692 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 01 Aralık 2016 12:17
Doğan Holding Ankara Sorumlusu Barbaros Muratoğlu'nun darbe soruşturması kapsamında gözaltına alınması sonrası açıklamalarda bulunan Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu, "Savcılığın 30 günlük gözaltı talebi var. İşin gerçekten çok büyümesi ihtimal dahilinde. Bir de FETÖ'nün medya ayağı operasyonu var ki, bu konuda çok ciddi bilgilerim var. Bu medya operasyonu daha da genişleyecek" dedi.

Doğan Holding Ankara Sorumlusu Barbaros Muratoğlu'na yönelik operasyonun sinyalini önceden veren Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu, "Barbaros Muratoğlu şu anda gözaltına alındı. Savcılığın 30 günlük gözaltı talebi var. İşin gerçekten çok büyümesi ihtimal dahilinde. Bir de FETÖ'nün medya ayağı operasyonu var ki, bu konuda çok ciddi bilgilerim var.

Çarşamba, 07 Aralık 2016 08:02
Sabah, Akşam ve Yeni Akit gazeteleri bugünkü manşetlerinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanının "FETÖ" soruşturmasından gözaltına alınmasını manşete taşıdı. Manşetlerde Kılıçdaroğlu hedef alınırken, Kılıçadaroğlu'nun Cemaat'le bağlantılarını bu isim üzerinden kurduğu ileri sürüldü.

Sabah, Akşam ve Yeni Akit gazeteleri bugün Kılıçdaroğlu manşetiyle çıktı.

AKP'nin üç gazetesi de Kılıçdaroğlu'nu "Cemaat"le suçlarken, şu manşetleri attılar:

Perşembe, 01 Aralık 2016 10:03
AKP'nin tetikçi yazarlarından Cem Küçük, Doğan Holding Ankara temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun gözaltına alınması sonrası Ahmet Hakan'ı işaret ederek "2013-16 arası bilerek ve isteyerek FETÖ ile işbirliği yapmayın dedim hep. Dinlemediler ve tutuklanacaklar..." dedi.

Doğan Holding'in Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun Cemaat operasyonu kapsamında gözaltına alınması sonrası AKP'nin tetikçi yazarlarından Cem Küçük ilginç mesajlar paylaştı.

Cumartesi, 19 Kasım 2016 13:06
Diyarbakır'da, 2 İsveçli gazeteci kaldıkları otelin çevresinde bulunan ve bir kısmı askeri bölge olan alanda görüntü çektikleri gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı.

Diyarbakır'da, 2 İsveçli gazeteci kaldıkları otelin çevresinde bulunan ve bir kısmı askeri bölge olan alanda görüntü çektikleri gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı.

Gazeteciler, Terörle Mücadele Şubesinde ifadeleri alındıktan sonra Yabancılar Şube Müdürlüğüne gönderildi.

Perşembe, 10 Kasım 2016 14:42
AKP, 15 Temmuz sonrasında cemaat ve tarikatlara desteğini sürdürürken, Sağlık Bakanlığı'nın Menzil Tarikatı tarafından ele geçirildiğini AKP'li vekil de itiraf etti.

AKP'li eski vekil ve Akşam gazetesi yazarı Hüseyin Besli, bugünkü köşe yazısında Menzil Tarikatı'nın Sağlık Bakanlığı'nda kadrolaştığını yazdı.

Uzun süredir bilinen bu kadrolaşmaya ilişkin Besli'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

Perşembe, 03 Kasım 2016 21:35
Gazeteci Yalçın Bayer, Lütfi Kırdar'da açılan ‘Contemporary Istanbul’un gericiler tarafından basıldığını duyurdu.

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, çağdaş sanat fuarı ‘Contemporary Istanbul’un bu akşam gericiler tarafından basıldığını belirtti.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan bir mesaj paylaşan Bayer; "İstanbul'a yazık ediliyor" dedi.

Bayer'in mesajı şöyle;

Cumartesi, 05 Kasım 2016 21:25
CHP MYK'nın olağanüstü toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.

İzmir programını yarıda keserek akşam saatlerinde Ankara'ya dönen Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde MYK'yı topladı. Basına kapalı gerçekleşen toplantı 2 saat sürdü.

Pazartesi, 14 Kasım 2016 18:26
SYRIZA Hükümeti bir skandal karara daha imza atarak Yunanistan'a veda ziyaretinde bulunacak ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyareti süresince tüm gösterileri yasakladı.

