707 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 21 Şubat 2017 13:25
AKP'ye yakınlığıyla bilinen Akşam gazetesi devam eden darbe girişimi yargılamasında darbecilerin tek tip kıyafetle mahkemeye getirilmesini istedi.

15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oteline giden suikast timi dün ilk kez hakim karşısına çıktı. Darbe girişiminde bulunan askerlerin takım elbiseyle hakim karşısına çıkmasına yandaşlardan itiraz geldi. 

Akşam gazetesi yargılaması devam eden darbe girişiminde rol alan askerlere “tek tip kıyafet” giydirilmesini istedi.

Akşam'ın manşeti şöyle: 

Pazar, 19 Şubat 2017 17:17
Başbakan Binali Yıldırım Türkiye'de gözaltına alınan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'e yöneltilen suçlamanın içeriğini bilmediğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım Münih Güvenlik Konferansı çerçevesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım Türkiye'de gözaltına alınan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'le ilgili bir soru üzerine, "Bu konu savcılığı ilgilendiriyor" diye konuştu. Başbakan Yıldırım Yücel'in nasıl bir suçlama ile karşı karşıya olduğu konusunda bilgi sahibi olmadığını belirtti.

Cumartesi, 18 Şubat 2017 08:20
İstanbul’da gözaltına alınan Die Welt gazetesi Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in avukatı Veysel Ok, sorguda Yücel’e sorulan soruların RedHack soruşturması ile ilgili olduğunu söyledi.

İstanbul'da gözaltına alınan Die Welt muhabiri Deniz Yücel'in Avukatı Veysel Ok, DW Türkçe'ye açıklamasında müvekkiline yöneltilen soruların RedHack soruşturması ile ilgili olduğunu belirterek, "Dolayısıyla terör örgütü üyeliği ile suçlanma ihtimali olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

Çarşamba, 22 Şubat 2017 13:53
Sakarya, Düzce, Ankara, İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ'da şehirler arası otobüslerin mola verdiği tesislerde otobüslere girip hırsızlık yapan 2'si otobüs şoförü, 2'si otobüs muavini 4 kişi Pamukova'da jandarma ekiplerince suçüstü yakalandı. 4 zanlının otobüslere girmesi ve jandarmanın operasyonu güvenlik kameralarına yansıdı.

Geçen yıl Aralık ayında D-650 Karayolu Pamukova mevkiinde mola veren şehirlerarası otobüslerde peş peşe hırsızlık olaylarının yaşanması üzerine jandarma ekipleri inceleme başlattı.

Cuma, 17 Şubat 2017 07:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın resmi ziyaret kapsamında gittikleri Suudi Arabistan'da umre yaptıklarına ilişkin görüntüler dün servis edilmişti. Bu servisin ardından geziye katılan isimlerden Hürriyet yazarı Vahap Munyar, neler yaşandığını anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi ziyaret diye gittiği Suudi Arabistan'da bir kez daha "umre" yaptığına ilişkin görüntüler dün basına servis edilmişti.

Erdoğan'ın "devletin zirvesiyle" birlikte yaptığı umrede gazetecilerin de bulunduğu ortaya çıktı.

"Gezide" yer alan isimlerden olan ve umreye katılan Hürriyet yazarı Vahap Munyar, neler yaşandığını anlattı:

Cuma, 13 Ocak 2017 07:31
15 Temmuz'un kilit isimlerinden olan Adil Öksüz'ün darbe girişiminden 3 gün sonra ABD'ye kaçtığı ileri sürüldü. İddianın sahibi ise AKP'ye yakınlığıyla bilinen Murat Kelkitlioğlu oldu.

15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden Adil Öksüz, aylardır devam eden aramalara rağmen bulunamamıştı.

Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Öksüz'ün ABD'ye kaçtığı iddiasını köşesine taşıdı.

Perşembe, 05 Ocak 2017 23:22
New York Times'ta, Türkiye'de daha çok cemaatçilerin "resmi yemeği" olarak bilinen maklube hakkında tanıtım yazısı çıktı.

AKP'nin Türkiye'de cemaate karşı yaptığı operasyonlar sürerken, ünlü Amerikan gazetesi New York Times ilginç bir haber yayımladı.

Gazetenin "yiyecek" bölümünde, Francis Lam imzasıyla, Türkiye'de daha çok cemaatçilerin pişirdiği yemek olarak bilinen "maklube"nin tanıtımı yapıldı.

