2841 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 08 Kasım 2017 14:35
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy metrosunun açılış tarihine ilişkin konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy Metrosu sürücüsüz olduğu için test çalışmaları uzun sürdü. Vatandaşımız bu kadar sabretti en geç bir ay içerisinde açacağımızın sözünü veriyoruz" dedi.

Cuma, 17 Kasım 2017 20:36
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, toplu açılış töreni için geldiği Tekirdağ’da konuşma yapacağı salonun karşısındaki binaya AKP'liler tarafından pankart asıldı.

Kılıçdaroğlu, bir dizi programa katılmak için bugün Tekirdağ’a geldi. Tekirdağ Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşen 153 milyon TL’lik toplu açılış töreni sırasında, karşıdaki yüzme havuzu binasına AKP'liler tarafından pankart asıldı.

Çarşamba, 01 Kasım 2017 17:23
Başbakan Yıldırım, Milli Savunma Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuşan Binali Yıldırım, "15 Temmuz darbe girişimi bize, ülkemize, demokrasimize büyük tahribat vermekle birlikte silahlı kuvvetlerimizin örgütten kurtuluşu olmuştur" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, askeri okulların yerine kurulan Milli Savunma Üniversitesi'nin Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuştu.

Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar şunlar;

Cumartesi, 04 Kasım 2017 14:43
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Eğer Sultan Abdülhamid Han indirilmemiş olsaydı, hatta Birinci Cihan Harbi çıkmayacaktı" dedi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Mekteb-i Tıbbıye-i Şahane Külliyesi 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle yapıldı. Kuran okunarak yapılan açılış töreninden TBMM Başkanı İsmail Kahraman konuşma yaptı.

Cuma, 03 Kasım 2017 19:16
Erdoğan'ın Manisa ziyaretinde Vestel işçileri, mesai saatleri dışında zorla Vestel City'deki törene götürüldü.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün bir dizi toplu açılış töreni gerçekleştirmek üzere Manisa'yı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı'nın ziyaretinden bir gün önce kentte başlayan yasaklar vatandaşları çileden çıkarırken, bir başka dayatma da Vestel'de yaşandı.

Erdoğan'ın Vestel fabrikasını ziyareti sırasında üretim durduruldu, çalışanlar zorla Vestel City içindeki törene götürüldü.

Cumartesi, 18 Kasım 2017 19:52
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Düzce'de yaptığı konuşmada "40 dakikada öğrenciler dikkatlerini bir noktaya odaklayamıyor. Bu ders süresini biraz kısaltmak lazım" dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir açılış törenine katıldı.

Cumartesi, 18 Kasım 2017 16:36
Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan hakkında verilen idam kararına ait kesinleşme şerhi evrakı ve mahkeme tutanakları sol kamuoyunun yoğun tepkisine rağmen açık artırmayla satıldı.

Pera Mezat Müzayedecilik şirketi tarafından Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam kararına ait kesinleşme şerhi evrakı internetten takip edilen müzayedede 5 lira açılış fiyatından satışa sunulmuştu.

Belge bugün saat 13.00’te sona eren müzayedede 47 bin 500 liraya satıldı.

Perşembe, 09 Kasım 2017 11:07
Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Elon Musk arasında Saray'da yapılan görüşmeden çıkan anlaşma duyuruldu.

3. Global SatShow’un açılış konuşmasını gerçekleştiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türksat 5A ve 5B uyduları SpaceX’in Falcon 9 roketleriyle uzaya taşınacağını açıkladı.

Cuma, 03 Kasım 2017 14:09
Edirne'de konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'li belediyelere yönelik sözlerine ''İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçirecekmiş. Geçirmezsen adam değilsin'' ifadeleriyle yüklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne'nin Keşan ilçesinde belediye tarafından yaptırılan ve belediye hizmet binasının da içinde bulunduğu çok amaçlı pazar yeri kompleksinin açılış törenine katıldı.

Perşembe, 02 Kasım 2017 23:41
Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde, emekli astsubay 50 yaşındaki Metin Yılmaz, göğsüne dayadığı tabancasını ateşleyerek yaşamına son verdi.

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde akşam saatlerinde, Emekevler Mahallesi Gülnaz Sokak'ta emekli astsubay Metin Yılmaz, eşi ve 2 çocuğunun evde bulunmadığı sırada göğsüne dayadığı tabancasını ateşledi.

Çarşamba, 01 Kasım 2017 19:59
Şile açıklarında batan Bilal Bal isimli geminin enkazına ulaşıldı.

Sahil Güvenlik komutanlığına bağlı ekipler, Şile açıklarında batan Bilal Bal gemisinin enkazına ulaşırken geminin su altındaki görüntüsü de ortaya çıktı.

Pazar, 19 Kasım 2017 18:36
Türkiye Komünist Partisi (TKP) Sarıyer ve Silivri örgütleri bugün düzenlenen etkinliklerle açıldı.

Türkiye Komünist Partisi örgütleniyor, çoğalıyor büyüyor. Kısa zaman içerisinde ülkenin çeşitli bölgelerinde yeni örgüt binaları açan TKP, örgütlenme hamlesine bir yenisini ekleyerek İstanbul Sarıyer ilçe örgütünün açılışını gerçekleştirdi.

Açılış, bir sunuşun ardından TKP Merkez Komite üyesi Aydemir Güler'in konuşmasıyla devam etti.

Aydemir Güler konuşmasında şunları söyledi:

Pazar, 19 Kasım 2017 12:58
Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi bugün yaptığı açıklamada, hiç kimsenin Mısır’ın Nil sularındaki payına dokunamayacağını söyledi.

Mısır’ın kuzeyinde yer alan Kafr'uş Şeyh kentindeki ulusal projelerin açılış töreninde konuyla ilgili açıklama yapan Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi, “Etiyopya ve Sudan taraflarıyla Mısır’ın Nil sularındaki payına dokunulmaması başta olmak üzere birçok konuyu görüştüm. Kimse Mısır’ın sularını söz konusu dahi edemez, dokunamaz. Su, bir halkın ölümüyle ya da yaşamıyla eşdeğerdir.

Cumartesi, 18 Kasım 2017 10:34
Çorum vali yardımcısı Azmi Yeşil, öğrencilerin iş bulmaları için “dayı”ya ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Çorum’da 2. Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’nin açılış törenine katılarak bir konuşma yapan vali yardımcısı Azmi Yeşil, geçmiş dönemlerde üniversitede okumanın zorluğuna değindi. O dönemlerde üniversite mezunu olmanın iş bulmak için yeterli olduğunu, ancak günümüzde yeterli olmadığını vurguladı.

"ÜNİVERSİTE OKUMAK YETMEZ BİR DE 'DAYI' LAZIM"

Çarşamba, 08 Kasım 2017 18:46
Sovyetler Birliği'nde Bilim Sempozyumu, 11 Kasım'da İstanbul'da gerçekleştirilecek.

15 Ekim'de Ankara'da yola koyulan Bilim ve Aydınlanma Akademisi, Ekim Devrimi'nin 100. yılı sebebiyle İstanbul'da sempozyum düzenleyecek.

11 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek Sovyetler Birliği'nde Bilim Sempozyumu, Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Pages