650 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 02 Nisan 2016 15:36
Nişantaşı'ndaki kurşunlama olayı sonrası 4 kişi ile birlikte gözaltına alınan Hürriyet gazetesi yazarı İzzet Çapa serbest bırakıldı.

Nişantaşı Teşvikiye Caddesi’ndeki bir kafede Hakan Başaran isimli kişinin bacağından vurulması olayıyla ilgili gözaltına alınan Hürriyet yazarı İzzet Çapa, serbest bırakıldı.

Cuma, 22 Nisan 2016 10:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Davutoğlu'nun gitmesine ilişkin karar verdiğini ileri süren Levent Gültekin, " İl ve ilçe başkanlarını çağırıp teker teker konuşuyor, Davutoğlu'yla bu işin yürümediğini söylüyor" dedi.

Ruşen Çakır'a konuk olan gazeteci Levent Gültekin, Erdoğan'ın Davutoğlu'nu gönderme kararı aldığını söyledi. Geçtiğimiz günlerde televizyon ekranlarında Nasuhi Güngör'ün "Davutoğlu'yla bu iş yürümüyor" sözlerinin de bir dışavurum olduğunu söyleyen Gültekin, "bu kavga büyüyecek" dedi. 

Gültekin'in açıklaması şöyle:

Salı, 05 Nisan 2016 07:31
Yaklaşık 50 milyon T.C. yurttaşına ait özel kimlik bilgileri internete düştü.

2008 yılı itibariyle seçimler için kaydolan seçmenlerin nüfus bilgileri, ilgili data bankasının şifreleri kırılarak internete aktarıldı. İlk denetim testleri bilgilerin doğru olduğunu gösterdi.

Cuma, 08 Nisan 2016 20:55
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi, haftalık değerlendirme raporunu açıkladı.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi, 2 Nisan 2016 – 8 Nisan 2016 arasını kapsayan haftalık değerlendirme raporunu açıkladı.

Ensar Vakfı'nda yaşanan cinsel istismar skandalıyla ilgili gelişmelere yer verilen raporda, vakfa sahip çıkan kurum ve kişilerin isimleri de yer aldı.

Cumartesi, 19 Mart 2016 12:23
AKP yandaşı Akşam gazetesi dünkü manşetinde "Alman usulü terör" diyerek, İstanbul'da bombalı saldırı uyarısı yapan Almanya'yı suçlamıştı. Bir gün sonra ise İstanbul'da bomba patladı...

AKP yandaşı Akşam gazetesi, dünkü manşetinde Almanya'nın İstanbul'da bombalı saldırı uyarısını hedef tahtasına yerleştirmişti.

Bülent Şanlıkan imzalı haberde, "Almanya, panik yaratmak için İstanbul’da bomba patlatılacağına dair haberler yayan terör örgütünün ekmeğine, konsolosluk ve okullarını kapatarak yağ sürdü" deniyordu.

Pazar, 06 Mart 2016 00:29
Feza Gazetecilik A.Ş.'ye kayyum olarak atanan gazeteci Sezai Şengönül, avukat Tahsin Kaplan ve avukat Metin İlhan çalışmalarına başladı.

Feza Gazetecilik A.Ş.'ye kayyum olarak atanan gazeteci Sezai Şengönül, avukat Tahsin Kaplan ve avukat Metin İlhan çalışmalarına başladı.

Cumartesi, 05 Mart 2016 23:31
Alparslan Kuytul AYM'nin Can Dündar ve Erdem Gül kararını tanımadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "madem bunu yapabiliyordunuz daha önce neden yapmadınız?" dedi.

AYM'nin Can Dündar ve Erdem Gül kararını tanımadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "madem bunu yapabiliyordunuz daha önce neden yapmadınız?" diyen Kuytul, Türkiye'nin bir Ortadoğu ülkesi haline getirilmeye çalışıldığını söyledi.

Pazartesi, 14 Mart 2016 10:24
17 Şubat'taki saldırı Ankara'nın ama daha çok da devletin kalbine yapılmış bir saldırı olarak kayıtlara geçmişti. Şimdi üzerinden bir ay geçmeden neredeyse aynı bölgeye 2. saldırı gerçekleştirildi. Birinden diğerine yürüme mesafesi 10 dk. İçişleri Bakanı ise yaptığı açıklamada "maalesef terör yüzde yüz engellenebilen bir saldırı türü değil" diyerek durumu kabullendiklerini itiraf etti.

