2535 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 21 Ocak 2017 15:35
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pendik'te açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pendik'te konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

Cuma, 20 Ocak 2017 17:01
İstanbul'daki M4 Hattı Tavşantepe, Pendik, ve Yakacık metro istasyonlarının yarın gerçekleştirilecek resmi açılış töreni nedeniyle tören sonuna kadar kapalı olacağını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, M4 Hattı Tavşantepe, Pendik, ve Yakacık metro istasyonlarının yarın gerçekleştirilecek resmi açılış töreni nedeniyle tören sonuna kadar kapalı olacağını açıkladı.

Perşembe, 05 Ocak 2017 15:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir açılış sırasında gelen idam sloganlarına "Bu konuda kararımı biliyorsunuz. Parlamentodan bu çıktıktan sonra bunu onaylarım dedim. Benim inancıma göre katili affetme yetkisi devlette değildir" yanıtı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Keçiören Metrosu'nun açılış törenine katılarak burada bir konuşma yaptı.

Türkiye'nin yedi düvele karşı savaştığını belirten Erdoğan, idam sloganlarına "Bu konuda kararımı biliyorsunuz. Parlamentodan bu çıktıktan sonra bunu onaylarım dedim. Benim inancıma göre katili affetme yetkisi devlette değildir" yanıtı verdi.

Cumartesi, 21 Ocak 2017 13:42
Erdoğan'ın M4 metro hattında aylar önce açılmış olan durakların 'açılışı' nedeniyle, İstanbul'da trafik felç oldu.

Aylar önce çalışmaya başlayan M4 metro hattındaki Tavşantepe, Pendik, ve Yakacık istasyonları için, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bugün açılış yapmasına planlandı.

Açılış töreni nedeniyle Kartal-Pendik arası trafiğin yan yola yönlendirilmesi sonucu, bölgede uzun araç kuyrukları oluştu.

Salı, 17 Ocak 2017 13:42
Erdoğan, Reina katliamcısının yakalanmasıyla ilgili "Artık bu ülkede kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak" dedi.

Erdoğan, Reina katliamcısının dün gece yakalanmasıyla ilgili konuştu.

SGK Hizmet Binaları açılış töreninde konuşan Erdoğan, Reina katliamcısının yakalanmasıyla ilgili şunları söyledi:

Salı, 10 Ocak 2017 10:14
Denizli Pamukkale Üniversitesinde, Elmaskalem Eğitim ve Kültür Derneği adlı dernek harem-selamlık düzeniyle Osmanlıca yarışması gerçekleştirdi. Yarışmanın ilk aşama sınavının açılışı Rektör Hüseyin Bağ'ın konuşmasıyla yapıldı. Sınav kara çarşaflı gözetmenler eşliğinde tamamlandı.

Denizli Pamukkale Üniversitesi, bir derneğin düzenlediği harem-selamlık düzeniyle gerçekleştirilen Osmanlıca yarışmasına sahne oldu. 

Pazartesi, 02 Ocak 2017 21:01
Küba'nın Devrim Meydanı'nda geçit töreni düzenlendi. Törende konuşan Jennifer Bello Martinez, "Küba tek bir ilkesinden bile vazgeçmeyecek" dedi.

Küba'nın Devrim Meydanı'nda resmi geçit töreni düzenlendi. Fidel ve Raul Castro ile Ernesto Che Guevara'yı Küba'ya getiren Granma gemisinin replikasının da bulunduğu törene, öğrenciler, emekçiler, askerler ve halkın katılımı gerçekleşti.

Cuma, 20 Ocak 2017 00:16
Meclis'te 2. tur görüşmeleri yapılan anayasa değişiklik teklifinin 8. maddesi 339 evet oyuyla kabul edildi.

TBMM Genel Kurulu'nda, anayasa değişiklik teklifinin ikinci turunda, 8. maddesi 339 "Evet" oyuyla kabul edildi.

8'inci maddeye göre, Anayasanın, "cumhurbaşkanının görev ve yetkilerine" ilişkin maddede değişiklik yapılıyor ve cumhurbaşkanına "devlet başkanı" sıfatı getiriliyor.

