344 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 21 Ağustos 2017 13:15
Amasya’nın Suluova ilçesinde çıkan bıçaklı kavgada bir kişi hayatını kaybetti.

Amasya'nın Suluova ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde Mert ve kardeşi Volkan Kılgöz ile Hayati B. ve kardeşi Erdal B. arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.

Cumartesi, 05 Ağustos 2017 08:16
Amasya'da yolcu otobüsü devrildi. Faciada 6 kişi hayatını kaybederken 40 kişi yaralandı.

Amasya'nın Merzifon ilçesinde, yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 6 kişi hayatını kaybetti, 40 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul'dan Samsun'a giden özel bir firmaya ait yolcu otobüsü, Kayadüzü mevkisinde şarampole devrildi.

Bölgeye çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibinin sevk edildiği kazada ilk belirlemelere göre 40 kişi yaralandı.

Pazartesi, 03 Temmuz 2017 07:32
Hava sıcaklıklarında yaşanan artışın ardından Ankara, Osmaniye, Çankırı, Amasya, Denizli ve Muğla'da hamile ve engelli çalışanlara izin verildi.

Yükselen hava sıcaklıkları dolayısıyla 6 ilden tatil haberleri geldi.

 Ankara, Osmaniye, Çankırı, Amasya, Denizli ve Muğla'da hamile ve engelli kamu emekçileri bugün idari izinli sayılacak.

 

Salı, 25 Temmuz 2017 07:31
1976’da başlayan bir hikaye bu... Dönemin Tokat Milletvekili Ali Şevki Erek ve Ulaştırma Bakanı Nahit Menteşe ile başlayan Tokat'a havalimanı çalışmaları, 12 Eylül darbesi sonrası askıya alındı. Darbeden 8 yıl sonra yılan hikayesine dönen bir çalışmanın ardından havalimanı inşaatı tamamlandı. Ancak açılış için 7 yıl daha bekledi. 1995 yılında açılan ancak 2001 krizi sonrası kapatılan havalimanı, AKP ile birlikte 2006'da yeniden uçuşa başladı... Bu kez pistin uygun olmayan yapısı nedeniyle sadece Borajet tarafından sefer yapılabildi. Borajet battı, Tokat yine uçaksız kaldı...

1976’da dönemin Tokat Milletvekili Ali Şevki Erek’in çalışmalarıyla başlayan ancak bu çalışmaların rafa kaldırılmasının ardından akamete uğrayan Tokat Havalimanı'nın 41 yıllık öyküsü oldukça ilgi çekici.

Cuma, 07 Temmuz 2017 01:00
Mesut Odman

Evet, öyledir.

Öyle olmasına öyledir de bu deyişin barındırdığı biraz alaycı, biraz kendiyle dalga geçer ton,  sözün özünü kavramak bakımından az çok güçleştirici bir etkiye yol açıyor olabilir. Dolayısıyla, böyle bir etkiyi gidermek için bir parça değiştirerek yinelemek işe yarayabilir.

Perşembe, 27 Temmuz 2017 08:30
Türk Telekom'da yaşanan krizin faturası kurumdaki emekçilere kesilmeye devam ediliyor. Samsun Telekom’da son beş yıldır Enerji ve Soğutma Sistemleri Müdürlüğü yaparken görevden alınan EMO Şube Başkanı Mehmet Özdağ, soL'a Telekom'da yaşananları aktardı...

Oger Grubu‘nun özelleştirme bedeli için aldığı krediye karşılık Türk Telekom hisselerini rehin bırakmasıyla geçtiğimiz günlerde Türk Telekom’da başlayan işten çıkarmalar… Bölge Müdürü, İl Müdürü, İhtisas Müdürü gibi saha organizasyonundaki yönetici kadronun büyük kısmının kurumdan uzaklaştırılması… Türk Telekom yönetiminin sorumlu olduğu krizin faturasının kurumda deneyimli kadrolara kesilmesi…

Pazartesi, 19 Haziran 2017 08:12
Manisa'da bir askerin ölümüne, yüzlerce askerin de zehirlenmesine neden olan yemek şirketinin sahibinin AKP'li Haluk İpek'in yakın arkadaşı olduğu ortaya çıktı.

