2695 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 18 Temmuz 2017 12:38
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yeni müfredatı açıkladığı basın toplantısında, okulların açılış tarihi merak konusu oldu. Bakan Yılmaz, okulların açılış takvimini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ankara Başöğretmen Salonu’nda yeni müfredata ilişkin açıklamaları sonrasında en çok sorulan sorulardan biri de okulların açılış tarihi oldu.

Salı, 18 Temmuz 2017 18:31
23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları Açılış Töreni öncesi Yeni Samsun Stadı'nda 2 bomba ihbarı yapıldı.

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları Açılış Töreni öncesi Yeni Samsun Stadı'nda 2 ayrı bomba ihbarı yapıldı.

İhbar sonrası, güvenlik güçleri stad ve çevresinde aramalara başladı.

Salı, 25 Temmuz 2017 07:31
1976’da başlayan bir hikaye bu... Dönemin Tokat Milletvekili Ali Şevki Erek ve Ulaştırma Bakanı Nahit Menteşe ile başlayan Tokat'a havalimanı çalışmaları, 12 Eylül darbesi sonrası askıya alındı. Darbeden 8 yıl sonra yılan hikayesine dönen bir çalışmanın ardından havalimanı inşaatı tamamlandı. Ancak açılış için 7 yıl daha bekledi. 1995 yılında açılan ancak 2001 krizi sonrası kapatılan havalimanı, AKP ile birlikte 2006'da yeniden uçuşa başladı... Bu kez pistin uygun olmayan yapısı nedeniyle sadece Borajet tarafından sefer yapılabildi. Borajet battı, Tokat yine uçaksız kaldı...

1976’da dönemin Tokat Milletvekili Ali Şevki Erek’in çalışmalarıyla başlayan ancak bu çalışmaların rafa kaldırılmasının ardından akamete uğrayan Tokat Havalimanı'nın 41 yıllık öyküsü oldukça ilgi çekici.

Pazar, 02 Temmuz 2017 09:31
Kadıköy NHKM'de Genç Karl Marx filmi ile açılışı yapılacak Yazlık Sinema’da, yaz sonuna kadar dolu bir program olacak.

Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılacak olan açıkhava film gösterimleri 6 Temmuz itibariyle başlıyor.

Temmuz ve Ağustos ayları boyunca devam edecek olan film gösterimleri her Perşembe saat 21.00’de ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Salı, 25 Temmuz 2017 15:31
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, küresel ölçekte gıda güvenliği tesis edilmeden toplumlarda barış ve birlikteliğin sağlanamayacağını vurgulayarak, "Özellikle porsiyonların lüks otellerde küçülmesi taraftarıyım. 4 milyar gıdanın 1,3'ünü döküyoruz, buna ihtiyacı olan o kadar çok insan var ki" dedi.

BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Türkiye arasındaki başarılı ortaklığın ikinci aşamasının lansmanı Ankara'da yapıldı. Cer Modern Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen programda ev sahibi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da katıldı.

Salı, 11 Temmuz 2017 20:05
Türkiye’nin ilk ve en önemli çoksesli kadın korolarından Sirene, 10. Uluslararası Johannes Brahms Koro Yarışması’ndan ödüllerle döndü.

Türkiye’nin ilk ve en önemli çoksesli kadın korolarından Sirene, Almanya’nın Wernigerode şehrinde 5-9 Temmuz arasında düzenlenen, uluslararası saygınlığa sahip 10. Uluslararası Johannes Brahms Koro Yarışması’nda ödül yağmuruna tutuldu.

Pazartesi, 10 Temmuz 2017 00:15
Ozan Akar

Sevgili Semih,

Yazmakta çok geç kaldım biliyorum lâkin affedebilecek misin bilemiyorum. Mektup yasağı koymuşlar, okuyamayacaksın belki mektubumu lâkin başkaları okuyacak, hâlâ sesinizi duyamayanlar okuyacak. Neden işiniz için ekmeğiniz için inatla direndiğinizden haberleri olacak belki.

