546 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 04 Şubat 2015 17:28
Cumhuriyet Gazetesi’nde Savunma muhabiri olarak görev yapan tecrübeli gazeteci Barkın Şık, evinde ölü bulundu.

Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Barkın Şık evinde ölü bulundu.

Barkın Şık, uzun süre Milliyet ve Akşam Gazetesi’nde çalıştıktan sonra bir süre önce Cumhuriyet Gazetesi’ne geçmişti. Görev yaptığı gazetelerde çok sayıda savunma haberine imza atan Şık, CNN Türk Ankara Muhabiri Elçin Ergün’le evli ve bir çocuk babasıydı.

Salı, 03 Şubat 2015 10:07
Gülen üzerine bir belgesel çeken Serkan Koç ile konuşan Akşam gazetesi, Fethullah Gülen'in Kanada'ya kaçacağını iddia etti.

"Bir Gladyo Projesi: The Gulen" isimli bir belgesel çeken Serkan Koç ile konuşan Akşam gazetesi, Fethullah Gülen'in Kanada'ya kaçacağı iddiasını manşetine taşıdı.

İddiaya göre Gülen, Kanada hükümetiyle görüşüyor ve kaçma hazırlığında. Akşam, Tuncay Güney'in de benzer şekilde Kanada'ya gittiğini söyledi.
 

Cuma, 20 Şubat 2015 10:19
Star ve Akşam gazeteleri, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunun önemli isimlerinden olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a yönelik suikast hazırlığı olduğunu ileri sürdü.

Seçimlerde milletvekili adayı olacağı iddia edilen Sümeyye Erdoğan'a yönelik bir destek haberi de yandaşlardan geldi.

Star ve Akşam gazetesi Sümeyye Erdoğan'ı manşetlerine taşırken "suikast hazırlığı var" dedi.

Cumartesi, 14 Şubat 2015 12:17
Milliyet gazetesi, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine ilişkin yaptığı haberle büyük tepki topladı.

İki gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın cansız bedeni dün bulunmuş, katil zanlıları ise akşam saatlerinde yakalanmıştı.

Konuya ilişkin Milliyet'in internet sitesinde yer alan bir haber büyük tepki çekerken, sosyal medyada "Milliyet katilleri mi aklamaya çalışıyor" yorumları yapıldı.

İşte Milliyet'in haberi:

Pazartesi, 02 Şubat 2015 19:45
Sözcü gazetesinin Twitter hesabı 'TakHackTim' isimli hacker grubu tarafından hacklendi.

Sözcü gazetesinin Twitter hesabı akşam saatlerinde kendisine TakHackTim adını veren ve PKK’ye yakın olduğu gözlemlenen internet hacker grubu tarafından hacklendi. Hackerler, hesabı "Sözcü gazetesi hesabı TakHackTim tarafından özgürleştirilmiştir" mesajıyla ele geçirdiklerini duyurdu.

Hesaptan "Bijî berxwadane YPG", "Bijî berxwadana Rojava" gibi çeşitli sloganlar paylaşıldı.

 

Pazar, 15 Şubat 2015 20:14
20 yaşındaki Özgecan'ın öldürülmesine yönelik tepkiler ülke genelinde çığ gibi büyürken, kadınlar yaşadıkları tacizin boyutunu gözler önüne sermek için Twitter'da #sendeanlat hashtag'ini başlatmış ve yaşadıklarını bu etiket altında paylaşmıştı. Ana akım medya ise bu sosyal medya kampanyasının haberini yaparken bile ayrımcı yaklaşımını sürdürdü.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da #sendeanlat etiketi altında Türkiye'de yaşayan kadınların paylaştığı taciz örnekleri, ana akım medya tarafından neredeyse erotizm ögesi haline getirildi. #sendeanlat etiketi altında yazılan taciz hikayelerini bağlamından çıkararak servis eden birçok internet sitesi, kadına yönelik ayrımcı dilin yeniden üreticisi konumunu güçlendirdi.

Çarşamba, 25 Şubat 2015 12:58
CHP'li Umut Oran, Ethem Sancak hakkında 'örgüt kurmak' gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

CHP Milletvekili Umut Oran, Akşam Grubu sahibi Ethem Sancak ile Akşam, Güneş ve Star gazetesi yöneticileri hakkında “suç işlemek için örgüt kurmak, hukuka aykırı suç isnadı, suç için anlaşma ve işlenmediğini bildiği halde sahte kanıt yaratarak suç uydurdukları” gerekçesiyle 7 yıldan 27'şer yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda b

Pazartesi, 16 Şubat 2015 11:06
Kimliğiyle ilgili yeni iddialar ortaya atılan Twitter fenomeni, 'belgeler'le ilgili bir paylaşımda bulundu.

