142 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 25 Ocak 2017 12:16
Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), Marmaray'da işçi sağlığı ve iş güvenliği kurallarının uygulanmadığını savundu. BTS İstanbul 1 No'lu Şube Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, Marmaray'da iş cinayetlerinin artmasına dikkat çekti.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) İstanbul 1 No'lu Şube Yönetim Kurulu, 23 Ocak 2017 tarihinde saat 03.00 sularında TCDD İstanbul Marmaray Hattının Kazlıçeşme-Yedikule istasyonları arası kısmındaki ihata çalışması işinde taşeron elemanı olarak görev yapan Ferdi Ay ve Nuri Açıkyürek adlı işçiler 25 bin volt yüksek gerilim hattına kapılarak yaralandığını açıkladı.

Cumartesi, 02 Nisan 2016 18:25
HOMUR dergisi 84. sayısını Haydarpaşa Garı'na ve bunun için yürütülen mücadeleye adadı. Derginin tüm içeriği konuyla ilgili çizim ve yazılardan oluşuyor.

Homur Mizah ve Karikatür Grubu HOMUR dergisinin 84. sayısını Haydarpaşa'ya ayırdı. "HOMUR-HAYDARPAŞA Mücadele Özel Sayısı", TMMOB-Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin öncülüğünde Birleşik Taşımacılık Sendikası'yla (BTS) beraber 83 demokratik kitle örgütünün oluşturduğu "Toplum, Kent ve Çevre için Haydarpaşa Dayanışması" bileşenleriyle ortak hazırlandı.

Cumartesi, 28 Kasım 2015 22:53
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Komünist Kadınlar'ın düzenlediği “Kadınlar ‘Başka Bir Dünya’ İstiyor” etkinliği 28 Kasım’da İstanbul NHKM’de gerçekleşti.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Komünist Kadınlar'ın düzenlediği “Kadınlar ‘Başka Bir Dünya’ İstiyor” etkinliği 28 Kasım’da İstanbul NHKM’de gerçekleşti.

Cumartesi, 10 Ekim 2015 17:19
soL, bugün Ankara’daki katliamda yitirdiğimiz 86 kişiden 32’sinin kimlik bilgilerine ulaştı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, şu ana kadar hayatını kaybedenlerin sayısının 86 olduğunu belirtmişti. Ayrıca 28’i yoğun bakımda, 18’i ameliyathanede olmak üzere, yaralananların sayısı da 186 olarak bildirildi. Miting tertip komitesi ise hayatını kaybedenlerin sayısını 97, yaralı sayısını ise 400 olarak verdi.

Salı, 27 Ekim 2015 20:00
Feride E. Tetik

 

Pazartesi, 12 Ekim 2015 10:13
Türkiye'nin dört bir yanında gün boyu yurttaşlar grevde, boykottaydı... Fabrikalar, okullar, hastaneler, adliyeler ve pek çok iş yerinde iş bırakıldı, katliam lanetlendi... "Katilleri tanıyoruz" diyen halk, yarın da yaşamı durdurmaya devam edecek. Çalışanlar işyerlerinde grevde, öğrenciler ve öğretmenler okullarda boykotta olacak. Gün boyu süren grev ve boykottan dakika dakika notlar ve kareler...

18.05

Ankara katliamında yaşamını yitiren Berna Koç ve Ayşe Deniz'in tabutu İzmir'de kadınlar tarafından taşındı, Koç ve Deniz yiine kadınlar tarafından toprağa verildi. 

(Foto: Haluk Altay)

Cumartesi, 07 Mart 2015 15:36
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde Komünist Kadınlar kavgaya çağırıyor.

Güncelleme 18:19

Komünist Kadınlar Sakarya caddesinde yaptıkları basın açıklamasında "Kadını hedef alan gericiliğe karşı aydınlanma bayrağını yükselteceğiz, örgütleneceğiz ve mücadele edeceğiz" diyerek şunları söylediler:

Salı, 18 Kasım 2014 14:30
Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) üyeleri işten atılmalar sürgünler ve demiryollarının özeleştirme uygulamalarına karşı Alsancak Garı önünde toplanarak, Ankara yürüyüşünü başlattı.

KESK Şubeler Platformu temsilcilerinin de katıldığı açıklama sonrası Alsancak Garı'ndan demiryolu üzerinde Basmane Garı'na kadar yürüyerek yola çıkan işçiler buradan otobüsle ilk durakları olan Menemen'e hareket etti.

