759 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 10 Nisan 2018 11:44
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak arasındaki gerilim, bu kez de bir radyo programına yansıdı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji Bakanı Berat Albayrak arasındaki parti içi rekabet "gazetelere" de yansıdı.

Polis Haftası dolayısıyla Polis Radyosu'na konuk olan Süleyman Soylu ile program sunucusu arasında, programda okunacak günlük gazeteye ilişkin bir diyalog yaşandı.

Pazar, 04 Mart 2018 08:58
"Seelenbinder’in öyküsü, komünist bir sporcunun, bir yoldaşın partisi ve diğer yoldaşları, en önemlisi de sorumluluk duyduğu ülkesi için neler yapabileceklerini gözler önüne sererken örgütlü bir komünistin iki önemli özelliğini de hatırlatmış oluyor yeniden. Adanmışlığı ve her koşulda umutlu olmayı…"

Berlin Duvarı kapitalizm lehine yıkılmadan önce, Demokratik Alman Cumhuriyeti’nin en büyük spor gazetesi Neues Deutschland’ın spor servisinde görevli, bisiklet federasyonu başkanı ve aynı zamanda üretken bir spor insanı olan Klaus Huhn anlatıyor Werner Seelenbinder’in görkemli öyküsünü.

Perşembe, 22 Mart 2018 12:18
Aydın Doğan'ın genel yayın yönetmenlerini arayarak, 'Artık dayanacak gücüm kalmadı ve satış gerçekleşti' dediği ve Doğan Medya'nın satışını duyurduğu haberi, akıllara Doğan'ın 'neye dayanacak gücünün kalmadığı' sorusunu getirdi. 2002 öncesi AKP'nin iktidara gelişine nasıl destek verdiğini hatırlamaya mı, AKP iktidarında servetine nasıl servet kattığını hesaplamaya mı, vergi cezası sonrası kurumu yavaş yavaş nasıl AKP karşıtlarından arındırdığını anımsamaya mı, tüm kritik anlarda AKP'ye verdiği desteği düşünmeye mi gücü kalmadı?

2002 seçimleri öncesinde kurulan AKP, en büyük desteklerden birini medyadan görmüştü.

Aydın Doğan, seçim öncesi AKP'yi parlatma rolünün de liderliğine soyunmuş, seçimden Erdoğan'ın zaferle çıkışını şu manşetle duyurmuştu:

Cuma, 16 Şubat 2018 10:34
Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, İlker Başbuğ'un CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olabileceğini ileri sürdü.

2019 seçimlerinde CHP'nin adayının kim olacağı tartışma konusu olurken, Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, İlker Başbuğ'un CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olabileceğini ileri sürdü.

Şener'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

Pazartesi, 05 Şubat 2018 10:23
Hürriyet'in 'Okur Temsilcisi' yazarı Faruk Bildirici, Galatasaray kaptanı Selçuk İnan'ın bir lokantada rakı içerken çekilen fotoğrafının Hürriyet'in internet sayfasında "Selçuk İnan fena yakalandı" başlığıyla sunulmasına tepki gösterdi. Bildirici, "Başlık ve haber problemli. Rakı ile 'yakalandı' sözcüğünü yan yana getirip, rakı içmeyi suç ya da yanlış gibi sunamayız" dedi.

Hürriyet'in 'Okur Temsilcisi' yazarı Faruk Bildirici, Galatasaray kaptanı Selçuk İnan'ın bir lokantada rakı içerken çekilen fotoğrafının Hürriyet'in internet sayfasında "Selçuk İnan fena yakalandı" başlığıyla sunulmasına tepki gösterdi. Bildirici, "Başlık ve haber problemli. Rakı ile 'yakalandı' sözcüğünü yan yana getirip, rakı içmeyi suç ya da yanlış gibi sunamayız" dedi. 

