617 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 04 Kasım 2015 00:03
Kayyum heyeti, İpek Medya'dan attığı 58 gazetecinin ardından Bugün Gazetesi Ankara Temsilciliği'nde çalışanlarının tamamının işine de son verdi.

İpek Medya Grubu’na atanan kayyum heyeti Bugün Gazetesi Ankara Temsilciliği çalışanlarının işine son vererek devam etti.

İpek Medya'ya atanan kayyum, Bugün ve Millet gazetelerinde çalışan 58 kişiyi işten atmasının ardından, Bugün Gazetesi Ankara Temsilciliği'nde çalışanlarının tamamının işine de son verdi.

Cumartesi, 28 Kasım 2015 08:14
MİT tırları haberleri nedeniyle tutuklanan Can Dündar, tutukluluğundan bir gün önce buluştuğu Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'e "Çok büyük bir ihtimalle tutuklama kararı çıkaracaklar. Galiba evlilik yıldönümümüzü kutlayamayacağız" demiş...

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, tutuklanmadan bir gün önce Can Dündar'la yaptığı buluşmayı yazdı.

Özkök'ün yazısının ilgili bölümü şöyle:

GEÇEN çarşamba günü, saat 11.00...

Bebek Starbucks Kafe’deyim..

Karşımda genç bir adam oturuyor...

Boynuna dolanmış fuları ve giyimi ile insanın içini açan bir genç adam.

Perşembe, 26 Kasım 2015 20:57
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, MİT TIR'ları haberleri nedeniyle tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmesi üzerine Çağdaş Gazeteciler Derneği "İnadına Gazetecilik" başlıklı bir basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, MİT TIR'ları haberleri nedeniyle tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmesi üzerine Çağdaş Gazeteciler Derneği "İnadına Gazetecilik" başlıklı bir basın açıklaması yaptı.

ÇGD, "İnadına Gazetecilik" başlıklı basın açıklaması şöyle;

Salı, 17 Kasım 2015 09:20
Daha önce yüzlerce kez benzer manşetlerle çıkan AKP medyası bir kez daha "Esad bitti" manşeti attı. Havuz basının attığı bu manşetler futbol yorumcusu Oktay Derelioğlu'nun efsaneleşen "Eto'o bitti" açıklamasını akıllara getiriyor.

Suriye'de yıllardır süren saldırılara karşı direniş sürerken havuz medyası aylık olarak güncellediği "Esad bitti" manşetlerine bir yenisini daha ekledi.

Akşam gazetesi "Ankara'nın diplomatik zaferi Esad bitti" manşeti atarken G-20'de Erdoğan'ın yaptığı açıklamaları referans gösterdi.

Cumartesi, 28 Kasım 2015 03:59
Paris merkezli Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü, Can Dündar ve Erdem Gül'ün serbest bırakılması için imza kampanyası başlattı.

Paris merkezli uluslararası sivil toplum kuruluşu Sınır Tanımayan Gazeteciler, tutuklanan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ün serbest bırakılması için bir imza kampanyası başlattı.

Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül, MİT TIR’ları soruşturması kapsamında önceki akşam akşam tutuklanmıştı.

Pazar, 01 Kasım 2015 07:57
Tiyatro eleştirmeni ve yazar Üstün Akmen geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Akmen, Sanatçılar Girişimi'nin "Ülkenin baş sorumlusu, sorumsuz Cumhurbaşkanı'dır" başlıklı bildirisine imza koymuş, geçen yıl da Hukuk-Sanat Buluşması'nda "Sansürlenen ve Sürgün Edilen Sanat" oturumuna konuşmacı olarak katılmıştı.

Tiyatro eleştirmeni, Tiyatro Dergisi Eski Yayın Kurulu üyesi ve yazarı, Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Türkiye Merkezi Genel Başkanı Üstün Akmen, dün akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 

Pazartesi, 02 Kasım 2015 08:28
Başbakan Davutoğlu'nun fahri Danışmanı Ethen Mahçupyan'a göre seçimden sonra kurulacak AKP hükümeti, HDP'yi de Öcalan'ı da muhatap almayacak.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun fahri danışmanı ve Akşam gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan'a göre seçimlerin ardından çözüm sürecinde yeni bir dönem başlayacak. aljazeera.com.tr'den Sümeyye Ertekin'in sorularını yanıtlayan Mahçupyan "Bence dış politikada bir istikrar gelene kadar şu anda ne Öcalan’ın, ne de HDP’nin bir rolü olabilir" dedi. Mahçupyan'ın verdiği yanıtlar şöyle:

Cumartesi, 03 Ekim 2015 09:42
Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, burnundaki kırık nedeniyle geçirdiği ameliyatın ardından dün akşam hastaneden taburcu oldu.

