8216 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 05 Şubat 2019 10:42
AB'nin Venezuela’da muhalefet lideri Guaido'yu geçici devlet başkanı olarak tanıma kararını İtalya'nın engellediği ortaya çıktı. Guaido'yu tanımayı reddeden İtalya hükümetindeki Beş Yıldız Hareketi'ne ise baskı artıyor.

Avrupa Birliği’nin geçen hafta Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılan Dışişleri Bakanları toplantısında, Venezuela’nın geçici devlet başkanı olarak ABD destekli Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’yu tanıdığını açıklamasının İtalya’nın vetosuyla engellendiği ortaya çıktı.

Pazartesi, 04 Şubat 2019 10:17
Adliyelerde türban ve sakal serbest bırakılırken, küpe yasaklanmaya çalışılıyor. Gaziantep Adliyesinde memur olarak çalışan görme engelli Mustafa Emrah Hasgül hakkında, küpe taktığı için birim müdürü tarafından tutanak tutuldu. 14 yıldır küpe taktığını söyleyen Hasgül, beş yıllık memurluk döneminde sorun yaşamadığını, son üç aydır küpesi nedeniyle iş yerinde kendisine baskı yapıldığını iddia etti.

Gaziantep Adliyesi’nde görev yapan memur Mustafa Emrah Hasgül hakkında, küpe taktığı gerekçesiyle birim müdürü tarafından tutanak tutuldu. Hasgül ise mevzuata göre bir sakınca olmadığını dile getirerek küpesini çıkarmıyor.

Salı, 19 Şubat 2019 21:27
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çırağan Sarayı'ndaki konuşmasında 'Bir tarafta insanlık lüks ve şatafat içinde yaşarken sınırın hemen yanında açlık ve sefalet kol geziyor. Bugün dünyanın en zengin toplumları ile en fakir toplumları belli belirsiz bir sınır ayırıyor' dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çırağan Sarayı'ndaki Budapeşte Süreci 6. Bakanlar Konferansı'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Filistinli mültecilere verilen yardımları kesmek, onları yoklukla terbiye etmek insanlık dışıdır.

Yıllardır evlerinden uzak yaşamak zorunda kalan insanları siyaset malzemesi yapmak çok yanlıştır.

Salı, 12 Şubat 2019 15:51
KESK cezaevlerinde yaşanan ihlallere ilişkin 'Cezaevleri alarm veriyor' başlıklı bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada, 2018 yılında 211 kişinin darp, ters kelepçe başta olmak üzere bir dizi işkence gördüğü açıklandı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) cezaevlerinde yaşanan insan hakları ihlallerine ilişkin  "Cezaevleri alarm veriyor" başlıklı bir açıklama yayımladı.

Salı, 12 Şubat 2019 17:08
İtalya Dışişleri Bakanı Enzo Moavero Milanesi, Venezuela’ya ‘en kısa sürede başkanlık seçimlerine gitme’ çağrısı yaptı. İtalya ABD destekli darbeci lider Guaido’yu tanımayan birkaç AB ülkesinden biri olmuş ve AB'nin Guaido'yu tanıdığını açıklamasını engellemişti.

Avrupa Birliği’nin Venezuela’da kendisini geçici devlet başkanı ilan eden ABD destekli Juan Guaido’yu tanımasını veto eden İtalya’dan bugün Venezuela’ya başkanlık seçimlerini yenileme çağrısı yapıldı.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 08:36
AKP 31 Mart yerel seçimleri öncesi İzmir'de üst üste şarap açıklamaları yaparken, İstanbul'da ise barlar sokağını ziyaret etti. Seçim endeksli bu adım AKP'ye yakın köşe yazarlarının tepkisine neden oldu.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, yerel seçim çalışmaları kapsamında Kadıköy'ü ziyaret etti.

Yıldırım, Kadıköy ziyaretinde Barlar Sokağı'ndan geçti.

Bu sırada bir barda oturan gençlere, "Afiyet olsun" diye seslenen Yıldırım'a gençler teşekkür etti.

DENİZLİ'DE YASAK, İZMİR'DE 'MARKA'

Perşembe, 14 Şubat 2019 14:41
CHP’nin aday çıkarmayıp İyi Parti’nin adayına destek olma kararı aldığı Tire’de CHP’li belediye başkanı Tayfur Çiçek DSP’den aday oluyor. İlçe eski başkanı Mustafa Güngör de Çiçek’le birlikte DSP’ye geçecek. Resmi açıklamanın gün içinde yapılması planlanıyor.

Türkiye Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçime kilitlenirken, partilerde hareketlilik sürüyor.

Çarşamba, 20 Şubat 2019 11:49
İTÜ’de 20-21 Şubat tarihlerinde düzenlenecek kariyer etkinliği tepki çekti. Flormar temsilcisinin de katılacağı etkinlik, Türkiye Komünist Gençliği (TKG) tarafından 'Bize masal anlatmayın' başlıklı bir bildiri ile protesto edildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunlar derneği tarafından her sene düzenlenen DFS (Different Futures Summit) adlı etkinlik kapsamında 20-21 Şubat tarihlerinde, İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde bir etkinlik düzenlenecek. Etkinlik katılımcılarını İTÜ mezunu olmuş, fakat kariyerlerini mezun oldukları bölümler dışında alanlarda yapmış kişiler oluşturuyor.