Akşam, Star ve Güneş'in bugünkü manşetlerinde yer alan haberde Twitter'da Fuat Avni ismiyle operasyonları önceden haber veren kişinin eski emniyetçi ve Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu olduğu iddia edildi. Haberlerde, Emniyet'teki bazı polislerle irtibat halinde olan Uslu'nun operasyon bilgilerini sızdıran polislerin hesaplarına para yatırdığı ve terfi sözü verdiği ileri sürüldü.

Salı, 17 Şubat 2015 22:14
Kabataş yalancısı Elif Çakır, CNNTurk'te Özgecan Aslan cinayeti hakkında konuşuyor. Sosyal medya, Çakır'ın kadın cinayetleri hakkında konuşma ehliyeti olmadığını düşünüyor.

CNNTurk'te yayınlanan "Ne Oluyor" programında, Özgecan Aslan'ın katledilmesi ve Türkiye'de artan kadın cinayetleri tartışmasına, Star gazetesi yazarı Elif Çakır'ın katılması sosyal medyada büyük tepki aldı.

Pazar, 18 Ocak 2015 00:22
Kendilerini "Darul İrşad" olarak adlandıran bir grup, Cumhuriyet gazetesi önünde protestoda bulundu.

Şişli'de bulunan Cumhuriyet Gazetesi Binası yakınına gelen yaklaşık 100 kişilik grup akşam saatlerinde toplandı. Eylemci grup, yaya ve araç trafiğine kapatılan Cumhuriyet Gazetesi'nin bulunduğu sokak başındaki güvenlik kordonu önünde, ellerinde pankart ve dövizler taşıdı ve tekbir getirerek slogan attı.

Perşembe, 15 Ocak 2015 22:18
Akşam saatlerinde Cumhuriyet gazetesi binası yakınına gelen yaklaşık 20 kişilik Kasımpaşaspor taraftar grubu, tekbir getirip protestoda bulundu.

Ellerinde Türk Bayrağı ve Osmanlı Tuğrası'nın bulunduğu bayrakla, yaya ve araç trafiğine kapatılan Cumhuriyet Gazetesi'nin bulunduğu sokağın başındaki güvenlik kordonunun önüne gelen Kasımpaşa taraftarı, burada tekbir getirerek bir süre slogan atıp dağıldı.

Polisin gazete önünde ve "güvenlik" önlemleri devam ediyor.
 

Çarşamba, 14 Ocak 2015 20:04
Cumhuriyet Gazetesi önünde 'Her yerde ölüme hazırlanın' pankartını açmak isteyen 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Öğle saatlerinde 2 kişinin gözaltına alındığı Cumhuriyet gazetesinin önünde akşam saatlerinde pankart açan 3 kişi daha gözaltına alındı.

Cumhuriyet gazetesi muhabiri Kayhan Ayhan kişisel twitter hesabından 3 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Gazetenin önünde TOMA'ların getirildiği ayrıca caddenin de giriş çıkışlara kapatıldığı belirtildi.

Perşembe, 15 Ocak 2015 10:41
Charlie Hebdo dergisinin son sayısından 4 sayfalık bir seçki hazırlayarak dün okuyucularına sunan Cumhuriyet gazetesi, Yeni Akit tarafından açıktan hedef gösterildi.

Bugün ‘Alçaklığın uşakları’ manşetiyle yayımlanan Akit Gazetesi, birinci sayfasındaki karikatürüyle Cumhuriyet’i doğrudan hedefe oturttu.

Gazetenin isminin ‘Çamuriyet’ olarak değiştirildiği karikatürde, gazetenin üstüne bir nişangah yerleştirildi.

İşte o karikatür:

Pazar, 18 Ocak 2015 13:57
AKP'nin medya tetikçisi Yeni Akit Gazetesi internet sitesinde yayınladığı "Bir müslüman pazar gününü nasıl geçirmeli?" ve "Evlilik öncesi görüşmede ölçü nedir?" başlıklı haberleriyle 'yaşam koçu' olamaya hazırlanıyor.

Yeni Akit gazetesi tetikçilikten sonra şimdi de yaşam koçluğuna başladı.

Gazete bugün internet sitesinin manşetinden verdiği iki haberde insanların günlerini nasıl şekillendireceğine ve ikili ilişkilere değindi.

Çarşamba, 14 Ocak 2015 14:27
Charlie Hebdo dergisi yazarlarından Patrick Pelloux'nun, derginin son sayısı için yazdığı yazı...

Haftam çok yoğun geçti. O yüzden hayatı yaşamak gereği üzerine, herkesi mutabık kılacak hümanizma üzerine bir köşe yazayım ki edebiyatın Ziraat Fuarı'nda bir ödül kazansın. Ama her şeyden önce telefonuma olan hiddetimi paylaşayım. Çok pahalı bir abonman parası vermeme rağmen çalışmıyor telefonum. Charb beni arayamıyor. Dün akşam bize yemeğe gelecekti, gelmedi.

Pages