669 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 03 Temmuz 2016 21:30
AKP'nin tetikçi gazetesi Yeni Akit, aramızdan ayrılışının 16. yılında usta oyuncu Kemal Sunal'ı hedef aldı.

AKP'nin tetikçi gazetesi Yeni Akit, aramızdan ayrılışının 16. yılında usta oyuncu Kemal Sunal'ı hedef aldı. 

Oynadığı filmlerde din tüccarlarını ve AKP tipi siyasetçileri yerden yere vuran Sunal'ın "İslam'a en büyük zararı verdiğini" iddia eden gerici gazetede yayınlanan bir blog yazısında, Sunal'ın "gerçek yüzünü" ortaya koyduğunu öne sürüldü.

Pazar, 17 Temmuz 2016 21:45
Akşam Gazetesi’nin 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişiminde öldürülen polis ve askerlere ait olduğu iddiasıyla verdiği 122 ismin tümü 2015 yılında öldürülen polis ve askerlere ait.

Akşam Gazetesi, 15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbe girişiminde yaşamını yitirdiğini iddia ettiği Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı üyesi 122 kişinin adını verdi. Ancak yandaş gazetenin darbe girişiminde öldüler diye iddia ettiği isimlerin 15 Temmuz’dan çok daha önce yaşamını yitirmiş polis ve askerlere ait olduğu görüldü.

Perşembe, 07 Temmuz 2016 12:37
Suriyelilere vatandaşlık verilmesiyle ilgili tartışmalar devam ederken modacı Cemil İpekçi’den tartışılacak bir çıkış geldi.

Emperyalizmin yürüttüğü, Türkiye'nin de aktif rol aldığı Suriye'deki vekalet savaşı nedeniyle ülkelerini terkederek Türkiye'ye gelmek zorunda kalan Suriyelilere vatandaşlık verilmesiyle ilgili tartışma sürerken, modacı Cemil İpek konuyla ilgili tepki çeken bir tweet attı.

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 13:36
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin haftalık raporu yayınlandı. Raporda 1-8 Temmuz tarihleri arasında eğitim alanında, devlet kurumlarında, siyasette, belediyelerde, hukukta, gündelik yaşamda ve medyadaki gericilik örnekleri sergilendi.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin haftalık raporu yayınlandı.

Raporda 1-8 Temmuz tarihleri arasında eğitim alanında, devlet kurumlarında, siyasette, belediyelerde, hukukta, gündelik yaşamda ve medyadaki gericilik örnekleri sergilendi. 

Raporun tamamı şöyle: 

ENSAR VAKFI ve ENSAR VAKFINA SAHİP ÇIKANLAR:

Salı, 28 Haziran 2016 23:05
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bu akşam yaşanan canlı bomba saldırısı, akıllara Akşam gazetesinin bu sabah yaptığı haberi getirdi.

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan güvenlik açığı bugün yaşanan canlı bomba saldırısı sonrası bir kez daha gündeme geldi. Akşam gazetesi bu sabah Atatürk Havalimanı'nın ne kadar güvenli olduğuna ilişkin bir haber yayımlamıştı. 

İşte Akşam gazetesinin yayınladığı haber:

Çarşamba, 08 Haziran 2016 10:46
Vezneciler saldırısıyla ilgili Akşam gazetesi "Zerdüştler" manşetiyle çıktı.

AKP medyası Vezneciler saldırısyla ilgili tuhaf manşetleriyle gündem oldu. Akşam gazetesi saldırının faili olarak "Zerdüştler" dedi. Akşam gazetesi "Zerdüştler" manşetine tanım olarak "Bölücü örgüt PKK, ateşin kutsal sayıldığı tarih öncesi bir din olan Zerdüştlüğü kabulleniyor" ifadelerine yer verdi.

O manşet şu şekilde:

Cuma, 10 Haziran 2016 16:35
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Londra'da katıldığı etkinlikte protesto edildi.

Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan Coşkun, Londra'da iki saat süren toplantı boyunca iki defa protesto edildi.

Perşembe, 30 Haziran 2016 18:02
AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı Cemile Bayraktar’ın Aktüel’deki yazılarına son verildi.

Dün akşam Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Mavi Marmara gemisi için "Siz kalkıp da Türkiye'den böyle bir yardım götürmek için günün Başbakanı'na mı sordunuz" dediği anlarda, Yeni Şafak gazetesi yazarı Cemile Bayraktar Twitter'dan, "Aslan parçası, İHH'ya vurma da sana vurmayalım, sen Gülen ve Altanlar ile liberalizmi sek içerken, İHH Gazze tünellerindeydi.." ifadelerini kullanmıştı.

