727 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 20 Temmuz 2017 09:25
AKP'ye yakın akşam gazetesi 'HERO' baskılı tişörtlerin 'Hoca Efendi Razı Olsun' cümlesinin kısaltması olduğunu iddia etti.

Akşam gazetesi, Muğla’da görülen 'Cumhurbaşkanı’na suikast' davasında yargılanan bir sanığın giydiği 'HERO' (kahraman) tişörtüne ilişkin farklı bir iddiada bulundu.

Gazetenin internet sitesinde yer alan haberde 'hero' yazısının 'Hoca Efendi Razı Olsun' cümlesinin kısaltması olduğu öne sürüldü.

Akşam'da yer alan haber şöyle: 

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 09:58
15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti. Peki o akşam neler oldu? Kim ne dedi?

15 Temmuz'un üzerinden tam bir yıl geçti. Darbe girişimin ardından 20 Temmuz'da ilan edilen ve hala devam eden OHAL sonucunda binlerce kamu emekçisi, akademisyen, asker ve polis görevlerinden uzaklaştırıldı. Yine binlerce kişi ise tutuklandı.

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 12:40
15 Temmuz darbe girişimi sonrası, başta Boğaziçi Köprüsü olmak üzere birçok yerin adı değiştirildi.

Darbe girişiminin İstanbul’daki sembol noktalarından biri Boğaziçi Köprüsü’ydü. 15 Temmuz gecesi, akşam saatlerinden itibaren bir grup asker Boğaziçi Köprüsü’nün Avrupa yakasına geçişini tanklarla kapattı. 

Salı, 20 Haziran 2017 07:18
Hürriyet Kelebek yazarı Ayşe Aral, 46 yaşında hayatını kaybetti.

Hürriyet yazarı  Ayşe Aral, 46 yaşında hayatını kaybetti. Dün akşam saat 20.30 sıralarında evinde dinlenirken fenalaşan Aral, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kalp rahatsızlığı bulunan Ayşe Aral’da kalp pili takılıydı.

Karikatürist Tekin Aral’ın kızı olan Ayşe Aral yarın Zincirlikuyu Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek.

 

Pazartesi, 19 Haziran 2017 12:21
Erdoğan "aşığı" Ethem Sancak'a ait yandaş Akşam "gazete"si ve yine yandaş haber kanalı A Haber, Manisa'daki asker zehirlenmelerini Fethullah Gülen cemaatine bağladı.

Yandaş patron Ethem Sancak’a ait Akşam gazetesi, Manisa’da askerlerin yaşadığı toplu zehirlenme olayının “FETÖ’nün planı” olduğunu iddia etti. Gazetenin haberine havuz medyası A Haber'den de destek geldi. Haberde şirket çalışanlarının "FETÖ" bağlantısının araştırıldığı duyuruldu.

Pazartesi, 12 Haziran 2017 15:20
Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "müslüman bir ülkenin", 15 Temmuz'a 3 milyar dolar destek sağladığını söylediğini iddia etti. İddiaya göre bu ülke Birleşik Arap Emirlikleri.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Birleşik Arap Emirlikleri'nin 15 Temmuz darbe girişimini fonladığını söylediği iddiasını köşesine taşıdı.

Perşembe, 22 Haziran 2017 13:08
Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan gazeteci Deniz Yücel, Theodor Wolff Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel, Alman Gazete Yayıncıları Birliği (BDZV) tarafından verilen Thedor Wolff Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Cumartesi, 17 Haziran 2017 12:07
Yedi ayı aşkın süredir tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hazırladığı cezaevi kullanma kılavuzunda, “Gece bir tıkırtı duyduğunuzda hırsız olmadığından emin olabilirsiniz. Cezaevinde hırsız var ama onlar başka odalarda kalıyorlar. Zaten küçük hırsız bunlar. Büyük olanları içeri atmıyorlar, korkmanıza gerek yok” dedi.

4 Kasım 2016’dan beri Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş, BirGün gazetesi için ‘Cezaevi kullanma kılavuzu’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Cuma, 19 Mayıs 2017 17:59
İzmir'de Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu gözaltına alındı.