Perşembe, 20 Kasım 2014 14:28
Demiryollarının özelleştirilme uygulamalarına karşı 5 koldan Ankara'ya yapılan yürüyüşün Gaziantep kolu Adana'ya ulaştı.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası'nın demiryollarının özelleştirilmesine karşı 5 koldan başlattığı Ankara yürüyüşünün Gazi Antep kolu bugün Adana'ya ulaştı. Adana'ya ulaştıktan sonra raylar üzerinde temsili bir yürüyüş gerçekleştiren işçiler, kendilerini karşılayan işçilerle birlikte bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. 

Perşembe, 24 Temmuz 2014 15:03
Marmaray'ın Sirkeci istasyonuna giden yeraltı tünellerindeki fayanslarda, nemlenme izleri görüldü. Sorunun kaynağı henüz bulunamazken, Marmaray çalışanları zaman zaman nefes almakta zorlandıklarını, iş çıkışında eklem ağrısı çektiklerini dile getirdi.

Marmaray’ın en derin kara istasyonu olan Sirkeci istasyonu, açılıştan 1 ay sonra gecikmeli olarak 1 Aralık 2013’te açıldı. Bu gecikmenin sebebi hazırlıkların henüz tamamlanmaması olarak açıklanmıştı. Sirkeci istasyonunda vatandaşlar perona ulaşmak için uzun bir koridordan geçiyor. Bu koridordaki geniş bir alanda ise fayanslar arasında yer yer renk değişimi olduğu görülüyor.

Salı, 20 Mayıs 2014 18:57
Soma'da yaşanan facianın ardından muhalefet partilerinin Meclis üyelerine yönelik istifa beklentileri yükseldi. Kamuoyunda geniş bir yankı bulan "istifa et" talepleri, "Meclis'i boşaltın, AKP'yi susturun" başlıklı bir imza kampanyasına dönüşerek büyümüştü.

soL'un notu: Soma katliamının ardından CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz'ın istifası ile başlayan ve muhalefet milletvekillerinin meclisi boşaltarak AKP'yi yalnız bırakmasını savunan kampanya, kısa sürede yüzlerce kişinin katıldığı bir imza kampanyasına dönüşmüştü.

Perşembe, 20 Mart 2014 15:55
Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), Adana-Mersin arasındaki hemzemin geçitte yolcu treninin işçi taşıyan minibüse çarpması sonucu 10 kişi yaşamını yitirirken, 4 kişi de yaralandığını hatırlatarak, yaşananın kaza değil, cinayet olduğunu belirtti.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), Adana-Mersin arasındaki hemzemin geçitte yolcu treninin işçi taşıyan minibüse çarpması sonucu 10 kişi yaşamını yitirirken, 4 kişi de yaralandığını hatırlatarak, yaşananın kaza değil, cinayet olduğunu belirtti.

Salı, 28 Ocak 2014 11:48
AKP’nin 2008 yılında başladığı “Otomatik Tren Muayene İstasyonu” çalışması 2014 yılına girilmesine rağmen hâlâ tamamlanamadı. İhaledeki gizlilik, hayali bina açılışları ve tren etiketi ihalesinin aynı isme ait iki farklı şirkete verilmesi, yolsuzluk iddialarını güçlendiriyor.

Ali Ufuk Arikan - soL
Ankara, Afyonkarahisar ve Malatya’yı kapsayan ve 2008 yılında başlatılan Otomatik Tren Muayene İstasyonu (OTMİ) çalışması, ayrılan büyük bütçelere ve 2011 yılında bitirileceğinin duyurulmasına rağmen, halen bitirilemedi.

Cuma, 29 Kasım 2013 12:26
İşçi önderleri, sanatçılar, bilim insanları, gazeteciler, hekimler, avukatlar, gazeteci ve yazarlar Sol Cephe için çağrı yapmaya devam ediyor.

İşçi önderleri, sanatçılar, bilim insanları, gazeteciler, hekimler, avukatlar, gazeteci ve yazarlar Sol Cephe için çağrı yapmaya devam ediyor. Dün işyerlerinden sendika temsilcileri yoğun bir biçimde çağrı metnine imzalarını koydular. Sol Cephe çağrıcılarının birkaç gün sonra netleşeceği ve kuruluş çalışmaları için bir takvim belirleneceği öğrenildi.

Pazartesi, 28 Ekim 2013 21:59
TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Süleyman Solmaz, yarın açılışı yapılacak Marmaray Projesi ile ilgili olası risklere dikkat çekerek, "8 yıl bu projede görev alan arkadaşımız sakın binmeyin diyor" dedi.

DHA'nın haberine göre, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde, yarın hizmete açılacak Marmaray Projesi’nin risklerine ilişkin bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Süleyman Solmaz ve Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) İstanbul 1.

Pages