565 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 02 Mayıs 2015 10:28
Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Tenekeci, Akşam, Takvim ve Güneş gibi diğer yandaş gazeteleri eleştirdi.

Yandaş gazete bolluğu rekabeti arttırdı, kavga çıktı. Yeni Şafak yazarı İbrahim Tenekeci, "dindarlara" yandaş gazete eleştirileri yaptı.

O yazıdan bir bölüm şöyle:

Pazartesi, 11 Mayıs 2015 12:03
Havuz gazetesi Akşam skandal manşetlerine bir yenisini daha ekledi. Akşam, Demirtaş'ı "domuz yedi" diyerek manşete taşıdı.

Havuz medyasının seçim öncesi attığı ilginç manşetlere bir yenisini daha ekledi.

İşte Akşam'ın manşeti ve haberden bir bölüm:

Seçim vaatlerinde Diyanet’i kaldıracağını söyleyen Demirtaş'ın 2014'te Köln’de domuz pastırması yiyerek aynı fetvayı verdiği ortaya çıktı.

Pazartesi, 18 Mayıs 2015 18:11
ABD’nin önde gelen gazetesi New York Times, Ramadi’nin IŞİD’in eline geçmesinden önce Irak Başbakanı’nın Şii milisleri göreve çağırdığını ancak ABD’nin buna karşı çıktığını yazdı.

ABD’nin etkili gazetelerinden New York Times, hafta sonu IŞİD tarafından ele geçirilen Ramadi’nin düşüşüne ilişkin haberinde önemli bir ayrıntıya yer verdi.

Pazar, 24 Mayıs 2015 12:59
AKP'li Yeni Akit gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "sürpriz" olarak açıkladığı Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e hediye edilen Mercedes marka araç ile ilgili yazıdığı yazıda "Demek ki devletin parası var da, alıyor.. Ne güzel!" ifadelerini kullandı.

AKP'nin gazetesi olarak biline ve yaptığı provakitif "haberler"le kimsenin eline su dökemediği Yeni Akit Gazetesi'nde bugün Yazı işleri Müdürü Ali Karahasanoğlu tarafından yazılan yazıda Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Göremez'e hediye edilen Mercedes marka araç ve Cumhurbaşkanılığı Sarayı'na yapılan harcamalar savunuldu.

Pazartesi, 11 Mayıs 2015 11:25
AKP'li medya patronu Ethem Sancak, "Anam, babam, eşim, çocuklarım Erdoğan'a feda olsun" dedi.

Star Gazetesi, Kanal 24, SKY 360 televizyonları ile Akşam, Güneş gazetelerinin sahibi olan Ethem Sancak, önceki gün Erdoğan’ın memleketi Rize Güneysu’da Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile “Başkanlık Sistemi” panelinde konuştu. 

Perşembe, 07 Mayıs 2015 09:24
Twitter fenomeni fuatavni yandaş medyanın gerçek tirajlarını açıkladı.

Twitter fenomeni Fuat Avni, hükümete yakınlığı ile bilinen gazetelerin gerçek tirajları olduğunu öne sürdüğü rakamları açıkladı. İddia edilen rakamlara göre, 107 bin satışı olan Sabah gazetesi zirvede yer alıyor. Yeni Şafak 19 bin, Star gazetesi ise 17 bin civarında gözüküyor. 

Fuat Avni'nin Twitter'dan yaptığı paylaşımlar şöyle:

Çarşamba, 20 Mayıs 2015 14:52
Geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu için "bize oy verecek" açıklamasında bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün de "İnanıyorum ki Abdullah Gül bize oy verecek" dedi.

Partisinin Malatya mitinginde konuşan HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin "Sayın Abdullah Gül, inanıyorum kendisi de bize oy verecektir" dedi. 

Cumartesi, 18 Nisan 2015 16:58
Bugün Adana'da gerçekleştirilen soL gazetesi satışı sivil polisler tarafından engellenmeye çalışıldı.