Ankara dün akşam bir kez daha bombalı araç saldırısı ile sarsıldı. Bir önceki saldırının üzerinden henüz bir ay bile geçmemişken gerçekleştirilen bu saldırıda son bilgilere göre 37 yurttaş hayatını kaybetti. Ankara'nın merkezi Kızılay'daki Güven Park'ta meydana gelen saldırı, bomba yüklü bir araçla gerçekleştirildi.

Perşembe, 11 Şubat 2016 09:47
Hükümete yakınığıyla tanınan yandaş gazete Akşam, AKP'li eski bakanlar Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'in ifadeye çağrılabileceğini yazdı.

Hükümete yakın Akşam gazetesi, "Cemaat"e yönelik başlatılan "yasadışı dinleme" soruşturması kapsamında eski AKP'li bakanlar Hüseyin Çelik ve Bülent Arınç'ın ifadeye çağrılabileceğini belirtti.

Cuma, 12 Şubat 2016 21:20
Vatikan temsilcisi Papa Françis ile Rus Ortodoks Kilisesi temsilcisi I. Kirill, bu akşam Havana'da buluşuyor.

Her ikisi de iddialarının aksine siyasi kurumlar olan Katolik Kilisesi ve Ortodoks Kilisesi temsilcileri bu akşam Havana'da buluşuyorlar.

Pazartesi, 29 Şubat 2016 22:25
Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Kanal 24, Star, Akşam, Güneş ve 360 kanallarında içinde bulunduğu medya grubunda işten çıkarmalar başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen medya patronu Ethem Sancak'a ait Kanal 24, Star, Akşam, Güneş ve 360 TV'den toplam 160 kişi işten çıkarıldı.

Medyaradar’ın haberine göre; Star gazetesi, Kanal 24, Akşam, Güneş ve 360 kanallarının da içinde bulunduğu grupta, her birimden toplam 160 kişinin işine son verildi. İşten çıkarmalar cuma gününden bu yana devam ediyor.

Cumartesi, 27 Şubat 2016 11:31
AKP yandaşı Star "gazete"si, MİT TIR'ları haberi nedeniyle 92 gün cezaevinde tutulan Can Dündar ve Erdem Gül'ün önceki akşam tahliye edilmesini "darbe girişimi" olarak değerlendirdi.

Yandaş "gazete" Star, Anayasa Mahkemesi'nin MİT TIR’ları haberleri nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkındaki "hak ihlali" kararını "28 Şubat'ın yıl dönümünde FETÖ'nün yeni darbe girişimi" olarak yorumladı. 

Cuma, 26 Şubat 2016 09:02
Cerattepe'de binlerce yurttaş maden saldırısına karşı direnirken AKP'li yazarları korku saldı.

AKP'nin yayın organlarından Akşam gazetesi yazarı Murat Kelkitlioğlu, Cerattepe'deki direnişe ilişkin yazısında yurttaşları hedef gösterdi. "Bugün Cerattepe’de gövde gösterisinde bulunanlar, yarın Dolmabahçe ofisini yakmaya kalkarsa kimse şaşırmasın" diyen Kelkitoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Cuma, 26 Şubat 2016 00:58
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'nin "hak ihlali" kararının ardından Can Dündar ve Erdem Gül hakkında tahliye kararı verdi. Dündar ve Gül'ün ilerleyen saatlerde tahliye edilmeleri bekleniyor.

GÜNCELLEME

Salı, 02 Şubat 2016 13:29
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre’de bir bodrum katında 6’sı ölü, 31 insanın bulunduğunu, hükümetin şu anda yalan dediğinin gerçek bir durum olduğunu söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuştu.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Cizre’de yaşanan olaylar nedeniyle başlattıkları; kendisi, Osman Baydemir ve Meral Danış Beştaş’ın başlattığı açlık grevini dün itibariyle Nihat Akdoğan, Ahmet Yıldırım ve Çağlar Demirel’in devraldığını söyledi.

Pages