2377 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 17 Temmuz 2016 20:18
Yekta Saraç, tüm devlet ve vakıf üniversitelerinin rektörlerini yarın acil toplantıya çağırdı

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, bütün devlet ve vakıf üniversitelerinin rektörlerini yarın acil toplantıya çağırdı.

Açılış kısmının basına açık olacağı toplantıya ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyle;

Perşembe, 07 Temmuz 2016 01:51
2018 FIFA Dünya Kupası final maçının en pahalı bileti 1100 dolar olarak açıklandı.

Rusya'nın ev sahipliği yapacağı 2018 FIFA Dünya Kupası'nın final maçının en pahalı biletleri, 1100 dolara satılacak.

FIFA'dan yapılan açıklamaya göre, 2018'de Rusya'nın başkenti Moskova'da oynanacak FIFA Dünya Kupası final maçı biletlerinin en yüksek fiyatı, 1100 dolar oldu.

Çarşamba, 13 Temmuz 2016 15:29
1500 hakim ve savcı Saray'a çağırıldı. Hakim ve savcılara, ”Katılım zorunlu, cübbelerinizle gelin” denildi. Tayyip Erdoğan’ın hakim ve savcılara, "yargıda yeni dönemi" anlatacağı öne sürüldü.

1500 hakim ve savcı Atatürk Orman Çiftliği’ndeki Saray’a çağırıldı. Hakim ve savcılara, ”Katılım zorunlu, cübbelerinizle gelin” denildi. Tayyip Erdoğan’ın hakim ve savcılara, "yargıda yeni dönemi" anlatacağı öne sürüldü.

Sözcü'den Saygı Öztürk, bugünkü (13 Temmuz 2016) köşesinde, hakim ve savcıların Saray'a davet edilmesini yazdı.

Öztürk'ün yazısı şöyle: 

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 00:00
Selnur Aysever

Balzac’ın meşhur roman tarifini anımsayalım: “Paris sokaklarına ayna tuttum ve gördüklerimi yazdım”. O günden bu yana dünyada roman sanatının biçimi ve işlevi de alabildiğine değişti. Yakıcı sorunlar, farklı uyarıcılarla hayatımıza sızıyor; ancak yazık ki sahici bir etki yapmıyor. Günümüz romancısı bu kaybolan duygu hallerini onarmak ve anımsatmak yükünü de taşıyor sırtında.

Pazar, 03 Temmuz 2016 00:10
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bugün İsrail'e müttefikimiz, ortağımız diyoruz. Bir gün içerisinde görüş değiştirdiler. İsrail terör devleti olmaktan çıkıverdi. Mavi Marmara'da öldürülenler suçlu oldu" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde partisinin bir otelde düzenlediği iftar programına katıldı. Milletvekilleriyle yaklaşık 2 bin kişinin bulunduğu iftarın ardından konuşan Demirtaş, 23 yıl önce Sivas'ta yakılarak öldürülen insanları andı.

Pazar, 24 Temmuz 2016 01:15
Şule Süzük Toker

Zaman ne tuhaf şey.  Anılarımız ve yaşantılarımız da öyle. Hangi anının, hangi zaman diliminde tetikleneceğini, neyin neye yol alacağını bilmeden, benliklerimizin gizli kalmış kuytularındaki anı parçacıklarının orada olduğunu fark etmeden yaşarmışız demek.

Salı, 28 Haziran 2016 18:48
Spor Toto Süper Lig, PTT 1. Lig, Spor Toto 2. Lig, Spor Toto 3. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nın 2016-2017 sezon takvimi belli oldu.

2016-2017 Sezonu Spor Toto Süper Lig, PTT 1. Lig, Spor Toto 2. Lig, Spor Toto 3. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası planlaması belli oldu.

Planlamaya göre Spor Toto Süper Lig'de 2016-2017 Sezonu 19-20-21-22 Ağustos tarihlerinde başlayacak.

Spor Toto Süper Lig'de sezonun ilk yarısı 16 hafta, ikinci yarısı ise 18 hafta oynanacak.

Cumartesi, 04 Haziran 2016 16:38
Memleketi Erzincan'da toplu açılış törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, "Başkanlık sistemini de getirelim, partili cumhurbaşkanlığı sistemini de getirelim" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, başkanlık sistemi tartışmalarında adeta yeni bir çığır açtı ve "Hem başkanlık sistemini getirelim, hem partili cumhurbaşkanlığı sistemini getirelim” dedi. 

