734 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 04 Eylül 2017 17:42
Angela Merkel ile Martin Schulz arasındaki dün akşam gerçekleşen 90 dakikalık "düello" hakkında Alman medyası ve siyaseti, birbirine benzer şeyler söyleyen adayları, "düşük tempolu ve sıkıcı" buldu.

Angela Merkel ile Martin Schulz arasındaki dün akşam gerçekleşen 90 dakikalık "düello" hakkında Alman medyası ve siyaseti, birbirine benzer şeyler söyleyen adayları, "düşük tempolu ve  sıkıcı" buldu.

Neues Deutschlan gazetesi genel yayın yönetmeni Tom Strochschneider düelloyu, "Düello yerine düet" başlığıyla verdi.

Salı, 05 Eylül 2017 12:14
Almanya'da seçimler yaklaşırken, TV programındaki düelloya "yarı Nazi" tartışması damga vurdu.

Almanya'da 24 Eylül genel seçimleri yaklaşırken, televizyon ekranlarında ''düello'' gösterileri de arttı.

Angela Merkel ile Martin Schulz'un Pazar akşamı gerçekleştirdikleri ''düello'', sol medyada ''düello yerine düet'' olarak nitelenmiş, iki aday arasındaki farkın silikleşmiş olmasına dikkat çekilmişti.

Pazartesi, 11 Eylül 2017 14:22
Köşesinde Erdoğan'ı övmekten geri durmayan AKP'li yazarlar, neredeyse başka konu da yazı yazmıyor. Bir AKP'li yazar oturup bu konuyu araştırarak, Erdoğan'ı en çok yazan köşe yazarlarının isimlerini listeledi...

AKP'nin havuz medyası Erdoğan'ı manşet yapmaktan, köşe yazarları da Erdoğan'ı övmekten yorulmuyor.

İçinde Erdoğan geçmeden yazı yazamayan AKP'li kalemleri, yine AKP'li bir yazar listeledi.

AKP'nin yayın organlarından Türkiye gazetesi yazarı Fatih Selek, "En 'Erdoğancı' yazar kim?" bir yazı kaleme aldı.

Perşembe, 17 Ağustos 2017 12:51
AKP MKYK üyesi Ethem Sancak, sahibi olduğu Es Medya'yı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pınarhisar Cezaevi'nden arkadaşı olan Hasan Yeşildağ'a sattı.

AKP MKYK üyeliğine seçilen Ethem Sancak, Bloomberg'e yaptığı açıklamada sahibi olduğu Es Medya'yı sattığını doğrularken, satışın kime yapıldığını açıklamadı.

Bünyesinde Star Gazetesi, Akşam, Güneş, TV 360 ve Kanal 24’ün yanı sıra Lig Radyo ve bazı dergiler bulunan ES Medya Grubu’nun yeni sahibi belli oldu.

Perşembe, 17 Ağustos 2017 18:54
Ethem Sancak, Akşam, 360, Star ve Kanal 24'ün de bulunduğu medya grubunu Erdoğan cezaevindeyken fedailiğini yapan suç makinesi Hasan Yeşildağ'a devretti.

Ethem Sancak,  Akşam, 360, Star ve Kanal 24'ün de bulunduğu medya grubunu Hasan Yeşildağ'a devretti. Sancak, AKP MKYK'sına seçildikten sonra medyadan çekilme kararı almıştı.

Bir süredir Es medyayı kime satacağı konuşulan Sancak'ın tercihi, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Pınarhisar Cezaevi’nde gönüllü olarak suç işleyip içeri girerek korumalığını yapan Hasan Yeşildağ oldu.

Çarşamba, 30 Ağustos 2017 18:33
CNN Türk, Güneş gazetesinin bugün manşetten duyurduğu iddiayı destekleyen bir haber yaptı. Habere göre, CHP'li Aykut Erdoğdu bir partiliyi kamp alanında dövdü. İddiaya tepki gösteren Aydoğdu, "Bu utanmazlığa nasıl ortak olursunuz??? Bu iftiraya nasıl ortak olursunuz??? Görüntüler ortada... Vicdansızlık etmeyin..." dedi.

AKP'ye yakın Güneş gazetesi CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun Çanakkale'de yapılan Adalet Kurultayı'nda içki içerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çadırını bastığını iddia etmişti. 

İddiaya tepki gösteren, iddiayı yalanlamıştı.

Perşembe, 20 Temmuz 2017 09:25
AKP'ye yakın akşam gazetesi 'HERO' baskılı tişörtlerin 'Hoca Efendi Razı Olsun' cümlesinin kısaltması olduğunu iddia etti.

