2669 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 17 Mayıs 2017 11:38
Moskova metrosunun Sokolniki istasyonunda tren, yolcu, polis, bilet kontrolünü yapan görevliler dahil her şey metronun açılış tarihi 15 Mayıs 1935'e göre hazırlandı.

Moskova metrosunun Sokolniki istasyonunda tren, yolcu, polis, bilet kontrolünü yapan görevliler dahil her şey metronun açılış tarihi 15 Mayıs 1935'e göre hazırlandı.

Sputnik Türkiye'nin haberine göre Sokolniki, metronun ilk istasyonu olarak söz konusu tarihte faaliyete geçmişti.

Pazar, 14 Mayıs 2017 19:23
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çeken, İbn Haldun Üniversitesi açılış duyurusu afişinin fotoğraf işleme programı 'photoshop' ile değiştirilerek sosyal medyada servis edildiğini açıkladı.

İbn Haldun Üniversitesi'nin 20 Mayıs'ta yapılacak açılış törenini duyuran bir afişe ait görsel, sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

'İbn Haldun Üniversitesi açılış töreni' yazısının yer aldığı afişin görüntüsünün, photoshop programı ile değiştirildiği ve orjinal metne harf eklemesi yapıldığı ortaya çıktı.

Çarşamba, 03 Mayıs 2017 07:47
12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin İstanbul açılışı dün akşam düzenlenen etkinlikle yapıldı. Festivalin açılış filmi Kibar Feyzo olurken, gecede konuşan Müjde Ar, Kibar Feyzo filmini izlettiği eşinin torunlarının kendisine sürekli “Ağanın pohu üstüne poh olur mu babaanne” diye sorduğunu anlatırken, “Her seferinde aynı cevabı veriyorum: Olur, hem de çok iyi olur” dedi...

İstanbul’da 12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin açılış gecesi dün (2 Mayıs) Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sendika.org'da yer alan habere göre, "cesaret" temalı festivalin açılış gecesinin sunuculuğunu oyuncu Onur Saylak yaptı. Gecede Kibar Feyzo filmi gösterilirken, filmin başrol oyuncularından Müjde Ar’a plaket verildi.

Pazartesi, 15 Mayıs 2017 09:00
Dolar, haftanın ilk işlem gününe 3,56'dan başladı.

Dolar ve avro yeni haftaya düşüşle başaladı. Dolar/TL 3,5663 seviyesinde açılış yaparken, avro ise 3,8996'dan işlem görüyor.

 

Cumartesi, 20 Mayıs 2017 14:28
HDP'nin 3. Olağanüstü Kongresi yapıldı. Kongreye cezaevinden mesaj gönderen Eş Genel Başkan Demirtaş, "İnançlarımız, ibadetlerimiz, ideolojilerimiz, türkülerimiz, halaylarımız, dualarımız hep ortak yaşam ve toplumsal barış üzerineyken, bunlar için daha somut adımlar atmaktan çekinmeyelim" dedi.

HDP'nin, milletvekilliği düşürülen Figen Yüksekdağ'ın yerine yeni eş genel başkanının da seçileceği 3'üncü Olağanüstü Kongresi Ankara'da düzenlendi.

Cuma, 12 Mayıs 2017 18:59
Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in 14 Mayıs'ta Pekin'de görüşeceğini açıkladı.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, 14 Mayıs'ta Pekin'de bir araya gelerek ikili ilişkilerin geliştirilmesini görüşecek.

Liderlerin gündeminde ticari ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası sorunların da yer alacağı kaydedildi. 

'PUTİN İKİLİ TEMASLAR GERÇEKLEŞTİRECEK'

Perşembe, 04 Mayıs 2017 16:33
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Domates ile ilgili de 'engeli aşılamadı' diye domatese o kadar büyük bir itibar kazandırdık ki o da kendini zaten zam şampiyonu yaptı" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Forum İstanbul 2017'deki açılış konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Çarşamba, 17 Mayıs 2017 17:02
İzmit'te iş kazası geçirmesi nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığı fabrikadan parasını alamayan 32 yaşındaki Akif S. üst geçide çıktı.

İzmit'te iş kazası geçirmesi nedeniyle ayrıldığı fabrikadan parasını alamayan 32 yaşındaki Akif S. üst geçide çıktı. Polisler yaklaşık yarım saat görüştükleri Akif S.'yi ikna ederek üst geçitten indirdi.