Cuma, 28 Temmuz 2017 01:09
Mesut Odman

Kısa tutmak için bu kadarıyla bıraktım. Başlığa şöyle devam edebilirdim aslında: “…ya da sık kullanılan deyimlerden karakter tahlili.” 

Cuma, 21 Temmuz 2017 01:00
Mesut Odman

Sözünü edeceğim ve okunmasını önereceğim iki roman da geçen yıl basılmış; ilkinin üzerinden bir yıldan daha uzun, ikincisinin üzerindense sekiz aylık bir süre geçmiş. Dolayısıyla, gecikmiş bir yazı oluyor bu. Ama yazarı bir edebiyat eleştirmeni olmadığı için sözü edilmeye değer romanları bu kadar gecikmeli izlemekle suçlanamaz herhalde.

Salı, 18 Temmuz 2017 01:00
Oğuz Oyan

15 Temmuz anmaları bazılarının AKP’nin yüzünü daha iyi görebilmeleri için yeni bir vesile olabilir. 15 Temmuz’da televizyondan kaçanlar cami hoparlörlerinden kurtulamadılar. İzleyen aşama, bir takım taşra ilçelerinde uygulanan şehir hoparlörlerini büyük kentlere yerleştirmek olabilir mi?

Cuma, 16 Haziran 2017 18:51
Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır'da yaptığı konuşmada "Diyarbakır'ı bölgenin parlayan yıldızı, bir numarası yapmaya kararlıyız" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır'da toplu açılış töreninde konuştu.

"Diyarbakır'ı bölgenin parlayan yıldızı, bir numarası yapmaya kararlıyız" diyen Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'yle ilgili de açıklamada bulundu.

Cuma, 09 Haziran 2017 10:46
Bankaların, en az otuz iş günü önceden kuruma bildirimde bulunmaları ve yapılan değerlendirme sonucunda herhangi bir olumsuzluk görülmemesi kaydıyla şube açmaları serbest oldu.

BDDK'nın "Bankaların İzne Tabi İşlemleri İle Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre bankaların açacakları şubeleri en az otuz iş günü önceden kuruma bildirmeleri ve yapılan değerlendirme sonucunda herhangi bir olumsuz görüş bildirilmemesi kaydıyla şube açmaları serbest oldu.

Çarşamba, 28 Haziran 2017 18:56
NHKM Kitabevi, Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'ndeki yeni yerinde başlıyor.

NHKM Kitabevi, yurdun tüm nitelikli yayınevlerinden kitapların okurlara sunulacağı yeni çalışma dönemine Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'ndeki yeni yerinde başlıyor.

Pek çok yayınevi, yazar, konu ve başlıkta kitapların yanı sıra okuma grupları ve okuma programlarını da okuyucularla buluşturmayı hedefleyen kitabevinde kitap okumak için de bir düzenleme yer alıyor.

Çarşamba, 28 Haziran 2017 18:04
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Biz yollar yapıyoruz. Yolları millet için yapıyoruz. Teröristler yürüsün diye değil. Teröristleri kurtarmak için yürüyelim değil, milleti kurtaralım diye yürüyoruz, yürümeye de devam edeceğiz" dedi.

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde 38'incisi düzenlenen Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri'nin açılış töreninde konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Adalet Yürüyüşü"ne sataştı.

Konuşmasında isim vermeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a yaptığı "Adalet Yürüyüşü"nü eleştiren Bülent Tüfenkci şunları söyledi:

 

Salı, 20 Haziran 2017 09:56
Adana'da tarikat yurdu yangınında katledilen çocukların ailelerine kan parası teklif edildiği ancak ailelerin "Bizim satılık cenazemiz yok" dediği ortaya çıktı.

Adana'da tarikat yurdunda çıkan yangın sonucu katledilen çocukların ailelerine "şikayetlerinden vazgeçmeleri" için hesaplarına 10-20 bin arası kan parası yatırıldığı ortaya çıktı. 

Pages