2973 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 22 Nisan 2018 22:00
ABD Başkanı Trump'ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner'ın, Kudüs'teki Büyükelçilik binasının açılış töreninde ABD yönetimini temsil etmesi bekleniyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner'in, Beyaz Saray danışmanları olarak, Mayıs ayında Kudüs'teki ABD Büyükelçiliği'nin açılış töreninde ABD yönetimini temsil etmesi bekleniyor.

Haaretz'de yer alan habere göre, açılış törenine Amerikalı senatörler ve Temsilciler Meclisi üyelerinin de katılacağı belirtildi.

Cumartesi, 07 Nisan 2018 15:00
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt'taki toplu açılış töreni konuşmasında 'National Geographic ve Discovery, Türkiye'nin projelerinin belgesellerini çekiyor' iddiasında bulundu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt Demirözü İmam Hatip Ortaokulu bahçesindeki toplu açılış töreni konuşmasında "National Geographic ve Discovery, Türkiye'deki projelerin belgesellerini çekiyor" iddiasında bulundu. 

Cuma, 20 Nisan 2018 16:40
Kadın emeğinin en ağır biçimde sömürüldüğü bir sektör olan ve tüketim kalıplarıyla kadına yönelik ayrımcılığı şekillendirmede özel bir rol üstlenen ‘perakendeciler’in düzenlediği zirvenin açılış konuşmasını Emine Erdoğan yaptı.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) tarafından düzenlenen “Perakendede Kadının Gücü Zirvesi"ne katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan “Kadın duyarlılığının her alanda vicdanı, estetiği, zarafeti kanatlandıracak bir değer olduğuna inanıyorum. Kadın zekasının dünyayı fethedeceğine inanıyorum” dedi. 

Perşembe, 05 Nisan 2018 10:43
Türkçe, İngilizce, Arapça ve Fransızca Twitter hesaplarından 4 dilde paylaşım yapan Cumhurbaşkanlığı, şimdi de Rusça paylaşımlara başladı.

Twitter'da 4 dilde hesabı bulunan Cumhurbaşkanlığı, şimdi de Rusça sayfasını açtı.

Akkuyu'nun açılış töreni sırasında paylaşımlara başlayan hesap, Türkçe, İngilizce, Arapça ve Fransızca'dan sonra kullanılmaya başlanan 5. hesap oldu. 

Salı, 17 Nisan 2018 16:22
HDP erken seçim konusunu görüşmek için il eş başkanlarını olağanüstü toplantıya çağırdı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısının ardından HDP olağanüstü toplantı kararı aldı.

HDP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, “İl eş başkanlarımız 18 Nisan Çarşamba günü (yarın) saat 10.00’da olağanüstü toplantıya çağrılmıştır. Genel Merkezimizde yapılacak toplantının açılış konuşmasını eş genel başkanlarımız basına açık olarak yapacaklardır” denildi.

 

Çarşamba, 04 Nisan 2018 09:20
Dijital müzik hizmeti Spotify, halka arz edildi.

Dijital müzik hizmeti Spotify, Salı günü New York Borsası'nda 165,90 dolar açılış fiyatıyla halka arz edildi.

İşleme başladıktan kısa bir zaman sonra yüzde 3 düşen Spotify hissesi, 160,50 dolar seviyesine geriledi. Hissenin genel olarak 167-170 dolar arasında dalgalandığı belirtiliyor.

Çarşamba, 18 Nisan 2018 14:19
Türkiye Komünist Parti (TKP) örgütlenme hamlesini yeni büro açılışlarıyla sürdürüyor. Önümüzdeki hafta sonunda Giresun ve Artvin büroları açılıyor.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) örgütlenme hamlesini yeni büro açılışlarıyla sürdürüyor.

Son aylarda çok sayıda merkezde bürolarını açan TKP, önümüzdeki hafta sonunda Giresun ve Artvin bürolarını açacak. 

GİRESUN

Pazartesi, 02 Nisan 2018 18:29
KDHC lideri Kim Jong-un ve eşi Ri Sol Ju, ülkelerinin başkenti Pyongyang'da düzenlenen bir konserde Güney Kore'nin bütün dünyayı kasıp kavuran pop müziği K-pop'un önde gelen isimlerini dinledi.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) ile Güney Kore arasındaki buzların çözülme emaresi gösterdiği bir dönemde düzenlenen konser, 10 yıldan fazla bir süredir KDHC'de Güney Koreli pop müzik sanatçılarının bir performans gerçekleştirmemesi nedeniyle ilk niteliğinde.

Böylece KDHC'li bir lider Güney Koreli şarkıcıların gerçekleştirdiği bir konsere ilk defa katılmış oldu.