Pazar, 17 Şubat 2019 11:19
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığındaki CHP MYK’da ekonomide yaşanan son gelişmeler ele alınırken, özel şirketlerin yerel seçimlere yönelik gerçekleştirdiği bazı anket sonuçları da değerlendirildi. Anketlerde CHP ve İyi Parti'nin oyunun 'yüzde 40'ı geçtiği' öne sürülüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaşanan ekonominin felaket durumda olması ve baskı ortamı nedeniyle halkın yerel seçimlerde iktidara çok büyük bir tokat atacağını belirterek “Yoksulluğu yok etmek CHP’nin ödevidir. Sosyal politikalarımızı halka çok iyi anlatmalıyız” dediği öğrenildi.

Salı, 05 Şubat 2019 23:57
ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel, 'Suriye'de bizimle savaşanların, bu görevi yerine getirmemizi sağlayanların güvenliğini sağlamak, askeri ve diplomatik seviyede devam eden tüm planlama çabalarımızın en kilit kısmını oluşturuyor' dedi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Joseph Votel,  görevi sona ermeden önce son kez Senato Silahlı Hizmetler Komitesi'nin karşısına çıkarak Ortadoğu'daki gelişmelere ilişkin soruları yanıtladı.

ABD'nin Suriye'den çekilmesi konusunda değerlendirmede bulunan Votel, Suriye'de IŞİD'in elinde 30 kilometrekarelik bir alanın kaldığını belirtti.

Perşembe, 14 Şubat 2019 07:29
AKP'de üç dönem üst üste Manisa Milletvekilliği yapan Selçuk Özdağ, partisine yönelik sert eleştirilerde bulundu. Özdağ, 'Ne yazık ki parti sistemimiz doğruları konuşmaya el vermez, özgür düşünmeye kapalıdır. Biraz şahsiyet belirtisi gösteren kendini kapı önünde bulur. Partiler kışla gibi, mensupları asker gibi görülür. En azından liderlerin beklediği parti ve partili tipi budur' dedi.

AKP'de üç dönem üst üste vekillik yapan ve son seçimde yeniden aday olmayan Selçuk Özdağ, partisine yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Cumartesi, 02 Şubat 2019 17:34
Mephisto Kitabevi’nin Beşiktaş mağazasında çalışan işçiler keyfi işten çıkarmalara, mobbing ve kötü çalışma koşullarına karşı direnişe geçti. İşçiler bugün bir basın açıklaması yaparak taleplerini sıraladı.

Bir süredir mağazalarında yaşanan yoğun mobbing ve keyfi işten çıkarmalar nedeniyle gündeme gelen Mephisto Kitabevi’nin işçileri Beşiktaş mağazasında direnişe geçti.

Mağazada vardiyasında çalışmakta olan işçiler mağaza önünde işten atılan arkadaşlarıyla bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptı.

Cuma, 08 Şubat 2019 09:35
CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, TBMM'de, yanında getirdiği sebze ve meyvelerle basın toplantısı düzenledi. ‘Bütün anarşistleri getirdik. Bir de işbirlikçileri var onlar da üreticiler’ diyen Özer, komisyoncunun çiftçi için olmazsa olmaz olduğunu ileri sürdü.

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, TBMM’de düzenlediği basın toplantısına domates, salatalık, biber, patlıcan ve portakal kasalarıyla geldi.

Sebze ve meyvelerden “anarşist” diye bahseden Özer, market fiyatlarındaki artışı değerlendirdi.

Perşembe, 07 Şubat 2019 00:00
Alpaslan Savaş

Okumayı seven her İstanbullu Mephisto kitabevini bilir. Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi’nin orta yerinde, kitapseverlerin uğramadan geçmediği yerlerden biridir burası.

Doksanların bu küçük kitabevi, şimdi Beşiktaş, Beyoğlu ve Kadıköy’de her biri aynı zamanda birer kafe olarak işletilen dört büyük mağazaya sahip. Hatta mağazaların birinin üst katları apart otel olarak işletiliyor.

Pazartesi, 04 Şubat 2019 11:37
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün katıldığı bir programda 'Başakşehir Futbol Kulübü başarılı gidiyor. Başakşehir, benim büyükşehir belediye başkanlığı döneminde kurduğum bir takım. Bugün deplasmanda da 3-0 kazanmış. Başakşehir Futbol Kulübü çok çok iyi, önde de gidiyor' derken, bu sözler sosyal medyada tartışma konusu oldu. Erdoğan kulübü kendisinin kurduğunu iddia etse de bu sözler gerçeği yansıtmıyor.

AKP'nin proje takımı eleştirilerine konu olan, belediyenin ve iktidara yakın patronların sponsorluk desteğiyle gün geçtikçe güçlenen Başakşehir, yeni bir tartışmaya daha konu oldu.

Pages