36781 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 13 Şubat 2019 09:48
YSK'deki üyelerinin görev sürelerinin uzatılmasına ilişkin karara bazı üyelerden itiraz geldi. Karara itiraz eden üyeler, YSK'ya yapılan düzenlemenin anayasaya aykırı olduğu uyarısında bulundu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), başkan ve bazı üyelerin görev süresini bir yıl uzatan yasa değişikliğinin anayasanın 67. maddesi kapsamında bir yıl içinde yapılacak seçimlerde uygulanamayacağı ve bu nedenle yeni üye seçimi yapılmasına ilişkin başvuruyu reddetti.

Çarşamba, 20 Şubat 2019 09:53
Cami imamının, Binali Yıldırım için oy isteyip cemaate dua ettirmesi tepki çekti.

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım, dün Meclis Başkanlığı görevini devretmişti. Görevi devrettikten sonra Ankara'dan İstanbul'a geçen Binali Yıldırım, ilk ziyaretini Eyüp Sultan Camii'ne yaptı.

Ancak ziyarette yaşanan bir olay tartışma yarattı. Cami imamının, Binali Yıldırım için oy isteyip cemaate dua ettirmesi tepki çekti.

Pazartesi, 11 Şubat 2019 12:23
2016'da Yoğurtçu Parkı'nda yaya ve bisiklet yolunda hafriyat kamyonunun neden olduğu kazada yaşamını yitiren Şule İdil Dere'nin ailesi, 2018'deki 'Hafriyat Kamyonu+Beton Mikseri ve Kamu Hizmeti Can Kaybı Raporu'nu yayımladı.

2018'de 62 ilde önlem alınmamış kamu çalışması sırasında 274 kişi yaşamını yitirdi.

Pazartesi, 11 Şubat 2019 12:56
AKP'li Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı firmalardan BUGSAŞ'ın AŞTİ'de çalışan işçilere yaptığı zamlar büyük tepkiye neden oldu. Bazı işçiler yüksek zam alırken, birçok işçi ise yüzde 3 ile 5 arası zam aldı. Aynı işi yapan işçilere farklı miktarda zam yapılmasına tepki gösteren işçiler, zam farklarının AKP mitingine katılım kriterine göre belirlendiğini belirtiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı firmalardan BUGSAŞ'ta çalışan işçiler yeni yıl zamlarına tepkili.

Konuya ilişkin soL'a bilgi veren bir işçi, AŞTİ'de BUGSAŞ'a bağlı yaklaşık 400 işçi olduğunu belirtirken, şirketin yeni yıl zammında alışılmadık bir işe imza attığını söyledi.

Cuma, 08 Şubat 2019 11:59
Kartal’da önceki akşam çöken sekiz katlı binanın enkazında kaç kişinin olduğu hâlâ açıklanmadı. İki bakan bu bilgiye sahip olduklarını ancak açıklamayacaklarını söylerken, konuyla ilgili yayın yasağı getirilmesi AKP’nin toplu katliamlarda olayın boyutunu gizleme taktiğini devam ettirdiğini gösteriyor.

Yağmacı kâr kırsıyla her türlü denetimi, planlamayı, önlemi yok sayan AKP Türkiyesi’nde yaşanan katliamlara önceki gün Kartal’da çöken bina ile bir yenisi eklendi.

Salı, 12 Şubat 2019 11:01
AKP MKYK Üyesi olan eski vekil Orhan Miroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Mardin'de ziyaret ettiği bir kahveden kovuldu.

AKP MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, 31 Mart seçimleri kapsamında Mardin'de ziyaret ettiği bir kahveden kovuldu.

Miroğlu'nun kahveden çıkmasının hemen ardından AKP'li grupla kahvede bulunanlar arasında arbede yaşandı.

İşte o anlar:

Cuma, 01 Şubat 2019 15:51
ODTÜ'de evrim konferansının iptal edilmesinin ardından, aylar önce açıklanan akademik takvimdeki değişikliğin de sebebi belli oldu: Erdoğan ODTÜ'de 6 Şubat'ta yapılacak Teknokent açılışına davetli. Türkiye Komünist Gençliği, 'Kampüsümüzün kapıları bilime değil, tescilli bilim ve aydınlanma düşmanı siyasi iktidarın temsilcilerine kapatılmalıdır' diyerek ODTÜ yönetimine tepki gösterdi.

