683 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 28 Ekim 2016 11:41
Akşam gazetesinin "Terörün K. Irak'ta ihanet buluşması" başlıklı haberine HDP Milletvekili Altan Tan'dan yanıt geldi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Akşam gazetesi tarafından yapılan habere yanıt verdi.

"HDP ile FETÖ’nün ortaklığı belgelendi. FETÖ’nün İsrail ve Ortadoğu İmamı Harun Tokak’la, HDP'li Altan Tan’ın bulunduğu grubun Kuzey Irak’ta buluştuğu ortaya çıktı" ifadelerinin yer aldığı habere Altan Tan'ın verdiği yazılı yanıt şöyle:

Perşembe, 06 Ekim 2016 23:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın aracındaki koruma silahlarının 15 Temmuz'daki darbe girişiminde kullanılacağını iddia eden yandaş Akşam gazetesine Cumhurbaşkanlığı'ndan yalanlama geldi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın koruma aracındaki otomatik ve uzun namlulu silahların 10 Temmuz'da çalındığı ortaya çıkmıştı.

Salı, 25 Ekim 2016 07:30
Hürriyet gazetesinde dün yayınlanan "İşte 'By Lock' David Keynes" haberiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

ByLock’un kuruluşundan bu yana patentini elinde bulunduran David Keynes ile İsmail Saymaz'ın yaptığı röportaj sonrası Hürriyet gazetesine soruşturma açıldı.

Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, "İstanbul Başsavcılığı, Hürriyet'in bylock haberi ile ilgili soruşturma başlattı!! Bu haber proje haberidir! Yeni bir oyunun parçası!!" dedi.

Perşembe, 27 Ekim 2016 10:19
Dün hayatını kaybeden gazeteci Nail Güreli, yarın ikindi vakti toprağa verilecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı, gazeteci-yazar Nail Güreli 84 yaşında İstanbul'da hayatını kaybetti.

Güreli'nin cenazesi, 28 Ekim Cuma günü Levent Camisi'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek.

NAİL GÜRELİ KİMDİR?

Çarşamba, 19 Ekim 2016 17:36
Doğan Grubu ABD'de "İslamafobiye Hayır" etkinliği düzenliyor. Buna ek olarak Kültür Bakanlığı ve Türk Hava Yolları'nın desteğiyle Doğan Grubu, Koç Holding'le beraber Sackler Galeri'de "Kur’an-ı Kerim’in Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nin Hazineleri” başlıklı bir sergi organize ediyor.

Doğan Grubu yaptığı açıklama ile bugün Washington'da ABD'nin etkili ve "şahinlere" yakınlığı ile bilinen Atlantic Council ile birlikte “İslamofobi: Mitlerin üstesinden gelmek ve daha iyi bir diyaloga girmek" başlığını taşıyan bir panel düzenleyeceğini açıkladı. 

Salı, 20 Eylül 2016 09:50
Hürriyet gazetesinin internet sitesi dün yayınladığı bir haber nedeniyle Beşiktaş'tan özür diledi.

Hürriyet gazetesi, Beşiktaşlı futbolcu Tosic'in eşi Jelena Karleusa ile ilgili haberi nedeniyle özür diledi. 

Hürriyet'ten yapılan açıklama şöyle:

İnternet sitemizde bu akşam Beşiktaş camiasında büyük bir rahatsızlığa yol açan bir içeriğin yayımlanmış olmasından üzüntü duyuyoruz.

Çarşamba, 21 Eylül 2016 11:50
Almanya'da 26 yıldır hazırlanan "birleşme raporu"nda bu sene "iç barışın tehdit altında olduğu" söyleniyor.

Alman Demokratik Cumhuriyeti'nin emperyalist Federal Almanya Cumhuriyeti tarafından yutulması ardından her yıl hükümete bağlı kurumlarca hazırlanan ''Birleşme Raporu'' bu akşam Federal Hükümet kabinesine sunuluyor.

Kabineye sunulmak için hazırlanan Rapor'a bu yıl Doğu eyaletlerindeki ''yükselen yabancı düşmanlığı'' damgasını vurdu.

Salı, 06 Eylül 2016 13:29
6-7 Eylül'de "Atatürk’ün doğduğu evin bombalı saldırıya uğradığı" yalanıyla Demokrat Parti tarafından başlatılan provokasyon, ülke tarihinin en karanlık olaylarından biri olarak tarihte yerini aldı. 6-7 Eylül'ün üzerinden tam 61 yıl geçerken 6-7 Eylül ruhu AKP ile sürüyor...

