3029 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 11 Haziran 2018 08:02
Azeri doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak TANAP'ın açılış töreni 12 Haziran'da Eskişehir'de gerçekleştirilecek.

Türkiye ve Azerbaycan tarafından yapımı üç yıldır süren Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı'nın (TANAP) açılışı için salı günü tören düzenlenecek.

TANAP ile Azerbaycan'ın Hazar Denizi'ndeki Şah Deniz 2 Gaz Sahası ve Hazar Denizi'nin güneyindeki diğer sahalarda üretilen doğalgazın öncelikle Türkiye'ye, ardından Avrupa'ya taşınması hedefleniyor.

Cuma, 08 Haziran 2018 16:25
Çanakkale'de 1985'te açılan, geçen yıl yenilenerek 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında tekrar eğitim hayatına başlayan Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulu için yıl sonunda 'açılış' töreni yapıldı. Seçim kampanyasına denk getirilen 'açılış' adeta AKP'nin gövde gösterisine dönüştü. Partinin kadın kolu başkanı Gülsüm Üstün, ebeveynlerden izin almadan çektiği çocukların fotoğraflarını sosyal medyada propaganda için kullanınca, aileler tepki gösterdi.

Çanakkale'de 1985'te açılan, geçen yıl yenilenerek 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında tekrar eğitim hayatına başlayan Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulu için yıl sonunda "açılış" töreni yapıldı. Seçim kampanyasına denk getirilen "açılış" adeta AKP'nin gövde gösterisine dönüştü.

Perşembe, 14 Haziran 2018 09:44
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin’de Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile görüştü

FIFA 2018 Dünya Kupası'nın açılış törenini izlemek için Rusya’nın başkenti Moskova’ya gelen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü.

Perşembe, 14 Haziran 2018 20:08
TRT spikeri Erdoğan Arıkan, Dünya Kupası'ndaki ilk karşılaşma Rusya-Suudi Arabistan maçında kız çocuklarının top toplayıcı olmasından memnun kalmadı. Arıkan'a göre, maçta kız çocukları nedeniyle "gecikmeler" yaşandı.

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin Agryz kentinden bir futbol takımı oyuncuları, bu yıl Rusya’da yapılan FİFA Dünya Kupası’nın açılış maçında top toplayıcı olarak görev yaptı.

İlk kez kız çocuklarından oluşan top toplayıcılar, TRT spikeri Erdoğan Arıkan'ın dünyasına "fazla" geldi.

Pazartesi, 11 Haziran 2018 20:14
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ordu'da yapılması planlanan hastanenin botanik parkı arazisine yapılacağını söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ordu'da açılış törenine katıldı. Törende konuşan Eroğlu, hastane yapımı için başka arazi bulamadıkları için botanik parkı yerine hastane yapılacağını söyledi. Eroğlu "Biliyorsunuz burada bir hastane yeri aranıyordu. Biz botanik parkı için hazırlık yapmıştık.

Cumartesi, 02 Haziran 2018 18:24
Moda Galeri Pasaj'da yarın açılacak sergide yer alan sanatçıların Nâzım Hikmet resimleri, cep telefonuna yüklenen bir programla şairin kendi sesinden şiir dinletisi de sunacak.

Nâzım Hikmet’in ölümünün 55'inci yılında Moda Galeri Pasaj sıradışı bir sergi düzenliyor. Yağlıboya, suluboya, karakalem ve karışık tekniklerle çalışan sanatçıların Nâzım Hikmet resimleri cep telefonuna yüklenen bir programla şiir dinletisi de sunuyor.

Pazar, 17 Haziran 2018 15:26
CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, AKP mitingleri nedeniyle ezanların geç okutulduğunu söyledi.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, "AKP mitingleri nedeniyle ezanların geç okutulduğu" söylemiş, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Bu bir iddia değil. Çok açık şekilde bir yalan" yanıtını vermişti.

Pazar, 10 Haziran 2018 08:56
Kadıköy'de polis saldırısına uğrayan liselilere 'Berkin gibi olacaksınız' tehdidinde bulunulduğu ortaya çıktı.

