719 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 19 Mayıs 2017 17:59
İzmir'de Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu gözaltına alındı.

Sözcü Gazetesi'ne yönelik düzenlenen operasyonda gazetenin sahibi Burak Akbay ve 4 çalışan hakkında "FETÖ" iddiasıyla gözaltı kararı verildi.

NTV'nin haberine göre bu kapsamda İstanbul ve İzmir’de polis ekipleri, bazı adreslerde arama yaptı.

İZMİR'DE SÖZCÜ MUHABİRİNE GÖZALTI

Perşembe, 25 Mayıs 2017 09:47
Euroleague şampiyonu Fenerbahçe'nin kupa töreninde yine sahne alan Nusret, o fotoğraf karesine nasıl girdi? Nusret'i Nusret yapan ilişkiler ağı nasıl kuruldu? Şahenk ve Sancak'la kesişen yollar ve diğer bağlantılar...

Fenerbahçe'nin finalde Olympiakos'u yenerek Euroleague Şampiyonu olmasının ardından gerçekleşen kupa töreninde, Nusret Gökçe yine sahnedeydi. “Tuzlama” adını verdiği hareketi ile  poz veriyordu. Bu görüntü, kimilerince doğal karşılandı, kimilerince Fenerbahçe'nin başarısını gölgelediği söylendi.

Peki, Nusret Gökçe, nasıl oluyor da, kadrajda yerini alıyor, kupayı kaldırıyordu?

Çarşamba, 10 Mayıs 2017 10:30
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), adli ve idari yargıda bin 45 kişinin görev yerinin değiştirildiğini açıkladı. Yeri değiştirilenler arasında 'FETÖ' soruşturmalarında görevli adli personel de bulunuyor.

HSK'nin internet sitesinde yayınlanan 2017 Yılı Adli ve idari Yargı Kararname listesine göre, HSK Birinci Dairesinin 678 sayılı adli yargı kararnamesinde 1035, 679 sayılı idari yargı kararnamesinde ise 10 olmak üzere toplam 1045 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Çarşamba, 17 Mayıs 2017 14:06
Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında "örgüte yardım etmek" iddiasıyla altı aydır tutuklu bulunan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakim karşısına çıktı. Mahkeme, tutukluluğun devamına karar verdi.

Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında "örgüte yardım etmek" iddiasıyla altı aydır tutuklu bulunan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakim karşısına çıktı. Başka şüphelilerle ilgili bir dosyanın incelenmesini isteyen savcı, tutukluluğun devamına karar verdi.

Perşembe, 04 Mayıs 2017 21:36
'Bize Almanya gibi demokrasi lazim' diyenlere duyurulur; Alman siyaseti Franco A. adlı Neonazi üsteğmen olayından dolayı ateşli tartışmalara sahne oluyor.

Atanmışlar – seçilmişler skalası üzerine kurulu sistematiğin bugüne dek istisnasız bütün örnekleri ''az gelişmiş ülkeler''di.

Cumartesi, 15 Nisan 2017 14:42
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ona yakınlığıyla tanındığı için "Davutoğlucu gazete" diye bilinen Karar gazetesi yazarlarının referandum sürecinde kaleme aldıkları yazılar, o cephede ibrenin "hayır"dan yana olduğunu gözler önüne serdi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla tanınan Karar gazetesi ve bu gazetenin köşe yazarları arasında ibrenin "hayır"dan yana olduğu vurgulandı. 

tahayyul.net sitesinde yer alan incelemede, Davutoğlu ve medyasının referandumdaki kararı irdelendi.

İŞTE O İNCELEME

Tahayyül'de yayınlanan inceleme şöyle:

Salı, 04 Nisan 2017 12:44
Almanya'da Sol Parti, NATO'dan çıkışı ve Almanya'nın ülke dışına asker göndermesine direnişi "acil olmayan gündemler" arasında ilân ederek, olası bir SPD-Yeşiller-Sol Parti koalisyonuna kapılarını sonuna kadar açmış oldu.

24 Eylül'de Almanya'da genel seçime gidilmesi dolayısıyla siyasi tabloda kimi hareketlenmeler ortaya çıktı. Bu hareketlenmeler arasında sosyal demokrat SPD, Sol Parti ve Yeşiller arasında koalisyon ortaklığı kurulması konusunda güçlü bir eğilim belirdi.

Salı, 18 Nisan 2017 14:50
''Menderes'i o geceki kadar üzgün ve sinirlilik içinde görmemiştim. Saçları dağınıktı. Yüzü sararmıştı. Fatin Rüştü Zorlu bir aralık yanıma geldi. Bak Samet Bey, dedi, Adnan Bey, mağlup bir kumandana ne kadar benziyor, üstünde sadece üniforması eksik.''