Devletin başı olan cumhurbaşkanına, yürütme yetkisi de veriliyor.

Çarşamba, 18 Ocak 2017 10:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Finans sektörü eğer sanayiciye, girişimciye, yatırımcıya kredi musluklarını açmıyorsa karşısında bizi bulacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yapımı tamamlanan "SGK Hizmet Binalarının Toplu Açılış Töreni"ne katıldı.

Erdoğan, Türkiye'ye yönelik saldırıların en önemli araçlarından birinin de ekonomi olduğunu iddia ettiği konuşmasında, patronlara destek verdi.

Perşembe, 12 Ocak 2017 11:03
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes "Laiklik olmadan Ortadoğu'da tanık olduğumuz acıların ülkemizi de içine çekmesini engellememiz mümkün değil" dedi.

47. Genel Kurul Toplantısı yapılacak Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) Başkanı belli oluyor. 

Toplantının açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes yaptı.

Hürriyet'in haberine göre, TÜSİAD Başkanı Symes konuşmasında şunları söyledi:

*Vatandaş aş ve iş derdine düşerse bu terör örgütlerinin işine yarar bir ortam yaratır

Salı, 10 Ocak 2017 14:37
Merkez Bankası finansal sisteme yaklaşık 1,5 milyar ABD Doları ilave likidite aktardı.

Dolarda küresel değer kazancı ve lokal endişelerin baskısıyla dün tarihi zirveyi göre dolar/TL bu sabah 3.72'nin üzerinde güne başladı. Kur ilerleyen saatlerde 3.78 seviyesini geçerek yeni rekor kırdı. Euro ise 4.00 seviyesini aşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu rekorların ardından Merkez Bankası'ndan likitide hamlesi geldi. Dolar 3. 75 seviyesine gerilerken, Euro 3.99'dan seyrediyor.

Cuma, 06 Ocak 2017 15:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam talebini bir kez daha dile getirirken, "Bu alçakların, bu teröristlerin masum insanları öldürdükten sonra bunları beslemek gibi bir hakka sahip değiliz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da katıldığı açılış töreninde açıklamalarda bulunuyor.

Pazartesi, 23 Ocak 2017 15:13
Astana'daki Suriye görüşmeleri başladı. "Muhalifler", Suriye ordusunun ateşkesi ihlal ettiğini ileri sürerek Suriye hükümeti ile yüz yüze ve doğrudan müzakerelere başlamayacaklarını ilân ettiler.

İran, Rusya ve Türkiye'nin aracılık ettiği Suriye müzakereleri, Kazakistan'ın başkenti Astana'da başladı.

Görüşmelerde Şam yönetimini Beşar Caferi liderliğindeki heyet, "muhalif" delegasyonu ise Muhammed Alluş liderliğindeki heyet temsil ediyor.

Cumartesi, 21 Ocak 2017 11:09
Kısa mesafe yolcu almak istemeyen taksiler için yapılan şikayetler üzerine önerilen "indi-bindi ücreti" uygulaması, bugün kabul edildi.

Kısa mesafe yolcu almak istemeyen taksiler için yapılan şikayetler üzerine İstanbul Taksiciler Odası aralık ayında harekete geçmiş ve şikayetleri ortadan kaldırmak için taksilerde kısa mesafe uygulaması fikrini İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) sunmuştu.

Salı, 10 Ocak 2017 12:52
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), tiyatrocu Levent Üzümcü'nün "Anlatılan Senin Hikâyendir" adlı oyunu için verdiği salonun tahsisini iptal etti. Oyunun DEÜ'ye bağlı Sabancı Kültür Sarayı'nda sahneleneceği duyurulmuştu. DEÜ yönetimi, hiçbir gerekçe göstermeden tahsisi iptal etti.

Oyuncu Levent Üzümcü’nün "Anlatılan Senin Hikâyendir" oyununa Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bağlı Sabancı Kültür Sarayı’nda oynanması yönünde yapılan tahsis, hiçbir gerekçe gösterilmeden geri çekildi.

Levent Üzümcü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, iptale tepki gösterdi.

Pages