678 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 20 Eylül 2016 09:50
Hürriyet gazetesinin internet sitesi dün yayınladığı bir haber nedeniyle Beşiktaş'tan özür diledi.

Hürriyet gazetesi, Beşiktaşlı futbolcu Tosic'in eşi Jelena Karleusa ile ilgili haberi nedeniyle özür diledi. 

Hürriyet'ten yapılan açıklama şöyle:

İnternet sitemizde bu akşam Beşiktaş camiasında büyük bir rahatsızlığa yol açan bir içeriğin yayımlanmış olmasından üzüntü duyuyoruz.

Çarşamba, 21 Eylül 2016 11:50
Almanya'da 26 yıldır hazırlanan "birleşme raporu"nda bu sene "iç barışın tehdit altında olduğu" söyleniyor.

Alman Demokratik Cumhuriyeti'nin emperyalist Federal Almanya Cumhuriyeti tarafından yutulması ardından her yıl hükümete bağlı kurumlarca hazırlanan ''Birleşme Raporu'' bu akşam Federal Hükümet kabinesine sunuluyor.

Kabineye sunulmak için hazırlanan Rapor'a bu yıl Doğu eyaletlerindeki ''yükselen yabancı düşmanlığı'' damgasını vurdu.

Salı, 06 Eylül 2016 13:29
6-7 Eylül'de "Atatürk’ün doğduğu evin bombalı saldırıya uğradığı" yalanıyla Demokrat Parti tarafından başlatılan provokasyon, ülke tarihinin en karanlık olaylarından biri olarak tarihte yerini aldı. 6-7 Eylül'ün üzerinden tam 61 yıl geçerken 6-7 Eylül ruhu AKP ile sürüyor...

Türkiye tarihinin karanlık sayfalarından birisi olan 6-7 Eylül yağması, "karanlık" olmakla birlikte yıllardır nasıl tezgahlandığı ve kimlerin kullanıldığı bilinen bir provokasyon. Bugün ise, liberallerin ve gericilerin Demokrat Parti'yi aklamak için türlü vesilelerle gündeme aldıkları bir mevzu.

Salı, 13 Eylül 2016 15:01
Özgür Gündem’in tutuklu yayın danışma kurulu üyesi yazar Aslı Erdoğan kaldığı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nin koşullarını “Hastalanma lüksüm yok burada! Sağlık sorunlarınızdan söz etmeniz bile, hemen yaptırımlarla karşılaşıyor, öylesine insanlık dışı bir bakış açısı” sözleriyle anlattı.

Özgür Gündem gazetesi, İstanbul 8’inci Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla ‘terör örgütü propagandası yaptığı’ gerekçesiyle geçici olarak kapatılmıştı.

Kendisine ‘örgüt propagandası yapmak’, ‘örgüt üyeliği’ ve ‘halkı kışkırtmak’ suçlamaları yöneltilen Erdoğan, ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Cuma, 12 Ağustos 2016 10:33
Akşam gazetesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için söylenen "büyük bir ülkeyi mahveden bir megalomanyaktı" sözlerini "büyük bir ülkeyi megalomanyakca yönetiyordu" diye çevirdi.

Akşam gazetesi, Aaron David Miller'in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için söylediği "Erdoğan büyük bir ülkeyi mahveden bir megalomanyaktı" sözlerini, "Erdoğan büyük bir ülkeyi megalomanyakca yönetiyordu" diyerek çevirdi. 

Çeviri yanlışının nasıl yapıldığıysa bilinmiyor.

Cuma, 19 Ağustos 2016 02:04
Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, gözaltına alınan kadınlara kötü muamele iddialarına skandal yanıt verdi.

Özgür Gündem'e yapılan baskında gözaltına alınan İMC TV muhabiri Gülfem Karataş'ın polisin kendisini tecavüz etmekle tehdit ettiğini sosyal medya hesabı üzerinden yorumlayan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, "Çözemedim, ne çekicilikleri ve özellikleri var bunların? Uzun süredir izliyorum, yakalanıp gözaltına alınan PKK yandaşları genellikle 'Polis beni tecavüzle tehdit etti' diyor.

Pazartesi, 22 Ağustos 2016 16:41
soL'u saçma sapan bir haberle "FETÖ'cü" diye hedef göstermeye çalışan Sabah'ın arşivinde neler yok ki...

soL'u saçma sapan bir haberle "FETÖ'cü" diye iftira atarak hedef göstermeye çalışan Sabah'ın arşivinde neler yok ki...  soL'a iftira atan Sabah, önce çarşaf çarşaf Fethullah övgüsü yer alan haber ve köşe yazılarının hesabını vermek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Cumartesi, 20 Ağustos 2016 09:44
Birgün gazetesi muhabiri Hüseyin Şimşek'in, Gaziantep İslahiye ilçesinde Suriyeli 9 aylık bebeğin tecavüze uğradığına ilişkin haberi dinci çevreleri kızdırdı. Gazeteci Şimşek'e ölüm tehditleri gelmeye başladı.

