1948 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 21 Mart 2015 15:14
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'deki Çınar Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuşuyor.

 

 

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan Çınar Meydanı'nda düzenlenen açılış töreninde konuşma yapıyor. Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle: 

Salı, 24 Mart 2015 12:57
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanlığı Atış Test ve Değerlendirme Merkezi'nin açılış töreninde konuşurken gündemdeki tartışmalara değinmedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Karapınar ilçesinde, Milli Savunma Bakanlığı Atış Test ve Değerlendirme Merkezi'nin açılış töreninde konuştu.

Arınç-Erdoğan ve Arınç-Gökçek tartışmalarına ilişkin açıklama yapması beklenen Davutoğlu, beklenenin aksine konuya hiç girmedi.

 

Cumartesi, 14 Mart 2015 08:27
Boğaziçi Üniversitesi'nin binlerce öğrencisi, okula ulaşımlarını eziyete çeviren Levent-Etiler trafiğinden kurtulmak için Hisarüstü metrosunu bekliyor. Açılışa aylardır hazır olan metro ise Davutoğlu'nun açılış için bir tarih belirlemesini...

Yapımına 2013 yılında başlanan 4.2 km uzunluğundaki Hisarüstü metrosunun, Levent-Taksim hattından yapılacak aktarmayla Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin okula ulaşımını bir nebze rahatlatması düşünülüyor. Geçen yılın Eylül ayında Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan'ın "Rekor bir hızla tamamlayacağız. Kasım ayı içinde test sürüşlerine başlıyoruz.

Çarşamba, 11 Mart 2015 21:27
47. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri sahiplerini buluyor. Ödül töreni SİYAD Başkanı Melis Behlil'in açılış konuşmasıyla başladı. Melis Behlil konuşmasında Berkin Elvan'ı da andı.

Bu yıl 47.si düzenlenen Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri, SİYAD Başkanı Melis Behlil'in açılış konuşmasıyla başladı. Melis Behlil konuşmasında Berkin Elvan'ı da andı. Konuşma sırasında salonda "Berkin Elvan onurumuzdur" sloganları atıldı.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULUYOR

Cumartesi, 21 Mart 2015 15:34
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Çınar Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış törenine katılmak için geldiği Denizli'de sıkı yönetim ilan edildi. Erdoğan'ın gelişi öncesi kent merkezinde alarma geçen polis, 11 TGB üyesini gözaltına aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi öncesi Denizli’de Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi 11 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Perşembe, 19 Mart 2015 15:50
Bartın ile Amasra İlçesi arasında yapımı tamamlanan geçen 25 Aralık'ta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın açılışını yaptığı Amasra Tüneli'nde havalandırmayı sağlayan jetfanları ile acil yardım telefonları, Sinop'ta yapımı devam eden tünel için alındığı ve açılış için geçici getirilip takıldığı gerekçesiyle söküldü.

Toplam 1100 metre uzunluğunda, çift yönlü yapılan Amasra Tüneli'nin açılmasından kısa bir süre sonra, tünelin havalandırma, acil haberleşme ve aydınlatma işlerini üstlenen taşeron firma, tünel içindeki 8 jetfan ile acil yardım telefonlarını söktü. Jetfan ile telefonların, Sinop'da yapımı tamamlanan tünele takıldığı belirtildi.

Pazartesi, 23 Mart 2015 12:25
AKP'nin salı günü yapılacak grup toplantısı iptal edildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Salı günü Konya'da yapılacak olan açılış törenine katılacağı gerekçesiyle Salı günü düzenlenecek olan haftalık olağan AKP grup toplantısı iptal edildi.

Erdoğan-Hükümet tartışmaların sürdüğü dönemde toplantının iptal edilmesi dikkat çekti.

