1887 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 07 Ocak 2015 10:35
14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin açılış filmi belli oldu. Tim Burton’ın son filmi “Big Eyes" (İri Gözler), Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek.

Amerikalı yönetmen Tim Burton'un yeni filmi "Big Eyes"ın (İri Gözler) Türkiye'deki ilk gösterimi 14. !f İstanbul Bağımsız Film Festivali'nde yapılacak. 

Sanat tarihinin en sansasyonel olaylarından birine odaklanan film, 50’li yıllarda iri gözlü çocuk tablolarıyla meşhur olan Margaret Keane’in, eserlerini ve yeteneğini sahiplenmeye çalışan eşi Walter

Cuma, 09 Ocak 2015 16:50
ÇOMÜ Rektöre Laçiner, üniversite kampusündeki caminin açılış töreninde yaptığı konuşmada, bilimle dinin iç içe olduğunu savundu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu yaptırılan cami açıldı. Açılış törenine Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Miller Oto Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon, 2015 Çanakkale Koordinasyon Merkezi Genel Sekreteri Mahmut Akkuş katıldı.

Çarşamba, 07 Ocak 2015 13:00
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Kampüsü ve Sağlık Temel Bilimleri Binası açılış töreni katıldı. Erdoğan, 'Kampüs değil külliye dersek daha isabetli olur' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Ankara'da Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Kampüsü ve Sağlık Temel Bilimleri Binası açılış törenine katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kampüs yerine 'külliye' denilmesini istedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri:

Çarşamba, 07 Ocak 2015 11:36
Edebiyatımızın usta ismi Orhan Kemal’in ölümünden 45 yıl sonra, doğduğu şehir olan Adana’da Orhan Kemal Kültür Merkezi açılıyor.

Adana'da açılan Orhan Kemal Kültür Merkezi, 8 Ocak'ta bir açılış etkinliği düzenliyor. 

Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde yapılacak açılış etkinlikleri içinde aynı zamanda Orhan Kemal Kültür Merkezinin yanındaki binada yer alan ve Türk Karikatürünün en önemli isimlerinden Turhan Selçuk'un adının verildiği Sanat Okulu'nun da açılışı yapılacak.

Çarşamba, 07 Ocak 2015 14:34
Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uşan, Erdoğan'ın elini öpmek için harekete geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (YBÜ) Esenboğa Kampüsü ve Sağlık Temel Bilimleri Binası açılış töreninde üniversite Hukuk Fakültesi Bölümünün Fahri Doktora Diploması taktim edildi.

YBÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Uşan, diplomayı taktim ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini öpmek için harekete geçti, Erdoğan elini öptürmedi.

Pazartesi, 12 Ocak 2015 11:18
Vahdettin Köşkü'nün yıkılması sonucu yerine yapılan yeni "saray" eleştirilere konu olurken, Erdoğan yine bilindik yanıtlar vererek, kendisini eleştirenleri suçladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Topkapı Müzesi'nin restorasyonu tamamlanan bölümlerinin açılış törenine katıldı. Erdoğan, törende yaptığı konuşmada Vahdettin Köşkü sorusuna, "Birileri yazıyor çiziyor. İşte Vahdettin Köşkü’nü niçin yaptınız, ne yapacaksınız? Bütün o rölevelerini falan bulduk çıkardık. Bunu diyor başbakan kendisi için kullanacak. Bunu ne yapacaksın?

Cuma, 02 Ocak 2015 20:02
AKP'de üç dönem kuralına takılan isimlerden olan ve bu yıl Haziran ayında yapılması planlanan seçimlere katılamayacağı belirtilen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, altı ay sonra görevini bırakacağını açıkladı.

Kırşehir Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (KIRSİAD) açılış törenine katılan Arınç, "Refah'tan bu yana da beş dönemdir parlamentoda milletvekiliyim. Kaldı şurada altı ayımız. Allah hayırlı, uzun ömür verirse altı ay sonra gençlere yerimizi terk edeceğiz.

Cuma, 23 Ocak 2015 14:48
Antalya’da yerel seçimlerden kısa bir süre önce CHP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Bülent Ecevit Kültür Merkezi’ndeki kültür salonuna verilen ‘Berkin Elvan’ adının yer aldığı tabela AKP’li Büyükşehir yönetimi tarafından kaldırıldı.

