701 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 13 Ocak 2017 07:31
15 Temmuz'un kilit isimlerinden olan Adil Öksüz'ün darbe girişiminden 3 gün sonra ABD'ye kaçtığı ileri sürüldü. İddianın sahibi ise AKP'ye yakınlığıyla bilinen Murat Kelkitlioğlu oldu.

15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden Adil Öksüz, aylardır devam eden aramalara rağmen bulunamamıştı.

Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Öksüz'ün ABD'ye kaçtığı iddiasını köşesine taşıdı.

Perşembe, 05 Ocak 2017 23:22
New York Times'ta, Türkiye'de daha çok cemaatçilerin "resmi yemeği" olarak bilinen maklube hakkında tanıtım yazısı çıktı.

AKP'nin Türkiye'de cemaate karşı yaptığı operasyonlar sürerken, ünlü Amerikan gazetesi New York Times ilginç bir haber yayımladı.

Gazetenin "yiyecek" bölümünde, Francis Lam imzasıyla, Türkiye'de daha çok cemaatçilerin pişirdiği yemek olarak bilinen "maklube"nin tanıtımı yapıldı.

Pazartesi, 16 Ocak 2017 14:00
Alman Sol Partisi ve şürekasının önerdiği şey, özetle Syrizalaşmaktır. Düzenin sol bacağı olarak var olmayı sosyalist seçenek olarak kodluyorlar. Sol Parti, Almanya'nın neresinde yönetsel bir konuma geldiyse orada hızla özelleştirmeci oldu. Taşeron işçi çalıştırılmasına kem küm de etse, onay verdi.

Cumartesi günü Rosa Luxemburg adına 22.'si düzenlenen konferansa katılımın geçen yıldan daha fazla olduğunu açıklayan Junge Welt gazetesi, konferansın başarılı geçtiğini belirtti.

Cumartesi, 07 Ocak 2017 22:00
Hakan Bulut

Cuma, 09 Aralık 2016 09:44
Yeniçağ gazetesine dün akşam saatlerinde yapılan saldırıya ilişkin gazetenin İcra Kurulu Başkanı Ahmet Yabuloğlu, açıklamada bulundu.

MHP'ye yakınlığıyla bilinen ve son dönemde Bahçeli'yi "başkanlık" anlaşması nedeniyle eleştiren yazılara yer veren Yeniçağ gazetesi dün saldırıya uğramıştı.

Perşembe, 01 Aralık 2016 12:17
Doğan Holding Ankara Sorumlusu Barbaros Muratoğlu'nun darbe soruşturması kapsamında gözaltına alınması sonrası açıklamalarda bulunan Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu, "Savcılığın 30 günlük gözaltı talebi var. İşin gerçekten çok büyümesi ihtimal dahilinde. Bir de FETÖ'nün medya ayağı operasyonu var ki, bu konuda çok ciddi bilgilerim var. Bu medya operasyonu daha da genişleyecek" dedi.

Doğan Holding Ankara Sorumlusu Barbaros Muratoğlu'na yönelik operasyonun sinyalini önceden veren Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu, "Barbaros Muratoğlu şu anda gözaltına alındı. Savcılığın 30 günlük gözaltı talebi var. İşin gerçekten çok büyümesi ihtimal dahilinde. Bir de FETÖ'nün medya ayağı operasyonu var ki, bu konuda çok ciddi bilgilerim var.

Salı, 27 Aralık 2016 07:45
AKP'nin yayın organlarından Akşam gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu, Doğan Holding’in Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun tutuklanması sonrası Hürriyet ve Doğan Grubu'na yeni operasyonlar yapılacağının sinyalini verdi.

AKP'nin yayın organlarından olan Akşam'ın Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Hürriyet ve Doğan Grubu'na operasyon yapılacağı sinyali verdi.

Çarşamba, 07 Aralık 2016 08:02
Sabah, Akşam ve Yeni Akit gazeteleri bugünkü manşetlerinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanının "FETÖ" soruşturmasından gözaltına alınmasını manşete taşıdı. Manşetlerde Kılıçdaroğlu hedef alınırken, Kılıçadaroğlu'nun Cemaat'le bağlantılarını bu isim üzerinden kurduğu ileri sürüldü.

