576 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 06 Temmuz 2015 23:27
Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, MİT TIR’ları haberlerinin yayınlanmasıyla ilgili olarak Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın doğru davrandığını ve görüntülerin yayınlamamanın ahlaksızlık olacağını söyledi.

Yandaş Yeni Şafak gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu  Marketing Türkiye adlı dergiye verdiği röportajda "MİT TIR’larının görüntüleri bana gelseydi ve yayın yönetmeni olsaydım yayınlardım. Eğer böyle bir haberin doğruluğundan eminseniz onu yayınlamamak ahlaksızlık olur." ifadelerini kullandı.

Bayramoğlu'nun röportajı şu şekilde:

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 09:40
Yeni Şafak ve A Haber'in Doğan Yayın Grubu'na yönelik 'PKK ittifakı' şeklindeki haberine Doğa Grubu'ndan tepki geldi.

Hürriyet başta olmak üzere Doğan Medya Grubunda yayımlanan "Her türlü hukuki zeminde hakkımızı arayacağız" dedikleri yazı şöyle:

Pazartesi, 29 Haziran 2015 10:44
Ahmet Davutoğlu'nun bir dönem danışmanlığını da yapan Akşam Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, 7 Haziran seçimlerinde AKP'nin oy kaybına ilişkin nedenleri sıraladı.

Etyen Mahçupyan, 7 Haziran seçimlerinde AKP'nin düşen oy oranının nedenlerini yazdı. 

''Haziran seçimlerinde AKP 9 puan kaybetti. Bunun sorumlusu herhangi bir 'üst akıl' değil'' diyen Mahçupyan, ''Başarının da başarısızlığın da sorumlusu bizzat partinin kendisidir'' ifadelerini kullandı.

Perşembe, 18 Haziran 2015 12:37
Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'in 2 gün arayla Abdullah Gül'ün danışmanı Ahmet Sever ile bir restoranda buluştuğunu ileri sürdü.

Abdullah Gül'ün danışmanı Ahmet Sever'in anılarını kaleme aldığı kitap tartışılmaya devam ediyor.

Cuma, 05 Haziran 2015 11:39
Akşam gazetesinin bugünkü manşetinde AKP'nin olası seçim yenilgisinin ardından 'üst akıl'ın kuracağı kabine yer aldı.

"Erdoğan'a aşığım" diyen Ethem Sancak'ın sahibi olduğu akşam gazetesi bugünkğ manşetinde 7 Haziran seçimlerinden sonra olsaı bir AKP yenilgisi senaryosu yazmaya çalıştı.

Pazartesi, 01 Haziran 2015 18:56
Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) yaptığı açıklamada siyasi iktidarın gazetecilere yönelik saldırılarını kınadı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), siyasi iktidarın gazeteciler üzerinde giderek artırdığı baskı, şiddet, dava, tutuklama ve para cezalarına ilişkin açıklama yaptı. “Siyasi iktidar kendisi gibi düşünmeyen gazetecileri, gazeteleri baskı altına alıyor, tehdit ediyor, davalar açıyor.

Pazartesi, 08 Haziran 2015 15:42
Başbakan Davutoğlu'nun danışmanlığını yapan Etyen Mahçupyan, AKP'nin tek başına iktidar olamamasının nedeni olarak Erdoğan'ı işaret etti.

Davutoğlu'nun danışmanı ve Akşam gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, Erdoğan'a tepki sinyalleri verdi.

El Cezire Türk'e konuşan Mahçupyan, şu ifadeleri kullandı:

Salı, 09 Haziran 2015 18:35
Ünlü gazeteci David Ignatius, Türkiye’de seçim sonuçlarının memnuniyet verici olduğunu ancak siyasi belirsizliklerin endişe yarattığını savundu.