Yarın Avrupa turu kapsamında Atina'yı ziyaret edecek olan ve Akropol'de bir konuşma yapması beklenen ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyareti öncesinde protesto çağrıları yükselirken SYRIZA hükümeti skandal olarak nitelenebilecek bir karar alarak Atina'da yapılacak tüm gösterileri yasakladığını ilan etti.

Salı, 22 Kasım 2016 08:56
Ecza depoculuğu ile başlayan "girişimciliği" 30 yılda gıda, enerji, inşaat, medya ve bir sürü başka sektörde büyük patron yapmış onu. Büyük patron olma hikayesinin en heyecanlı yerinde AKP iktidarı var. Erdoğan’la, şaibeli Siirt seçimleri sırasında tanışmış. Kendi deyişiyle "aşık olmuş." Bu duygusallık ona uğur getirmiş belli ki. TMSF’den ucuza şirket kapatmalar, İzmir’in bakir AVM piyasasında yapılanlar, ‘havuz medyası’... Kazandıkça kazanmış, büyüdükçe büyümüş.

Tayyip Erdoğan ile Ethem Sancak’ın tanışıklığı, Baykal’ın da yardımıyla milletvekili yapıldığı şaibeli Siirt milletvekili seçimlerine kadar gidiyor.

Cuma, 28 Ekim 2016 11:41
Akşam gazetesinin "Terörün K. Irak'ta ihanet buluşması" başlıklı haberine HDP Milletvekili Altan Tan'dan yanıt geldi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Akşam gazetesi tarafından yapılan habere yanıt verdi.

"HDP ile FETÖ’nün ortaklığı belgelendi. FETÖ’nün İsrail ve Ortadoğu İmamı Harun Tokak’la, HDP'li Altan Tan’ın bulunduğu grubun Kuzey Irak’ta buluştuğu ortaya çıktı" ifadelerinin yer aldığı habere Altan Tan'ın verdiği yazılı yanıt şöyle:

Perşembe, 06 Ekim 2016 23:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın aracındaki koruma silahlarının 15 Temmuz'daki darbe girişiminde kullanılacağını iddia eden yandaş Akşam gazetesine Cumhurbaşkanlığı'ndan yalanlama geldi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın koruma aracındaki otomatik ve uzun namlulu silahların 10 Temmuz'da çalındığı ortaya çıkmıştı.

Salı, 25 Ekim 2016 07:30
Hürriyet gazetesinde dün yayınlanan "İşte 'By Lock' David Keynes" haberiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

ByLock’un kuruluşundan bu yana patentini elinde bulunduran David Keynes ile İsmail Saymaz'ın yaptığı röportaj sonrası Hürriyet gazetesine soruşturma açıldı.

Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, "İstanbul Başsavcılığı, Hürriyet'in bylock haberi ile ilgili soruşturma başlattı!! Bu haber proje haberidir! Yeni bir oyunun parçası!!" dedi.

Perşembe, 27 Ekim 2016 10:19
Dün hayatını kaybeden gazeteci Nail Güreli, yarın ikindi vakti toprağa verilecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı, gazeteci-yazar Nail Güreli 84 yaşında İstanbul'da hayatını kaybetti.

Güreli'nin cenazesi, 28 Ekim Cuma günü Levent Camisi'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek.

NAİL GÜRELİ KİMDİR?

Çarşamba, 19 Ekim 2016 17:36
Doğan Grubu ABD'de "İslamafobiye Hayır" etkinliği düzenliyor. Buna ek olarak Kültür Bakanlığı ve Türk Hava Yolları'nın desteğiyle Doğan Grubu, Koç Holding'le beraber Sackler Galeri'de "Kur’an-ı Kerim’in Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nin Hazineleri” başlıklı bir sergi organize ediyor.

Doğan Grubu yaptığı açıklama ile bugün Washington'da ABD'nin etkili ve "şahinlere" yakınlığı ile bilinen Atlantic Council ile birlikte “İslamofobi: Mitlerin üstesinden gelmek ve daha iyi bir diyaloga girmek" başlığını taşıyan bir panel düzenleyeceğini açıkladı. 

Salı, 20 Eylül 2016 09:50
Hürriyet gazetesinin internet sitesi dün yayınladığı bir haber nedeniyle Beşiktaş'tan özür diledi.

Hürriyet gazetesi, Beşiktaşlı futbolcu Tosic'in eşi Jelena Karleusa ile ilgili haberi nedeniyle özür diledi. 

Hürriyet'ten yapılan açıklama şöyle:

İnternet sitemizde bu akşam Beşiktaş camiasında büyük bir rahatsızlığa yol açan bir içeriğin yayımlanmış olmasından üzüntü duyuyoruz.

Pages