Antalya’da yerel seçimlerden kısa bir süre önce CHP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Bülent Ecevit Kültür Merkezi’ndeki kültür salonuna verilen ‘Berkin Elvan’ adı AKP’li Büyükşehir yönetimi tarafından kaldırıldı.

Perşembe, 08 Ocak 2015 09:32
Cumhurbaşkanlığı, Paris’teki katliama ilişkin yaptığı açıklamada “Paris’te yaşandığı türden terör saldırıları, farklılıklara tahammülsüzlüğün ve nefret söylemlerinin yol açtığı gerginlikler, dini ve kültürel farklılıkları düşmanlık gerekçesi olarak sunma girişimleri karşısında hepimizin ortak tavır sergilemesi büyük önem taşımaktadır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı, Paris'te yaşanan katliama ilişkin kınamada bulundu.

Pazartesi, 26 Ocak 2015 13:47
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Ana omurgası bütün varlıkların hukukunu koruma ilkesi taşıyan bir milletin çocuğuyuz biz" derken, çevreciliğin ruhlarında olduğunu iddia etti.

Antalya'nın Belek ilçesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TUÇEV) tarafından düzenlenen 2015 Atık Yönetimi Sempozyumunun açılış konuşmasını Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce yaptı.

Cuma, 16 Ocak 2015 15:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde Kocaeli'de yaptığı miting sırasında TKP il binasından "Katil hırsız Erdoğan, Kocaeli'den defol" yazılı pankart asıldığı gerekçesiyle 6 TKP'li hakkında dava açıldı.

23 Mart 2014'te Tayyip Erdoğan'ın Kocaeli mitingi sırasında “Katil Tayyip Kocaeli'nden defol” yazılı pankart asılan TKP binasın basılmasının üzerinden 1 sene geçerken, pankart açan TKP üyeleri hakkında dava açıldı.

Kocaeli 2. Asliye Mahkemesi tarafından açılan davanın mağduru Cumhurbaşkanı Erdoğan olurken, davanın açılış sebebi ise "hakaret" olarak belirtildi.

Pazartesi, 26 Ocak 2015 15:34
İktidarı boyunca birçok çevre katliamına imzasını atan AKP, "çevrecilik ruhumuzda var" derken, biz de AKP'nin çevrecilik marifetlerini derledik...

Antalya'nın Belek ilçesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TUÇEV) tarafından düzenlenen 2015 Atık Yönetimi Sempozyumunun açılış konuşmasını yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce "çevrecilik ruhumuzda var" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin sözleri AKP'nin son zamanlarda yaptığı çevre katliamlarını hatırlattı.

Salı, 13 Ocak 2015 08:57
Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) ‘Basın Ödülü’, “Tarım sektörünün sorunlarını ülke gündemine taşıyan objektif bakış açısıyla, Türk tarımı ve ziraat mühendisliği mesleğine yaptığı hizmetler” nedeniyle, soL'a da katkı koyan gazeteci yazar Yusuf Yavuz’a verildi.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) tarafından 1965 yılından bu yana 5 yılda bir düzenlenen Ziraat Mühendisliği Teknik Kongrelerinin 8’ncisi Ankara’da başladı.

Cuma, 09 Ocak 2015 13:21
Ancak, terörizm karşısındaki bu uluslararası mücadele bir teröristi burada, diğerini başka bir yerde öldürmekle yani onların yöntemlerini kullanmakla değil, bu meyanda devlet terörüne ve diğer tiksinç katliamlara kesin bir son vererek çözülebilir.

soL'un notu: Fransa'daki katliamın ardından, tüm dünyada "terör"e karşı nasıl konum alınacağı tartışılıyor. Küba lideri Fidel Castro, İkiz Kuleler'e yapılan 11 Eylül saldırılarının hemen ardından, sıcağı sıcağına bir konuşma yapmıştı. Aşağıda, Fidel'in bu konuşmasının bir özetini bulacaksınız.

Cuma, 09 Ocak 2015 08:45
Rıfat Okçabol

AKP’nin gericiliği, son 1-2 yılda piyasacılığının önüne geçmiş bulunuyor.  Devlet üniversitelerinin önemli bir bölümü ile bazı vakıf üniversiteleri, gerici yapılanmalarıyla ve düzenledikleri etkinliklerle gericileşme konusunda ellerinden geleni yapıyor.

Pages