744 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 08 Kasım 2017 16:44
Sözcü Gazetesi davasının ilk duruşmasında ara karar verildi. Mahkeme, cezaevinde bulunan muhabir Gökmen Ulu için tahliye kararı verdi.

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, bugün ikinci celsesi yapılan, Sözcü Gazetesi davasının ilk duruşmasında ara kararını verdi. Sözcü Gazetesi Sahibi Burak Akbay ve 3 çalışanının yargılandığı davada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık muhabir Gökmen Ulu'nun tahliyesine karar verdi. 

Salı, 21 Kasım 2017 10:54
Beyaz TV'deki canlı yayında iğrenç sözler kullanan Rasim Ozan Kütahyalı'nın Sabah gazetesindeki yazısı merak konusu oldu.

Rasim Ozan Kütahyalı'nın infial yaratan sözleri gündemdeki sıcaklığını koruyor. Beyaz TV yönetimi canlı yayındaki iğrenç sözlerinden sonra Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarını ayırdı.

Salı, 07 Kasım 2017 15:45
Burhan Özalp

1917 Şubat’ından 1917 Ekim’ine

Cumartesi, 28 Ekim 2017 10:17
Deutsche Welle yaptığı basın açıklamasında, Alman siyasetçi Ursula Schmidt ile yapılan söyleşinin Star ve Akşam gazetelerinde çarpıtılarak verildiğine dikkat çekti.

Deutsche Welle (DW), Sosyal Demokrat Partili (SPD) siyasetçi Ursula Schmidt ile DW Türkçe servisi tarafından yapılan söyleşinin Akşam ve Star gazetelerinde çarpıtılarak verilmesine ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Cuma, 13 Ekim 2017 00:06
Hürriyet gazetesi binasına yönelik saldırıyla ilgili davaya devam edildi. Mahkeme, 6 tanığın zorla getirilmesine karar verdi.

Hürriyet gazetesine yönelik saldırıyla ilgili davada, 3 polis memuru tanık olarak dinlendi. Mahkeme heyeti, 6 tanık hakkında zorla getirme kararı verdi.

Perşembe, 05 Ekim 2017 14:20
Türkiye gazetesinin eski Ankara Temsilcisi Nuri Elibol’un gazeteden kovuluş sürecinin ayrıntıları belli oldu.

Türkiye gazetesinin eski Ankara Temsilcisi Nuri Elibol’un Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağında istenmemesi sonrası gazeteden ayrıldığı ortaya çıktı.

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, bugünkü yazısında Elibol'un görevden ayrılış sürecine ilişkin şu iddiaları paylaştı:

Tarih: 15 Eylül 2017 gününün akşam saatleri yani takriben 20 gün önce.

Perşembe, 12 Ekim 2017 16:53
Eski eşi Gülben Ergen'e yönelik şiddet uyguladığı gerekçesiyle hakkında verilen uzaklaştırma kararına uymayan AKP'li haber spikeri Erhan Çelik hakkında, "zorlama hapis kararı verilmesi" talep edildi.

Şarkıcı Gülben Ergen'in boşandığı eski eşi Erhan Çelik hakkında kendisine şiddet ve hakarette bulunduğu iddiasıyla yaptığı başvuru üzerine İstanbul 11. Aile  Mahkemesi, Çelik'e uzaklaştırma kararı vermişti.

Salı, 17 Ekim 2017 20:35
Rıza Sarraf soruşturmasını başlatan savcı Bharara sessizliği bozdu: Rıza Sarraf’la bazı şekillerde müttefik olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, benim görevden alınmam için ısrarcı oldu!

ABD’deki Sarraf soruşturmasını başlatan eski başsavcı Preet Bharara, dün akşam CNN’de katıldığı bir programda sessizliğini bozarak iddialarla ilgili görüşlerini açıkladı.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, Bharara’ya canlı yayında görevden kovulmasıyla ilgili olarak Ignatius’un Washington Post gazetesinde yer alan iddiaları soruldu.

Salı, 03 Ekim 2017 10:44
"Ücretsiz sağlık sistemi; herkese iş, herkese aş; herkese konut; herkese sosyal-kültürel kendini gerçekleştirme alanı; gelecek kuşağı düşünme kaygısından ilelebet kurtulmuş olma; işsizlik kavramını tanımama; emeklilikte onurlu bir yaşam sürme... Tüm bunlara kapitalist Almanya'da ulaşma şansının sıfıra yakın bir ihtimal olduğunu çok geçmeden hissetti doğu insanı."

