675 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 12 Ağustos 2016 10:33
Akşam gazetesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için söylenen "büyük bir ülkeyi mahveden bir megalomanyaktı" sözlerini "büyük bir ülkeyi megalomanyakca yönetiyordu" diye çevirdi.

Akşam gazetesi, Aaron David Miller'in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için söylediği "Erdoğan büyük bir ülkeyi mahveden bir megalomanyaktı" sözlerini, "Erdoğan büyük bir ülkeyi megalomanyakca yönetiyordu" diyerek çevirdi. 

Çeviri yanlışının nasıl yapıldığıysa bilinmiyor.

Cuma, 19 Ağustos 2016 02:04
Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, gözaltına alınan kadınlara kötü muamele iddialarına skandal yanıt verdi.

Özgür Gündem'e yapılan baskında gözaltına alınan İMC TV muhabiri Gülfem Karataş'ın polisin kendisini tecavüz etmekle tehdit ettiğini sosyal medya hesabı üzerinden yorumlayan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, "Çözemedim, ne çekicilikleri ve özellikleri var bunların? Uzun süredir izliyorum, yakalanıp gözaltına alınan PKK yandaşları genellikle 'Polis beni tecavüzle tehdit etti' diyor.

Pazartesi, 22 Ağustos 2016 16:41
soL'u saçma sapan bir haberle "FETÖ'cü" diye hedef göstermeye çalışan Sabah'ın arşivinde neler yok ki...

soL'u saçma sapan bir haberle "FETÖ'cü" diye iftira atarak hedef göstermeye çalışan Sabah'ın arşivinde neler yok ki...  soL'a iftira atan Sabah, önce çarşaf çarşaf Fethullah övgüsü yer alan haber ve köşe yazılarının hesabını vermek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Cumartesi, 20 Ağustos 2016 09:44
Birgün gazetesi muhabiri Hüseyin Şimşek'in, Gaziantep İslahiye ilçesinde Suriyeli 9 aylık bebeğin tecavüze uğradığına ilişkin haberi dinci çevreleri kızdırdı. Gazeteci Şimşek'e ölüm tehditleri gelmeye başladı.

Birgün gazetesi muhabiri Hüseyin Şimşek'in, Gaziantep İslahiye ilçesinde Suriyeli 9 aylık bebeğin tecavüze uğradığına ilişkin haberi, dinci çevreleri kızdırdı. Gazeteci Şimşek'e ölüm tehditleri gelmeye başladı. 

Çarşamba, 17 Ağustos 2016 12:18
2010'da Sait Faik Hikâye Armağanı'na layık görülen, aynı zamanda Özgür Gündem gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve köşe yazarı Aslı Erdoğan'ın evi de basıldı.

Özgür Gündem gazetesine yapılan polis baskını ardından gazetenin yazarlarının evlerine yönelik polis baskını devam ediyor.

Evrensel'de yer alan habere göre, dün akşam saatlerinde Özgür Gündem Gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarlarından Aslı Erdoğan'ın evi polislerce basıldı.

Baskın sonrası gözaltına alınan Erdoğan'ın hangi karakola gittiği bilinmiyor.

Cuma, 19 Ağustos 2016 20:53
Yazar Aslı Erdoğan'ın tutuklandığı açıklandı.

Dün akşam saatlerinde Özgür Gündem Gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarlarından Aslı Erdoğan'ın evi polislerce basılmıştı.

Erdoğan’a “Örgüt propagandası yapmak”, “Örgüt üyesi olmak” ve “Halkı kışkırtmak” suçlamaları isnat edilerek tutuklanması istendi.

Mahkemeye sevk edilen Erdoğan'ın tutuklandığı açıklandı.

ASLI ERDOĞAN KİMDİR? 

Pazar, 03 Temmuz 2016 21:30
AKP'nin tetikçi gazetesi Yeni Akit, aramızdan ayrılışının 16. yılında usta oyuncu Kemal Sunal'ı hedef aldı.

AKP'nin tetikçi gazetesi Yeni Akit, aramızdan ayrılışının 16. yılında usta oyuncu Kemal Sunal'ı hedef aldı. 

Oynadığı filmlerde din tüccarlarını ve AKP tipi siyasetçileri yerden yere vuran Sunal'ın "İslam'a en büyük zararı verdiğini" iddia eden gerici gazetede yayınlanan bir blog yazısında, Sunal'ın "gerçek yüzünü" ortaya koyduğunu öne sürüldü.

Pazar, 17 Temmuz 2016 21:45
Akşam Gazetesi’nin 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişiminde öldürülen polis ve askerlere ait olduğu iddiasıyla verdiği 122 ismin tümü 2015 yılında öldürülen polis ve askerlere ait.

