6270 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 22 Ağustos 2017 11:10
Basın toplantısı düzenleyen MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Meral Akşener'in partisine katılma kararı aldığını açıkladı.

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın basın toplantısı düzenledi. 

Aydın, MHP'den ayrılarak Meral Akşener'in partisine katılma kararı aldığını açıkladı. 

Salı, 22 Ağustos 2017 00:45
Orhan Aydın

Trabzon’a uçuyorum, günlerden 19 Ağustos Cuma.

1. Uluslararası Trabzon Film Festivali’nin yarışma bölümünde oynadığım bir film var, MEZARCI.

Uçakta tek boş yer yok. Tüm koltuklar simsiyah giysili, yalnızca gözleri görünen peçeli kadınlarla, IŞİD sakallı erkeklerle ve çocuklarla dolu.

Hostese sordum.

-Riyad uçağı mı bu, Trabzon mu?

Gülümsedi.

Perşembe, 17 Ağustos 2017 00:45
Ali Rıza Aydın

Bugün köşemi can alıcı bir konuya, “Halk Komiteleri” ile “Türkiye Komünist Partisi” tarafından yukarıdaki başlık altında hazırlanan ve imzaya açılan bildiriye ayıracağım.

Salı, 15 Ağustos 2017 00:45
Orhan Aydın

-Bugün 160. gün, iki insan ölümün eşiğinde nefesliyor hayatı. Milyonlarca kez hep aynı cümleyi tekrarlayarak, “İşimizi geri istiyoruz.”

-Umursamıyorlar. AKP “terörist” damgasını vurdu ve destek veren bir avuç erdemli insana en gaddar biçimiyle davranarak, OHAL ve KHK kanunsuzluğunu savunuyor.

Perşembe, 10 Ağustos 2017 00:45
Ali Rıza Aydın

En ağır darbeyi eğitimi teslim alarak vurmayı planlayan dinsel gericilik, toplumsal yaşamı, siyaseti, devleti ve hukuku teslim almayı kafasına koydu. Öyle sinsi sinsi değil, yol ağlarını artırarak açık seçik ilerliyor hedefine.

Salı, 08 Ağustos 2017 01:15
Orhan Aydın

Önce güldüm acı acı sonra küfrettim ağız dolusu.

Nuriye ve Semih’in adalet için direnişlerinin 150. gününde, Kadıköy Süreyya Operası önünde polis, ‘Allah-u Ekber” diyerek insanlığa saldırırken, İnsan Hakları Anıtı performansı gerçekleştiren sanatçı arkadaşı heykel sanıp dokunmuyorlar!

Sanatın gücü zorbalığa güldürüyor.

Perşembe, 03 Ağustos 2017 01:15
Ali Rıza Aydın

Yıkıcı fırtınalara anında gerekli tepkiyi veremeyen muhalefete, yargı ve özellikle Anayasa Mahkemesi, daha sonra da İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi eklenince, sömürücü ve gericilerin “afet”i kasıp kavuruyor toplumu.

Sorun “gerekli tepkiyi vermemek” kadar basit değil tabii… Sözü edilen kurumlarla sınırlı da değil…

Salı, 01 Ağustos 2017 01:00
Orhan Aydın

-Makyaj lağım suları ile dökülünce talanın ne olduğu anlaşıldı mı acaba?

-Hayır, işi Allah’a havale ettiler.

-Deprem için söyledikleri “Bu kadar zina ederseniz olacağı bu.” gibi mi?

-Daha da ötesi “Kâfirlik yapıp dinden çıkarsan yağmur da yağar dolu da. Allah’ın gözü üstümüzde.” diyorlar.

-Vay anasını, iyice sıyırdılar.

Pazartesi, 21 Ağustos 2017 09:32
Bir dönem MHP Genel Başkan adayı olan Milletvekili Koray Aydın, partisinden ayrılarak Meral Akşener'in kuracağı partiye geçecek.

Meral Akşener’in başkanlığında bir parti oluşumuna Sinan Oğan destek vermezken, Ümit Özdağ desteğini ilk açıklayan isim oldu.