Salı, 23 Ocak 2018 08:59
Kuzey Kıbrıs'ta yayımlanan Afrika gazetesi, Afrin operasyonuyla ilgili 'Türkiye'den bir işgal harekatı daha' manşetinin ardından dün saldırıya uğramıştı. Akşam saatlerinde gazeteye yeni bir saldırı çağrısı yapılmasına tepki gösteren Kıbrıslılar gazete önünde buluştu, saldırıyı engelledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef göstermesinin ardından saldırıya uğrayan Kuzey Kıbrıs'taki Afrika gazetesinin önünde dün akşam yüzlerce Kıbrıslı dayanışma için toplandı.

Gün içerisinde gazete binasına yapılan saldırıların ve meclis binasının basılmasının ardından Ülkü Ocakları akşam saat 20.00’de Afrika gazetesi önünde buluşmak üzere bir çağrı yayımladı.

Salı, 16 Ocak 2018 10:01
Eski HDP Milletvekili Hasip Kaplan, gündeme oturan paylaşımları sonrası ilk kez konuştu.

Eski HDP Milletvekili Hasip Kaplan'ın Twitter hesabından Sırrı Süreyya Önder'i kastettiği iddia edilerek "HDP kurultayında Demirtaş'ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek!" paylaşımı büyük tepki çekmişti. Kaplan parti üyeliğini dondurmuş parti yönetimi de Kaplan'ın açıklamalarını kınamıştı.

Çarşamba, 10 Ocak 2018 09:49
Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü... Peki bu ne anlama geliyor? Çalışan gazeteciler, günlerini niçin 10 Ocak'ta kutluyor? 10 Ocak, basın emekçilerinin bundan tam 57 yıl önce dokuz gazete patronuna karşı direndiği ve zafer kazandığı gündür. İşte basın emekçilerinin gazete patronlarına karşı direnişinin hikayesi...

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, 1961 yılında çıkarılan ve basın emekçilerine pek çok yasal hak ile iş güvencesi sağlayan "212 sayılı yasayı" içlerine sindiremeyen, kabul etmeyen dokuz gazete patronunun üç gün gazete basmayacaklarını açıklaması, basın emekçilerinin ise bu açıklamaya meydan okuyarak üç gün boyunca "Basın" adlı bir gazete çıkararak halkın haber alma hakkını savunması sonucu orta

Cuma, 01 Aralık 2017 11:41
Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, Rıza Sarraf davasına ilişkin dikkat çekici bir yazı kaleme aldı.

Rıza Sarraf'ın itiraflarıyla gözler bir kez daha Erdoğan'a çevrilirken, Sözcü yazarı Uğur Dündar, davaya ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Pazartesi, 11 Aralık 2017 10:10
CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasının ardından yandaş medya hedefteki CHP'li iki belediyeyi daha yazdı.

CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal ilgezdi'nin geçtiğimiz Cuma günü İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı. Tepkilere neden olan görevden uzaklaştırma kararı CHP tarafından 'Man Adası'ndaki belgelerin açıklanması ve ABD'deki davada yargılanan Rıza Sarraf'ın itiraflarının intikamı olarak yorumlandı ve başka CHP'li belediyelere de operasyon yapılacağı değerlendirildi.

Pazartesi, 04 Aralık 2017 13:19
Denizli'de hazır beton, asfalt, hafriyat, medya ve otomotiv sektörlerinde faaliyet gösteren ve bir süre önce ulusal basında "80 yaşındaki hanım ağanın başarı öyküsü" başlığıyla haberleri yayımlanan Akça şirketler grubu, geçen hafta bir iş cinayetiyle yeniden gündeme geldi. Grubun çalışanları, yaşadıkları hak gaspı, mobbing ve ücretli emek sömürüsünü soL'a anlattı.

Denizli'de hazır beton, asfalt, hafriyat, medya ve otomotiv sektörlerinde faaliyet gösteren ve bir süre önce ulusal basında "80 yaşındaki hanım ağanın başarı öyküsü" başlığıyla haberleri yayımlanan Akça şirketler grubu, geçen hafta bir iş cinayetiyle yeniden gündeme geldi.

