537 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 18 Ocak 2015 00:22
Kendilerini "Darul İrşad" olarak adlandıran bir grup, Cumhuriyet gazetesi önünde protestoda bulundu.

Şişli'de bulunan Cumhuriyet Gazetesi Binası yakınına gelen yaklaşık 100 kişilik grup akşam saatlerinde toplandı. Eylemci grup, yaya ve araç trafiğine kapatılan Cumhuriyet Gazetesi'nin bulunduğu sokak başındaki güvenlik kordonu önünde, ellerinde pankart ve dövizler taşıdı ve tekbir getirerek slogan attı.

Perşembe, 15 Ocak 2015 22:18
Akşam saatlerinde Cumhuriyet gazetesi binası yakınına gelen yaklaşık 20 kişilik Kasımpaşaspor taraftar grubu, tekbir getirip protestoda bulundu.

Ellerinde Türk Bayrağı ve Osmanlı Tuğrası'nın bulunduğu bayrakla, yaya ve araç trafiğine kapatılan Cumhuriyet Gazetesi'nin bulunduğu sokağın başındaki güvenlik kordonunun önüne gelen Kasımpaşa taraftarı, burada tekbir getirerek bir süre slogan atıp dağıldı.

Polisin gazete önünde ve "güvenlik" önlemleri devam ediyor.
 

Çarşamba, 14 Ocak 2015 20:04
Cumhuriyet Gazetesi önünde 'Her yerde ölüme hazırlanın' pankartını açmak isteyen 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Öğle saatlerinde 2 kişinin gözaltına alındığı Cumhuriyet gazetesinin önünde akşam saatlerinde pankart açan 3 kişi daha gözaltına alındı.

Cumhuriyet gazetesi muhabiri Kayhan Ayhan kişisel twitter hesabından 3 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Gazetenin önünde TOMA'ların getirildiği ayrıca caddenin de giriş çıkışlara kapatıldığı belirtildi.

Perşembe, 15 Ocak 2015 10:41
Charlie Hebdo dergisinin son sayısından 4 sayfalık bir seçki hazırlayarak dün okuyucularına sunan Cumhuriyet gazetesi, Yeni Akit tarafından açıktan hedef gösterildi.

Bugün ‘Alçaklığın uşakları’ manşetiyle yayımlanan Akit Gazetesi, birinci sayfasındaki karikatürüyle Cumhuriyet’i doğrudan hedefe oturttu.

Gazetenin isminin ‘Çamuriyet’ olarak değiştirildiği karikatürde, gazetenin üstüne bir nişangah yerleştirildi.

İşte o karikatür:

Pazar, 18 Ocak 2015 13:57
AKP'nin medya tetikçisi Yeni Akit Gazetesi internet sitesinde yayınladığı "Bir müslüman pazar gününü nasıl geçirmeli?" ve "Evlilik öncesi görüşmede ölçü nedir?" başlıklı haberleriyle 'yaşam koçu' olamaya hazırlanıyor.

Yeni Akit gazetesi tetikçilikten sonra şimdi de yaşam koçluğuna başladı.

Gazete bugün internet sitesinin manşetinden verdiği iki haberde insanların günlerini nasıl şekillendireceğine ve ikili ilişkilere değindi.

Çarşamba, 14 Ocak 2015 14:27
Charlie Hebdo dergisi yazarlarından Patrick Pelloux'nun, derginin son sayısı için yazdığı yazı...

Haftam çok yoğun geçti. O yüzden hayatı yaşamak gereği üzerine, herkesi mutabık kılacak hümanizma üzerine bir köşe yazayım ki edebiyatın Ziraat Fuarı'nda bir ödül kazansın. Ama her şeyden önce telefonuma olan hiddetimi paylaşayım. Çok pahalı bir abonman parası vermeme rağmen çalışmıyor telefonum. Charb beni arayamıyor. Dün akşam bize yemeğe gelecekti, gelmedi.

Cumartesi, 10 Ocak 2015 10:10
Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü… Bundan 54 yıl önce gazete patronlarının karşısına “simidimiz ve hürriyetimiz için” sloganıyla dikilen basın emekçilerinin mücadelesi, günümüzde sömürünün, baskının ve tutuklamaların hedefindeki gazetecilere de ışık tutuyor.

4 Ocak  1961'de basın emekçileri lehine bir yasanın kabul edilmesi sonrası yaşananlar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'ne giden yolu açacaktı.

10 Ocak tarihinde Resmi Gazete'nin yayımlanmasıyla artık gazeteciler birçok önemli hak kazanmıştı. Buna tepki gösteren 9 gazete patronu, yasanın geri çekilmesi talebiyle üç gün gazete çıkarmayacaklarını açıkladı.

Pazartesi, 29 Aralık 2014 20:52
Akşam gazetesi yeni yıla sayılı günler kala 170 kişiyi işten çıkardı.

Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Star Gazetesi ve 24 TV'de "ülkemizde ekonomik krizden şirketimizin de etkilenmesi ve zarar etmesi nedeniyle" denilerek gerçekleştirilen tensikat bugün itibariyle Akşam Gazetesi'nde başladı.

Medyaradar'ın haberine göre, "tensikat" çerçevesinde yönetim 170 kişiyle yolları ayırma kararı aldı.Dergilerin (Alem hariç) kapatılmasına karar verildi.

Pazartesi, 29 Aralık 2014 12:56
Kendilerine Akşam Ülkesinin İslamlaştırılmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar (PEGİDA) olarak tanıtan ve Dresden'de 17 bin katılımcıya ulaşan ırkçı oluşumun lideri konumundaki Lutz Bachmann'ın bir yalanı daha ortaya çıktı.

Yaklaşık iki aydır her Pazartesi günü Dresden sokaklarında meşaleli yürüyüşler organize eden PEGİDA isimli islamofobik ırkçı hareketin, medyayı ''yalancılık''la suçlayarak, röportaj vermediği biliniyor. Sözü geçen yürüyüşlerde, ''Yalancı basın, çeneni kapat!'' en sık duyulan sloganların başında geliyor.

Cuma, 12 Aralık 2014 16:31
Twitter'daki @fuatavnifuat isimli hesaptan dün bazı gazetecilerin gözaltına alınacağına dair mesajların paylaşılmasının ardından, aralarında Ekrem Dumanlı'nın da bulunduğu bir grup, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplandı.

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Samanyolu Yayın Grubu Genel Müdürü Hidayet Karaca ve Müntazer Türköne, adliyeye gelerek iddialara ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu ile görüştü.

Cuma, 05 Aralık 2014 12:11
CHP'li Sezgin Tanrıkulu, 13 Aralık'ta konser verecek ve yandaşların sponsor olduğu konserde Bingöl'e ödenecek rakamı sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “13 Aralık 2014 tarihinde İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda sahneye çıkacak Yavuz Bingöl’e kamu kaynaklarından ne kadar ödeme yapılacaktır? Yavuz Bingöl’ün yer aldığı dizi, film vb. projelerde sponsor olan şirketler hangileridir?” diye sordu.

Çarşamba, 31 Aralık 2014 11:02
2014’ün son gününde medyanın halini anlatmak için onlarca olay aktarılabilir ya da istemediği haberler yayınlandığı için medya patronuna “bir daha beni arama” diyen bir Cumhurbaşkanı olduğu hatırlanıp susulabilir...

Basın tarihine “Alo Fatih”, “havuz medyası”, “ağlayan medya patronu”, “yayın yasakları”yla çok şey kattı 2014. Bu yıl basında neler yaşandığına bakıp ya AKP’nin medya düzenine teslim olacağız ya da halka gerçekleri ulaştırmak için mücadele edip, sesimizi yükselteceğiz.

İşte basının 2014'ü...

MEDYANIN ‘ALO FATİH’ HALİ

Pazartesi, 24 Kasım 2014 20:52
İşadamı Ethem Sancak, sahibi olduğu Star ve Akşam gazetelerinin başındaki isimlerle yollarını ayırdı. Meselenin AKP'ci iki farklı kanat arasında bir kavga olduğu öne sürülüyor. Star Grubu adına Murat Sancak açıklama yaptı. Hakan Albayrak da karara tepki göstererek istifa etti.

Star Medya Grubu ve Kanal 24 ile Akşam ve Güneş (TurkMedya) gazetelerini elinde bulunduran işadamı Ethem Sancak, yayın yönetmenleriyle yollarını ayırdı.

Star Medya Yayıncılık Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan, bu akşam itibariyle bağlı bulundukları görevlerden ayrıldılar.

Çarşamba, 26 Kasım 2014 11:53
Görevlerinden alınan Star Medya Grup Başkanı Karaalioğlu, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cömert ve Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ocaktan ortak bir açıklama yaptı.

AA'nın haberine göre, görevlerinden alınan Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert, Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu ve Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan yaptıkları ortak açıklamada ''Kurumlardaki görevlerimiz sırasında bazı haksız kazançlar edinildiğine veya başka surette şahsi fayda teminine dair iddiaların tümü yalan ve iftiradır" ifadesini kullandı

Çarşamba, 05 Kasım 2014 21:43
Adı faili meçhul cinayetler anılan Mehmet Ağar, Akşam gazetesinde yayınmlanan bir köşe yazısı dolayısıyla Oray Eğin'e küfür yağdırıyor.

90’lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetlere ilişkin soruşturma kapsamında telefonu dinlenen Mehmet Ağar’a ilişkin görüşme kaydı tapeleri ortaya çıktı. Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın dosyasındaki ses kayıtları arasında dönemin Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya ile Ağar arasında 13.07.2011’de saat 10.37’de gerçekleşen görüşme de yer aldı.

Pages