592 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 01 Eylül 2015 13:01
Bu sabah saatlerinde basılan İpek Medya Grubuna ait medya kuruluşları arasında, 2008’deki satışı tartışma yaratan Kanaltürk de bulunuyor. Kanalın geçmişi, Türkiye'nin son 13 yılının özeti gibi...

İpek Medya Grubuna ait medya kuruluşlarına yönelik operasyon çerçevesinde polis tarafından basılan kanallar arasında Kanaltürk de bulunuyor. Geçmişte Tuncay Özkan’ın yayın yönetmenliğini yaptığı ve 2008’deki satışı tartışma yaratan Kanaltürk, bu kez AKP-Cemaat kavgasının cephelerinden biri oldu.

ÖNCE TEŞEKKÜR ETTİ, SONRA DAVA AÇTI

Perşembe, 13 Ağustos 2015 20:30
MHP'li Semih Yalçın "Erken seçimde en kötü senaryo AKP-MHP koalisyonu" diyen Akşam Gazetesi Yazarı Gülay Göktürk'e "Sizi uyarıyoruz; ayağınızı denk alınız!" cevabını verdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı  Semih Yalçın, “Erken seçimde en kötü senaryo AKP-MHP koalisyonu” diyen Akşam gazetesi yazarı Gülay Göktürk'ün köşe yazısına cevaben yaptığı açıklamada, "Üstelik bizi küstahlıkla suçlayacak kadar edepsizleşiyorsunuz. Ayağınızı denk alınız! MHP; Gülay Göktürk misali ayarsız ve dümensizlerle mücadele etmesini, onların oyunlarını başa çıkarmasını bilir.

Çarşamba, 26 Ağustos 2015 15:26
Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze törenindeki hükümete yönelik eleştirileri ile Türkiye gündemine damga vuran Yarbay Mehmet Alkan'la ilgili "Söylediği sözlerin hiç birini saygı ile karşılamıyorum" dedi.

Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze törenindeki hükümete yönelik eleştirileri ile Türkiye gündemine damga vuran Yarbay Mehmet Alkan'la sözlerine ilişkin olarak, "Kimse kusura bakmasın. Söylediği sözlerin hiç birini saygı ile karşılamıyorum.

Pazar, 30 Ağustos 2015 17:59
Yandaş Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, İçişleri Bakanı olarak görevlendirilen eski İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'u aradığını ve telefonda "Abi çok büyük bir gol attın" dediğini söyledi.

Yandaş gazete Akşam'ın Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, seçim hükümetinde İçişleri Bakanı olarak görevlendirilen eski İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ile kabine listesi açıklanmadan yaklaşık bir saat önce görüştüğünü yazdı.

Cuma, 28 Ağustos 2015 14:20
Milliyet'ten çıkarılan gazetecilerden Semra Pelek, "Yayın koordinatörümüz Ercüment Erkul tebliğ etti. Listede senin de ismin var dedi. Sebep açıklamadı. Beklenen bir şeydi. Şaşırmıyorum" dedi.

Milliyet'teki işten çıkarmalara bugün yenileri eklendi. Yazarların ve yazı işleri çalışanlarının görevine son verildiği Milliyet'ten son olarak yazı işlerinden Alper İzbul ve Semra Pelek çıkarıldı.

Milliyet'te yaklaşık 4 yıldır politika editörlüğü yapan Semra Pelek, ayrılığı Medyatava'dan Burcu Kılıçarslan'a değerlendirdi.

Perşembe, 20 Ağustos 2015 15:46
Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde Kılıçdaroğlu'yla yaptığı görüşmeyi aktararak, "Hükümet kurar kuramaz, orasını bilmem. Ama Kılıçdaroğlu'na görev verilmeliydi" diyerek Erdoğan'ı eleştirdi.

 

Yeni Şafak gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, "Beştepe'nin yolunu bilmeyenlerle vakit harcayacak zamanımız yok" açıklaması ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hükümeti kurma görevi vermeyeceğini ima eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi.

Cumartesi, 15 Ağustos 2015 08:30
Murat Beşer

Dükkândan içeri girdi, cam gibi parlayan, fıldır fıldır dönen kocaman ışıklı gözlerini üzerimden ayırmadan yürüdü, heyecanla sordu:

- Sen Stüdyo İmge dergisindeki “Punk Kozasından New-Wave Kelebeğine”, “Brian Eno”, “Electronic” yazılarını yazan o abi değil misin?