Pazartesi, 16 Ocak 2017 14:00
Alman Sol Partisi ve şürekasının önerdiği şey, özetle Syrizalaşmaktır. Düzenin sol bacağı olarak var olmayı sosyalist seçenek olarak kodluyorlar. Sol Parti, Almanya'nın neresinde yönetsel bir konuma geldiyse orada hızla özelleştirmeci oldu. Taşeron işçi çalıştırılmasına kem küm de etse, onay verdi.

Cumartesi günü Rosa Luxemburg adına 22.'si düzenlenen konferansa katılımın geçen yıldan daha fazla olduğunu açıklayan Junge Welt gazetesi, konferansın başarılı geçtiğini belirtti.

Cuma, 27 Ocak 2017 07:17
Afrika gezisi dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum, Trump, El bab, Suriye ve OHAL konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, darbe girişiminden sonra ilan edilen OHAL'in devam edeceğini belirterek "OHAL ile ilgili olarak da, ‘şurada keselim’ diye bir şey de yok. Biz burada netice alana kadar yola devam edeceğiz" dedi. OHAL'de referanduma gidilmesine getirilen eleştirileri de değerlendiren Erdoğan "OHAL ile gidilmesi çok daha rahat bir zemin de hazırlayabilir.

Cumartesi, 07 Ocak 2017 22:00
Hakan Bulut

Cuma, 09 Aralık 2016 09:44
Yeniçağ gazetesine dün akşam saatlerinde yapılan saldırıya ilişkin gazetenin İcra Kurulu Başkanı Ahmet Yabuloğlu, açıklamada bulundu.

MHP'ye yakınlığıyla bilinen ve son dönemde Bahçeli'yi "başkanlık" anlaşması nedeniyle eleştiren yazılara yer veren Yeniçağ gazetesi dün saldırıya uğramıştı.

Perşembe, 01 Aralık 2016 12:17
Doğan Holding Ankara Sorumlusu Barbaros Muratoğlu'nun darbe soruşturması kapsamında gözaltına alınması sonrası açıklamalarda bulunan Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu, "Savcılığın 30 günlük gözaltı talebi var. İşin gerçekten çok büyümesi ihtimal dahilinde. Bir de FETÖ'nün medya ayağı operasyonu var ki, bu konuda çok ciddi bilgilerim var. Bu medya operasyonu daha da genişleyecek" dedi.

Doğan Holding Ankara Sorumlusu Barbaros Muratoğlu'na yönelik operasyonun sinyalini önceden veren Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu, "Barbaros Muratoğlu şu anda gözaltına alındı. Savcılığın 30 günlük gözaltı talebi var. İşin gerçekten çok büyümesi ihtimal dahilinde. Bir de FETÖ'nün medya ayağı operasyonu var ki, bu konuda çok ciddi bilgilerim var.

Salı, 27 Aralık 2016 07:45
AKP'nin yayın organlarından Akşam gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu, Doğan Holding’in Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun tutuklanması sonrası Hürriyet ve Doğan Grubu'na yeni operasyonlar yapılacağının sinyalini verdi.

AKP'nin yayın organlarından olan Akşam'ın Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Hürriyet ve Doğan Grubu'na operasyon yapılacağı sinyali verdi.

Çarşamba, 07 Aralık 2016 08:02
Sabah, Akşam ve Yeni Akit gazeteleri bugünkü manşetlerinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanının "FETÖ" soruşturmasından gözaltına alınmasını manşete taşıdı. Manşetlerde Kılıçdaroğlu hedef alınırken, Kılıçadaroğlu'nun Cemaat'le bağlantılarını bu isim üzerinden kurduğu ileri sürüldü.

Sabah, Akşam ve Yeni Akit gazeteleri bugün Kılıçdaroğlu manşetiyle çıktı.

AKP'nin üç gazetesi de Kılıçdaroğlu'nu "Cemaat"le suçlarken, şu manşetleri attılar:

Perşembe, 08 Aralık 2016 22:04
Yeniçağ Gazetesi'nin İstanbul Yenibosna'da bulunan merkez binasına kalabalık bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildi.

Yeniçağ Gazetesi'nin Yenibosna'da bulunan merkez binasına bu akşam saatlerinde 30 kişilik bir grup saldırdı. Saldırı sonrasında gazetenin binasında geniş çaplı maddi hasar meydana gelirken ölen ya da yaralanan olmadı.

Pages