554 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Nisan 2015 16:37
Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, Çağlayan "operasyonu"nu değelendirdiği bugünkü yazısında "İstanbul’daki eylemi DHKP-C’nin sıradan bir eylemi olarak görmeyin. Seçim öncesi büyük eylemler için düğmeye basıldı" ifadelerini kullandı.

AKP'ye en yakın gazetecilerden Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugün yazdığı yazıda Çağlayan'da gerçekleşen "operasyonu", "düğmeye basıldı" ifadelerini kullanarak ele aldı. 

Selvi, Çağlayan'da gerçekleşen "operasyon"un altında "küresel güçleri" ararken, yaşanların 7 haziran seçimlerinin sabote edilmeye çalışılması olarak tanımladı.

Cumartesi, 07 Mart 2015 11:25
Birleşik Haziran Hareketi'ni daha önce manşetten hedef alan Akşam gazetesi, bugün yine "kaos" haberleri servis etti.

Akşam gazetesinin ilk sayfasında yer alan "Vekil garantili kaos pazarlığı" haberinde yine Birleşik Haziran Hareketi hedef alındı.

Perşembe, 05 Mart 2015 13:27
Akşam gazetesi yazarı ve Başbakan Başdanışmanı Etyen Mahçupyan, HDP'nin yüzde 9 oyla baraj altında kalacağını ifade etti.

Başbakan Başdanışmanı ve Akşam Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan,  bugünkü yazısında  2015 genel seçiminde HDP'nin yüzde 9 oyla baraj altında kalacağını iddia etti.

Pazartesi, 09 Mart 2015 09:44
Birleşik Haziran Hareketi'ni daha önce manşetten hedef alan Akşam gazetesinden sonra bugün de Takvim gazetesi, Birleşik Haziran Hareketi'ni hedef aldı.

Geçtiğimiz günlerde manşetten Birleşik Haziran Hareketi'ne saldıran Akşam gazetesin sonra bugün de Takvim Birleşik Haziran Hareketine saldırdı.

Gazete, manşetten verdiği haberde, "Karanlık odaklar işareti çaktı geziciler kış uykusundan uyandı, Takvim ülkeyi yangın yerine çevirmek isteyen öapulcuları böyle uyardı" ifadelerini kullandı.

Salı, 03 Mart 2015 13:05
Yandaş basında art arda yayımlanan Birleşik Haziran Hareketi habeleri bugün tepe noktasına çıktı. Akşam gazetesi manşetine Birleşik Haziran Hareketi'ni taşırken "kaos oyunları" planlandığını yazdı.

Önce Yeni Şafak gazetesi "Yeni Gezi isyanı hazırlığı" haberiyle Birleşik Haziran Hareketi'ni hedef gösterirken ardından da Star gazetesi yazarı İkram Bağcı, "Birleşik Haziran Hareketi çocukları sokağa döküyor" dedi.

Pazar, 22 Mart 2015 12:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bülent Arınç arasında yaşanan İzleme Heyeti tartışmasını yandaş medya nasıl gördü?

İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteler dün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bülent Arınç arasındaki İzleme Heyeti tartışmasında, Arınç'ın sözlerine manşetten yer vermezken Erdoğan'ın Dolmabahçe toplantısı ve İzleme Heyeti açıklamalarını manşetlerine taşıdı.

Pazartesi, 23 Mart 2015 19:19
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Melih Gökçek'e cevaben "Sayın Hakan, Gökçek'ten çok daha namusludur, şereflidir" sözlerine Ahmet Hakan'dan ilginç bir cevap geldi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın "çözüm" sürecinde İzleme Heyeti oluşturulmasına olumlu bakmadığı sözlerine, “Ülkeyi yöneten hükümettir, sorumluluk da hükümettedir” çıkışını yapan Arınç, Gökçek’in istifa çağrısına aynı sertlikte bir cevap vererek, “Gökçek belediye başkanı olarak paralel yapının kucağında oturmuştur. Ankara’yı Cemaat'e parsel parsel satmıştır” dedi.

Salı, 10 Mart 2015 19:58
4-19 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 34. İstanbul Film Festivali'nin tüm programı açıklandı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 4-19 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 34. İstanbul Film Festivali’nin programı bir basın toplantısıyla açıklandı.

Festival programında 62 ülkeden 222 yönetmenin 204 filmi yer alıyor.

