2131 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 01 Eylül 2015 11:47
Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, bugün Adli Yıl açılış töreninde yaptığı çıkışla, Yüce Divan görevinin Yargıtay'a verilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Adli Yıl açılış töreninde konuşan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Türkiye'de yüksek mahkemelerin Anayasa uyarınca "aynı seviyede" olduklarını, aralarında bir üstünlük sıralaması bulunmadığına dikkat çekerek, Yüce Divan görevinin Yargıtay'a verilmesini istedi. 

"ÇOK FAZLA YÜKSEK MAHKEME VAR"

Salı, 01 Eylül 2015 16:42
Ankara'da, abisinin kayınbiraderiyle ‘berdel’ evliliği yaptırılan kadın bıçaklanmış halde ölü bulundu.

Ankara’nın Mamak ilçesinde 18 yaşında bir genç kadın gecekonduda bıçaklanmış halde ölü bulundu. Genç kızın, abisinin kayınbiraderiyle ‘berdel’ evliliği yaptırılan ve eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle bir süre önce ailesinin yanına sığındığı öğrenildi.

Çarşamba, 02 Eylül 2015 01:34
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Bakanlar Kurulu’na katılan HDP’li 2 bakanla ilgili olarak "O partinin temsilcilerinin, Bakanlar Kurulundaki o davranışları ve görüntüleri mensup oldukları partinin kurmaylarında olsa Türkiye’nin hayrına olur. Türkiye partisi olurlar o zaman” dedi.

TBMM’de düzenlenen yeni adli yargı yılı açılış resepsiyonuna katılan seçim hükümeti Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, seçim hükümetinin anayasanın gereği olarak kurulduğunu kaydederek, görev kendisine tevdi edildiği anda kabul edildiğini söyledi.

Pazar, 23 Ağustos 2015 15:22
Şırnak'ta ölen Yüzbaşı Ali Alkan'ın, Jandarma Yarbay olan ağabeyi Mehmet Alkan, kardeşinin cenaze töreninde "Şu güne kadar 'çözüm' diyenler neden şimdi 'sonuna kadar savaş' diyor?" dedi. Acılı ağabey, “Sırça saraylarda 30 tane korumayla gezip zırhlı arabalara binip de 'şehit olmak istiyorum' diye bir şey yok" diye konuştu.

Şırnak'ta hayatını kaybeden Yüzbaşı Ali Alkan'ın Osmaniye Büyük Cami'de düzenlenen cenaze töreninde milletvekillerine tepki gösterildi. Ali Alkan'ın, Jandarma Yarbay olan ağabeyi Mehmet Alkan, kardeşinin tabutuna 'Alim' deyip sarılarak, "Buranın vatan evladı, 32 yaşında, daha vatanına, sevdiklerine doymadı, dünyaya doymadı, bunun katili kim? Bunun sebebi kim?

Perşembe, 20 Ağustos 2015 13:17
CHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olası erken seçim öncesinde açılışlarda ve törenlerde siyasi içerikli konuşma yapmasını engellemek için yasa teklifi verdi.

CHP Erzincan Milletvekili Erdoğan Özyalçın, Kasım ayında olması muhtemel erken seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın siyasi içerikli konuşma yapmasının yasaklanması için yasa teklifi verdi.

Cumartesi, 22 Ağustos 2015 14:54
İran'ın Londra Büyükelçiliği yarın İran ve İngiltere dışişleri bakanlığı üst düzey yetkililerinin katılacağı tören ile açılacak.

İran'ın Londra Büyükelçiliği yarın İran ve İngiltere dışişleri bakanlığı üst düzey yetkililerinin katılacağı tören ile açılacak. Resmi haber ajansı IRNA'ya göre, açılış töreninde İran'ın İngiltere'deki mukim olmayan elçisi, İngiltere ve İran parlamentoları dostluk grupları üyeleri İngiltere'de faaliyet gösteren İran kurumları başkanları ve İranlı ve İngiliz diğer birçok konuk iştirak edecek.

Perşembe, 20 Ağustos 2015 19:19
Başbakan Davutoğlu, AKP MYK toplantısının bitiminde yaptığı konuşmada, okulların 28 Eylül'de açılacağını söyledi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP MYK toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Hükümet kurma süreci hakkında konuşan Davutoğlu, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında alınan kararlara da değindi. Okulların ne zaman eğitime başlayacağını ele aldıklarını belirten Davutoğlu, Okulların açılış tarihini 28 Eylül'e ertelediklerini duyurdu.