Türkiye tarihinin karanlık sayfalarından birisi olan 6-7 Eylül yağması, "karanlık" olmakla birlikte yıllardır nasıl tezgahlandığı ve kimlerin kullanıldığı bilinen bir provokasyon. Bugün ise, liberallerin ve gericilerin Demokrat Parti'yi aklamak için türlü vesilelerle gündeme aldıkları bir mevzu.

Salı, 13 Eylül 2016 15:01
Özgür Gündem’in tutuklu yayın danışma kurulu üyesi yazar Aslı Erdoğan kaldığı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nin koşullarını “Hastalanma lüksüm yok burada! Sağlık sorunlarınızdan söz etmeniz bile, hemen yaptırımlarla karşılaşıyor, öylesine insanlık dışı bir bakış açısı” sözleriyle anlattı.

Özgür Gündem gazetesi, İstanbul 8’inci Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla ‘terör örgütü propagandası yaptığı’ gerekçesiyle geçici olarak kapatılmıştı.

Kendisine ‘örgüt propagandası yapmak’, ‘örgüt üyeliği’ ve ‘halkı kışkırtmak’ suçlamaları yöneltilen Erdoğan, ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Cuma, 12 Ağustos 2016 10:33
Akşam gazetesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için söylenen "büyük bir ülkeyi mahveden bir megalomanyaktı" sözlerini "büyük bir ülkeyi megalomanyakca yönetiyordu" diye çevirdi.

Akşam gazetesi, Aaron David Miller'in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için söylediği "Erdoğan büyük bir ülkeyi mahveden bir megalomanyaktı" sözlerini, "Erdoğan büyük bir ülkeyi megalomanyakca yönetiyordu" diyerek çevirdi. 

Çeviri yanlışının nasıl yapıldığıysa bilinmiyor.

Cuma, 19 Ağustos 2016 02:04
Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, gözaltına alınan kadınlara kötü muamele iddialarına skandal yanıt verdi.

Özgür Gündem'e yapılan baskında gözaltına alınan İMC TV muhabiri Gülfem Karataş'ın polisin kendisini tecavüz etmekle tehdit ettiğini sosyal medya hesabı üzerinden yorumlayan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, "Çözemedim, ne çekicilikleri ve özellikleri var bunların? Uzun süredir izliyorum, yakalanıp gözaltına alınan PKK yandaşları genellikle 'Polis beni tecavüzle tehdit etti' diyor.

Pazartesi, 22 Ağustos 2016 16:41
soL'u saçma sapan bir haberle "FETÖ'cü" diye hedef göstermeye çalışan Sabah'ın arşivinde neler yok ki...

soL'u saçma sapan bir haberle "FETÖ'cü" diye iftira atarak hedef göstermeye çalışan Sabah'ın arşivinde neler yok ki...  soL'a iftira atan Sabah, önce çarşaf çarşaf Fethullah övgüsü yer alan haber ve köşe yazılarının hesabını vermek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Cumartesi, 20 Ağustos 2016 09:44
Birgün gazetesi muhabiri Hüseyin Şimşek'in, Gaziantep İslahiye ilçesinde Suriyeli 9 aylık bebeğin tecavüze uğradığına ilişkin haberi dinci çevreleri kızdırdı. Gazeteci Şimşek'e ölüm tehditleri gelmeye başladı.

Birgün gazetesi muhabiri Hüseyin Şimşek'in, Gaziantep İslahiye ilçesinde Suriyeli 9 aylık bebeğin tecavüze uğradığına ilişkin haberi, dinci çevreleri kızdırdı. Gazeteci Şimşek'e ölüm tehditleri gelmeye başladı. 

Çarşamba, 17 Ağustos 2016 12:18
2010'da Sait Faik Hikâye Armağanı'na layık görülen, aynı zamanda Özgür Gündem gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve köşe yazarı Aslı Erdoğan'ın evi de basıldı.

Özgür Gündem gazetesine yapılan polis baskını ardından gazetenin yazarlarının evlerine yönelik polis baskını devam ediyor.

Evrensel'de yer alan habere göre, dün akşam saatlerinde Özgür Gündem Gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarlarından Aslı Erdoğan'ın evi polislerce basıldı.

Baskın sonrası gözaltına alınan Erdoğan'ın hangi karakola gittiği bilinmiyor.

Cuma, 19 Ağustos 2016 20:53
Yazar Aslı Erdoğan'ın tutuklandığı açıklandı.

Dün akşam saatlerinde Özgür Gündem Gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarlarından Aslı Erdoğan'ın evi polislerce basılmıştı.

Erdoğan’a “Örgüt propagandası yapmak”, “Örgüt üyesi olmak” ve “Halkı kışkırtmak” suçlamaları isnat edilerek tutuklanması istendi.

Mahkemeye sevk edilen Erdoğan'ın tutuklandığı açıklandı.

ASLI ERDOĞAN KİMDİR? 

Pages