Akşam gazetesi, Muğla’da görülen 'Cumhurbaşkanı’na suikast' davasında yargılanan bir sanığın giydiği 'HERO' (kahraman) tişörtüne ilişkin farklı bir iddiada bulundu.

Gazetenin internet sitesinde yer alan haberde 'hero' yazısının 'Hoca Efendi Razı Olsun' cümlesinin kısaltması olduğu öne sürüldü.

Akşam'da yer alan haber şöyle: 

Cuma, 28 Temmuz 2017 16:23
Akşam gazetesi muhabiri Yavuz Atalay'ın, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner ile yaptığını iddia ettiği röportaj uydurma çıktı.

The Daily Caller'a konuşan bir Beyaz Saray yetkilisi, Akşam gazetesinin haberinde Kushner'dan alıntı yapılan sözlerin ‘uydurma' olduğunu söyledi.

DC'nin iletişime geçtiği Atalay da haberin ‘uydurma' olduğunu kabul etti.

​HABERE KUSHNER İLE SELFIE'SİNİ DE KOYMUŞTU

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 09:58
15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti. Peki o akşam neler oldu? Kim ne dedi?

15 Temmuz'un üzerinden tam bir yıl geçti. Darbe girişimin ardından 20 Temmuz'da ilan edilen ve hala devam eden OHAL sonucunda binlerce kamu emekçisi, akademisyen, asker ve polis görevlerinden uzaklaştırıldı. Yine binlerce kişi ise tutuklandı.

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 12:40
15 Temmuz darbe girişimi sonrası, başta Boğaziçi Köprüsü olmak üzere birçok yerin adı değiştirildi.

Darbe girişiminin İstanbul’daki sembol noktalarından biri Boğaziçi Köprüsü’ydü. 15 Temmuz gecesi, akşam saatlerinden itibaren bir grup asker Boğaziçi Köprüsü’nün Avrupa yakasına geçişini tanklarla kapattı. 

Salı, 20 Haziran 2017 07:18
Hürriyet Kelebek yazarı Ayşe Aral, 46 yaşında hayatını kaybetti.

Hürriyet yazarı  Ayşe Aral, 46 yaşında hayatını kaybetti. Dün akşam saat 20.30 sıralarında evinde dinlenirken fenalaşan Aral, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kalp rahatsızlığı bulunan Ayşe Aral’da kalp pili takılıydı.

Karikatürist Tekin Aral’ın kızı olan Ayşe Aral yarın Zincirlikuyu Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek.

 

Pazartesi, 19 Haziran 2017 12:21
Erdoğan "aşığı" Ethem Sancak'a ait yandaş Akşam "gazete"si ve yine yandaş haber kanalı A Haber, Manisa'daki asker zehirlenmelerini Fethullah Gülen cemaatine bağladı.

Yandaş patron Ethem Sancak’a ait Akşam gazetesi, Manisa’da askerlerin yaşadığı toplu zehirlenme olayının “FETÖ’nün planı” olduğunu iddia etti. Gazetenin haberine havuz medyası A Haber'den de destek geldi. Haberde şirket çalışanlarının "FETÖ" bağlantısının araştırıldığı duyuruldu.

Pazartesi, 12 Haziran 2017 15:20
Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "müslüman bir ülkenin", 15 Temmuz'a 3 milyar dolar destek sağladığını söylediğini iddia etti. İddiaya göre bu ülke Birleşik Arap Emirlikleri.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Birleşik Arap Emirlikleri'nin 15 Temmuz darbe girişimini fonladığını söylediği iddiasını köşesine taşıdı.

Perşembe, 22 Haziran 2017 13:08
Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan gazeteci Deniz Yücel, Theodor Wolff Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel, Alman Gazete Yayıncıları Birliği (BDZV) tarafından verilen Thedor Wolff Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Cumartesi, 17 Haziran 2017 12:07
Yedi ayı aşkın süredir tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hazırladığı cezaevi kullanma kılavuzunda, “Gece bir tıkırtı duyduğunuzda hırsız olmadığından emin olabilirsiniz. Cezaevinde hırsız var ama onlar başka odalarda kalıyorlar. Zaten küçük hırsız bunlar. Büyük olanları içeri atmıyorlar, korkmanıza gerek yok” dedi.

4 Kasım 2016’dan beri Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş, BirGün gazetesi için ‘Cezaevi kullanma kılavuzu’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Pages