2563 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Şubat 2017 14:07
Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kurtköy arasında hizmet verecek 6 kilometrelik metro hattı 2020 yılında hizmete girecek.

Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kurtköy arasında hizmet verecek 6 kilometrelik metro hattı Kadıköy ve Üsküdar'dan başlayan metro hatlarını birbirine entegre edecek. 3 duraklı yeni metro hattı, 2020 yılında hizmete girecek.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde duyurulan proje tanıtım dosyasında proje bedeli 760 milyon TL olarak belirlendi.

Pazar, 19 Şubat 2017 23:44
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 26 Şubat Pazar günü Bursa'daki toplu açılış ve miting programının ertelendiği bildirildi.

AKP Bursa İl Başkanlığının daha önce yaptığı açıklamada, CumhurbaşkanıErdoğan'ın 26 Şubat Pazar günü Bursa'da toplu açılış ve miting yapacağı duyurulmuştu.

İl Başkanlığından akşam saatlerinde yapılan açıklamada ise programın ileri bir tarihe ertelendiği ve konuyla ilgili daha sonra açıklama yapılacağı bildirildi.

Cuma, 10 Şubat 2017 16:39
Tuz Gölü Doğalgaz Tesisleri açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Bu 'hayır'cılar var ya, bunlar sadece laf üretirler" dedi.

Tuz Gölü Doğalgaz Tesisleri açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan referanduma ilişkin, "İmzayı attık, hayırlı olsun, 16 Nisan'da 'evet' mi?" dedi. Erdoğan, referandumda 'hayır' oyu kullanacaklara ilişkin olarak da "Bu 'hayır'cılar var ya, bunlar sadece laf üretirler" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Cumartesi, 18 Şubat 2017 13:44
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Elazığ'da katıldığı toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Bu ülkede cumhurbaşkanının başbakana anayasa kitapçığını fırlattığını gördük mü? Şimdi biz bunu da kaldırıyoruz. Tek kişide bu gücü topluyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Elazığ'da katıldığı toplu açılış törenine katıldı.

Burada konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Çarşamba, 15 Şubat 2017 14:07
Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü İbrahim Açıkgöz, TFF 1. Lig'in 21. haftasında Evkur Yeni Malatyaspor ile oynayacakları maçın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın şehre gelişi ve toplu açılış törenine katılışı nedeniyle ertelendiğini bildirdi.

Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü İbrahim Açıkgöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın pazar günü Gaziantep'te olacağını hatırlattı.

Salı, 21 Şubat 2017 10:51
Bursa'daki programı iptal edilen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Aydın programı da iptal edildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 26 Şubat 2017'deki Aydın programının iptal edildiği öğrenildi.

26 Şubat’ta Aydın’a gelerek bir dizi açılış gerçekleştirecek olan Erdoğan’ın programında değişiklik olduğu öğrenildi. AKP Aydın İl Başkanlığından yapılan açıklamada Erdoğan’ın Aydın ziyaretinin ileriki bir tarihe ertelendiği belirtildi.

Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:20
AKP'den referandum için basına sızdırılan tarihler arasına 23 Nisan da eklendi.

Meclis'in açılış tarihi olan 23 Nisan, AKP tarafından başkanlık oylaması tarihi yapılabilir. 

Milliyet'te yer alan habere göre, Meclis Başkanlığı’nın anayasa değişikliği teklifini onay için Erdoğan'a göndermemesinin nedeninin, referandum takvimi olduğu belirtildi.

Cuma, 17 Şubat 2017 07:15
Başkanlık referandumu öncesi Binali Yıldırım'ın mitinglerine koruma silahı olarak ‘taser’ isimli şok cihazlarının alınması kararı alındı.

AKP'nin 25 Şubat’ta resmen başlayacak referandum kampanyaları öncesinde Binali Yıldırım’ın yakın ekibi, yeni cihazlarla donatılarak koruma kalkanı güçlendirildi.

Pazar, 19 Şubat 2017 22:47
Çevre Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'da olası bir depremde felaket yaşanabileceğini söyledi.

Kayseri'de bir törende açılış konuşması yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'da olası bir depremde felaket yaşanabileceğini söyledi. 

Perşembe, 23 Şubat 2017 00:13
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ve Jose Marti Küba Dostluk Derneği'nin birlikte düzenlediği "Fidel Sonrası Küba" adlı etkinlik Küba Cumhuriyeti Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals'ın katılımıyla Özdilek Sanat Merkezi'nde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Eskişehir bugün Küba Cumhuriyeti Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals'ı ağırladı. Tepebaşı Belediyesi ve Jose Marti Küba Dostluk Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği etkinlik Özdilek Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

Perşembe, 23 Şubat 2017 01:22
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP'nin referandum kampanyasının başlatmasının hemen öncesinde milletvekilleriyle yemekte buluşuyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir grup AKP milletvekilini bu akşam Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda vereceği yemeğe davet etti.

Hürriyet'in haberine göre AKP’nin cumartesi günü referandum startını vereceği program öncesinde verilecek sürpriz yemekte ağırlıklı olarak anayasa değişikliğinin ve yeni sistemin konuşulması bekleniyor.

Salı, 21 Şubat 2017 11:09
ÖTV indirimi sonrasında lüks taksi hizmeti birçok ilde başlarken sıra İstanbul'a geldi. Ancak lüks takside indi-bindi ücreti normalden farklı olarak yüzde 15 zamlı yani 9.95 lira olacak. Lüks taksiler, diğer sarı ticari taksilerden ayırt edilebilmesi için turkuaz renkte olacak.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da indi-bindi tarifesiyle yeniden gündeme gelen sarı ticari taksiler, şimdi de lüks çeşitleriyle konuşulacak. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, lüks taksilerin İstanbul'da yakın zamanda görülebileceğini söyledi.

TARİFESİ DAHA PAHALI, RENGİ TURKUAZ

Cuma, 03 Şubat 2017 07:23
Muş Alparslan Üniversitesi'nde (MŞÜ) araştırma görevlisi olan İsmail Alan, evinin banyosunda ölü bulundu.

Muş Alparslan Üniversitesi'nde İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü araştırma görevlisi evli ve 1 çocuk babası İsmail Alan, bugün öğle saatlerinde polis memuru ev arkadaşı tarafından banyoda hareketsiz halde bulundu. Ev arkadaşının ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan kontrollerde İsmail Alan'ın yaşamını yitirdiği belirlendi. 

Pazartesi, 20 Şubat 2017 00:52
İlhan Cihaner "Erdoğan, Sezer'in Mehmet Şimşek'i eşini başörtülü sandığı için atamadığını söylüyor. Bu kadar açık yalan ve başörtüsü sömürüsü acziyetin işareti olsa gerek" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün katıldığı Gaziantep’teki toplu açılış töreninde, Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na Mehmet Şimşek’in getirilmek istendiği sürece ilişkin açıklama yapmasının ardından, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, konuya ilişkin Twitter’dan paylaşımlarda bulundu.

Cuma, 17 Şubat 2017 16:17
Erdoğan, Maraş'ta yaptığı konuşmada "Şimdi hedef 16 Nisan'da "evet" oylarını halletmek ve bunun arkasından parlamentoda inanıyorum ki, idam konusu gündeme gelecektir. Parlamentodan bunun geçeceğine de inanıyorum. Bu bana geldiğinde ben bunu onaylarım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Müftülük Meydanı'nda toplu açılış törenine katıldı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, referandumdan sonra idamı gündeme getireceklerini ilan etti.

Açıklamalar şu şekilde: 

Pages