638 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 11 Şubat 2016 09:47
Hükümete yakınığıyla tanınan yandaş gazete Akşam, AKP'li eski bakanlar Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'in ifadeye çağrılabileceğini yazdı.

Hükümete yakın Akşam gazetesi, "Cemaat"e yönelik başlatılan "yasadışı dinleme" soruşturması kapsamında eski AKP'li bakanlar Hüseyin Çelik ve Bülent Arınç'ın ifadeye çağrılabileceğini belirtti.

Cuma, 12 Şubat 2016 21:20
Vatikan temsilcisi Papa Françis ile Rus Ortodoks Kilisesi temsilcisi I. Kirill, bu akşam Havana'da buluşuyor.

Her ikisi de iddialarının aksine siyasi kurumlar olan Katolik Kilisesi ve Ortodoks Kilisesi temsilcileri bu akşam Havana'da buluşuyorlar.

Salı, 02 Şubat 2016 13:29
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre’de bir bodrum katında 6’sı ölü, 31 insanın bulunduğunu, hükümetin şu anda yalan dediğinin gerçek bir durum olduğunu söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuştu.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Cizre’de yaşanan olaylar nedeniyle başlattıkları; kendisi, Osman Baydemir ve Meral Danış Beştaş’ın başlattığı açlık grevini dün itibariyle Nihat Akdoğan, Ahmet Yıldırım ve Çağlar Demirel’in devraldığını söyledi.

Cuma, 22 Ocak 2016 19:32
Hayat TV ve Evrensel Gazetesi emektarı İlknur Yılmaz akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Hayat TV belgesel yönetmeni ve Evrensel emektarı, İlknur Yılmaz yaşamını yitirdi. Yılmaz, daha önce defalarca kez yendiği kanser hastalığına bugün akşam saatlerinde yenik düştü. 

Evrensel, İlknur Yılmaz'ın hayatını kaybettiğini şu ifadelerle duyurdu:

Cuma, 22 Ocak 2016 23:23
AKP'nin tetikçi gazetesi Yeni Akit, bugün akşam saatlerinde yaşamını yitiren CHP'li eski vekil Kamer Genç'i hedef aldı.

AKP yandaşı gazete Yeni Akit, akşam saatlerine hayatını kaybeden CHP eski Dersim Milletvekili Kamer Genç'i hedef aldı.

Cuma, 29 Ocak 2016 03:45
Başbakan Davutoğlu'nun eski danışmanı ve Akşam Gazetesi Yazarı Etyen Mahçupyan, Leyla Zana ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşecek olan görüşme için "Çok anlamlı" dedi.

CNN Türk'teki "Şirin Payzın ile Ne Oluyor?" programında konuşan Etyen Mahçupyan, Leyla Zana ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmeye ilişkin olarak "konuşmalarının bir anlamı var" ifadelerini kullandı.

Mahçupyan'ın açıklamaları şu şekilde:

Çarşamba, 13 Ocak 2016 15:36
Yiğit Bulut-Etyen Mahcupyan tartışmasına katılarak Mahcupyan'a destek veren Akşam gazetesi yazarı Gülay Göktürk'ün yazılarına son verildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun fahri danışmanı Etyen Mahcupyan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Yiğit Bulut arasında "sızdırılmış kişi" tartışması yaşandı, tartışmaya dahil olan Gülay Göktürk işten çıkarıldı.

Gazetede yayımlanan son yazısında Bulut'u hedef alarak Mahcupyan'a destek veren Göktürk, şu ifadeleri kullanmıştı:

Perşembe, 07 Ocak 2016 23:46
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Yiğit Bulut ile Akşam gazetesi yazarı ve Ahmet Davutoğlu'nun fahri danışmanı Etyen Mahçupyan'a "yüzsüz" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun fahri danışmanı Etyen Mahçupyan'ın kendisini eleştiren sözlerine TRT'den yanıt veren Cumhurbaşkanı danışmanı Yiğit Bulut, Mahçupyan'ın "Sızdırılmış kişi" olduğunu iddia ederek "Boşuna kim olduğunuzu iyice deşifre edip ortalığa çıkmayın. Birileri sizi besliyor, köşenizde duruyorsunuz, besleme konumunuzda yolunuza devam edin" ifadelerini kullandı.

