2758 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 19 Eylül 2017 17:17
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, İzmir Torbalı’da bulunan Şehit Onur Ensar Ayanoğlu Ortaokulu’nda eğitim öğretim yılının açılışının Kuran okunarak yapılması sonrası konuyu Meclis’e taşıdı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi veren Zeynep Altıok önergesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevinin çocukları topluma, hayata ve geleceğe hazırlamak olduğunu, bunu da ancak çağdaş ve kanıtlanmış eğitim anlayışıyla gerçekleştirilebileceğini ifade etti. 

Salı, 19 Eylül 2017 09:40
İzmir'deki bir ortaokulda eğitim öğretim yılının açılışı Kuran okunarak yapıldı.

İzmir Torbalı’da bulunan Şehit Onur Ensar Ayanoğlu Ortaokulu’nda eğitim öğretim yılının açılışı Kuran okunarak yapıldı.

Söz konusu açılış velilerin tepkisini topladı. 

Veliler tarafından sosyal medyadan paylaşılan video şu şekilde:

Salı, 05 Eylül 2017 11:00
Adli yıl açılışı nedeniyle konuşma yapan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Adalet toplum ve devlet arasındaki bağdır. Hak ve özgürlüklerin korunması yargının yürütmeden ve hükümetten ayrı olmasına bağlıdır" ifadelerini kullandı.

Adli yıl açılışı nedeniyle Yargıtay Konferans Salonu'nda  düzenlenen törene Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yargı üyeleri katılıyor. 

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit adli yıl açılış töreninde konuştu.

Törende konuşan Cirit'in açıklamalarının öne çıkan bölümler şu şekilde:

Pazartesi, 04 Eylül 2017 15:23
Yargıtay tarafından düzenlenen Adli Yıl açılış törenine dinleyici olarak davet edilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Biz gerçek sorunların hiç kimseden çekinilmeksizin konuşulmadığı bir yere sırf alkışlamak için gitmeyiz" dedi.

AKP'nin "Adli Yıl Açılış Töreni"ne müdahalesine Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan tepki geldi.

Cumartesi, 09 Eylül 2017 10:13
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Selçuk'taki İZBAN töreninde yaşanan olaya ilişkin “Program bize bugün, yani törenin yapıldığı 8 Eylül tarihinde ulaştı. Yani ortada bir gariplik olduğu belliydi. Ama biz bunu gündem yapıp ortamı germek istemedik” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Selçuk'taki İZBAN töreninde yaşanan olaya ilişkin açıklamada bulundu.

Pazartesi, 18 Eylül 2017 12:14
Uzun süren müfredat tartışmalarından sonra bugün okullar açıldı ve AKP'nin dayattığı gerici müfredatla eğitim başladı. "Cihat" konusunun hem zorunlu hem seçmeli derslerde olduğu, kocaya itaatin "ibadet" diye anıldığı, evrim ünitesinin tamamen çıkarıldığı, müzik dersinde tekbir ve ilahinin öğretildiği, din dersinde "İslam ceza hukuku"nun anlatıldığı müfredat bugünden itibaren okullarda çocuklarımıza dayatılacak.

AKP iktidarının ilk, orta ve lise öğrencilerine dayattığı "gerici müfredat" bugünden itibaren okullarda hayat geçiriliyor. 

2017'nin bahar aylarından bu yana tartışılan, yaz aylarında çokça gündeme gelen "AKP müfredatı" okulların açılmasıyla birlikte sınıflarda anlatılmaya başlanacak. 

Çarşamba, 06 Eylül 2017 07:34
Yargıyı AKP'ye bağlayan Erdoğan, dünkü Adli Yıl açılış törenine ve akşamki resepsiyona katılmaya gerek görmedi...

Adli Yıl Açılış törenine katılmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam düzenlenen resepsiyonda da yer almadı.

Yargıya verdiği tüm talimatlar eksiksiz yerine getirilen Erdoğan'ın törene katılmaması dikkat çekerken, törende yer alan tek isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli de her iki törene katılmadı.

 

 

Cuma, 08 Eylül 2017 20:11
İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı açılış töreninde atılan sloganlara tepki olarak töreni terk etti.

İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı açılış töreninde kendisine yönelik sloganlar atılmasına sinirlenerek, alanı terk etti.

Kocaoğlu, "yüzde 56 oy ile seçildiğini" hatırlatırken "Bu projenin anası da babası da İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir" dedi.

