31510 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 16 Ağustos 2017 01:00
Özgür Şen

Çok değil on yıl kadar önce liberaller Türkiye'de orduyla ilgili tartışmalara, dünyanın hangi ülkesinde ordunun komuta kademesine yapılan atamalar bu kadar gündem oluyor, komutanlar bu denli tanınıyor diye sorarak girerlerdi. AKP'nin orduya dönük yaptığı operasyonları benzer söylemlerle destekleyen liberaller her zaman olduğu gibi yine yanıldı.

Salı, 08 Ağustos 2017 14:46
AKP'li gazetelerin "İşte Başbakan'ın bahsettiği o işadamı" diye haberleştirdikleri YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Melih Gökçek ve CHP'li Çankaya Belediyesi el ele Ankara'da büyük bir rant operasyonuna imza atıyor. Daha önce tam sekiz kez iptal edilen "Akçalı Yapı Kooperatifi" projesi bir kez daha ve üstelik içeriği değiştirilmeden gündeme getirildi. Bilirkişi raporu bu kez AKP ve CHP'nin istediği gibi çıktı ve proje onaylandı...

Ankara'da AKP'li Büyükşehir Belediyesi ve CHP'li Çankaya Belediyesi el ele bir rant operasyonuna imza atıyor.

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 07:55
AKP MKYK üyesi Ethem Sancak'ın sahibi olduğu BMC, TSK'ya 'kirpi' olarak adlandırılan 529 adet zırhlı araç satacak.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM), 529 adet taktik tekerlekli araç (TTA) alımı projesinde ana yüklenici olarak AKP MKYK üyesi Ethem Sancak'ın sahibi olduğu BMC Otomotiv ile çalışma yürütülmesine karar verildiğini ve ilgili sözleşmenin imzalandığını açıkladı. 

Salı, 15 Ağustos 2017 12:47
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından "bakıma muhtaç ve kimsesiz çocukların aile ortamında yetişmesi" amacıyla kurulan Sevgi Evleri, kuruluşundan bu yana çaresiz çocuklara yönelik dinsel dayatmalarla ve yolsuzluklarla anılageldi. Sevgi Evleri bu nitelikleriyle kamu hizmeti vermek bir yana, iktidarın dinci propagandasına zemin olmaya devam ediyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından "bakıma muhtaç ve kimsesiz çocukların yurtlar yerine 10-12 kişilik evlerde aile ortamında yetiştirilmesi" amacıyla kurulan Sevgi Evleri, kurulduğu günden bu yana yolsuzluk ve dinsel dayatma iddialarının merkezinde yer aldı.

Cuma, 11 Ağustos 2017 08:30
Özgür Şen

10 Ağustos tarihinde kendisini medya profesyonellerine yönelik bağımsız bir dijital platform olarak tanımlayan journos'ta Efe Kerem Sözeri imzasıyla Türkiye'de gazeteciliğin durumuna dair bir görüş yazısı yayınlandı.

Perşembe, 17 Ağustos 2017 17:20
"17 Ağustos depreminde binlerce insan paranın saltanatı yüzünden hayatını kaybetti. Yarın da bu değişmeyecek. Zenginler daha çok kazansın diye daha çok insan ölecek, daha fazla insan yaralanacak. AKP iktidarı sürerse, depremin etkisi artacak, maliyet daha ağır olacak. Biz paranın saltanatını yıkmazsak, bu deprem İstanbul'u ve bizi yıkacak"

Türkiye Komünist Partisi, 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 18. yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. 

Plansız yapılaşmanın, rant amaçlı 'kentsel dönüşümün' AKP eliyle hızla devam ettiği belirtilen açıklamada, İstanbul'daki 470 deprem toplanma alanından geriye yalnızca 72 tanesinin kaldığına dikkat çekildi.

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 15:22
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, memura zam teklifini açıkladı. Kamu emekçilerinin taleplerinin oldukça altında bir teklif sunulurken, emekçiler yoksulluk sınırında yaşamaya itiliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, memura önümüzdeki yıl için zam teklifini açıkladı.

Buna göre AKP'nin teklifi, 2018'in ilk 6 ayı için yüzde 3, ikinci 6 ayı için yine yüzde 3 oldu.

Teklif  2019 için de aynı şekilde düzenlendi.

AKP'nin bu teklifi kendi sendikası Memur-Sen tarafından bile kabul edilemez ve müzakere edilemez bulundu.