Akşam Gazetesi, 15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbe girişiminde yaşamını yitirdiğini iddia ettiği Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı üyesi 122 kişinin adını verdi. Ancak yandaş gazetenin darbe girişiminde öldüler diye iddia ettiği isimlerin 15 Temmuz’dan çok daha önce yaşamını yitirmiş polis ve askerlere ait olduğu görüldü.

Perşembe, 07 Temmuz 2016 12:37
Suriyelilere vatandaşlık verilmesiyle ilgili tartışmalar devam ederken modacı Cemil İpekçi’den tartışılacak bir çıkış geldi.

Emperyalizmin yürüttüğü, Türkiye'nin de aktif rol aldığı Suriye'deki vekalet savaşı nedeniyle ülkelerini terkederek Türkiye'ye gelmek zorunda kalan Suriyelilere vatandaşlık verilmesiyle ilgili tartışma sürerken, modacı Cemil İpek konuyla ilgili tepki çeken bir tweet attı.

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 13:36
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin haftalık raporu yayınlandı. Raporda 1-8 Temmuz tarihleri arasında eğitim alanında, devlet kurumlarında, siyasette, belediyelerde, hukukta, gündelik yaşamda ve medyadaki gericilik örnekleri sergilendi.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin haftalık raporu yayınlandı.

Raporda 1-8 Temmuz tarihleri arasında eğitim alanında, devlet kurumlarında, siyasette, belediyelerde, hukukta, gündelik yaşamda ve medyadaki gericilik örnekleri sergilendi. 

Raporun tamamı şöyle: 

ENSAR VAKFI ve ENSAR VAKFINA SAHİP ÇIKANLAR:

Salı, 28 Haziran 2016 23:05
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bu akşam yaşanan canlı bomba saldırısı, akıllara Akşam gazetesinin bu sabah yaptığı haberi getirdi.

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan güvenlik açığı bugün yaşanan canlı bomba saldırısı sonrası bir kez daha gündeme geldi. Akşam gazetesi bu sabah Atatürk Havalimanı'nın ne kadar güvenli olduğuna ilişkin bir haber yayımlamıştı. 

İşte Akşam gazetesinin yayınladığı haber:

Çarşamba, 08 Haziran 2016 10:46
Vezneciler saldırısıyla ilgili Akşam gazetesi "Zerdüştler" manşetiyle çıktı.

AKP medyası Vezneciler saldırısyla ilgili tuhaf manşetleriyle gündem oldu. Akşam gazetesi saldırının faili olarak "Zerdüştler" dedi. Akşam gazetesi "Zerdüştler" manşetine tanım olarak "Bölücü örgüt PKK, ateşin kutsal sayıldığı tarih öncesi bir din olan Zerdüştlüğü kabulleniyor" ifadelerine yer verdi.

O manşet şu şekilde:

Cuma, 10 Haziran 2016 16:35
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Londra'da katıldığı etkinlikte protesto edildi.

Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan Coşkun, Londra'da iki saat süren toplantı boyunca iki defa protesto edildi.

Perşembe, 30 Haziran 2016 18:02
AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı Cemile Bayraktar’ın Aktüel’deki yazılarına son verildi.

Dün akşam Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Mavi Marmara gemisi için "Siz kalkıp da Türkiye'den böyle bir yardım götürmek için günün Başbakanı'na mı sordunuz" dediği anlarda, Yeni Şafak gazetesi yazarı Cemile Bayraktar Twitter'dan, "Aslan parçası, İHH'ya vurma da sana vurmayalım, sen Gülen ve Altanlar ile liberalizmi sek içerken, İHH Gazze tünellerindeydi.." ifadelerini kullanmıştı.

Cumartesi, 11 Haziran 2016 14:55
Meksika’daki araştırmacılar, Maya şehri Acanceh’deki Maya gözlemevinin sadece güneşle hizalı olmadığını, aynı zamanda Venüs gezegeninin gökyüzündeki hareketini izlemek için tasarlandığını keşfetti. Keşif Mayaların astronomi ve güneş sistemi hakkında geniş bilgileri olduğunu da doğrular nitelikte.

Meksika’nın Yucatán Yarımadası’ndaki Acanceh’te bulunan gözlemevi, 2002 yılında keşfedildi. Gözlemevinin MS 300-600 yıllarındaki Erken Klasik Maya Dönemi’nde kullanıldığı düşünülüyor (yani İspanyolların Amerikalar’a gelişinden en az bin yıl daha önce.

Pages