2169 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 15 Kasım 2015 09:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan G20'nin açılış konuşmasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Antalya'da düzenlenen G20 Zirvesi'nde açılış konuşmasını yaptı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Pazartesi, 16 Kasım 2015 17:14
Hakkari Belediyesi ile "kardeş belediye" olan İstanbul Beşiktaş Belediyesi, Dikilitaş semtindeki "Barış Sokağı"nın adını, Kürtçe "barış" anlamına gelen "aşîtî' ekleyerek "Barış-Aşîtî Sokağı" olarak değiştirdi. Açılış törenine MHP Beşiktaş İlçe Başkanı da katıldı.

Beşiktaş Belediyesi, Hakkari Belediyesi ile "kardeş belediye" antlaşması uyarınca Dikilitaş'taki "Barış Sokağı"nın adını, Kürtçe "Barış" anlamına gelen "Aşîtî" ekleyerek, "Barış-Aşîtî Sokağı" olarak değiştirdi.

KARARI İBB MECLİSİ ONAYLAMADI

Cuma, 06 Kasım 2015 08:33
İki kızının terör örgütü IŞİD saflarına katıldığını iddia eden gözü yaşlı aile, kaçan kızları için devletten yardım istedi. Acılı aile, kızları Esin A. (18) ile Elif A.'nın (20) IŞİD saflarına katıldığını ileri sürdü. Kızlarının geri dönmesi için devletten yardım beklediklerini ifade eden anne Esma A., kızlarına da “geri dönün” çağrısında bulundu.

İki kızının terör örgütü IŞİD saflarına katıldığını iddia eden gözü yaşlı aile, kaçan kızları için devletten yardım istedi. Acılı aile, kızları Esin A. (18) ile Elif A.'nın (20) Suriye ve Irak’ta gerçekleştirdiği kanlı saldırılarla dünya gündemine oturan terör örgütü IŞİD saflarına katıldığını ileri sürdü.

Pazar, 15 Kasım 2015 11:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Obama'nın Antalya'daki görüşmesi başladı.

Antalya'da yapılan G-20 zirvesinin açılış resepsiyonu öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'nın ikilisi görüşmesi başladı.

Saat 10.40'ta başlayan görüşmenin 1 saat 20 dakika sürmesi bekleniyor.

 

Cuma, 06 Kasım 2015 20:48
Erzurum Valisi kitap okumayı nasıl özendirdiğini anlattı...

Üniversiteli gençlere seslenen Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak başından geçen bir olayı anlatırken ilginç ifadeler kullandı. 

Çarşamba, 25 Kasım 2015 15:12
İSEDAK açılışına gelen Rusya Devlet Başkanı'nın özel temsilcisi, Erdoğan'ın resepsiyonuna katılmadı.

Sputnik'in haberine göre, İSEDAK açılışında hazır bulunan Büyükelçi Konstantin Şuvalov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantı sonrası verdiği resepsiyona katılmadı.

İstanbul'da düzenlenen 31. İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) açılış toplantısına Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlık etti. 

Perşembe, 05 Kasım 2015 13:58
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "Kaybedecek zamanımız yok. İlk 100 günde yapılacak reformları dört gözle bekliyoruz" dedi.

Katıldığı bir etkinlikte, 'İş Dünyası ve İnovasyon' başlıklı açılış konuşması yapan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 1 Kasıme seçimlerinden tek başına iktidar çıkan AKP'den 'reform' talebinde buldundu.

Yaptığı konuşmada seçimleri de değerlendiren Güler Sabancı, şöyle devam etti:

Pazartesi, 23 Kasım 2015 15:50
Türk Sosyal Bilimler Derneği tarafından düzenlenen 14. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi ODTÜ'de başladı.

ODTÜ'nün ev sahipliği yaptığı 14. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi başladı. Birçok önemli başlıkta sunumların bulunduğu ilk günde açılış konuşmalarını ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, Türk Sosyal Bilimler Derneği Başkanı Doç. Dr. Galip Yalman ve Dr. Sezgin Tüzün yaptı.