Cumartesi, 11 Haziran 2016 14:55
Meksika’daki araştırmacılar, Maya şehri Acanceh’deki Maya gözlemevinin sadece güneşle hizalı olmadığını, aynı zamanda Venüs gezegeninin gökyüzündeki hareketini izlemek için tasarlandığını keşfetti. Keşif Mayaların astronomi ve güneş sistemi hakkında geniş bilgileri olduğunu da doğrular nitelikte.

Meksika’nın Yucatán Yarımadası’ndaki Acanceh’te bulunan gözlemevi, 2002 yılında keşfedildi. Gözlemevinin MS 300-600 yıllarındaki Erken Klasik Maya Dönemi’nde kullanıldığı düşünülüyor (yani İspanyolların Amerikalar’a gelişinden en az bin yıl daha önce.

Pazar, 19 Haziran 2016 17:22
Yandaş Sabah Gazetesi'nde yazan Nazif Kahraman, Cihangir’de yaşanan gerici saldırıya, "Plakçı önünde toplanan kalabalığın mahallede ikamet eden çocuklu bir kadına laf attığı..." sözleriyle sahip çıktı.

Sabah gazetesi, Cihangir’de Radiohead etkinliği düzenlenen gerici saldırının, "plakçıdakilerin sokaktan geçen çocuklu bir kadına laf atıldığı için düzenlendiğini" iddiasında bulundu.

Neredeyse yaşanan her gerici saldırıya alkış tutan ya da savunan yandaş Sabah'ın iddiasına göre, saldırıyı gerçekleştirenler "mağdur" yakını.

Salı, 28 Haziran 2016 08:17
Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı çıkan referandumun ardından İngiltere Başbakanı David Cameron ilk kez Brüksel'e giderek Birlik'in liderleriyle görüşecek.

İngiltere Başbakanı David Cameron önce AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk ile; ardından Avrupa Konseyi toplantısı için Brüksel'de bulunan AB üyesi 27 ülkenin temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya gelecek.

Cuma, 03 Haziran 2016 21:33
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin haftalık değerlendirme raporu yayınlandı.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin 28 Mayıs - 3 Haziran tarihli haftalık değerlendirme raporu yayınlandı. 

Raporda yer alan "Ensar Vakfı'na sahip çıkanlar" başlığında Milli Eğitim Bakanlığı'nın isminin çokça geçmesi dikkat çekerken, "Medya'da gericilik" başlığında ilk sırayı Berkin Elvan'a hakaret eden gerici "mizah" dergisi Misvak aldı.

Çarşamba, 15 Haziran 2016 07:11
Türkiye işçi sınıfı, 46 yıl önce bugün dönemin hükümeti tarafından çıkarılmak istenen emek düşmanı sendika yasasına karşı ilk ve en büyük ayaklanmasını gerçekleştirdi. Tarihe 15-16 Haziran direnişi olarak geçen işçi kalkışması, Türkiye’deki işçi sınıfı hareketi için bir dönemeç oldu.

 

Pazar, 12 Haziran 2016 12:10
Dönem yazılarından oluşan son kitabı "Tekzip"le bir kez daha okur karşısına çıkan Nihat Behram'la sanat, siyaset, tarih ve mücadele üzerine söyleştik. Kavga dolu, umut dolu şiirlerinden tanıdığımız Nihat Behram'ın bir de çağrısı var; "Zulmün yok olmasını istiyorsan her gün isyana katılır gibi yaşamak gerekir, zulmün olduğu yerde."

Şair, yazar ve gazeteci Nihat Behram'ın dönem yazılarından oluşan kitap serisinin 4'üncüsü "Tekzip" Everest Yayınları'ndan çıktı. Behram'la emeğinin karşılığı ödenmeden görevine son verildiği Yurt gazetesindeki köşesiyle aynı adı taşıyan ve buradaki yazılarından bir seçki sunan "Tekzip" kitabı üzerinden, gündeme dair konuştuk. Liberalizm, aydınlanma ve laiklik gibi birçok başlığa girdik. 

Çarşamba, 11 Mayıs 2016 10:47
AKP'ye yakınlığıyla bilinen Akşam gazetesi, Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında faizsiz banka kredisi çektiği iddiasında bulundu. Dündar, "Haber doğruysa ben mesleği bırakayım; yalansa siz" dedi.

Akşam gazetesi, Can Dündar hakkında "aylık taksitleri 110 bin TL olan 4 milyon liralık faizsiz kredi çekti" iddiasında bulundu.

Dündar, Akşam'ın genel yayın yönetmenine "Belgeler masamda. Gelin inceleyin. Haber doğruysa ben mesleği bırakayım; yalansa siz" yanıtını verdi.

Pages