Sözcü Gazetesi'ne yönelik düzenlenen operasyonda gazetenin sahibi Burak Akbay ve 4 çalışan hakkında "FETÖ" iddiasıyla gözaltı kararı verildi.

NTV'nin haberine göre bu kapsamda İstanbul ve İzmir’de polis ekipleri, bazı adreslerde arama yaptı.

İZMİR'DE SÖZCÜ MUHABİRİNE GÖZALTI

Perşembe, 25 Mayıs 2017 09:47
Euroleague şampiyonu Fenerbahçe'nin kupa töreninde yine sahne alan Nusret, o fotoğraf karesine nasıl girdi? Nusret'i Nusret yapan ilişkiler ağı nasıl kuruldu? Şahenk ve Sancak'la kesişen yollar ve diğer bağlantılar...

Fenerbahçe'nin finalde Olympiakos'u yenerek Euroleague Şampiyonu olmasının ardından gerçekleşen kupa töreninde, Nusret Gökçe yine sahnedeydi. “Tuzlama” adını verdiği hareketi ile  poz veriyordu. Bu görüntü, kimilerince doğal karşılandı, kimilerince Fenerbahçe'nin başarısını gölgelediği söylendi.

Peki, Nusret Gökçe, nasıl oluyor da, kadrajda yerini alıyor, kupayı kaldırıyordu?

Çarşamba, 10 Mayıs 2017 10:30
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), adli ve idari yargıda bin 45 kişinin görev yerinin değiştirildiğini açıkladı. Yeri değiştirilenler arasında 'FETÖ' soruşturmalarında görevli adli personel de bulunuyor.

HSK'nin internet sitesinde yayınlanan 2017 Yılı Adli ve idari Yargı Kararname listesine göre, HSK Birinci Dairesinin 678 sayılı adli yargı kararnamesinde 1035, 679 sayılı idari yargı kararnamesinde ise 10 olmak üzere toplam 1045 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Çarşamba, 17 Mayıs 2017 14:06
Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında "örgüte yardım etmek" iddiasıyla altı aydır tutuklu bulunan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakim karşısına çıktı. Mahkeme, tutukluluğun devamına karar verdi.

Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında "örgüte yardım etmek" iddiasıyla altı aydır tutuklu bulunan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakim karşısına çıktı. Başka şüphelilerle ilgili bir dosyanın incelenmesini isteyen savcı, tutukluluğun devamına karar verdi.

Perşembe, 04 Mayıs 2017 21:36
'Bize Almanya gibi demokrasi lazim' diyenlere duyurulur; Alman siyaseti Franco A. adlı Neonazi üsteğmen olayından dolayı ateşli tartışmalara sahne oluyor.

Atanmışlar – seçilmişler skalası üzerine kurulu sistematiğin bugüne dek istisnasız bütün örnekleri ''az gelişmiş ülkeler''di.

Cumartesi, 15 Nisan 2017 14:42
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ona yakınlığıyla tanındığı için "Davutoğlucu gazete" diye bilinen Karar gazetesi yazarlarının referandum sürecinde kaleme aldıkları yazılar, o cephede ibrenin "hayır"dan yana olduğunu gözler önüne serdi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla tanınan Karar gazetesi ve bu gazetenin köşe yazarları arasında ibrenin "hayır"dan yana olduğu vurgulandı. 

tahayyul.net sitesinde yer alan incelemede, Davutoğlu ve medyasının referandumdaki kararı irdelendi.

İŞTE O İNCELEME

Tahayyül'de yayınlanan inceleme şöyle:

Salı, 04 Nisan 2017 12:44
Almanya'da Sol Parti, NATO'dan çıkışı ve Almanya'nın ülke dışına asker göndermesine direnişi "acil olmayan gündemler" arasında ilân ederek, olası bir SPD-Yeşiller-Sol Parti koalisyonuna kapılarını sonuna kadar açmış oldu.

24 Eylül'de Almanya'da genel seçime gidilmesi dolayısıyla siyasi tabloda kimi hareketlenmeler ortaya çıktı. Bu hareketlenmeler arasında sosyal demokrat SPD, Sol Parti ve Yeşiller arasında koalisyon ortaklığı kurulması konusunda güçlü bir eğilim belirdi.

Pages