Perşembe, 03 Ağustos 2017 15:04
Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde, 14 yaşındaki ortaokul öğrencisi Samet Barış Aydın, çalıştığı bir inşaatın duvarının yıkımı sırasında enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi.

Bu yıl 8'inci sınıfa geçen Samet Barış Aydın, okulların tatile girmesinin ardından su tesisatçısının yanında haftalık 150 lira karşılığında çırak olarak çalışmaya başladı. Aydın, bu sabah tadilatı yapılan 5 katlı binanın su tesisatının yapımı için yeniden inşaata gitti. Burada tadilat çalışmaları kapsamında 4'üncü katın kırılan duvarı bir anda binanın iç ve dışına çöktü.

Perşembe, 10 Ağustos 2017 20:19
İzmir’de yaşadığı mahalledekilere evlerini, arabasını, yazlığını sattırıp aldığı paralarla ortadan kaybolan Aydın Y. adlı kişinin Karşıyaka Adliyesine getirildiğini duyan mağdurlar adliyeye akın etti.

Geçtiğimiz aylarda Karşıyaka ilçesi Örnekköy Mahallesi’nde iddialara göre evini, arabasını, yazlığını satan onlarca vatandaş, tefeci usulü yöntemle fazla para alma ümidiyle yüklü miktarda parayı mahalledeki Aydın Y. adlı kişiye verdi. Çevresinden ve yakınından yüklü miktarda para alan Aydın Y., aldığı paraları fazlasıyla iade edip mahallede güven oluşturdu.

Salı, 22 Ağustos 2017 08:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, Adil Öksüz'ün 15 Temmuz gecesi ABD konsolosluğundan arandığı telefon numarasının vize aldığında kayıtlı olan telefon değil, üzerine kayıtlı olmayan başka bir numara olduğunu söyledi.

Adil Öksüz'ün 15 Temmuz gecesi ABD konsolosluğundan arandığı telefon numarasının, üzerine kayıtlı olmadığı iddiası gündeme geldi.

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 15:52
Haziran Direnişi sırasında polisin attığı biber gazı kapsülünün ayağına gelmesiyle yaralanan Aydın Aydoğan, kendisini vuran polisler hakkında soruşturmanın akıbetini öğrenmek amacıyla savcılığa başvurdu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının çalışma talimatı uyarınca, suçun soruşturmasının Faili Meçhul Suçlar Bürosu tarafından yürütüleceğini öğrendi.

Haziran Direnişi sırasında yaralanan Aydın Aydoğan, kendisini vuran polisler hakkında soruşturmanın akıbetini öğrenmek amacıyla savcılığa başvurdu. Aydoğan, dosyada 12 Temmuz tarihli İstanbul Cumhuriyet Savcısı Burhan Görgülü tarafından imzalanan raporla dosyanın Fali Meçhul Suçlar Bürosu’na devredildiğini öğrendi.

Pazartesi, 21 Ağustos 2017 07:53
Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, bu hafta yurt genelinde hava sıcaklıklarında düşüş yaşanacak ve yağış görülecek.

Ülke genelinde devam eden sıcak havalar, yerini yağışlı havaya bırakacak.

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, Türkiye’nin iç, batı ve kuzey kesimlerinin büyük bölümünde yağış bekleniyor. 

Yağmur etkisini Çarşamba gününe kadar sürdürecek.

Yağmur İstanbul’un yanı sıra, Antalya, Aydın, Muğla, Denizli, Manisa, Ordu ve İzmir’in doğu ilçelerinde etkili olacak.

 

Cumartesi, 05 Ağustos 2017 20:41
Uşak'ta 19 yaşındaki taşeron işçi, arkasından geçtiği sırada kamyonun boşalttığı buğdayların altında kalarak hayatını kaybetti.

Uşak'ta bir işçi, arkasından geçtiği sırada kamyonun boşalttığı buğdayların altında kalarak hayatını kaybetti. 

Pages