585 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 26 Temmuz 2015 12:49
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından Akşam gazetesinin HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız hakkında yaptığı haberi yalanladı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından "Akşam adıyla çıkarılan havuz gazetesinin Sn. Faysal Sarıyıldız'ı hedef alan haberinin tek bir cümlesi dahi doğru değildir. Şu anda yürütülen bütün hava, kara, medya operasyonlarının amaçlarından biri de erken seçimlerde HDP'yi vurmaktır. Ancak, basit bir komployu yapacak yetenekten bile yoksunsunuz.

Perşembe, 23 Temmuz 2015 10:21
Suruç Katliamı sonrası AKP ve IŞİD'i aklama görevi de yandaş medyaya düştü.

Suruç Katliamı sonrası Star ve Akşam gazetelerinin bir numaralı gündemi AKP ve IŞİD'i aklamak oldu. Dün AKP'nin almadığı önlemleri ve saldırıya göz yumuşunu değil gençleri hedef alan Star ve Akşam gazetesi, bugün de saldırıyı IŞİD'in değil PKK'nin yaptığını ileri sürdü.

"Diyarbakır'daki HDP mitingine bombayı PKK koymuş" diyen Star, "Suruç bombasını da PKK mı patlattı" manşeti attı.

Pazartesi, 27 Temmuz 2015 10:09
Ahmet Davutoğlu, akşam bir grup gazetenin genel yayın yönetmeniyle yaptığı sohbet toplantısı yaptı. Davutoğlu'nun "Kara gücünü devreye sokmayacağız" dediği kaydedildi.

Ahmet Davutoğlu, önceki akşam bir grup gazetenin genel yayın yönetmeniyle yaptığı sohbet toplantısında, IŞİD'in Suruç saldırısına verilen yanıtın ardından Türkiye'nin sınır bölgesindeki en önemli hedefini "IŞİD'i görmek istemiyoruz" olarak açıkladı. Davutoğlu, "O civarda bundan sonra Suriye bağlamındaki hedefimiz nedir... Hedefimiz, sınırımızda DEAŞ görmek istemiyoruz.

Pazartesi, 06 Temmuz 2015 23:27
Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, MİT TIR’ları haberlerinin yayınlanmasıyla ilgili olarak Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın doğru davrandığını ve görüntülerin yayınlamamanın ahlaksızlık olacağını söyledi.

Yandaş Yeni Şafak gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu  Marketing Türkiye adlı dergiye verdiği röportajda "MİT TIR’larının görüntüleri bana gelseydi ve yayın yönetmeni olsaydım yayınlardım. Eğer böyle bir haberin doğruluğundan eminseniz onu yayınlamamak ahlaksızlık olur." ifadelerini kullandı.

Bayramoğlu'nun röportajı şu şekilde:

Çarşamba, 22 Temmuz 2015 09:58
Suruç Katliamı sonrası 32 kişi hayatını kaybederken, Star gazetesi IŞİD'e verilen AKP desteği yerine HDP'li vekillerin basın açıklamasında olmamasını "soru işareti" olarak manşete taşıdı.

Star gazetesi "Bunlara cevap ver HDP, Komplonun ipuçları" manşetiyle çıkarken haberde gerçek dışı ifadelere yer verdi. Akşam ise "Kanlı saldırı sonrası kafaları karıştıran Suruç Soruları" manşeti attı.

İki gazete de skandal biçimde saldırıdan HDP'yi sorumlu tutmaya çalışırken Star gazetesinin "soru" diye sıraladığı yalanlar dikkat çekti.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 23:10
Başbakan Davutoğlu, Cumuhrbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinin ardından çeşitli gazetelerin yayın yönetmenlerini topladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'le görüşmesinin ardından çeşitli gazetelerin genel yayın yönetmenleriyle toplantı yaptı.

Perşembe, 23 Temmuz 2015 22:24
Etyen Mahçupyan, Bülent Arınç'ın "Ölenler arasında neden HDP'li yok" sorusunun mantığını izah etti.

CNNTürk'te "Neler Oluyor" programına katılan Akşam gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, Suruç'ta yaşananlar hakkında dün Bülent Arınç'ın yapmış olduğu açıklamaların mantığını izah etti.