Bir ayda 4 kez askerleri zehirleyen Rota Yemekçilik'e neden sessiz kalındığı ortaya çıktı. CHP’li Tur Yıldız Biçer, askere yemek çıkaran şirketin sahibinin Amasya AKP Milletvekili Haluk İpek’in ‘kadim dostu’ olduğunu söyledi.

Cuma, 09 Haziran 2017 09:06
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Ankara, Eskişehir, Çankırı, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak için sağanak yağış uyarısı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, birçok il için yağış uyarısında bulundu.

Çarşamba, 21 Haziran 2017 07:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayı sonrası 20 ilin valisi merkeze alındı, 20 ile yeni vali atandı, 19 il valisi ise yer değiştirdi.

Bakanlar Kurulu’nun hazırladığı valiler kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

15 Temmuz'da silahla şov yapan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş merkeze alınan 20 vali arasında yer aldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Sabahattin Öztürk de Merkez Valiliğine alındı.

İşte değişiklikler:

Çarşamba, 31 Mayıs 2017 14:11
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta Karadeniz'in iç kesimleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Bugün öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Çorum ile Amasya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olacağı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (su baskını, küçük çaplı dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı dikkatli ve tedb

Pazar, 14 Mayıs 2017 17:19
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta Karadeniz'de kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta Karadeniz'de kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji'den yapılan açıklamada, kuvvetli yağış nedeniyle ani sel, su baskını, heyelan ve yıldırım gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunularak, şöyle denildi:

Salı, 16 Mayıs 2017 16:19
Avrupa Müzeler Gecesi etkinliği kapsamında 18 Mayıs’ta Türkiye’nin birçok yerinde müzeler ücretsiz ziyaret edilebilecek.

Avrupa Müzeler Gecesi etkinliği kapsamında 18 Mayıs’ta Türkiye’nin birçok yerinde müzeler ücretsiz ziyaret edilebilecek.

Geleneksel "Avrupa Müzeler Gecesi" etkinliği kapsamında, 18 Mayıs günü Bakanlığa bağlı 36 müze, kapanış saatinden itibaren saat 23.00’e kadar ücretsiz olarak ziyarete açık olacak.

Cuma, 21 Nisan 2017 08:59
Meteoroloji, dünkü yağışlı havanın ardından bugün de Marmara, Ege ve Karadeniz için sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyılarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği yönünde uyarı yaptı.

Marmara'da ise havanın parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar hafif olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Perşembe, 27 Nisan 2017 11:21
Türkiye İstatistik Kurumu, 2016 yılında yaşanan ölümlerin nedenlerine ilişkin çalışmasını yayınladı, ilk üç sıra bu yıl da değişmedi. İlk sırayı yüzde 39.8'le "kalp ve damar hastalıkları" aldı...

TÜİK, 2016 yılında yaşanan ölümlerin nedenine ilişkin çalışmasını açıkladı. Ölümlerin nedenlerinde ilk sırayı alan "dolaşım sistemi hastalıkları"ndan 162 bin 876 kişi yaşamını yitirdi. Ölüm nedeni olarak bu hastalığı yüzde 19.7 ile iyi ve kötü huylu tümörler (kanser) ve yüzde 11.9 ile solunum sistemi hastalıkları izledi.

Pazartesi, 03 Nisan 2017 13:57
Birkaç gün önce bir televizyon programındaki konuşması nedeniyle hakkında soruşturma açılan CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, "O programdaki tüm sözlerimin arkasındayım. Sözlerim, ülkemizi bölmek isteyenlere, emperyalist güçlere ve işbirlikçilerine" dedi.

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, katıldığı bir televizyon programındaki açıklamaları nedeniyle hakkında başlatılan soruşturmayla ilgili "O programdaki tüm sözlerimin arkasındayım. Sözlerim, ülkemizi bölmek isteyenlere, emperyalist güçlere ve işbirlikçilerine.

Pages