2443 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 01 Eylül 2016 14:22
Saray'da yapılan Adli Yıl Açılış Töreni'ne damga vuran ayağa kalkıp alkışlama görüntüleri sonrası Erdoğan, Binali Yıldırım ve Bahçeli'nin "kahkahalı" karesi de törenin kısa bir özeti oldu.

Saray'da yapılan adli yıl açılış törenine katılan Devlet Bahçeli'nin Erdoğan ve Binali Yıldırım'la birlikte çekilen fotoğrafı törenin özet görüntülerinden biri oldu.

Bahçeli Saray'daki törene "milli mutabakatı" gerekçe göstererek katılacağını açıklamıştı.

Perşembe, 01 Eylül 2016 13:03
Adalet Bakanı Bozdağ, Adli Yıl Açılış Töreni’ne ilişkin, “Ben şunu anlamakta zorlanıyorum, biz ATO’da yaparsak yargı bağımsız ve tarafsızdır, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki salonda yapılırsa yargı bağımsızlığını kaybeder. Bu, şekilciliktir. Bizim artık şekilcilikten bu işi çıkarmamız lazım” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ TGRT Haber’de katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Ak Saray'da gerçekleştirilen ve tartışmalara neden olan Adli Yıl açılışı hakkında konuşan Bozdağ, Erdoğan'ın Barolar Birliği'ni Ak Saray'a davet ettiği görüşmede Metin Feyzioğlu'nun da hazır bulunduğunu Erdoğan'ın davetine itiraz etmediğini söyledi. 

Perşembe, 01 Eylül 2016 10:31
Bu yıl ilk kez Ak Saray'da gerçekleşen Adli Yıl açılışında, Cumhurbaşkanı Erdoğan salona girerken hakim ve savcılar ayağa kalkarak alkışladı. Erdoğan yaptığı konuşmada törenin külliyede yapılması nedeniyle katılım göstermeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na da isim vermeden yanıt verdi.

Adli Yıl açılış töreni ilk kez Ak Saray'da başladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan salona girerken hakim ve savcılardan birçok kişi ayağa kalkarak alkışladı. Erdoğan'ı oturarak karşılayan hakim ve savcıların da olduğu görüldü. Görüntülerde dikkat çeken bir noktada da bir kısım yargı mensubunun etrafına bakarak hareket ettiği oldu.

Çarşamba, 07 Eylül 2016 09:12
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, binlerce öğretmenin ihraç edilmesi kararı sonrası okulların açılış tarihinin erteleneceği iddialarına yanıt verdi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okulların açılış tarihinin erteleneceği iddialarına yanıt olarak, "Okulların açılış tarihi 19 Eylül 2016'dır" dedi. 

Okulların açılışının ertelenmesinin söz konusu olmadığını belirten Bakan Yılmaz, "Okulların açılış tarihi 19 Eylül 2016'dır" ifadelerini kullandı.

 

 

Perşembe, 01 Eylül 2016 10:46
Önünü iliklemeyen, başkasının önünde ayağa kalkmayan yargıç profili bugün bir kez daha yerle bir oldu. Saray'da yapılan adli yıl açılış töreninde sadece bazı yargıçlar ayağa kalkmadı.

Saray'da yapılan adli yıl açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan geldiği sırada sadece bazı yargıçlar yerlerinde otururken, büyük bölümü ayağa kalkarak alkışladı.

İşte o görüntüler:

 

Perşembe, 01 Eylül 2016 12:38
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Adli Yıl Açılış Töreni'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ayakta alkışlayarak karşılayan hâkim ve savcılara tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilen Adli Yıl Açılış Töreni'nde hâkim ve savcıların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ayakta karşılayıp alkışlamasına CHP'li Sezgin Tanrıkulutepki gösterdi.

Çarşamba, 21 Eylül 2016 12:54
Tüm ilk ve ortaokullarda açılış haftasındaki '15 Temmuz' etkinliklerinde bakanlığın hazırlattığı iki kısa film gösterilecek. Bunlar, AKP'nin eğitim cinayetlerinde yeni bir zirve oluşturuyor. 6 yaşında, okula yeni başlayan çocuklara da öğretmenleri tarafından izletilecek olan filmler, kahramanlık edebiyatı ile sarmalanmış şiddet, anlamı belirsiz terimler ve yaygın eğitimde hiç yeri olmayan propaganda unsurları içeriyor. 15 Temmuz haftası skandalı bu videolarla iyice büyüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, okulların açıldığı 19 Eylül haftası boyunca, tüm özel ve resmi okullarda "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" etkinlikleri düzenlenmesini kararlaştırdı.

