2595 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 08 Mart 2017 15:54
İstanbul'da 2013 yılında kapatılan ve o dönem 2015'te açılacağı duyurulan banliyö hatlarını 2018'de kullanıma girecek.

İstanbul'da yılan hikayesine dönen banliyö hatlarının açılış tarihi belli oldu. Yenileme çalışmaları nedeniyle 2013 yılında son sefer yapıldıktan sonra 2 yıllığına kapatılan  İstanbul'un banliyö hatlarının açılışı 2018 yılı olarak planlanıyor.

Pazar, 12 Mart 2017 13:10
AKP’li Dilovası Belediyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kocaeli mitingi için seferber oldu. Belediye tüm çalışanlarına “Açılış törenine ailelerinizle birlikte katılın” talimatı verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, bugün Kocaeli'de yapacağı açılış programlarına, belediye çalışanlarının aileleri ile birlikte katılmaları zorunlu tutuldu.

Perşembe, 16 Mart 2017 03:09
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Afyonkarahisar'da gerçekleştirdiği açılış töreninde görev yapan 65 polis gıda zehirlenmesi şüphesiyle çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, Afyonkarahisar'daki açılış töreninde görevli 65 polis yedikleri kumanyadan sonra fenalaştı.

Polisler, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi, Özel Park Hastanesi ve Kocatepe Üniversitesi Hastanesinde tedavi altına alındı.

Pazar, 12 Mart 2017 19:58
İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu'nun Gemlik-Bursa kesimi açılış törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, "Şimdi biz bu eserleri yapıyoruz ya, Batı'dakilerin ayarı bozuluyor, daha da bozulacak. Güneş Doğu'dan doğuyor, Batı'dan hayır gelmez." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu'nun Gemlik-Bursa kesimi açılış törenine katılarak konuştu.

"Otoyolun Osmangazi Köprüsü-Gemlik ve 26 kilometrelik Kemalpaşa-İzmir kısmını daha önce açtıklarını" anımsatan Yıldırım, bugünkü açılışla "otoyolun 100 kilometrelik kısmının tamamlanmış olduğunu" belirtti.

Pazartesi, 13 Mart 2017 15:45
Kara Harp Okulu Komutanlığı 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılış töreninde ilk dersi Sabah gazetesi yazarı, tarihçi Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu verdi.

Kara Harp Okulu Komutanlığı 2016-2017 eğitim öğretim yılı açılış töreni 15 Temmuz’daki darbe girişiminden 7 ay 26 gün sonra düzenlendi.

Cuma, 24 Mart 2017 02:26
Denizli'de bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı toplu açılış törenine ildeki tüm kamu görevlileri resmi yazıyla çağrıldı. Eğitim İş Şube Başkanı Kadem Özbay duruma tepki göstererek, "Okullarda iş ve işlemlerin aksamaması için alınabilecek tek tedbir, hangi sebeple olursa olsun eğitim öğretimin kesintiye uğratılmamasıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bugün Denizli'de katılacağı toplu açılış törenine ildeki tüm kamu görevlileri resmi yazıyla davet edildi. Vali Ahmet Altıparmak imzasıyla, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel Erdoğan'ın katılacağı mitinge çağrıldı. 

Resmi yazıda "vatandaşların iş ve işlemlerinin aksatılmaması" hususu da vurgulandı. 

Perşembe, 23 Mart 2017 12:40
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin yaklaşık 3 milyon Suriyeliye ev sahipliği yaptığını belirterek, "Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalar 25 milyar dolara ulaştı" dedi.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından düzenlenen İstanbul Kalkınma Diyalogları konferansının açılış töreninde konuşan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Suriyeli göçmenlerle ilgili açıklamada bulundu.

Cumartesi, 11 Mart 2017 14:32
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Benimle televizyonda tartışmaya korkuyorlar" sözlerine ilişkin olarak, "Bizim Kandil'in başındaki teröristlerle işimiz yok" yanıtını verdi.

İstanbul Bağcılar'daki toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan'ın hedefinde "Benimle televizyonda tartışmaya korkuyorlar" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da vardı.  

Perşembe, 23 Mart 2017 09:55
Denizli Atatürk Stadyumu'nun tabelası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın helikopterle stadyuma inme ihtimali 'gerekçesiyle' söküldü.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yarın Denizli’de yapılacak toplu açılış törenine katılacak ve referandumda "Evet" mesajı verecek. Erdoğan’ın kente gelişi için hazırlıklar sürüyor. 

Perşembe, 16 Mart 2017 15:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'da düzenlediği "evet" mitinginde ayet okurken, Hollanda'ya ilişkin ise, "Ey Rutte sen seçimi birinci parti olarak almış olabilirsin ama Türkiye gibi bir dostunu kaybettin. Efendim seçimden sonra Başbakan ile yemek yiyelim. Bizde öyle bir başbakan yok. Sen kaybettin" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'da "toplu açılış" adı altında düzenlediği "evet" mitiginde ayet okurken, Hollanda krizine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 15 Mart 2017 15:16
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Hollanda’da karşılaştığımız durumu, bu rezilliği, bu barbarlığı, bu faşist uygulamayı hiç unutmayacağız” dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İnönü Üniversitesi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle üniversitedeki konferans salonunda düzenlenen Muhtarlık Akademisi’nin açılış dersinde bir konuşma yaptı. 

Pazartesi, 13 Mart 2017 15:58
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “İstanbul’da bugün rüzgar var. Saatte 50 kilometreye varan, bir de bilhassa İstanbul’un kuzey kesimlerinde, batı ve kuzey kesimlerinde kuvvetli yağış var” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, burada gazetecilerin soruları üzerinde meteoroloji raporları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Eroğlu, içerisinde İstanbul'unda olduğu bazı bölgeler için yağış uyarısında bulundu.

Cuma, 05 Ekim 2007 13:15
Rıfat Okçabol

Bu yıl, yaklaşık olarak 400 bin öğrenci yükseköğretime başlayacak. Kaç tanesi sevinç içindedir; ne kadarı umutlu bir başlangıç yapacaktır ve yükseköğretime gençlik havasını getirecektir, kestirmek güç. Bir kaç yıl önce, kendilerine “Anarşist gençlik” diyen bir grup, dağıttıkları broşürlerde “Üniversite gençliği 18’inde ölür, 70’nde öldüğünün farkına varır” diyorlardı.

Perşembe, 23 Mart 2017 07:14
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TSK'nın 18 Mart afişleri için, "Beni derinden yaraladı. Mustafa Kemal Atatürk hepimizin ortak paydasıdır. Bu ülke için emek harcamış mücadele etmiş. Bu ülkenin insanları Kur'an'ı kendi dillerinden okusun diye Türkçe mealini yazdırmış" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, TSK'nın 18 Mart için hazırladığı afişlere tepki gösterdi.

Cuma, 17 Mart 2017 20:13
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Başbakanlığı kaldırmak istiyorlar. Neden kaldırıyorlar? Başbakan yerinde kalabilmeli. ’Hayırda hayır vardır’ diyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli açılış ve ziyaretler için geldiği Aydın’da konuştu.

Pages