2924 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 09 Şubat 2018 17:24
Kış Olimpiyatları'nın açılış töreninde Güney Koreli ve KDHC'li sporcular tek bayrak altında yürüdü.

Güney Kore'de düzenlenen Kış Olimpiyatları'nın açılış töreninde beyaz-mavi Kore bayrağı Güney Koreli ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nden (KDHC) sporcular tarafından birlikte taşındı.

KDHC olimpiyatlara 22 sporcu gönderirken, Kore buz hokeyi takımının da iki ülkenin sporcularından oluşturulacağı duyuruldu.

Cuma, 09 Şubat 2018 21:51
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kış Olimpiyatları'nın açılış törenine katılmak için gittiği Güney Kore'de, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Meclis Başkanı Kim Yong-nam ile görüştü.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kış Olimpiyatları'nın açılış törenine katılmak için gittiği Güney Kore'nin PyeongChang kentinde Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) Meclis Başkanı Kim Yong-nam ile görüştü.

Çarşamba, 07 Şubat 2018 13:25
ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, 'nükleer silah tehdidine' karşılık hedeflerinin Kore Demorkatik Halk Cumhuriyeti'ni (KDHC) nükleer silahlardan arındırmak olduğunu açıkladı.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD’nin hedefinin, Japonya ve diğer müttefiklerle omuz omuza vererek KDHC’nin nükleer silah tehdidine karşı birlikte çalışmak olduğunu açıkladı.

Pence, Japonya’ya gerçekleştirdiği ziyarette Başbakan Shinzo Abe ile basın toplantısı düzenledi.

Cuma, 09 Şubat 2018 08:59
Kapatılan Zaman gazetesi eski imtiyaz sahibi Alaeddin Kaya, Balyoz davası sürecinde intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ailesinden özür diledi.

"FETÖ" çatı davası sanıklarından eski Zaman Gazetesi İmtiyaz Sahibi Alaeddin Kaya, Balyoz davası sürecinde cezaevine teslim edilmek üzere evden çıkması beklenirken kaldığı lojmanın banyosunda başına ateş ederek intihar eden Yarbay Ali Tatar’ın ailesinden af diledi.

Pazar, 04 Şubat 2018 16:17
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Varsın rahatsız olsunlar, varsın çekemesinler, varsın kıvrım kıvrım kıvransınlar. Herkes gider Mersin'e bunlar gider tersine" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin'de toplu açılış ve temel atma töreninde konuşuyor.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

Pazar, 18 Şubat 2018 19:06
Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) "Halkın Seçeneği Güçleniyor" buluşmalarının Bursa ayağı coşkulu bir etkinliğe sahne oldu.

Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) "Halkın Seçeneği Güçleniyor" buluşmaları tüm hızıyla sürüyor. 

Çarşamba, 21 Şubat 2018 15:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan Saray'daki 11. Kalkınma Planı Tanıtım toplantısında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Saray'daki 11. Kalkınma Planı Tanıtım toplantısında konuşuyor.

Erdoğan, ABD'nin Türkiye'ye zaman zaman hava aracı satmadığını söyleyerek, ''Bize sürekli 'kongreden sonra' dediler, kötü komşu insanı ev sahibi yapar. Artık biz kendi savunma araçlarımızı kendimiz üretiyoruz'' dedi. 

 

Pazar, 18 Şubat 2018 20:56
Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından düzenlenen 'Halkın Seçeneği Güçleniyor' buluşmaları Çanakkale'de yoğun katılımlı gerçekleşen bir toplantıyla devam etti.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından düzenlenen "Halkın Seçeneği Güçleniyor" buluşmaları Çanakkale'de yoğun katılımlı gerçekleşen bir toplantıyla devam etti. 

Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde yapılan etkinlik, soL yazarı Aydemir Güler'in katılımıyla gerçekleştirildi. 

Cumartesi, 17 Şubat 2018 21:35
Türkiye Komünist Partisi, 'Halkın Seçeneği Güçleniyor' buluşmalarına bugün İstanbul Sarıyer'de düzenlediği geniş katılımlı etkinlikle devam etti. Etkinliğe katılan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, 'Kurtulmak için bu düzen değişmeli. Bunu söyleyen TKP. Ancak örgütlenmeden, örgütlü halk yaratmadan kurtulamayız. Yalan söylemediği için TKP'ye üye olmalıyız' dedi.

Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) "Halkın Seçeneği Güçleniyor" buluşmaları coşkulu ve geniş katılımla devam ediyor.

Pazartesi, 05 Şubat 2018 23:04
CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda genel başkanlık seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu'na kaybeden CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce Habertürk'te katıldığı programda "Bu yarış bitmedi. Pek çok haksızlık yapıldı. Kurultaydan sonra sayın genel başkanın yanına çıkıp '1 saat önce rakibimdiniz şimdi başkanımsınız, emredin, yapayım' dedim. Gördüm ki olmuyor" şeklinde konuştu.

İnce sözlerine şöyle devam etti:

Pazar, 04 Şubat 2018 21:10
Kangal Dernekler Federasyonu'nun bugün yapılan 8. Olağan Genel Kurulu'nda yeni başkan ve yönetim seçildi.

Kangal Dernekler Federasyonu (KDF)  8. Olağan Genel Kurulu bugün yoğun katılımla yapıldı.

KDF’nin İstanbul Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurulunda,  yöneticiler, konuklar ve delegeler tarafından yapılan konuşmalarda savaş karşıtlığı ve örgütlenme vurgusunun ön plana çıkması dikkat çekti.

Cumartesi, 03 Şubat 2018 08:05
CHP'nin 36. Olağan Kurultayı başladı. İki gün sürecek kurultayın ilk gününde CHP Genel Başkanlığına yeniden Kemal Kılıçdaroğlu seçildi. Kılıçdaroğlu'nun aldığı imzadan daha düşük oy alması dikkat çekerken, İnce 166 imzasına karşın 447 oy aldı. CHP'de kurultayın ikinci gününde asıl rekabet Parti Meclisi için yaşanacak.

GÜNCELLEME:

CHP'de genel başkanlığa yeniden Kemal Kılıçdaroğlu seçildi.

Pazar, 11 Şubat 2018 10:39
'Her akşam stresli çalışma koşulları ve mobbing uygulamalarından dolayı yumruklarımızı sıkarak eve geliyoruz. Şimdi, o sıktığımız yumrukları masaya vurarak buna bir son verebilmek için buradayız.'

Banka ve finans emekçileri, dün İstanbul’da yaptıkları toplantıyla, Halk Komiteleri’nin kuruluşunu ilan etti. Kapitalizmin kalesi olan çok sayıda banka ve finans kuruluşundan emekçinin katıldığı toplantıda, her bir işyerinde halk komitesi örgütlenmesinin yaygınlaştırılacağının altı çizildi.

Açılış konuşmasının ardından pek çok bankayı temsilen banka emekçileri söz aldı.

Perşembe, 04 Ocak 2018 11:19
CHP’li milletvekili Tur Yıldız Biçer, dün yapılan Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’nın açılış konuşmasında "Uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir” ifadelerini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’nın açılış konuşmasında, “Beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir” ifadelerini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında CHP’li Milletvekili Tur Yıldız Biçer suç duyurusunda bulundu.

Çarşamba, 10 Ocak 2018 09:58
Atatürk Havalimanı'nda "lüks taksi" uygulaması başlatıldığı, söz konusu taksilerde tarifenin iki kat fazla olduğu duyuruldu.

Atatürk Havalimanı'nda "lüks taksi" dönemi başlatıldı. Buna göre, taksimetre açılış ücreti 8 lira olacak.

Pages