Salı, 10 Kasım 2015 10:17
TAKSAV Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali bu yıl 20. kez izleyicilerle buluşuyor.

Türkiye’nin en uzun soluklu tiyatro festivallerinden biri olan TAKSAV Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali bu yıl 20. kez izleyicilerle buluşuyor. Festival bu yıl 20-30 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Cumartesi, 21 Kasım 2015 23:03
Uzun bir çalışmanın ardından Adana'da Nâzım Hikmet Kültür Merkezi açıldı.

Adana Nâzım Hikmet Kültür Merkezi (NHKM) dostlarına "merhaba" dedi. Dün akşam Seyhan Kültür Merkezi'nde düzenlediği Enver Aysever'le "Aykırı Kumpanya" gösterimi yoğun ilgi gören Adana NHKM, bugün kendi binasında düzenlediği etkinliğiyle konuklarını ağırladı. 

Salı, 17 Kasım 2015 15:06
1 Kasım seçimleri sonrası milletvekilleri yemin töreniyle göreve başlıyor.

Meclis'te yemin töreni başladı. Meclis'in en yaşlı üyesi CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, yemin töreni öncesi açılış konuşmasını yaptı.

Baykal'ın konuşması şöyle:

Perşembe, 26 Kasım 2015 16:30
Ali Doğan Karacık

Baştan söylemekte fayda var, bu yazı Umut Sarıkaya karikatüründeki insanın enerjisini sömüren “il övenleri” hatırlatabilir. Fakat amacım enerjinizi sömürmek değil, bir kolektif, bir şehre nasıl enerji katabilir, nasıl umut olabilir ve bunu her yerde nasıl hissettirebilir, ondan bahsetmek.

Perşembe, 26 Kasım 2015 15:30
Ali Doğan Karacık

Baştan söylemekte fayda var, bu yazı Umut Sarıkaya karikatüründeki insanın enerjisini sömüren “il övenleri” hatırlatabilir. Fakat amacım enerjinizi sömürmek değil, bir kolektif, bir şehre nasıl enerji katabilir, nasıl umut olabilir ve bunu her yerde nasıl hissettirebilir, ondan bahsetmek.

Salı, 24 Kasım 2015 13:00
12 yaşındaki kız çocuğu geçen eylül ayında tarlada hortumun boynuna çarpması sonucu yaralandı. Karaman Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Tuba’nın duran kalbinin yeniden çalıştırılması için müdahale edilirken, acil servis doktoru Tuba’nın babasına "Kızını kurtaramayacağız, zaten ölü olarak geldi" dedi. O doktora “aylıktan kesme” cezası verildi, Tuba ise 6 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Karaman'da 12 yaşındaki Tuba Nur Ekinci, hotumla yaralanmasının ardından, 6 gün sonra tedavi gördüğü Meram Tıp Fakültesi’nde yaşamını yitirmişti ve doktor E.Ö.'nün acılı babaya davranışı uzun süre konuşulmuştu. 

NE OLMUŞTU?

Salı, 17 Kasım 2015 13:50
1 Kasım seçimlerinin ardından oluşan TBMM bugün açılıyor. Davutoğlu, alfabetik sıralamanın dışına çıkarak ilk yemini edecek ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gidecek. Yeni hükümetin 19 Kasım'da kurulması bekleniyor. AKP'nin TBMM Başkanlığı görevine, Refah Partisi hükümetinin Kültür Bakanı İsmail Kahraman'ı aday göstermesi bekleniyor.

TBMM'nin yeni dönem açılışlarında yemin törenleri illerin alfabetik sıralamasına göre gerçekleştiriliyor. Ancak TBMM'de bugün 15.00'da başlayacak yemin töreninde bir ilk yaşanacak. İlk yemini Konya'dan milletvekili seçilen ve normal uygulamada Konya'nın alfabedeki yeri nedeniyle törenin ortalarında yemin sırası gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu edecek.

Pages