Sabah, Akşam ve Yeni Akit gazeteleri bugün Kılıçdaroğlu manşetiyle çıktı.

AKP'nin üç gazetesi de Kılıçdaroğlu'nu "Cemaat"le suçlarken, şu manşetleri attılar:

Perşembe, 08 Aralık 2016 22:04
Yeniçağ Gazetesi'nin İstanbul Yenibosna'da bulunan merkez binasına kalabalık bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildi.

Yeniçağ Gazetesi'nin Yenibosna'da bulunan merkez binasına bu akşam saatlerinde 30 kişilik bir grup saldırdı. Saldırı sonrasında gazetenin binasında geniş çaplı maddi hasar meydana gelirken ölen ya da yaralanan olmadı.

Cuma, 09 Aralık 2016 13:53
MHP'ye yakınlığıyla bilinen Yeniçağ gazetesine dün yapılan saldırının ardından gazeteyi ziyaret eden isimlerden biri de MHP Genel Başkan Adayı olan Meral Akşener oldu. Akşener, "Bunun anlamı şu ‘Siz başkanlık sistemine hayır der misiniz, biz de madem öyle camınızı çerçevenizi indiririz’ Bir sonraki adım size gerekeni yaparız" dedi. Akşener, gazeteye saldırının nedeninin başkanlık sistemine hayır demesi olduğunu öne sürdü.

Yeniçağ gazetesine dün akşam saatlerinde yapılan saldırının ardından saldırıyı kimin organize ettiği merak konusu oldu.

Perşembe, 01 Aralık 2016 10:03
AKP'nin tetikçi yazarlarından Cem Küçük, Doğan Holding Ankara temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun gözaltına alınması sonrası Ahmet Hakan'ı işaret ederek "2013-16 arası bilerek ve isteyerek FETÖ ile işbirliği yapmayın dedim hep. Dinlemediler ve tutuklanacaklar..." dedi.

Doğan Holding'in Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun Cemaat operasyonu kapsamında gözaltına alınması sonrası AKP'nin tetikçi yazarlarından Cem Küçük ilginç mesajlar paylaştı.

Pazar, 18 Aralık 2016 00:30
Mehmet Bozkurt

İlkin yasağın nasıl konulduğuna bakmayı öneriyorum.

Cumartesi, 19 Kasım 2016 13:06
Diyarbakır'da, 2 İsveçli gazeteci kaldıkları otelin çevresinde bulunan ve bir kısmı askeri bölge olan alanda görüntü çektikleri gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı.

Diyarbakır'da, 2 İsveçli gazeteci kaldıkları otelin çevresinde bulunan ve bir kısmı askeri bölge olan alanda görüntü çektikleri gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı.

Gazeteciler, Terörle Mücadele Şubesinde ifadeleri alındıktan sonra Yabancılar Şube Müdürlüğüne gönderildi.

Perşembe, 10 Kasım 2016 14:42
AKP, 15 Temmuz sonrasında cemaat ve tarikatlara desteğini sürdürürken, Sağlık Bakanlığı'nın Menzil Tarikatı tarafından ele geçirildiğini AKP'li vekil de itiraf etti.

AKP'li eski vekil ve Akşam gazetesi yazarı Hüseyin Besli, bugünkü köşe yazısında Menzil Tarikatı'nın Sağlık Bakanlığı'nda kadrolaştığını yazdı.

Uzun süredir bilinen bu kadrolaşmaya ilişkin Besli'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

Perşembe, 03 Kasım 2016 21:35
Gazeteci Yalçın Bayer, Lütfi Kırdar'da açılan ‘Contemporary Istanbul’un gericiler tarafından basıldığını duyurdu.

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, çağdaş sanat fuarı ‘Contemporary Istanbul’un bu akşam gericiler tarafından basıldığını belirtti.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan bir mesaj paylaşan Bayer; "İstanbul'a yazık ediliyor" dedi.

Bayer'in mesajı şöyle;

Pages