Pazar, 26 Temmuz 2015 12:49
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından Akşam gazetesinin HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız hakkında yaptığı haberi yalanladı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından "Akşam adıyla çıkarılan havuz gazetesinin Sn. Faysal Sarıyıldız'ı hedef alan haberinin tek bir cümlesi dahi doğru değildir. Şu anda yürütülen bütün hava, kara, medya operasyonlarının amaçlarından biri de erken seçimlerde HDP'yi vurmaktır. Ancak, basit bir komployu yapacak yetenekten bile yoksunsunuz.

Perşembe, 23 Temmuz 2015 10:21
Suruç Katliamı sonrası AKP ve IŞİD'i aklama görevi de yandaş medyaya düştü.

Suruç Katliamı sonrası Star ve Akşam gazetelerinin bir numaralı gündemi AKP ve IŞİD'i aklamak oldu. Dün AKP'nin almadığı önlemleri ve saldırıya göz yumuşunu değil gençleri hedef alan Star ve Akşam gazetesi, bugün de saldırıyı IŞİD'in değil PKK'nin yaptığını ileri sürdü.

"Diyarbakır'daki HDP mitingine bombayı PKK koymuş" diyen Star, "Suruç bombasını da PKK mı patlattı" manşeti attı.

Pazartesi, 27 Temmuz 2015 10:09
Ahmet Davutoğlu, akşam bir grup gazetenin genel yayın yönetmeniyle yaptığı sohbet toplantısı yaptı. Davutoğlu'nun "Kara gücünü devreye sokmayacağız" dediği kaydedildi.

Ahmet Davutoğlu, önceki akşam bir grup gazetenin genel yayın yönetmeniyle yaptığı sohbet toplantısında, IŞİD'in Suruç saldırısına verilen yanıtın ardından Türkiye'nin sınır bölgesindeki en önemli hedefini "IŞİD'i görmek istemiyoruz" olarak açıkladı. Davutoğlu, "O civarda bundan sonra Suriye bağlamındaki hedefimiz nedir... Hedefimiz, sınırımızda DEAŞ görmek istemiyoruz.

Pazartesi, 06 Temmuz 2015 23:27
Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, MİT TIR’ları haberlerinin yayınlanmasıyla ilgili olarak Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın doğru davrandığını ve görüntülerin yayınlamamanın ahlaksızlık olacağını söyledi.

Yandaş Yeni Şafak gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu  Marketing Türkiye adlı dergiye verdiği röportajda "MİT TIR’larının görüntüleri bana gelseydi ve yayın yönetmeni olsaydım yayınlardım. Eğer böyle bir haberin doğruluğundan eminseniz onu yayınlamamak ahlaksızlık olur." ifadelerini kullandı.

Bayramoğlu'nun röportajı şu şekilde:

Çarşamba, 22 Temmuz 2015 09:58
Suruç Katliamı sonrası 32 kişi hayatını kaybederken, Star gazetesi IŞİD'e verilen AKP desteği yerine HDP'li vekillerin basın açıklamasında olmamasını "soru işareti" olarak manşete taşıdı.

Star gazetesi "Bunlara cevap ver HDP, Komplonun ipuçları" manşetiyle çıkarken haberde gerçek dışı ifadelere yer verdi. Akşam ise "Kanlı saldırı sonrası kafaları karıştıran Suruç Soruları" manşeti attı.

İki gazete de skandal biçimde saldırıdan HDP'yi sorumlu tutmaya çalışırken Star gazetesinin "soru" diye sıraladığı yalanlar dikkat çekti.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 23:10
Başbakan Davutoğlu, Cumuhrbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinin ardından çeşitli gazetelerin yayın yönetmenlerini topladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'le görüşmesinin ardından çeşitli gazetelerin genel yayın yönetmenleriyle toplantı yaptı.

Perşembe, 23 Temmuz 2015 22:24
Etyen Mahçupyan, Bülent Arınç'ın "Ölenler arasında neden HDP'li yok" sorusunun mantığını izah etti.

CNNTürk'te "Neler Oluyor" programına katılan Akşam gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, Suruç'ta yaşananlar hakkında dün Bülent Arınç'ın yapmış olduğu açıklamaların mantığını izah etti.

Cuma, 24 Temmuz 2015 01:51
Davutoğlu'nun fahri danışmanı Etyen Mahçupyan katıldığı bir televizyon programında " Kürt tarafı, AK Parti IŞİD'e yardım etti gibi abuk subuk laflar ettiği zaman bununla da bir yere gidilmeyeceğini görmek lazım" dedi.

Şirin Payzın'ın CNN Türk'teki programına katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanı ve Akşam Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan HDP'lilere ağır eleştirilerde bulundu.

Pages