609 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 03 Ekim 2015 09:42
Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, burnundaki kırık nedeniyle geçirdiği ameliyatın ardından dün akşam hastaneden taburcu oldu.

Amerikan Hastanesi'nde yaklaşık 1,5 saat süren burun ameliyatı geçiren Ahmet Hakan, doktorların geceyi hastanede geçirmesi yönündeki tavsiyesine rağmen, saat 21.00 sıralarında kendi isteğiyle taburcu oldu.
 

Perşembe, 01 Ekim 2015 16:50
Doğan Medya Grubu’na bağlı Radikal ve Hürriyet’in internet sitelerine, akşam saatlerinde siber saldırı düzenlendiği belirtildi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın saldırıya uğramasının ardından bu kez de Hürriyet ve Radikal’in sitelerine DDOS saldırısı yapıldı.

radikal.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Ezgi Başaran, saldırıyı Twitter hesabından duyurarak, “Yaklaşık yarım saattir Hürriyet ve Radikal çok yoğun DDOS saldırısı altında. Sitelerin yavaşlaması ondandır”ifadelerini kullandı.

Cuma, 02 Ekim 2015 21:16
Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a önceki gece evinin önünde saldırdığı için gözaltına alınan 4 zanlının sorgusu İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde devam ediyor.

4 kişi için savcılıktan 1 gün daha ek gözaltı süresi alındı. Şüphelilerin öğleden sonra sağlık kontrolünden geçirildiği öğrenildi.

Akşam saat 18:30 civarında ise 4 zanlıdan 2'sinin ifadelerinin tamamlandığı bilgisi geldi. Diğer 2 şüphelinin ifade alma işlemleri devam ediyor.
 

Perşembe, 01 Ekim 2015 09:02
Ahmet Hakan, sabah saatlerinde taburcu edilirken, saldırıyla ilgili önce 3 kişi gözaltına alındı, sabah saatlerinde 4'ncü saldırgan da yakalandı. Ahmet Hakan, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ile bir mesaj gönderdi. Hakan, "Bu tür saldırılardan hiç bir şekilde yılmayacağız. Korkmuyoruz. Bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin hastane önünde bekleyen basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Salı, 06 Ekim 2015 19:20
Volkswagen grubunun yeni CEO'su Müller, şirkette değişikliğe gidileceğini ve bunun "acısız" olmayacağını açıkladı.

Alman otomobil markası Volkswagen (VW) grubunun yeni CEO'su Matthias Müller, Wolfsburg'ta 20 bin fabrika çalışanının karşısına ilk kez çıktı. Fabrikada düzenlenen toplantıda konuşan Müller dizel emisyon skandalı neticesinde işten çıkarmaların olabileceğine işaret ederek, şirketteki değişikliklerin "acısız" olmayacağı sinyalini verdi.

Perşembe, 08 Ekim 2015 09:15
Serpil Güvenç

Evlerine ilk kez olaydan iki gün sonra gittik. Çankaya Basın Sitesi’nin mütevazi dairelerinden biri… Yatakta beyaz sargılar içinde bir mumya yatmakta. Sadece gözleri ve ağzı açıkta.Ayakucunda duruyoruz yatağın. Babam geçmiş olsun tadında birşeyler söylemeye çalışıyor. Eşi sevgiliBahriye abla ile annem İlhami ağabey’in sağlık durumuna ilişkin bir şeyler konuşuyorlar…

Salı, 08 Eylül 2015 21:39
Hürriyet Gazetesi, Pazar günü uğradığı saldırının ardından bu akşam da saat 20.30 sularında ikinci kez saldırıya uğradı. Hürriyet çalışanları silah sesleri duyduklarını söyledi.

Bu akşam saat 20.30 sularında yaklaşık 100 kişi dış kapı önünde toplandı. Girişte çevik kuvvet polislerinin durdurduğu eylemciler, "Ya Allah Bismillah Allahu Ekber" sloganları attı. Az sayıdaki çevik kuvvet polisi yetersiz kaldı ve daha sonra çok sayıda eylemci polis engelini aşarak döner kapıya doğru ilerledi.