Pazar, 14 Mayıs 2017 14:32
Katar Emiri Temim bin Hamad el-Sani, Suriye krizi konusunda siyasi çözüm çağrısında bulundu.

Başkent Doha'da, 17'ncisi gerçekleşen "Kalkınma, İstikrar ve Mülteci Meselesi" konulu forum aralarında devlet başkanlarının da bulunduğu, farklı ülkelerden yaklaşık 600 temsilcinin katılımıyla başladı.

Forumun açılış konuşmasını yapan Katar Emiri Temim, milyonlarca insanı etkileyen mülteci meselesi için uluslararası topluma sorumlu davranma çağrısında bulundu.

Pazartesi, 08 Mayıs 2017 07:50
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fikri Sağlar’ın ihraç talebinin görüşüldüğü toplantıda, “Saray düğmeye bastı, bazı milletvekili arkadaşlarımız da buna alet oldu” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'ın AKP'nin gazetelerinden Akşam'da Kılıçdaroğlu'nu eleştirmesi sonrası ihraç talebi gündeme gelmiş, konu dün Parti Meclisi'nde oylanmıştı.

Pazartesi, 01 Mayıs 2017 15:34
Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, dünya demokrasinin tehlikede olduğunu savunarak daha fazla angajman gösterilmesini istedi.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Almanya ve dünyada demokrasinin baskı altında olduğunu söyledi ve bu alanda daha kararlı bir şekilde çaba gösterilmesi çağrısında bulundu.

Pazar, 07 Mayıs 2017 10:07
"Maçın sonucu, Almanların istediği gibi olmamıştır. “Almanlar olarak yeteneklerinizden çok etkilendik. Fakat bu maçı kazanmayı düşünmemeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Eğer bir galibiyet alırsanız, sonuçlarına katlanmalısınız” tehditi, sonucu değiştirmez. Çünkü “Bazı şeyler ölmeye değer” diyen komünist sporcular 4-1 kazandıkları ilk maçın ardından ikinci maçı da 5-3 kazanarak ölmeyi yeğlemişlerdir."

İkinci Dünya Savaşı öncesinde, Nazizmin savaşın fitilini henüz ateşlemediği günlerde, Almanya’da sadece faşizm için ‘sözde meşruluk’ taşıyabilecek bir propaganda dönemi yaşanıyordu. Bu propagandanın en önemli adresi 1936 Berlin Olimpiyatları idi. Özellikle o dönemlerde artan uluslar arası futbol maçları da ‘Nazi propagandası’ için kullanılmak isteniyordu.

Perşembe, 11 Mayıs 2017 20:12
Eğitim-Sen, Bursa'da 16 yaşındaki Hasan Can'ın, arkadaşı Nilüfer Acar'ı sınıfta tabancayla vurup öldürdükten sonra intihar ettiği olayla ilgili ihmallerin bulunduğunu açıkladı

Eğitim-Sen Bursa Şubesi, Osmangazi İlçesi’ndeki lise öğrencisi 16 yaşındaki Hasan Can'ın, arkadaşı Nilüfer Acar'ı sınıfta tabancayla vurup öldürdükten sonra intihar ettiği olayla ilgili açıklama yaptı. 

Cumartesi, 06 Mayıs 2017 00:57
Halit Çelenk Hukuk Ödülleri, Türkiye Barolar Birliği'nde düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen törende devrimci hukukçu Halit Çelenk bir kez daha anıldı...

Halit Çelenk Hukuk Ödülleri, Ankara Balgat'daki Türkiye Barolar Birliği'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Cumartesi, 27 Mayıs 2017 19:43
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yükselen gıda fiyatları için " Gıda komitesi olarak ta aldığımız ve almakta olduğumuz veya alacağımız, uygulayacağımız kararlar var. Spekülatörlerin bu gıda fiyatlarıyla ilgili oynamalarını engelleyecek en hızlı alacağımız önlem piyasayı daha doğrusu ürün arzını daha liberal hale getirmek" dedi.

Bakan Zeybekci, Pamukkale İlçesi Atalar Mahallesi’nde Rezzan ve Burhanettin İnceoğlu çiftinin yaptırdığı 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Aile Sağlığı Merkezi’nin açılış töreninde katıldı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Pages