1918 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da "Tophane-i Amire'de "Kelam'dan Kalem'e Büyük Buluşma" Klasik Sanatlar Sergisinin açılış töreninde konuşuyor.

Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Paris Descartes Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen ‘Türkiye ve Fransa’da Laiklik’ konferansında bir kişinin boyalı saldırısına maruz kaldı. Konuşma yaptığı sırada kürsüye yaklaşan bir kişi elindeki boyalı sıvıyı Büyükelçi Akil’in üzerine fırlattı.

Saldırıya dair büyükelçilikten açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

 

Mahkemenin açılış konuşmasını yapan savcı, Tsarnaev'in kendisini ABD ile kutsal bir savaşa giren bir asker gibi gördüğünü ve sırt çantasındaki bombaları yerleştirirken, "gönlünde cinayet olduğunu" söyledi.

Mahkeme salonuna saldırıda ölen 8 yaşındaki çocuğun ailesinin de geldiği gözlendi.

Kemal'in cenazesi, Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Bu “rahatsız edici” belgesel 90'lı yılların cehenneminde çocuk olan ve geçtiğimiz 30 yılı aşkın süredir devam eden karanlığa tanıklık eden çocuk olanların gözüyle bölgeyi bize anlatıyor. Gerçekçi ve akıcılıkla ilerleyen belgesel “Güneydoğu’da, hele de 90’lı yıllarda dünyaya gelmişseniz, sadece bebekliğinizi yaşarsınız, sadece 1 ve 5 yaş arasında çocuk olursunuz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "toplu açılış töreni" sebebiyle Malatya'ya gitti, ancak neyin açılışının yapıldığına dair bir bilgi verilmedi. Tören öncesinde bez afişler, reklamlar ve bayraklar asılırken, hizmete açılan tesislerin ne olduğu belirtilmedi. Törene gelen Erdoğan da AKP için oy istedi ancak neyin açılışını yaptığını o da söylemedi.

İzmir Büyükşehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu, "Sayın Genel Başkan, İzmir'den aday olmanızı istiyoruz. Cumhuriyetin kalesinden aday olmanızı istiyoruz. Sizi İzmir milletvekili olmaya davet ediyoruz. Demokrasiye inandığınız ve uzun bir aradan sonra partide önseçim yaptığınız için teşekkür ediyoruz. Önseçime de girerek, demokrasiyi İzmir'den taçlandırmak istiyoruz"dedi.

Özgecan Aslan'ın ailesine taziye ziyareti için Adana Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, bir kadın ve anne olarak acılı ailenin elinden tutmaya geldiğini söyledi. Özgecan'ın cesedinin bulunduğu cuma gününden beri herhangi bir açıklama yapmayan Bakan İslam, bir gazetecinin "Bu olaydan sonra idam dillendiriliyor.

 Bir süredir parti temsilcisi gibi açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Malatya'da katıldığı toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Yeni yol başkanlık sistemidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yönetiminde olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Bursa ve Antalya'da yeni yurt açılışları yapacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRGEV açılış töreninde yaptığı konuşmada skandal ifadeler kullandı:

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Obama'nın sessiz kaldığı" eleştirilerini kabul etmediklerini söyledi.

Elazığ'da katıldığı toplu açılış töreninde konuşan CumhurbaşkanıTayyip Erdoğan bir kez daha 7 Haziran seçimleri için oy istedi. Erdoğan anayasayı değiştirmek için 400 milletvekili gerektiğini söyleyerek, "400'ü verin yeni Türkiye'yi kuralım, 400'ü verin başkanlık sistemini getirelim" dedi.

Elazığ'a giden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan toplu açılış töreninde konuşuyor.

Toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakanlığı döneminde ofisine "böcek" olarak tabir edilen dinleme cihazlarını yerleştirdiği iddia edilen kişilerden ikisinin Romanya'da yakalandığını, bu kişilerin iadesinin talep edildiğini söyledi. İşte Erdoğan'ın o sözleri:

 

ABD Başkanı Barack Obama, geçtiğimiz salı günü, North Carolina eyaletine bağlı Chapel Hill Kasabası'nda üç Müslüman gencin öldürülmesi ile ilgili 72 saat sonra açıklama yaparken, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın, "Başta Obama olmak üzere ABD'li yetkililerin sessiz kaldığı" eleştirilerini kesinlikle kabul etmediklerini söyledi.

Pages