Cuma, 24 Temmuz 2015 01:51
Davutoğlu'nun fahri danışmanı Etyen Mahçupyan katıldığı bir televizyon programında " Kürt tarafı, AK Parti IŞİD'e yardım etti gibi abuk subuk laflar ettiği zaman bununla da bir yere gidilmeyeceğini görmek lazım" dedi.

Şirin Payzın'ın CNN Türk'teki programına katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanı ve Akşam Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan HDP'lilere ağır eleştirilerde bulundu.

Pazar, 12 Temmuz 2015 12:54
Etyen Mahçupyan, bugünkü köşesinde "CHP ile koalisyon sadece ülke için değil, laik ve muhafazakar kesimlerin kavgacı külhanları ve özellikle AKP ile CHP için de bir normalleşme olur" dedi.

Ahmet Davutoğlu'nun bir dönem danışmanlığını da yapan Akşam Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, bugünkü köşesinde koaliyon tartışmalarına ilişkin olarak CHP ve AKP koalisyonun, AKP'nin normalleşmesini sağlayacağını yazdı.

Cumartesi, 11 Temmuz 2015 10:35
Çin Halk Cumhuriyeti Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde Müslümanlara oruç ve namaz yasağı getirildiğine yönelik haberler ve saldırılar sürerken, gerçek oldukça farklı.

Yön Radyo, Çin’de yaşayan Türk gazeteci Sadi Kaymaz ile bir röportaj gerçekleştirdi. Uygur Özerk Bölgesi'ne giden Kaymaz ile konuşan Yön Radyo’dan Ulaş Can’ın haberi şöyle:

İki gündür Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndesiniz. İlk izlenimleriniz neler, Ramazan orada nasıl geçiyor ?

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 09:40
Yeni Şafak ve A Haber'in Doğan Yayın Grubu'na yönelik 'PKK ittifakı' şeklindeki haberine Doğa Grubu'ndan tepki geldi.

Hürriyet başta olmak üzere Doğan Medya Grubunda yayımlanan "Her türlü hukuki zeminde hakkımızı arayacağız" dedikleri yazı şöyle:

Pazartesi, 29 Haziran 2015 10:44
Ahmet Davutoğlu'nun bir dönem danışmanlığını da yapan Akşam Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, 7 Haziran seçimlerinde AKP'nin oy kaybına ilişkin nedenleri sıraladı.

Etyen Mahçupyan, 7 Haziran seçimlerinde AKP'nin düşen oy oranının nedenlerini yazdı. 

''Haziran seçimlerinde AKP 9 puan kaybetti. Bunun sorumlusu herhangi bir 'üst akıl' değil'' diyen Mahçupyan, ''Başarının da başarısızlığın da sorumlusu bizzat partinin kendisidir'' ifadelerini kullandı.

Perşembe, 18 Haziran 2015 12:37
Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'in 2 gün arayla Abdullah Gül'ün danışmanı Ahmet Sever ile bir restoranda buluştuğunu ileri sürdü.

Abdullah Gül'ün danışmanı Ahmet Sever'in anılarını kaleme aldığı kitap tartışılmaya devam ediyor.

Cuma, 05 Haziran 2015 11:39
Akşam gazetesinin bugünkü manşetinde AKP'nin olası seçim yenilgisinin ardından 'üst akıl'ın kuracağı kabine yer aldı.

"Erdoğan'a aşığım" diyen Ethem Sancak'ın sahibi olduğu akşam gazetesi bugünkğ manşetinde 7 Haziran seçimlerinden sonra olsaı bir AKP yenilgisi senaryosu yazmaya çalıştı.

Pazartesi, 01 Haziran 2015 18:56
Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) yaptığı açıklamada siyasi iktidarın gazetecilere yönelik saldırılarını kınadı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), siyasi iktidarın gazeteciler üzerinde giderek artırdığı baskı, şiddet, dava, tutuklama ve para cezalarına ilişkin açıklama yaptı. “Siyasi iktidar kendisi gibi düşünmeyen gazetecileri, gazeteleri baskı altına alıyor, tehdit ediyor, davalar açıyor.

Pages