Pazartesi, 23 Nisan 2018 13:28
Çanakkale Nazım Hikmet Kültür Merkezi Girişimi'nin her yıl düzenlediği Berkin Elvan Uçurtma Şenliği’nin beşincisi dün Özgürlük Parkı'nda gerçekleşti.

Çanakkale Nazım Hikmet Kültür Merkezi Girişimi'nin her yıl düzenlediği Berkin Elvan Uçurtma Şenliği’nin beşincisi dün Özgürlük Parkı'nda gerçekleşti. "Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar" sloganı ile gerçekleştirilen etkinliğe çocuklar ve aileler yoğun katılım gösterdi. 

Etkinlik kapsamında anne ve çocuk korosu, boyama, resim, uçurtma atölyeleri düzenlendi.

Salı, 03 Nisan 2018 14:41
İstanbul Nükleer Karşıtı Platform tarafından yapılan açıklamada, Akkuyu’daki temel atma töreninin yok hükmünde olduğu, Türkiye’nin bir 'nükleerkondu' kurmaya çalıştığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılımıyla temeli atılacak olan Akkuyu Nükleer Güç Santralı'na tepkiler sürüyor. 

İstanbul Nükleer Karşıtı Platform, Akkuyu’nun temel atma töreniyle ilgili bir basın açıklaması yaparak, projenin bir gecekondu gibi yapılmaya çalışıldığını ve söz konusu temel atma töreninin yok hükmünde olduğunu ifade etti. 

Pazar, 15 Nisan 2018 23:25
TKP Manavgat İlçe Örgütü'nün açılışında konuşan Merkez Komite üyesi Erhan Nalçacı 'Önümüzde 1 Mayıs var ve Manavgatlıları 1 Mayıs’ta TKP bayrağı altında olmaya davet ediyoruz' dedi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde gerçekleşen TKP binasının açılışına çok sayıda davetli katıldı. Açılış öncesinde TKP’liler, ilçede bildiri ve Boyun Eğme gazetesi dağıtarak Manavgatlıları açılışa davet etti. Manavgatlılar ilçede ilk kez TKP binası açılmasını ilgiyle karşıladı.

Perşembe, 12 Nisan 2018 18:16
Sovyet kozmonot Yuri Gagarin'in uzaya çıkışının 57'nci yıl dönümünde Hacettepe Üniversitesi'nde bir etkinlik gerçekleştirildi.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe yerleşkesinde, Sovyet kozmonot Yuri Gagarin'in uzaya çıkışının 57'nci yıl dönümünde "Uzayın gelişimi ve Yuri Gagarin'' başlığıyla bir etkinlik gerçekleştirildi. 

Cumartesi, 21 Nisan 2018 15:49
Türkiye Komünist Partisi (TKP) halkın seçeneğini güçlendirmek için başlattığı örgütlenme hamlesine, bugün Giresun’da il temsilciliğini açarak devam etti. Açılışa TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, MK üyesi Alpaslan Savaş, gazeteci-yazar Orhan Gökdemir de katıldı.

TKP Merkez Komite üyesi Alpaslan Savaş, TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan ve gazeteci-yazar Orhan Gökdemir’in de katılımıyla gerçekleştirilen açılış toplantısı, Giresun ve çevre illerden çok sayıda ilerici yurttaşı ve parti dostlarını bir araya getirdi. 

Toplantı, TKP Giresun il örgütü adına parti üyelerinin katılımcıları selamlamasıyla başladı.

Pazartesi, 09 Nisan 2018 13:59
Hollanda, Türkiye'ye gidecek vatandaşlarını siber güvenlik konusunda uyardı: Telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar izleniyor, bilgiler kopyalanıyor... İşte Hollanda'nın vatandaşlarına önerileri...

Türkiye, Rusya, Çin ve İran’ı siber güvenlik konusunda riskli ülke ilan eden Hollanda, bu ülkelere gidecek vatandaşlarına sadece içinde kritik veri bulunmayan boş telefon ve dizüstü bilgisayar götürmeleri uyarısında bulundu.

Pazar, 22 Nisan 2018 18:39
TKP Artvin İl Örgütü'nün açılışında konuşan Cerattepe direnişçilerinden Emre Sümenoğlu 'Boyun eğmeyen Artvin halkını boyun eğmeyenlerin partisiyle buluşturmaya geldik' dedi. TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan ise konuşmasında, düzeni değiştirme iradesini gösteren bir parti olarak TKP'nin örgütlülüğü yeniden hatırlatmak üzere ülkenin dört bir yanında parti binaları açtığına işaret etti.

TKP Artvin il örgütü Artvin halkıyla buluştu. Şehir meydanında yapılan parti açılışına Cerattepe direnişini ülkenin gündemine taşıyan halkın ilgisi büyüktü.

Pages