 

Salı, 17 Mart 2015 14:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin Kürt sorunu yoktur. Türkiye'de her kesimden insan gibi Kürt kardeşlerimizin de sorunları vardır. Kimliklerinin tanınmaması sorunu vardır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haydar Aliyev Anadolu Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi ile yapımı tamamlanan MEB yatırımlarının toplu açılış törenine katıldı.

Kars'taki açılış töreninde konuşan Erdoğan, "Türkiye'nin Kürt sorunu yoktur. Türkiye'de her kesimden insan gibi Kürt kardeşlerimizin de sorunları vardır. Kimliklerinin tanınmaması sorunu vardır" dedi. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Cumartesi, 07 Mart 2015 14:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar Çankaya'da imza atan Cumhurbaşkanı istiyorlar. Sayın Gül'ü tenzih ederim. Biz ne dedik yan gelip yatan bir Cumhurbaşkanı olmayacağız dedik" ifadelerini kullandı.

Gaziantep'teki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ilginç açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Çarşamba, 04 Mart 2015 11:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kağıdı Çinliler bulmuş olabilir ama onu hakkıyla kullanan ve batıya ulaştıran bizim ecdadımızdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da "Tophane-i Amire'de "Kelam'dan Kalem'e Büyük Buluşma" Klasik Sanatlar Sergisinin açılış töreninde konuşuyor.

Pazartesi, 02 Mart 2015 19:20
Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Paris Descartes Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen ‘Türkiye ve Fransa’da Laiklik’ konferansında bir kişinin boyalı saldırısına maruz kaldı. Konuşma yaptığı sırada kürsüye yaklaşan bir kişi elindeki boyalı sıvıyı Büyükelçi Akil’in üzerine fırlattı.

Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Paris Descartes Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen ‘Türkiye ve Fransa’da Laiklik’ konferansında bir kişinin boyalı saldırısına maruz kaldı. Konuşma yaptığı sırada kürsüye yaklaşan bir kişi elindeki boyalı sıvıyı Büyükelçi Akil’in üzerine fırlattı.

Saldırıya dair büyükelçilikten açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

Pazartesi, 23 Mart 2015 19:01
İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, “Kimse kendi hedefi uğruna, bizim üzerimizden cephe genişletmeye çalışmasın” dedi.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali “Rekabette Yaratıcılık ve Yenilikçilik” konulu toplantının açılış konuşmasında, İş Bankası’yla ilgili gündeme gelen iddialara ilişkin konuştu. İş Bankası’nın siyasetin içinde olmadığını söyleyen Bali, “Faaliyet alanımız ile ilgisi olmayan hiçbir konuda biz bu ülkede bir Banka olarak taraf değiliz, ama bu ülkeye tarafız, Türkiye’ye tarafız” dedi.

Cumartesi, 21 Mart 2015 16:11
Yalova'da konuşan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Suriye dış politikasında değişimler olduğunu belirtip, "Yakın tarihte 'Sayın Esad' derlerse de hiç şaşırmayın" dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Muharrem İnce'nin seçim bürosunun açılış törenine katılmak için Yalova'ya geldi.

Çarşamba, 18 Mart 2015 15:45
9. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri bugün düzenlenen bir dizi etkinlikle başladı.

Çukurova'nın 4 ili  olan Adana, Mersin, Hatay ve Gaziantep'te eş zamanla düzenlenen Çukurova Sanat Günleri bugün Abidin Dino Parkı'nda gerçekleştirilen etkinliklerle başladı.

Çarşamba, 18 Mart 2015 09:01
Avrupa Merkez Bankası, Almanya'da protesto edilecek.

Avrupa Merkez Bankası (EZB)'nın yapımı yeni tamamlanan 185 metre yüksekliğindeki çift kuleli binasının açılış partisini  protesto etmek için binlerce insan Frankfurt'a gelmeye başladı. 1.3 milyar avroya malolduğu bildirilen bina, Avrupa'nın 39  farklı kentinden gelen binlerce insan tarafından protesto edilecek.

Pages