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 07:10
AKP 16. yaşını kutluyor... Patronlara dost, işçiye düşmanlıkla geçen 16 koca yıl... İşçi sınıfının tüm kazanımlarına göz diken, ülkenin kamusal varlıklarını patronların yağmasına açan, binlerce işçi cinayetinde en az 20 bin işçinin hayatını kaybettiği 16 yılın acı ve vahşet dolu öyküsü...

Kurulduğu 2001, iktidara geldiği 2002’den bu yana tam 16 yıldır işçi düşmanlığına bir gün bile ara vermeyen bir partiden söz ediyoruz: Patron partisi AKP’den.

Salı, 22 Ağustos 2017 12:26
Patron partisi AKP'nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 13 Mayıs'ta "Hedef sıfır kaza" kampanyasını başlattı. O tarihten bu yana tam üç ay geçti ve çeşitli iş cinayetlerinde en az 582 işçi hayatını kaybetti. Ölen işçilerin 128'i inşaat sektöründen... İnşaat firmaları AKP eliyle büyütülürken, inşaat işçileri onar onar ölmeye devam ediyor...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 13 Mayıs 2017'de 3. havalimanında "İş Sağlığı ve Güvenliği Hedef Sıfır Deklarasyon" imza töreni düzenlenmişti. İş cinayetlerinin sıfıra indirilmesi hedeflenen kampanya üç ayı geride bıraktı.

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 07:23
AKP MKYK toplantısında erken seçim önerisi gündeme gelirken, Erdoğan bu yöndeki önerileri reddetti. Buna göre yerel seçim 31 Mart 2019, başkanlık ve milletvekili seçimleri ise 3 Kasım 2019'da yapılacak.

Bir süredir devam eden erken seçim tartışmaları AKP'nin MKYK toplantısında da gündeme geldi.

Bazı AKP'li vekillerin yerel seçimler için 2018 önerisi Erdoğan tarafından reddedildi.

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'nin konuyla ilgili köşesinde yer verdiği bilgiye göre, yerel seçim 31 Mart 2019, başkanlık ve milletvekili seçimleri ise 3 Kasım 2019'da yapılacak.

 

Cumartesi, 19 Ağustos 2017 20:44
AKP, Türkiye'de solcuların hiçbir eylemine izin vermezken, AKP'li bakan Avrupa'da "sol görüşlü göstericiler"e desteğini açıkladı.

AKP, Türkiye'de solcuların yaptığı tüm eylemlere saldırırken, AKP'li Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Twitter üzerinden İspanya'daki "sol görüşlü göstericiler"i övdü.

Faşistlere her türlü desteği sağlayan AKP'nin bakanı, İspanya'da solcular tarafından atılan "Faşistler dışarı" sloganını da sahiplenmeye çalıştı.

Salı, 15 Ağustos 2017 16:21
Tekirdağ'da bir yurttaş AKP Genel Başkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde yaşayan B.O. adlı yurttaş, sosyal medya üzerinden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği ve terör örgütü propagandası yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Ergene Sağlık mahallesinde oturan B.O. polisler tarafından evinde gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen B.O. ile ilgili soruşturma sürüyor.

 

Cumartesi, 12 Ağustos 2017 08:33
"FETÖ" soruşturmasında ifade veren Astsubay Hüseyin G. darbe yapılacağını birkaç ay önce emekli Tümgenaral AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'a ilettiklerini iddia etti.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan "FETÖ" soruşturmasında ifade veren Astsubay Hüseyin G. darbe yapılacağını birkaç ay önce emekli Tümgenaral AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'a ilettiklerini iddia etti.

Salı, 22 Ağustos 2017 15:02
Türkiye Komünist Partisi, AKP'nin kamu emekçilerine yaptığı komik zamma ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Sıra kamu emekçisine gelince para bitti. AKP, sendikasıyla bir oldu memuru dolandırdı" denildi.

AKP'nin kamu emekçilerine yaptığı komik zam ve AKP'nin sendikası Memur-Sen'in bu zamma desteğine TKP'den tepki geldi.

Pazar, 13 Ağustos 2017 16:34
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Maalesef CHP, 'Türkiye son derece güvenli bir ülkedir' diyen Wesley Sneijder'in hassasiyetini dahi gösterememiştir." değerlendirmesinde bulundu.

AKP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alman Focus dergisine verdiği mülakata ilişkin açıklamada bulundu.

Pages