Birgün gazetesi muhabiri Hüseyin Şimşek'in, Gaziantep İslahiye ilçesinde Suriyeli 9 aylık bebeğin tecavüze uğradığına ilişkin haberi, dinci çevreleri kızdırdı. Gazeteci Şimşek'e ölüm tehditleri gelmeye başladı. 

Çarşamba, 17 Ağustos 2016 12:18
2010'da Sait Faik Hikâye Armağanı'na layık görülen, aynı zamanda Özgür Gündem gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve köşe yazarı Aslı Erdoğan'ın evi de basıldı.

Özgür Gündem gazetesine yapılan polis baskını ardından gazetenin yazarlarının evlerine yönelik polis baskını devam ediyor.

Evrensel'de yer alan habere göre, dün akşam saatlerinde Özgür Gündem Gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarlarından Aslı Erdoğan'ın evi polislerce basıldı.

Baskın sonrası gözaltına alınan Erdoğan'ın hangi karakola gittiği bilinmiyor.

Cuma, 19 Ağustos 2016 20:53
Yazar Aslı Erdoğan'ın tutuklandığı açıklandı.

Dün akşam saatlerinde Özgür Gündem Gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarlarından Aslı Erdoğan'ın evi polislerce basılmıştı.

Erdoğan’a “Örgüt propagandası yapmak”, “Örgüt üyesi olmak” ve “Halkı kışkırtmak” suçlamaları isnat edilerek tutuklanması istendi.

Mahkemeye sevk edilen Erdoğan'ın tutuklandığı açıklandı.

ASLI ERDOĞAN KİMDİR? 

Pazar, 03 Temmuz 2016 21:30
AKP'nin tetikçi gazetesi Yeni Akit, aramızdan ayrılışının 16. yılında usta oyuncu Kemal Sunal'ı hedef aldı.

AKP'nin tetikçi gazetesi Yeni Akit, aramızdan ayrılışının 16. yılında usta oyuncu Kemal Sunal'ı hedef aldı. 

Oynadığı filmlerde din tüccarlarını ve AKP tipi siyasetçileri yerden yere vuran Sunal'ın "İslam'a en büyük zararı verdiğini" iddia eden gerici gazetede yayınlanan bir blog yazısında, Sunal'ın "gerçek yüzünü" ortaya koyduğunu öne sürüldü.

Pazar, 17 Temmuz 2016 21:45
Akşam Gazetesi’nin 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişiminde öldürülen polis ve askerlere ait olduğu iddiasıyla verdiği 122 ismin tümü 2015 yılında öldürülen polis ve askerlere ait.

Akşam Gazetesi, 15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbe girişiminde yaşamını yitirdiğini iddia ettiği Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı üyesi 122 kişinin adını verdi. Ancak yandaş gazetenin darbe girişiminde öldüler diye iddia ettiği isimlerin 15 Temmuz’dan çok daha önce yaşamını yitirmiş polis ve askerlere ait olduğu görüldü.

Perşembe, 07 Temmuz 2016 12:37
Suriyelilere vatandaşlık verilmesiyle ilgili tartışmalar devam ederken modacı Cemil İpekçi’den tartışılacak bir çıkış geldi.

Emperyalizmin yürüttüğü, Türkiye'nin de aktif rol aldığı Suriye'deki vekalet savaşı nedeniyle ülkelerini terkederek Türkiye'ye gelmek zorunda kalan Suriyelilere vatandaşlık verilmesiyle ilgili tartışma sürerken, modacı Cemil İpek konuyla ilgili tepki çeken bir tweet attı.

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 13:36
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin haftalık raporu yayınlandı. Raporda 1-8 Temmuz tarihleri arasında eğitim alanında, devlet kurumlarında, siyasette, belediyelerde, hukukta, gündelik yaşamda ve medyadaki gericilik örnekleri sergilendi.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin haftalık raporu yayınlandı.

Raporda 1-8 Temmuz tarihleri arasında eğitim alanında, devlet kurumlarında, siyasette, belediyelerde, hukukta, gündelik yaşamda ve medyadaki gericilik örnekleri sergilendi. 

Raporun tamamı şöyle: 

ENSAR VAKFI ve ENSAR VAKFINA SAHİP ÇIKANLAR:

Salı, 28 Haziran 2016 23:05
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bu akşam yaşanan canlı bomba saldırısı, akıllara Akşam gazetesinin bu sabah yaptığı haberi getirdi.

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan güvenlik açığı bugün yaşanan canlı bomba saldırısı sonrası bir kez daha gündeme geldi. Akşam gazetesi bu sabah Atatürk Havalimanı'nın ne kadar güvenli olduğuna ilişkin bir haber yayımlamıştı. 

İşte Akşam gazetesinin yayınladığı haber:

Pages