Çarşamba, 21 Eylül 2016 09:11
Tam 31 yıl önce, 20 Eylül 1985'te aramızdan ayrılan komünist sanatçı Ruhi Su, dün gece Şişli Kent Kültür Merkezi'nde anıldı. Müzik yazarı Ahmet Say açılış konuşmasında, Ruhi Su’nun komünist kimliği ve TKP saflarında verdiği örgütlü mücadelesi ile müzikte giriştiği arayışların bir bütün olduğunu, Ruhi Su’nun ancak bu bütünlük içinde anlaşılabileceğini belirtti.

20 Eylül 1985’te aramızdan ayrılan komünist sanatçı Ruhi Su, dün akşam ölümünün 31. yıl dönümünde Şişli Kent Kültür Merkezi'nde anıldı.

Salı, 06 Eylül 2016 19:53
Milli Eğitim Bakanlığı, 5 bin yeni sözleşmeli öğretmen alınacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada, 5 bin yeni sözleşmeli öğretmen atanacağını açıkladı.

Hürriyet'in haberine göre atanacak öğretmenlerin dershane ve etüt eğitim merkezlerinde görev yapanlar arasından seçileceği de açıklamada yer aldı.

Pazartesi, 19 Eylül 2016 11:55
Eskişehir Özel Yesevi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde 2016-2017 eğitim-öğretim yılına Kuran okunarak başlandı.

Eskişehir Özel Yesevi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde 2016-2017 eğitim-öğretim yılına Kuran okunarak başlandı. 

Pazartesi, 05 Eylül 2016 12:30
Antalya'da, Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov’un 1.4 milyar dolar harcayarak açtığı Mardan Palace Otel’de 160 işçi, mayıs ayından bu yana ücret alamadıkları gerekçesiyle eylem başlattı.

Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci gibi ünlü isimlerin katıldığı 2009 yılındaki açılış töreniyle adından söz ettiren Mardan Palace Otel’de çalışan 800’ü aşkın işçiden 160’ı ücret alamadıkları gerekçesiyle eylem başlattı. Mayıs ayından bu yana ücretlerini alamadıklarını belirten işçiler, 4 gündür otelde iş bırakarak eylem yapıyor.

 

 

Pazar, 25 Eylül 2016 15:08
Ankara Üniversitesi’nde Eğitim Sen tarafından Akademik Özgürlükler Haftası etkinlikleri düzenlenecek. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Mülkiyeliler Birliği’nde düzenlenecek etkinliklerde akademik özgürlükler konuşulacak.

Akademik Özgürlükler Haftası İletişim Fakültesi ATK’de Fen Bilimleri ve Akademik Özgürlük konferansıyla başlayacak. 26 Eylül Pazartesi günü. 15.30’da başlayacak konferansa, Prof. Dr. İnci Gökmen ve Prof. Dr. Ali Gökmen katılacak.

27 Eylül Salı günü ilk etkinlik Dr. İrem Akı’nın katılacağı Hukuk ve Ahlak İlişkisi başlıklı sunum olacak. Etkinlik saat 10.00’da İLEF-ATK’da.

Pazar, 18 Eylül 2016 19:44
İstanbul'da yarın okulların açılması dolayısıyla toplu ulaşım araçlarının yarın 06.00-14.00 saatlerinde ücretsiz olduğu duyuruldu.

İstanbul'da yarın okulların açılması dolayısıyla toplu ulaşım araçları yarın 06.00-14.00 saatlerinde ücretsiz hizmet verecek.

Pazar, 18 Eylül 2016 10:38
İçişleri Bakanlığının çağrısıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki 22 ilin valisi, güvenlik toplantısına katılmak için Ankara'ya geldi.

İçişleri Bakanlığı, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Kars, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van valisini Ankara'ya çağırdı.

Pazar, 04 Eylül 2016 13:50
Başbakan Binali Yıldırım, beraberindeki başbakan yardımcıları ve bakanlarla birlikte Diyarbakır’a geldi.

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır’a geldi.

Beraberindeki başbakan yardımcıları ve bakanlarla birlikte “ANA” uçağı ile Diyarbakır Havalimanı’na inen Başbakan Yıldırım, Yenişehir ilçesindeki Cahit Sıtkı Tarancı Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Hamlesi” tanıtım programına katıldı.

Pages