Karnelerin alındığı önceki gün AKP’nin eğitim politikalarını protesto etmek için Kadıköy Süreyya Operası önünde eylem yapan ve polisin sert müdahalesi sonucu gözaltına alınan lise öğrencileri, dün sabaha karşın Yoğurtçu Çocuk Karakolu’nda alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Salı, 05 Haziran 2018 18:36
Rusya'da, FIFA 2018 Dünya Kupası sırasında, Rus milli takımının maçlarının olduğu günlerde mesai saatlerinin düşürülmesi gündemde.

Rusya'da yapılacak FIFA 2018 Dünya Kupası sırasında, Rus milli takımının maçlarının olduğu günlerde mesai saatlerinin düşürülmesi teklifinde bulunuldu.

Çarşamba, 13 Haziran 2018 18:37
AKP Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Trabzon'daki mitinginde HDP adayı Selahattin Demirtaş'ın adaylığının 'yanlış bir gelişme' olduğunu söyledi. Bunun düzeltilmesi gerektiğini ifade eden Erdoğan, 'Cumhurbaşkanı adayı olmanın şartları olması lazım. Bana göre bu yanlış bir gelişme. İnşallah bunun da düzeltilmesi lazım. Neymiş mahkum değilmiş, tutukluymuş. Tutukluluğun nedeni çok önemli' dedi.

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Trabzon mitinginde konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş’ın cumhurbaşkanı adayı olmasını da eleştirdi.

Erdoğan'ın Trabzon Meydan Parkı’ndaki konuşmasının satır başları şöyle:

Pazar, 17 Haziran 2018 00:45
Tolga Binbay

Önceki gece, dört bir yandan yayılınca küçük yavrunun fotoğrafları, aklıma düştü, ne gördüğümüz o fotoğrafta.

Birçok insan, belki milyonlarca insan, karşılaştıkları şiddetin şiddetiyle, sanırım bazı sorular sordular kendilerine. Mesela “Bizim de patilerimizi kesip yol kenarına bırakırlar mı?” dediler farkında olarak ve olmayarak. Ya da “belki de çoktan bırakıldık mı?” diye sordular.

Çarşamba, 13 Haziran 2018 10:19
24 Haziran'da yapılacak seçimler için propaganda serbestliği ve bir kısım seçim yasakları yarın başlayacak.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) seçimler için belirlediği takvim uyarınca propaganda, oy verme gününden önceki onuncu gün, yani yarın sabah başlayacak ve oy verme gününden önceki gün saat 18.00'de sona erecek.

Pazartesi, 04 Haziran 2018 00:10
Nâzım Hikmet’in ölümünün 55. yılında Zeytinli Nâzım Hikmet Kültür Evi’nde anıldı.

Büyük usta Nâzım Hikmet, ölümünün 55. yılında, Zeytinli Nâzım Hikmet Kültür Evi tarafından, Edremit Belediyesi Altınkum Sosyal Tesisleri Nâzım Hikmet salonunda düzenlenen toplantıyla anıldı.

3 Haziran Cumartesi saat 20.30’da yapılan anma etkinliğine katılım çok yoğundu. “Memleket Nâzım Hikmet” başlıklı etkinliğin açılış konuşmasını Nâzım Hikmet Kültür Evi adına Belgin Koçer yaptı.

Cuma, 08 Haziran 2018 08:45
Rıfat Okçabol

Bilindiği gibi Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), 3 Mart 1924 Tarih ve 429 sayılı Şer-iyye ve Evkâf ve Erkân-ı Harbiyye-i Umumiyye Vekâletlerinin İlgasına Dâir Kanun çerçevesinde, Şer’iyye ve Evkâf bakanlığı yerine kurulmuştur.

Pazar, 03 Haziran 2018 22:27
Komünist şair Nâzım Hikmet, ölümünün 55. Yılında Adana’da Solcu Liseliler ve Türkiye Komünist Gençliği tarafından düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Adana Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte öğretim üyesi Burhan Özalp’in açılış konuşmasından sonra Solcu Liseliler adına Özgün Dincel söz aldı. Dincel, konukları selamladıktan sonra şunları söyledi:

'KARANLIĞIN ORTASINDA, BU DÜZENDE ÇARESİZ DEĞİLİZ'

Pages