Washington Post gazetesi yazarı David Ignatius, ABD merkezli Ortadoğu Enstitüsü uzmanı Gönül Tol’la birlikte dün akşam PBS televizyonunda Türkiye’deki seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Salı, 30 Haziran 2015 21:02
Yeni Şafak ve A Haber'in Doğan Yayın Grubu'nun "PKK ittifakı" içinde olduğunu öne süren haberlerine Doğan Holding sert tepki gösterdi. Ahter Kutadgu yaptığı açıklamada, "bu iftiraları, varlığını ülkesi ve demokrasi uğruna her zaman ortaya koyan Doğan Grubu'na karşı söylemek haysiyet cellatlığıdır" dedi.

Yenişafak ve A Haber'in, Doğan Yayın Grubu'nun PKK'yle ittifak halinde olduğuna dair yaptığı haberlere sert tepki geldi. Grubun Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu imzalı açıklamada, "Bu iftiraları, varlığını ülkesi ve demokrasi uğruna her zaman ortaya koyan Doğan Grubu'na karşı söylemek haysiyet cellatlığıdır" dendi.

Salı, 02 Haziran 2015 15:45
Akif Akalın

Tarihte yaşamlarını işçi sınıfı mücadelesine adamış, mücadele içinde bir sıra neferi veya önder olarak mücadelenin her düzeyinde görev almış çok sayıda hekim vardır.

Cumartesi, 02 Mayıs 2015 10:28
Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Tenekeci, Akşam, Takvim ve Güneş gibi diğer yandaş gazeteleri eleştirdi.

Yandaş gazete bolluğu rekabeti arttırdı, kavga çıktı. Yeni Şafak yazarı İbrahim Tenekeci, "dindarlara" yandaş gazete eleştirileri yaptı.

O yazıdan bir bölüm şöyle:

Pazartesi, 11 Mayıs 2015 12:03
Havuz gazetesi Akşam skandal manşetlerine bir yenisini daha ekledi. Akşam, Demirtaş'ı "domuz yedi" diyerek manşete taşıdı.

Havuz medyasının seçim öncesi attığı ilginç manşetlere bir yenisini daha ekledi.

İşte Akşam'ın manşeti ve haberden bir bölüm:

Seçim vaatlerinde Diyanet’i kaldıracağını söyleyen Demirtaş'ın 2014'te Köln’de domuz pastırması yiyerek aynı fetvayı verdiği ortaya çıktı.

Pazartesi, 18 Mayıs 2015 18:11
ABD’nin önde gelen gazetesi New York Times, Ramadi’nin IŞİD’in eline geçmesinden önce Irak Başbakanı’nın Şii milisleri göreve çağırdığını ancak ABD’nin buna karşı çıktığını yazdı.

ABD’nin etkili gazetelerinden New York Times, hafta sonu IŞİD tarafından ele geçirilen Ramadi’nin düşüşüne ilişkin haberinde önemli bir ayrıntıya yer verdi.

Pazar, 24 Mayıs 2015 12:59
AKP'li Yeni Akit gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "sürpriz" olarak açıkladığı Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e hediye edilen Mercedes marka araç ile ilgili yazıdığı yazıda "Demek ki devletin parası var da, alıyor.. Ne güzel!" ifadelerini kullandı.

AKP'nin gazetesi olarak biline ve yaptığı provakitif "haberler"le kimsenin eline su dökemediği Yeni Akit Gazetesi'nde bugün Yazı işleri Müdürü Ali Karahasanoğlu tarafından yazılan yazıda Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Göremez'e hediye edilen Mercedes marka araç ve Cumhurbaşkanılığı Sarayı'na yapılan harcamalar savunuldu.

Pazartesi, 11 Mayıs 2015 11:25
AKP'li medya patronu Ethem Sancak, "Anam, babam, eşim, çocuklarım Erdoğan'a feda olsun" dedi.

Star Gazetesi, Kanal 24, SKY 360 televizyonları ile Akşam, Güneş gazetelerinin sahibi olan Ethem Sancak, önceki gün Erdoğan’ın memleketi Rize Güneysu’da Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile “Başkanlık Sistemi” panelinde konuştu. 

Pages