Komünist Parti üyeleri ve soL okurları tarafından bugün öğle saatlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi karşısında gerçekleştirilen soL gazetesi satışı sivil polisler tarafından keyfi bir şekilde engellenmeye çalışıldı.
Tehditkar ve saldırgan bir tutum içinde olan polislere karşı geri adım atmayan soL okurları satış yapmaya devam edince polisler geri adım atmak zorunda kaldılar.

Salı, 14 Nisan 2015 17:23
soL gazetesi yeniden günlük yayına dönüyor. Gazete yarın meydanlarda halkla buluşacak.

soL gazetesi 4 Haziran 2014'te son verdiği günlük yayına yarın yeniden dönüyor.

Yarın ülke genelinde halkla buluşacak olan soL gazetesi, baskının hemen ardından bu akşam İstanbul sokaklarında olacak.

Perşembe, 30 Nisan 2015 16:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Salı günü yaptığı Kuveyt ziyareti sırasında onuruna verilen resepsiyona Güney Kıbrıs'ın Kuveyt büyükelçisinin de davet edilmesinin diplomatik krize sebebiyet verdiği iddia edildi.

Kuveyt Emiri tarafından Erdoğan onuruna verilen resepsiyona ülkede bulunan yabancı büyükelçiler de davet edildi. Davetliler arasında Rum büyükelçinin de bulunduğunu öğrenen Erdoğan'ın büyükelçinin resepsiyona katılmaması talebinde bulunduğu iddia edildi.

Çarşamba, 01 Nisan 2015 16:37
Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, Çağlayan "operasyonu"nu değelendirdiği bugünkü yazısında "İstanbul’daki eylemi DHKP-C’nin sıradan bir eylemi olarak görmeyin. Seçim öncesi büyük eylemler için düğmeye basıldı" ifadelerini kullandı.

AKP'ye en yakın gazetecilerden Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugün yazdığı yazıda Çağlayan'da gerçekleşen "operasyonu", "düğmeye basıldı" ifadelerini kullanarak ele aldı. 

Selvi, Çağlayan'da gerçekleşen "operasyon"un altında "küresel güçleri" ararken, yaşanların 7 haziran seçimlerinin sabote edilmeye çalışılması olarak tanımladı.

Perşembe, 09 Nisan 2015 07:56
Cemaat-AKP ittifakı döneminde 15 yaşında bir kız tecavüze uğradı. AKP-Cemaat işbirliği ile tecavüzün üzeri örtüldü. Tecavüzle suçlanan isim Fethullah Gülen’in kardeşiydi.

Odatv’den Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ın imza attığı “Mahrem-Gizli Belgelerde Türkiye’nin Sırları” kitabı bugün raflarda yerini aldı.

Cumartesi, 07 Mart 2015 11:25
Birleşik Haziran Hareketi'ni daha önce manşetten hedef alan Akşam gazetesi, bugün yine "kaos" haberleri servis etti.

Akşam gazetesinin ilk sayfasında yer alan "Vekil garantili kaos pazarlığı" haberinde yine Birleşik Haziran Hareketi hedef alındı.

Perşembe, 05 Mart 2015 13:27
Akşam gazetesi yazarı ve Başbakan Başdanışmanı Etyen Mahçupyan, HDP'nin yüzde 9 oyla baraj altında kalacağını ifade etti.

Başbakan Başdanışmanı ve Akşam Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan,  bugünkü yazısında  2015 genel seçiminde HDP'nin yüzde 9 oyla baraj altında kalacağını iddia etti.

Pazartesi, 09 Mart 2015 09:44
Birleşik Haziran Hareketi'ni daha önce manşetten hedef alan Akşam gazetesinden sonra bugün de Takvim gazetesi, Birleşik Haziran Hareketi'ni hedef aldı.

Geçtiğimiz günlerde manşetten Birleşik Haziran Hareketi'ne saldıran Akşam gazetesin sonra bugün de Takvim Birleşik Haziran Hareketine saldırdı.

Gazete, manşetten verdiği haberde, "Karanlık odaklar işareti çaktı geziciler kış uykusundan uyandı, Takvim ülkeyi yangın yerine çevirmek isteyen öapulcuları böyle uyardı" ifadelerini kullandı.

Pages