1957 seçimleri Demokrat Partinin (DP) herkes için eski "pırıltısını" kaybetmeye ve düpedüz sallanmaya başladığı bir dönemde gerçekleşti. 1950'lerin başındaki demokrasi, özgürlük ve refah vaat eden, hatta bu şekilde çeşitli sol entelektüelleri de peşine takmış Demokrat Parti, kısa sürede dikta rejimini aratmayan uygulamaları hayata geçirir olmuştu.

Perşembe, 02 Mart 2017 07:16
Die Welt gazetesi Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in tutuklanmasına Almanya’da tepkiler sürüyor.

Almanya Başbakanı Merkel, Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel’in serbest bırakılmasını talep ederek, basın özgürlüğüne saygı gösterilmesi uyarısı yaptı.

Cuma, 31 Mart 2017 02:34
Sivas'ın Akıncılar ilçesinde dün işlenen cinayetin 'evet' taraftarı bir saldırgan tarafından işlendiği ortaya çıktı. İddiaya göre köy lokaline giren saldırgan “Var mı burada ‘hayır’ verecek” diye bağırıp küfür ettikten sonra, kendisine tepki gösteren 62 yaşındaki bir yurttaşı pompalı tüfekle öldürdü.

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde bir kişi, girdiği köy lokalinde “Var mı burada ‘hayır’ verecek” diye bağırıp küfür ettikten sonra, kendisine tepki gösteren 62 yaşındaki bir yurttaşı pompalı tüfekle vurarak öldürdü.

Cuma, 17 Mart 2017 11:07
Türkiye'de gericilik ve tarikat-devlet ilişkisi AKP ile birlikte zirveye çıkarken, bununla birlikte kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerindeki sayı da artıyor. "Gülen Cemaati'nin yerine geçiyorlar" iddialarına konu olan AKP destekli Menzil Tarikatı, bu kez bir kadına şiddet olayıyla gündemde.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra, devlet yapılanması içerisinde "Gülen cemaatinin yerini alıyor" iddialarına konu olan ve AKP'yle güçlü ilişkileriyle tanınan Menzil Tarikatı, bu sefer de bir kadına saldırı haberiyle gündeme geldi. 

Geçtiğimiz günlerde Menzil tarikatının üyesi Halil Adil Gürses, eşi Necmiye Gürses'e satırla saldırmış ve Necmiye Gürses ağır yaralanmıştı.

Cuma, 29 Şubat 2008 13:45
Rıfat Okçabol

YÖK'ün yeni başkanı (YYB), göreve geleli daha üç ay olmadan kendini öne çıkarıyor! Kimileri konuşmalarında ve yazılarında ona, AKP'nin taşeronu, AKP'nin adamı ve AKP'nin sözcüsü gibi sıfatlar yakıştırıyor. YYB'nin Akşam gazetesi muhabirinin sorularını yanıtlarken "Hükümetin emir eri değilim" demesine bakılırsa, ona yakıştırılan sıfatlardan biri de "emir eri" olması!

Salı, 21 Şubat 2017 13:25
AKP'ye yakınlığıyla bilinen Akşam gazetesi devam eden darbe girişimi yargılamasında darbecilerin tek tip kıyafetle mahkemeye getirilmesini istedi.

15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oteline giden suikast timi dün ilk kez hakim karşısına çıktı. Darbe girişiminde bulunan askerlerin takım elbiseyle hakim karşısına çıkmasına yandaşlardan itiraz geldi. 

Akşam gazetesi yargılaması devam eden darbe girişiminde rol alan askerlere “tek tip kıyafet” giydirilmesini istedi.

Akşam'ın manşeti şöyle: 

Pazar, 19 Şubat 2017 17:17
Başbakan Binali Yıldırım Türkiye'de gözaltına alınan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'e yöneltilen suçlamanın içeriğini bilmediğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım Münih Güvenlik Konferansı çerçevesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım Türkiye'de gözaltına alınan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'le ilgili bir soru üzerine, "Bu konu savcılığı ilgilendiriyor" diye konuştu. Başbakan Yıldırım Yücel'in nasıl bir suçlama ile karşı karşıya olduğu konusunda bilgi sahibi olmadığını belirtti.

Cumartesi, 18 Şubat 2017 08:20
İstanbul’da gözaltına alınan Die Welt gazetesi Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in avukatı Veysel Ok, sorguda Yücel’e sorulan soruların RedHack soruşturması ile ilgili olduğunu söyledi.

İstanbul'da gözaltına alınan Die Welt muhabiri Deniz Yücel'in Avukatı Veysel Ok, DW Türkçe'ye açıklamasında müvekkiline yöneltilen soruların RedHack soruşturması ile ilgili olduğunu belirterek, "Dolayısıyla terör örgütü üyeliği ile suçlanma ihtimali olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

Pages