Alman Demokratik Cumhuriyeti (ADC) bundan tam 27 yıl önce Federal Alman Cumhuriyeti (FAC)  tarafından yutuldu.

Yutuldu yutulmasına da, hâlâ hazmedilemedi. Hazmedilmesi de mümkün görünmüyor.

Salı, 26 Eylül 2017 08:16
Cumhuriyet gazetesi davası devam ederken Star, Akşam ve Milliyet gazetelerinin internet sitelerinde mahkeme kararı heyet kararını vermeden açıklandı. Durum büyük tepki çekti.

Cumhuriyet gazetesi davasında mahkeme tahliye taleplerinin değerlendirilmesi için 22.30'a kadar ara verdiği sırada AKP'nin gazeteleri kararı açıkladı.

Star, Akşam ve Milliyet gazetelerinin internet sitelerinde mahkemenin Cumhuriyet davasında tutuklu 6 sanığın da tutukluluğunun devamına karar verildiği yönünde bir haber yayınlandı ve kısa süre sonra silindi.

Pazartesi, 25 Eylül 2017 22:40
Cumhuriyet gazetesi davası duruşmasında ara karar açıklandı. Kadri Gürsel tahliye edildi.

Cumhuriyet gazetesi davasının bugün görülen duruşması sonrası mahkeme heyeti ara kararı açıkladı.

Kadri Gürsel tahliye edilirken diğer isimlerin tutukluluk halininin devamına karar verildi.

Pazartesi, 04 Eylül 2017 17:42
Angela Merkel ile Martin Schulz arasındaki dün akşam gerçekleşen 90 dakikalık "düello" hakkında Alman medyası ve siyaseti, birbirine benzer şeyler söyleyen adayları, "düşük tempolu ve sıkıcı" buldu.

Angela Merkel ile Martin Schulz arasındaki dün akşam gerçekleşen 90 dakikalık "düello" hakkında Alman medyası ve siyaseti, birbirine benzer şeyler söyleyen adayları, "düşük tempolu ve  sıkıcı" buldu.

Neues Deutschlan gazetesi genel yayın yönetmeni Tom Strochschneider düelloyu, "Düello yerine düet" başlığıyla verdi.

Salı, 05 Eylül 2017 12:14
Almanya'da seçimler yaklaşırken, TV programındaki düelloya "yarı Nazi" tartışması damga vurdu.

Almanya'da 24 Eylül genel seçimleri yaklaşırken, televizyon ekranlarında ''düello'' gösterileri de arttı.

Angela Merkel ile Martin Schulz'un Pazar akşamı gerçekleştirdikleri ''düello'', sol medyada ''düello yerine düet'' olarak nitelenmiş, iki aday arasındaki farkın silikleşmiş olmasına dikkat çekilmişti.

Pazartesi, 11 Eylül 2017 14:22
Köşesinde Erdoğan'ı övmekten geri durmayan AKP'li yazarlar, neredeyse başka konu da yazı yazmıyor. Bir AKP'li yazar oturup bu konuyu araştırarak, Erdoğan'ı en çok yazan köşe yazarlarının isimlerini listeledi...

AKP'nin havuz medyası Erdoğan'ı manşet yapmaktan, köşe yazarları da Erdoğan'ı övmekten yorulmuyor.

İçinde Erdoğan geçmeden yazı yazamayan AKP'li kalemleri, yine AKP'li bir yazar listeledi.

AKP'nin yayın organlarından Türkiye gazetesi yazarı Fatih Selek, "En 'Erdoğancı' yazar kim?" bir yazı kaleme aldı.

Perşembe, 17 Ağustos 2017 12:51
AKP MKYK üyesi Ethem Sancak, sahibi olduğu Es Medya'yı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pınarhisar Cezaevi'nden arkadaşı olan Hasan Yeşildağ'a sattı.

AKP MKYK üyeliğine seçilen Ethem Sancak, Bloomberg'e yaptığı açıklamada sahibi olduğu Es Medya'yı sattığını doğrularken, satışın kime yapıldığını açıklamadı.

Bünyesinde Star Gazetesi, Akşam, Güneş, TV 360 ve Kanal 24’ün yanı sıra Lig Radyo ve bazı dergiler bulunan ES Medya Grubu’nun yeni sahibi belli oldu.

Pages