Çarşamba, 09 Eylül 2015 12:48
Hürriyet'e dün akşam saldıran 6 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Hürriyet gazetesinin İstanbul'daki binasına dün akşam yapılan ikinci saldırının ardından saldırıya karıştığı gerekçesiyle 6 kişi gözaltına alındı.

Çarşamba, 09 Eylül 2015 19:01
Hürriyet gazetesi saldırılarıyla ilgili 9 kişi daha gözaltına alındı. Sabah saatlerinde gözaltına alınan 6 kişiyse serbest bırakılmıştı.

 

Hürriyet gazetesi binasına zarar verdiği belirtilen 9 kişi daha gözaltına alındı. Haberi veren Anadolu Ajansı ise, haber başlığında "Hürriyet gazetesi protestosunda 9 gözaltı daha" ifadasini kullandı.

Salı, 15 Eylül 2015 22:33
2015 Uluslarası Hrant Dink ödülleri bu gece törenle sahiplerini buldu. Bu yılki Hrant Dink ödülünü Suudi Arabistan'dan insan hakları savunucusu Samar Badawai ile KaosGL paylaştı

Agos gazetesi önünde 2007 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci Hrant Dink’in doğum günü olan 15 Eylül’de verilen Uluslararası Hrant Dink Ödülleri'nin yedincisi bu akşam İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

Çarşamba, 09 Eylül 2015 16:24
Hürriyet'e saldırının 6 şüphelisi savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Hürriyet Gazetesi yönetim binasına yönelik 2'nci saldırıyı gerçekleştiren grup içinde yer aldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 6 kişi serbest bırakıldı. 

Dün akşam gözaltına alındıktan sonra Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde getirilen saldırının 6 şüphelisinin emniyetteki ifadeleri ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Salı, 08 Eylül 2015 09:55
Hürriyet, gazete binasına yapılan saldırıya ilişkin bir açıklama yaparak "Bu gibi baskılar, yöntemler geçen hafta 67’nci yıldönümünü kutlayan gazetemizi doğru bildiği yolda yürümekten alıkoyamayacaktır" dedi.

AKP'li vekilin de aralarında olduğu grubun saldırısına uğrayan Hürriyet gazetesi, olayla ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamanın bir bölümü şöyle:

Cuma, 11 Eylül 2015 12:41
Hürriyet gazetesine ikinci saldırının yapıldığı pazartesi akşamı, eylemcilerden birisinin orada görevli olan polisle "hatıra fotoğrafı" çektirdiği ortaya çıktı. Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz, bugünkü köşesinde o fotoğrafa yer verdi.

Geçtiğimiz pazar ve pazartesi akşamı Hürriyet gazetesi binasına taşlı sopalı saldırılar düzenlendi, gazetenin cam kapısı kırıldı. Basına yönelik olan baskıların baskına dönüştüğü günlerde bu olay medya çalışanlarınca da kınandı. 

Perşembe, 17 Eylül 2015 08:33
Yandaş gazete Star'ın yazarı Cem Küçük, "MİT TIR'larını New York Times yayımlasa ABD bu işi hukukla çözmezdi" diyerek Cumhuriyet gazetesini tehdit edince, Cumhuriyet'ten bugün sert bir açıklama geldi: Cem Küçük'ün marifeti ölüm tehdidine vardı, bu sıradan birinin hezeyanı değil, sahibi ortaya çıksın!

"MİT TIR'larını ABD'de New York Times yayımlasaydı bu iş hukukla çözülmezdi" diyen yandaş gazete Star'ın yazarı Cem Küçük'ün sözleriyle ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, "Siyasi iktidarın sahibine biat etmeyip çok ağır baskılara rağmen gazetecilik yapmaya çalışanların üzerine saldırtılan Cem Küçük’ün marifetleri, Cumhuriyet Gazetesi’nin Gene

Pazar, 13 Eylül 2015 11:00
Şule Süzük Toker

Geçtiğimiz günlerde anlı şanlı bir profesör yazdığı bir mesajda “her askere karşı bir HDP milletvekili indirelim” mealli bir şeyler demiş. Aaaa dedim. Hemen sözlüğe koştum ne demekmiş indirmek diye. Sözlük dediysem lafın gelişi, google'dan TDK'yı arattım. Kızım bak bi dedim, nedir indirmek.

Pages