Amerikan Hastanesi'nde yaklaşık 1,5 saat süren burun ameliyatı geçiren Ahmet Hakan, doktorların geceyi hastanede geçirmesi yönündeki tavsiyesine rağmen, saat 21.00 sıralarında kendi isteğiyle taburcu oldu.
 

Pazartesi, 12 Ekim 2015 09:19
AKP'nin yayın organlarının katliam sonrası attığı manşetler birbirini tutmadı. Türkiye gazetesi "IŞİD" derken Akşam ve Star gazetesi AKP'yi aklamak adına skandal manşetler attı.

Ankara'da 100'ün üzerinde yurttaşın hayatını kaybettiği saldırının ardından havuz medyası skandal manşetlere imza atmaya devam ediyor.

Yetkililerden gelen açıklamalar ve ilk bulgular IŞİD'i işaret ederken havuz medyasının üyeleri farklı manşetler attı.

Akşam gazetesi manşetten büyük bir yalana imza atarak "katliamda El Muhaberat parmağı" dedi.

Perşembe, 01 Ekim 2015 16:50
Doğan Medya Grubu’na bağlı Radikal ve Hürriyet’in internet sitelerine, akşam saatlerinde siber saldırı düzenlendiği belirtildi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın saldırıya uğramasının ardından bu kez de Hürriyet ve Radikal’in sitelerine DDOS saldırısı yapıldı.

radikal.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Ezgi Başaran, saldırıyı Twitter hesabından duyurarak, “Yaklaşık yarım saattir Hürriyet ve Radikal çok yoğun DDOS saldırısı altında. Sitelerin yavaşlaması ondandır”ifadelerini kullandı.

Cuma, 02 Ekim 2015 21:16
Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a önceki gece evinin önünde saldırdığı için gözaltına alınan 4 zanlının sorgusu İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde devam ediyor.

4 kişi için savcılıktan 1 gün daha ek gözaltı süresi alındı. Şüphelilerin öğleden sonra sağlık kontrolünden geçirildiği öğrenildi.

Akşam saat 18:30 civarında ise 4 zanlıdan 2'sinin ifadelerinin tamamlandığı bilgisi geldi. Diğer 2 şüphelinin ifade alma işlemleri devam ediyor.
 

Perşembe, 01 Ekim 2015 09:02
Ahmet Hakan, sabah saatlerinde taburcu edilirken, saldırıyla ilgili önce 3 kişi gözaltına alındı, sabah saatlerinde 4'ncü saldırgan da yakalandı. Ahmet Hakan, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ile bir mesaj gönderdi. Hakan, "Bu tür saldırılardan hiç bir şekilde yılmayacağız. Korkmuyoruz. Bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin hastane önünde bekleyen basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Salı, 06 Ekim 2015 19:20
Volkswagen grubunun yeni CEO'su Müller, şirkette değişikliğe gidileceğini ve bunun "acısız" olmayacağını açıkladı.

Alman otomobil markası Volkswagen (VW) grubunun yeni CEO'su Matthias Müller, Wolfsburg'ta 20 bin fabrika çalışanının karşısına ilk kez çıktı. Fabrikada düzenlenen toplantıda konuşan Müller dizel emisyon skandalı neticesinde işten çıkarmaların olabileceğine işaret ederek, şirketteki değişikliklerin "acısız" olmayacağı sinyalini verdi.

Perşembe, 08 Ekim 2015 09:15
Serpil Güvenç

Evlerine ilk kez olaydan iki gün sonra gittik. Çankaya Basın Sitesi’nin mütevazi dairelerinden biri… Yatakta beyaz sargılar içinde bir mumya yatmakta. Sadece gözleri ve ağzı açıkta.Ayakucunda duruyoruz yatağın. Babam geçmiş olsun tadında birşeyler söylemeye çalışıyor. Eşi sevgiliBahriye abla ile annem İlhami ağabey’in sağlık durumuna ilişkin bir şeyler konuşuyorlar…

Cuma, 16 Ekim 2015 01:15
Rıfat Okçabol

İnsanımız öylesine bir vahşet yaşadı ki, tarifi mümkün değil. Kadın-erkek, ana-baba-çocuk, her inançtan ve etnik kökenden barış için Ankara’da bir araya gelenler, öldürüldüler, yaralandılar. Sağ kalanlar yaşamları boyunca unutamayacakları olaylara tanık oldular.

Pages