Çarşamba, 22 Haziran 2016 17:42
Camilerde yaz Kuran kurslarının başlaması nedeniyle açılış töreni düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Yaz Kuran kurslarımız milletimizin geleceğini inşa etmeye yöneliktir. Camiye kursa gelen çocuklar Allah'ın misafirleridir" dedi.

Camilerde yaz Kuran kurslarının başlaması nedeniyle açılış töreni düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Yaz Kuran kurslarımız milletimizin geleceğini inşa etmeye yöneliktir. Camiye kursa gelen çocuklar Allah'ın misafirleridir" dedi. 

Pazartesi, 20 Haziran 2016 16:23
Adı çocuklara tecavüz ve çok sayıda taciz olayıyla anılan Ensar Vakfı'nın Manisa'da tepki çeken yaz okulu, CHP'lilerin ve bazı kitle örgütlerinin protestolarına rağmen Murat Germen Ortaokulu'nda açıldı. Ensar Vakfı yetkilileri, bina önünde açılış yaparken, CHP'liler de okul bahçesinde yaz okuluna karşı nöbete başladı.

Adı çocuklara tecavüz ve çok sayıda taciz olayıyla anılan Ensar Vakfı'nın Manisa'da tepki çeken yaz okulu, CHP'lilerin ve bazı kitle örgütlerinin protestolarına rağmen Murat Germen Ortaokulu'nda açıldı. Ensar Vakfı yetkilileri, bina önünde açılış yaparken, CHP'liler de okul bahçesinde yaz okuluna karşı nöbete başladı.

 

Cumartesi, 11 Haziran 2016 19:51
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Şehitlik şerbeti içmeye hazırız" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, toplu açılış törenleri için gittiği Zonguldak'ta konuştu. Eroğlu, konuşmasında "Şehitlik şerbeti içmeye hepimiz hazırız" dedi.

Pazar, 19 Haziran 2016 23:52
Suriye'nin Kamışlı kentine, Süryani kiliselerinin öncülüğünde "Süryani Soykırımı Anıtı" dikildi ve Türkiye suçlandı.

Suriye'nin kuzeydoğusunda bulunan, Nusaybin'in hemen karşısındaki Kamışlı şehrine Birinci Dünya Savaşı'ndaki katliamların anısına "Süryani Soykırımı Anıtı" dikildi.

AINA'nın haberine göre, anıtın açılış seremonisine Suriye Ortodoks Kilisesi'nden Patrik Afrem, Doğu Süryani Kilisesi'nden de Piskopos Afram Athneil katıldı.

Çarşamba, 15 Haziran 2016 15:25
Fazıl Say ve İdil Biret, 20-27 Ağustos arasında düzenlenecek D-Marin Klasik Müzik Festivali’nde sevenleriyle buluşacak.

12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, dünyaca ünlü piyanistler İdil Biret ve Fazıl Say’ı ağırlıyor. 

Salı, 28 Haziran 2016 11:42
Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in ölümüne neden olduğu polisin ailesine cezevinden mektuplar yolladığı ancak ailenin mektupları açmadan iade ettiği ortaya çıktı.

İstanbul’da 5 ay önce kullandığı lüks otomobille karıştığı kazada bir polisin hayatını kaybetmesine neden olan Rüzgar Çetin ile ünlü yönetmen babası Sinan Çetin’in, olaydan sonra polis ailesine mektup yazdığı ortaya çıktı. Ailenin mektupları açmadan iade ettiği bildirildi.

Pazar, 26 Haziran 2016 19:14
Komünist Parti Ankara İl Örgütü, "Karanlığın iktidarına karşı örgütlü mücadele" başlıklı bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan Komünist Parti Merkez Komite Üyesi Aydemir Güler, "Anlaşma yok, uzlaşma yok, anlayış göstermek yok. Türkiye'de dinselleşme bitmelidir" dedi.

Komünist Parti yeni üyelerinin katılımıyla Ankara NHKM'de "Karanlığın iktidarına karşı örgütlü mücadele" etkinliği düzenledi.

Pages