Cuma, 28 Ağustos 2015 13:42
Makas da, elbette toplanabilir, yeter ki toplanmaya değer tarihi, estetik bir tarafı olsun. İleride, umarım vali beyin kendi adına açılacak olan müzesinde görme şansını bulurum. O zaman anlarız makasların özelliğini.

Sonuçta bir hobisi var, dolayısıyla Edirne Valisi’ni kutluyorum tüm içtenliğimle. Hobi için, terapi özelliği vardır derler. Kişiyi daha sakin, daha barışçı yaparmış. Her ne kadar hobileri arasında resim yapmak olan Hitler gibi örnekler bu iddiayı çürütse de, yine de bir idareci olarak vali beyin yoğun devlet işlerinden vakit bulup koleksiyon yapması hoşuma gitti.

Salı, 25 Ağustos 2015 09:37
Kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenazesinde yaptığı konuşma nedeniyle Yarbay Mehmet Alkan hakkında soruşturma başlatıldı.

Kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenazesinde "Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonuna kadar savaş diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok" sözleriyle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan hakkında soruşturma başlatıldı.

Sözcü'den Saygı Öztürk, Alkan hakkında soruşturma açıldığını şöyle duyurdu: 

Cuma, 21 Ağustos 2015 13:31
2. Uluslararası Zurna Festivali 2-4 Eylül tarihleri arasında Muğla'da gerçekleşecek. Festivalde 13 şehirden solistlerin yanı sıra onur konuğu olarak Arif Sağ ile Azerbaycan, Ermenistan, Yunanistan ve Bulgaristan'dan sanatçılar yer alacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Zurna Festivali 2-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivale yurt içinden 15, yurtdışından 4 solist zurnacı katılacak.

Cuma, 14 Ağustos 2015 14:06
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bin 200 rakımlı Kıbledağı zirvesinde inşa edilen Hacı Hafız Yusuf Yılmaz Cami’nin açılışını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteği ile memleketi Rize'nin Güneysu ilçesinde bin 200 metre rakımlı Kıbledağı'nın zirvesine inşa edilen cami ve kent ormanı projelerinin açılışı bizzat Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. 

Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: 

Pazartesi, 10 Ağustos 2015 23:32
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un yaptığı açıklamaların ardından AKP adına açıklamayı Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik yaptı.

Koalisyon görüşmeleri kapsamında, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşen görüşme sona erdi.  Toplantının ardından ilk açıklamalar CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'tan gelirken AKP cephesinden açıklamalar Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından yapıldı.

Çelik'in açıklamarının satırbaşları şu şekilde:

Cumartesi, 15 Ağustos 2015 19:22
Bursa'nın Nilüfer ilçesinde tatil yaptığı yazlıkta kalbine ateş ederek yaşamına son veren Danıştay Üyesi Ali Yaşar Yurdabak için bugün İstanbul'da tören düzenlendi.

Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki yazlıkta kalbine ateş ederek intihar eden Danıştay Üyesi Ali Yaşar Yurdabak için İstanbul'da tören düzenlendi. 54 yaşında ölen Yurdabak'ın Türk Bayrağına sarılı cenazesi uzun yıllar başkan olarak görev yaptığı İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nin Bahçelievler'deki binasının önüne getirildi.

Cuma, 14 Ağustos 2015 23:48
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'nin büyümesi devam edecek. Kim ne derse desin, hangi manileri önümüze koymaya çalışırsa çalışsın biz vazgeçmeyeceğiz. Biz bu yola başımızı koyduk. Bizler bu ülke için şehit olmaya hazırız" dedi.

Aksa Enerji tarafından Bolu'nun Göynük İlçesi'ne yaptırılan Aksa Göynük Termik Santrali'nin açılışına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Mustafa Aktaş, Bolu Valisi Aydın Baruş, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Aksa Enerji

Salı, 25 Ağustos 2015 16:05
CHP Sözcüsü Haluk Koç "Seçim sonuçları yok sayıldı. Teamüller işleyen bir demokrasinin teminatıdır. Teamülleri çiğnemek demokrasiyi çiğnemektir." dedi.

CHP Sözcüsü Haluk Koç partsinin MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.
İşte Koç'un konuşmasından satırbaşları:

Pages