Türkiye Komünist Gençliği (TKG), ODTÜ'de 6 Şubat'ta Teknokent Bilişim Merkezi'nin açılış törenine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın davet edilmesine tepki göstererek "AKP dışarı, bilim içeri" başlıklı bir açıklama yayımladı.

Salı, 05 Şubat 2019 08:36
CHP ve İyi Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, AKP ve MHP seçim bürolarını ziyaret etti.

İyi Parti ve CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, AKP ve MHP seçim bürolarını ziyaret ederek başarı dileğinde bulundu.

Yavaş, "Seçimi biz kazansak da zafer kazanmış olmayacağız, düşmanımız yok. Allah hayırlı uğurlu etsin başarılar diliyorum" dedi.

Çarşamba, 06 Şubat 2019 19:45
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 24 Nisan'ı 'Ermeni Soykırımını Anma Günü' ilan etmesine Twitter'dan yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Çelik 'Sn Macron, yaptığı açıklama ile Fransa-Türkiye arasındaki ilişkilere de gölge düşürmekte' dedi.

 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 24 Nisan'ı "Ermeni Soykırımını Anma Günü" ilan etmesiyle ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Salı, 05 Şubat 2019 20:58
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 70 bin civarı 'İhlaszede'yi ilgilendiren yasa teklifi Meclis’te AKP ve MHP’lilerin oylarıyla reddedildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında "hortumcu piyasa ekonomisi ve vatandaşın cebinden yandaşlara para aktarılmasından" şikayet ederken "İhlaszedeleri" örnek vermişti.

Cumartesi, 09 Şubat 2019 15:50
AKP her seçim döneminde Trakya Bölgesi'nde doğalgaz rezervi buluyor, yandaş medya da aynı asparagas haberi her seferinde servis ediyor.

Kurmaca ve danışıklı sokak röportajı yaparken yakalanan A Haber’in bu faaliyeti sosyal medyada binlerce kez paylaşılmıştı, şimdi de yandaş "gazete" Sabah'ın her seçim döneminde ısıttığı bir haber gündeme geldi. 

Cuma, 15 Şubat 2019 18:35
24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın yüzde 82,2 oranında oy aldığı Konya’nın Sarayönü ilçesindeki AKP mitinginde 'yuhalanma' gerginliği yaşandı.

Konya'nın Sarayönü ilçesinde seçim koordinasyon merkezi açılışını yapan AKP Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Uğur İbrahim Altay ve partililer, ilçeye bağlı Ladik Mahallesi’ne geldiler.

Cuma, 15 Şubat 2019 23:15
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın ittifak görüşmesinin ardından MHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Hakan Pınar adaylıktan geri çekildiğini açıkladı.

Akşam saatlerinde ise Sadir Durmaz, bazı illerdeki adaylar ile görüştüğünü ve bu adayların geri çekildiklerini söyledi. Durmaz’ın çekilen adaylara ‘ittifaka’ uyulması talimatı verildiği de belirtildi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, bu sabah ikinci kez bir araya gelerek ittifak görüşmesi gerçekleştirdiler.

Çarşamba, 20 Şubat 2019 17:35
AKP'nin İzmir adayı Nihat Zeybekci, önceki gün Ege Üniversitesinde öğrencilerle bir araya geldi. Her türlü siyasi faaliyeti yasaklayan Ege Üniversitesi yönetimi, okulun kapılarını AKP adayına sonuna dek açtı, Zeybekci'ye propaganda olanağı sağladı.

AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, önceki gün yerleşkede öğrencilerle buluştu. 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katılacağı bir töreni bahane ederek Ege Üniversitesi yerleşkesine giren AKP adayı Nihat Zeybekci, burada öğrencilerle buluşup propaganda yaptı. 

Cumartesi, 02 Şubat 2019 15:04
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, 'İsrail, işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentindeki Uluslararası Geçici Mevcudiyet Gücü'nün (TIPH) görev süresini uzatmama kararı aldı. Bu, hukuksuzlukları örtbas etmek isteyen İsrail’in kınanması gereken yeni bir adımıdır' dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında, İsrail'in, işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentindeki Uluslararası Geçici Mevcudiyet Gücü'nün (TIPH) görev süresini uzatmama kararı aldığını hatırlattı. 

Pages