Şubat 2019 08:18
MEB sözleşmeli öğretmenlik atamaları bugün yapılacak. Atama sonuçları saat 10.00'da açıklanacak.

Daha önce yayımlanan atama takvimine göre dün açıklanması beklenen 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları, bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla açıklanacak.

20 bin sözleşmeli öğretmen atama işlemi Milli Eğitim Bakanlığının Başöğretmen Salonu'nda, saat 10.00'da yapılacak.

HANGİ BÖLÜME NE KADAR ATAMA YAPILACAK?

Pazartesi, 04 Şubat 2019 07:20
Yarıyıl tatilinin ardından 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi, yaklaşık 18 milyon öğrenci ile 1 milyonu aşkın öğretmen için bugün başlıyor.

Okul öncesinde 1 milyon 542 bin 491, ilköğretimde 10 milyon 840 bin 709 ve ortaöğretimde 5 milyon 391 bin 580 olmak üzere toplam 17 milyon 774 bin 780 öğrenci ve 1 milyon 121 bin 225 öğretmenin 18 Ocak'ta başlayan yarıyıl tatili sona erdi.

Eğitimin ikinci yarıyıl dönemi 14 Haziran Cuma günü sona erecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

 

Perşembe, 14 Şubat 2019 09:54
İstanbul Beşiktaş Belediyesi'nde Genel-İş Sendikası ile Beşiktaş Belediyesi Personel Hizmetleri A.Ş. arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri çıkmaza girdi. İşçiler bugün grev kararını asıyor.

İstanbul'da CHP'li Beşiktaş Belediyesi'nde işçiler bugün grev kararını asıyorlar. 

DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: 

Pazartesi, 11 Şubat 2019 08:29
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 'Biz Kozmik Oda'yı açmasaydık, Ahmet Taner Kışlalı, Necip Hablemitoğlu, Uğur Mumcu suikastlarının arkasında TSK var denecekti' sözleriyle bugün de olsa Kozmik Oda'yı açacağını söyledi.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Ergenekon operasyonları döneminde 'Kozmik Oda'yı açmasına ilişkin konuştu.

Cuma, 08 Şubat 2019 17:19
'FETÖ'nün medya yapılanması' soruşturması kapsamında hüküm giyip cezaevine konan şarkıcı Atilla Taş bugün cezaevinden salıverildi.

Atilla Taş, bugün denetimli serbestlik hükümleri kapsamında tahliye edildi.

Taş, ilk olarak Eylül 2016'da tutuklanmış, Ekim 2017'de Silivri Cezaevi'nden tahliye edilmişti. Mart 2018'de "örgüte üye olmamakla birlikte yardım etmek" suçundan üç yıl bir ay 15 gün hapis cezası verilen Taş, cezasının infazı için Kasım 2018'de ikinci kez tutuklanmıştı.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 08:45
Meclis Başkanlığı'ndan bugün istifa edecek olan Binali Yıldırım’ın özel garsonu Zeynel Nar’ı, Meclis’te ‘müşavir kadrosuna atadığı’ ortaya çıktı.

Bugün TBMM Başkanlığından istifa etmesi beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın ayrılmadan önce yakın çalışma ekibinde bulunanlara kıyak geçtiği ve bu durumun da Meclis çalışanları arasında tepkiye neden olduğu ortaya çıktı.

Yıldırım’ın özel garsonu Zeynel Nar’ı, Meclis’te müşavir kadrosuna atadığı ortaya çıktı.

Pazar, 17 Şubat 2019 23:34
Küba Devrimci Silahlı Kuvvetleri (FAR) bugün düzenlenen bir törenle Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu desteklediğini açıkladı.

Küba Devrimci Silahlı Kuvvetleri (FAR) Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu desteklediğini belirten bir açıklama yayınladı. Küba ordusu, Havana’dan yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta bulunan Matanzas’daki kışlada düzenlenen törende Maduro’ya desteğini ilan ederken, ABD’yi ise Venezuela’ya karşı saldırı hazırlığında bulunmakla suçladı.

Pazartesi, 11 Şubat 2019 12:37
İstanbul Kartal'da bir binanın çökmesi sonrası 21 kişi yaşamını yitirirken, bugün de Şişli'de dört bina yıkım tehlikesi nedeniyle boşaltıldı.

İstanbul Şişli’de dört bina önlem amaçlı boşaltıldı.

Binaların akibetlerinin Şişli Belediyesi’nin yapacağı teknik incelemeden sonra ortaya çıkacağı kaydedildi.

Binaların altında dükkanlar ve 4 binada toplam 60 daire bulunuyor.

Çarşamba, 06 Şubat 2019 22:10
2012’deki ziyaretinin ardından bugün yeniden ODTÜ’ye yüzlerce polis ekibiyle birlikte gelen Erdoğan’ın ziyaretine ODTÜ’lü TKP’lilerden yanıt geldi.

ODTÜ’lü TKP’liler bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 7 yıl sonra yüzlerce polis ekibiyle birlikte ODTÜ’ye gelmesine ilişkin bir açıklama yayımladı.

Çarşamba, 13 Şubat 2019 17:40
Mephisto Kitabevi direnişçilerine bir destek de bugün sanatçı ve yazarlardan geldi. Mephisto emekçileri direnişlerinin 12'nci gününü geride bıraktı...

Son dönemde artan baskılar, düşük yemek ücretleri ve işten çıkarmalarla gündeme gelen Mephisto Kitabevi’nde emekçilerin başlattığı direniş on ikinci gününde.

Mephisto direnişçilerine bir destek de bugün sanatçı ve yazarlardan geldi.

İŞTE DESTEKLEYEN SANATÇILAR VE MESAJLARI...

Salı, 19 Şubat 2019 23:54
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, adaylık başvurusunun geç yapılmasına ilişkin konuşarak, 'Bugün yaşanan hadise şeytanın aklına gelebilecek bir hadise değildir. Maalesef içimizden vurulduk' ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, adaylık başvurusunun geç teslim edildiği gerekçesiyle kabul edilmemesiyle ilgili, "Bugün yaşanan hadise şeytanın aklına gelebilecek bir hadise değildir. Maalesef içimizden vurulduk" dedi.

İyi Parti'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak duyurulan Kocamaz, aday olamamasıyla ilgili konuştu.

Pazartesi, 11 Şubat 2019 13:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sebze-meyvenin ardından ucuz temizlik maddesi de satacaklarını söyledi, 'Bu bir terör estirmeydi, buna karşı nasıl Gabar'da Tendürek'te inlerine girdiysek gıda terörünü estirenlere tanzim satışlarla bugün itibariyle ucuz ürünü satmaya başladık' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Keçiören'de toplu açılış töreninde konuşma yapıyor.

Cumartesi, 16 Şubat 2019 17:44
CHP'de Maltepe ve Siverek adaylarının yarattığı rahatsızlıkla ilgili olarak olağanüstü toplantı isteyen 12 PM üyesi dilekçelerini parti genel merkezine bugün faks ve kurye yoluyla ulaştırdı.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke'nin dün "12 milletvekiliyle PM toplantısına gideceklerini" açıklamasının ardından bugün 12 PM üyesinin dilekçelerinin parti genel merkezine faks ve kurye ile ulaştırıldığı öğrenildi.

Pages