Grubun çalışanları, yaşadıkları hak gaspı, mobbing ve ücretli emek sömürüsünü soL'a anlattı. 

Çarşamba, 13 Aralık 2017 10:46
280 gündür açlık grevinde olan bir akademisyen Nuriye Gülmen… Eline “işimi geri istiyorum” dövizini alıp İnsan Hakları Anıtı önünde eyleme başlayalı 400 gün oldu. Ve yine işini geri istediği için tam 6 ay hapishanede tutuldu. Tahliye kararı sonrası soL’a açıklamalarda bulunan Nuriye Gülmen, OHAL Komisyonu’na seslendi: “Ne zaman karar vereceksiniz, biz 15 kiloya mı düşmeliyiz? Açlık grevinde olan iki eğitim emekçisi ve 150 bin kamu emekçisi için soruyorum: Daha ne kadar bekleyeceğiz?"

Nuriye Gülmen’in Yüksel’deki İnsan Hakları Anıtı önüne ilk çıktığı günün üzerinden tam 400 gün geçti. 400 gündür işi için eylemde olan Nuriye Gülmen, 280 gündür de açlık grevinde. 1 Aralık günü tahliye edilerek yeniden özgürlüğüne kavuşan Nuriye Gülmen, tahliyesinin ardından soL’un sorularını yanıtladı.

Pazartesi, 04 Aralık 2017 09:51
Prof. Dr. Yalçın Küçük, 27 Kasım'da ilk bölümü yayımlanan mülakatının ikinci bölümünde de gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. "Doğan Avcıoğlu’na karşı olanlarla Doğan Avcıoğlu anması yapılmaz. Bunlar ancak Akepe’nin memurluğunu yaparlar ve on beş yıl boyunca da yaptılar. Doğan demek ihtilal demektir, bunu bilin" diyen Küçük, Kılıçdaroğlu'na ilişkin, "Rüzgara bakıyor. Hep bir yanaşmadır" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Yalçın Küçük, tartışma konusu olan Doğan Avcıoğlu anmasına, Kılıçdaroğlu'nun adımlarına ve Meral Akşener'in partisine verilen desteğe ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Deniz Hakan, Okan İrtem ve Barış Zeren'in sorularını yanıtlayan Yalçın Küçük'ün ilk bölümü 27 Kasım'da yayımlanan mülakatının ikinci bölümünü soL okurlarına sunuyoruz:

Çarşamba, 08 Kasım 2017 16:44
Sözcü Gazetesi davasının ilk duruşmasında ara karar verildi. Mahkeme, cezaevinde bulunan muhabir Gökmen Ulu için tahliye kararı verdi.

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, bugün ikinci celsesi yapılan, Sözcü Gazetesi davasının ilk duruşmasında ara kararını verdi. Sözcü Gazetesi Sahibi Burak Akbay ve 3 çalışanının yargılandığı davada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık muhabir Gökmen Ulu'nun tahliyesine karar verdi. 

Perşembe, 30 Kasım 2017 13:19
Rıza Sarraf'ın AKP'li Zafer Çağlayan'a 45-50 milyon avro, 7 milyon dolar ve 2.5 milyon lira rüşvet verdiği itirafı, AKP yandaşı "gazete"ler tarafından görülmezken, bu "gazete"lerin tümü Erdoğan'ın cevabını manşetlerine taşıdı.

Rıza Sarraf'ın AKP'li Zafer Çağlayan'a 45-50 milyon avro, 7 milyon dolar ve 2.5 milyon lira rüşvet verdiği itirafı, AKP yandaşı "gazete"ler tarafından görülmezken, bu "gazete"lerin tümü Erdoğan'ın cevabını manşetlerine taşıdı. 

SABAH'TA DAVANIN HABERİ YOK

Pages