Perşembe, 14 Eylül 2017 14:44
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, bu sezon Açılış Konserini Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştiriyor.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi 2017-18  Sanat Sezonunu açıyor. 23 Eylül Cumartesi Saat 20.00’de Grand Pera Emek Sahnesi’nde GALA Konserle yeni sezon açılacak.

Verdi, Bellini,  Donizetti, Massenet, Wagner, Strauss tarafından bestelenmiş önemli opera eserleri seslendirilecek.

Salı, 05 Eylül 2017 10:53
İstanbul Barosu tarafından paylaşılan "adli yıl açılış" mesajında, "Ekmeğimizle oynamadıkları kalmıştı onu da KHK ile yaptılar" ifadelerine yer verildi.

İstanbul Barosu, yeni adli yıl açılışı nedeniyle bir mesaj paylaştı.

Avukatların adli yıla kaygıyla başladığı belirtilen mesajda, "Mesleğin itibarsızlaştırmasına yönelik çabalarla yargılama sakatlanıyor" ifadelerine yer verildi. 

Salı, 05 Eylül 2017 21:39
Adli yıl açılış resepsiyonunda konuşan Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, “FETÖ’cüler için 50’den fazla cezaevi yapılıyor” dedi.

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, “FETÖ’cüler için 50’den fazla cezaevi yapılıyor” dedi.  

Adli yıl açılış resepsiyonunda gazetecilerin sorularına cevap veren  İpek, “50’den fazla cezaevi yapılıyor FETÖ’cüler için. Her biri bin kişilik. Sincan yerleşkesine 5 yeni duruşma salonu yapılıyor. Çok amaçlı salon olacak. Davalar için kullanılacak” diye konuştu.

Salı, 05 Eylül 2017 21:02
Adli yıl açılış resepsiyonunda konuşan Başbakan Yıldırım; Almanya ile olan gerginlik için "Seçim üzeri fazla söze gerek yok, Almanya'da akıldan ziyade duygu ön planda" açıklamasında bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, adli yıl açılış resepsiyonuna katıldı.

Resepsiyonda konuşan Yıldırım,  Türkiye-Almanya ilişkileri ile ilgili "Almanya'da akıldan ziyade duygu ön planda, ilişkilere zarar veriyor" açıklamasında bulundu.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti hakkında da konuşan Yıldırım; "Dünyanın geleceği çılgın davranışlara bırakılmamalı" ifadelerini kullandı.

Salı, 05 Eylül 2017 15:55
Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın avukatları, yeni adli yılın açılış gününde Adalet Bakanlığı önünde eylemdeydi. Nuriye ve Semih'in taleplerini ileten iki avukat gözaltına alındı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi eylemi devam ederken, iki eğitim emekçisinin avukatları bugün gözaltına alındı.

Yeni adli yıl açılışı dolayısıyla Adalet Bakanlığı önünde eylem yapan Avukat Engin Gökoğlu, Avukat Aytül Kaplan ve FOSEM çalışanı İpek Moral gözaltına alındı.

Pazartesi, 11 Eylül 2017 10:41
Başbakan Binali Yıldırım'ın 8 Eylül'de İzmir'de Torbalı Devlet Hastanesi açılış törenindeki konuşmasında dile getirdiği sağlık alanındaki altı iddianın altısı da gerçeği yansıtmıyor. Dr. Ergün Demir ve Dr. Güray Kılıç, Yıldırım'ın iddialarına teker teker yanıt verdi.

Başbakan Binali Yıldırım 8 Eylül'de İzmir’de Torbalı Devlet Hastanesi'nin açılış konuşmasında, sağlık alanına ilişkin bir dizi iddiayı dile getirdi. Partisinin propagandasını yapan Yıldırım, sağlık alanında gerçekleştirdiklerini iddia ettiği altı argüman sıraladı. Ancak bu argümanların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. 

Salı, 19 Eylül 2017 11:50
Çorum Valisi'nin geçişi sırasında aracı durdurulan AKP'li vekil trafik polislerini azarladı.

AKP Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan'ın aracı, eğitim-öğretim yılı açılış töreni için geldiği okulun önünde, trafik polisleri tarafından durduruldu.

Vali Necmeddin Kılıç'ın geçişi sırasında aracının durdurulduğunu öne süren Ceylan, aracından inerek trafik polislerini azarladı. 

Pages