Pazar, 03 Ocak 2016 11:36
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Hasan Karakaya'nın ölümünün ardından Akit gazetesini arayarak taziyesini ileten CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Akit'i arayan elleriniz dert görmesin Kemal Bey" dedi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Hasan Karakaya savunmasına devam ediyor. 

Salı, 19 Ocak 2016 10:30
Ramazan Avesta

Destkê bivir ne ji darê be dar nakeve. 
(Baltanın sapı ağaçtan olmazsa ağaç devrilmez.)

Kürdistan’ın siyasi ve kültürel tarihi incelenirken en önemli uğraklardan biri olarak 70 yıl önce bugünlerde yıkılan Mahabad Cumhuriyeti çıkar karşımıza..

Cuma, 25 Aralık 2015 00:33
Bir Twitter kullanıcısının "Her biji Putin :)" paylaşımının Hürriyet Gazetesi çalışanı tarafından yapıldığı iddiası üzerine Hürriyet'ten açıklama geldi.

Bir Twitter kullanıcısının attığı "Ruslar yine deli gibi bombalıyor. Halep merkezde dört, güneyde iç bölge; Humus kuzeyde üç bölge. Hamas kuzeyde üç bölge bombalanıyor" tweetini alıntılayarak paylaşan "@VtNsZ" isimli kullanıcı ardından paylaşımla ilgili olarak "Her biji Putin :)" şeklinde paylaşım yaptı. 

Pazartesi, 07 Aralık 2015 13:01
Son dönemde özellikle Doğan Medyası'nda çalışan isimlerin yargılanması ve işten çıkarılması talebiyle yazılar kaleme alan Star yazarı Cem Küçük, bu kez "Aslı Baş cinayetinde Ayşe Arman da yargılanacak" dedi.

AKP'nin yayın organlarından Star yazarı Cem Küçük, Ayşe Arman'ın yargılanacağını ileri sürdü.

Arman'ın cinayeti örtbas ettiğini ileri süren Küçük, yazısında şu iddiaları dile getirdi:

Salı, 01 Aralık 2015 14:02
83 yaşında hayatını kaybeden gazeteci-yazar Hasan Pulur'un cenazesi, vasiyeti üzerine yatılı okuduğu Kabataş Lisesi'nin önünden geçirildi. Pulur'un cenazesi Aşiyan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Organ yetmezliği nedeniyle 6 aydır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen gazeteci Hasan Pulur son yolculuğuna uğurlandı. Pulur'un cenazesi, evinin önünde helallik alınmasının ardından vasiyeti üzerine yatılı okuduğu Kabataş Lisesi'nin önünden geçirildi. Pulur için çalıştığı Milliyet gazetesinde de tören düzenlendi.

Salı, 01 Aralık 2015 19:38
İstanbul'un en işlek bölgelerinden birinde yaşanan patlamanın kaynağı olan parça tesirli bombanın, sebep olduğu zarar hakkında çelişkili ifadeler bulunuyor.

Gün boyunca trafik yoğunluğuyla bilinen İstanbul Bayrampaşa'da, akşam saatlerinde işlek bir yolun kenarında şiddetli bir patlama yaşandı.

Patlamanın ardından önce can kaybı yaşandığı belirtildi, sonra yaralı sayısı hakkında çeşitli iddialar yer aldı.

NE YERİ BELLİ NE KAÇ KİŞİNİN YARALANDIĞI

Pazar, 13 Aralık 2015 11:39
Aziz Nesin, başkaları gibi ‘entelektüel trafik polisliği’ yapmadı hiç. O, örgütlü bir aydın kimliği ile her alanda ilericiliğin yanında, mücadelenin tam içinde yer aldı. Sanatın her dalından spora kadar söyleyecekleri hep vardı.

“Sporun amacı spor değildir, insanın daha iyi yaşamasına yardımcı olmaktır. Sağlıklı yaşamak, fiziksel ve moral savunmamızda güçlü olmak ve etkin yaşamak için spor yapmak gerekir. İşte bu çarpık yapıdan ötürü gerçekte çok sevdiğim halde spora karşıyım. Bu kadar çarpıtılınca, ister istemez işin içerisine para girmekte ve spor bir meslek haline gelmektedir.

Pages