Çarşamba, 04 Şubat 2015 17:28
Cumhuriyet Gazetesi’nde Savunma muhabiri olarak görev yapan tecrübeli gazeteci Barkın Şık, evinde ölü bulundu.

Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Barkın Şık evinde ölü bulundu.

Barkın Şık, uzun süre Milliyet ve Akşam Gazetesi’nde çalıştıktan sonra bir süre önce Cumhuriyet Gazetesi’ne geçmişti. Görev yaptığı gazetelerde çok sayıda savunma haberine imza atan Şık, CNN Türk Ankara Muhabiri Elçin Ergün’le evli ve bir çocuk babasıydı.

Salı, 03 Şubat 2015 10:07
Gülen üzerine bir belgesel çeken Serkan Koç ile konuşan Akşam gazetesi, Fethullah Gülen'in Kanada'ya kaçacağını iddia etti.

"Bir Gladyo Projesi: The Gulen" isimli bir belgesel çeken Serkan Koç ile konuşan Akşam gazetesi, Fethullah Gülen'in Kanada'ya kaçacağı iddiasını manşetine taşıdı.

İddiaya göre Gülen, Kanada hükümetiyle görüşüyor ve kaçma hazırlığında. Akşam, Tuncay Güney'in de benzer şekilde Kanada'ya gittiğini söyledi.
 

Cuma, 20 Şubat 2015 10:19
Star ve Akşam gazeteleri, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunun önemli isimlerinden olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a yönelik suikast hazırlığı olduğunu ileri sürdü.

Seçimlerde milletvekili adayı olacağı iddia edilen Sümeyye Erdoğan'a yönelik bir destek haberi de yandaşlardan geldi.

Star ve Akşam gazetesi Sümeyye Erdoğan'ı manşetlerine taşırken "suikast hazırlığı var" dedi.

Cumartesi, 14 Şubat 2015 12:17
Milliyet gazetesi, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine ilişkin yaptığı haberle büyük tepki topladı.

İki gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın cansız bedeni dün bulunmuş, katil zanlıları ise akşam saatlerinde yakalanmıştı.

Konuya ilişkin Milliyet'in internet sitesinde yer alan bir haber büyük tepki çekerken, sosyal medyada "Milliyet katilleri mi aklamaya çalışıyor" yorumları yapıldı.

İşte Milliyet'in haberi:

Pazartesi, 02 Şubat 2015 19:45
Sözcü gazetesinin Twitter hesabı 'TakHackTim' isimli hacker grubu tarafından hacklendi.

Sözcü gazetesinin Twitter hesabı akşam saatlerinde kendisine TakHackTim adını veren ve PKK’ye yakın olduğu gözlemlenen internet hacker grubu tarafından hacklendi. Hackerler, hesabı "Sözcü gazetesi hesabı TakHackTim tarafından özgürleştirilmiştir" mesajıyla ele geçirdiklerini duyurdu.

Hesaptan "Bijî berxwadane YPG", "Bijî berxwadana Rojava" gibi çeşitli sloganlar paylaşıldı.

 

Pazar, 15 Şubat 2015 20:14
20 yaşındaki Özgecan'ın öldürülmesine yönelik tepkiler ülke genelinde çığ gibi büyürken, kadınlar yaşadıkları tacizin boyutunu gözler önüne sermek için Twitter'da #sendeanlat hashtag'ini başlatmış ve yaşadıklarını bu etiket altında paylaşmıştı. Ana akım medya ise bu sosyal medya kampanyasının haberini yaparken bile ayrımcı yaklaşımını sürdürdü.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da #sendeanlat etiketi altında Türkiye'de yaşayan kadınların paylaştığı taciz örnekleri, ana akım medya tarafından neredeyse erotizm ögesi haline getirildi. #sendeanlat etiketi altında yazılan taciz hikayelerini bağlamından çıkararak servis eden birçok internet sitesi, kadına yönelik ayrımcı dilin yeniden üreticisi konumunu güçlendirdi.

Çarşamba, 25 Şubat 2015 12:58
CHP'li Umut Oran, Ethem Sancak hakkında 'örgüt kurmak' gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

CHP Milletvekili Umut Oran, Akşam Grubu sahibi Ethem Sancak ile Akşam, Güneş ve Star gazetesi yöneticileri hakkında “suç işlemek için örgüt kurmak, hukuka aykırı suç isnadı, suç için anlaşma ve işlenmediğini bildiği halde sahte kanıt yaratarak suç uydurdukları” gerekçesiyle 7 yıldan 27'şer yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda b

Pages