2096 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 04 Temmuz 2015 15:00
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, açılışını yaptığı at hastanesi için "At hastanesine gidip tedavi olmak isterim." dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli'de açılışını yaptığı at hastanesini övmek için "At hastanesine gidip tedavi olmak isterim" dedi.

'AT HASTANESİNDE TEDAVİ OLMAK İSTERİM'
10 ildeki at hastanesinin toplu açılış töreni Kocaeli Hipodromunda Tarım Bakanı Mehdi Eker ve Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık'ın da katıldığı törenle açıldı.

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 17:22
Küba Dışişleri Bakanlığı, ABD-Küba ilişkilerinin yeni bir evreye girmesinin ardından, Havana'daki ABD Büyükelçiliği'nin 20 Temmuz'da açılacağını duyurdu.

Küba Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı Barack Obama'dan gelen bir mektuba atıf yaparak, ABD'nin başkent Havana'da ne zaman büyükelçilik açacağını açıkladı.

Bakanlık'a göre ABD elçiliğinin açılış tarihi 20 Temmuz.

Cuma, 03 Temmuz 2015 03:13
Sivas Katliamı'nın 22. yılında yönetmenliğini Soner Yalçın'ın, müziklerini Fazıl Say'ın yaptığı Sivas Katliamı'nı anlatan "Menekşe'den Önce" isimli filmin tamamı yayınlandı.

Soner Yalçın ve ekip arkadaşlarının Odatv davası kapsamında tutuklanmadan önce başladıkları, fakat tutuklanmalarına rağmen dışarıdaki dostlarının katkılarıyla tamamladıkları "Menekşe'den Önce" belgeseli, 2012'deki gösteriminin ardından ilk kez yayınlandı.

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 13:27
İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Haziran’ın son etkinliğinde İzmirlileri Nâzım şiirleriyle buluşturdu, Kordon’da Alsancak Vapur İskelesi önünde binlerce şiirsever Nâzım Hikmet’i andı

İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, İzmirlileri Nâzım şiirleriyle buluşturdu. Haziran’ın son etkinliği, Kordon’daki Alsancak Vapur İskelesi önünde gün batımında başladı. Bandosol’un seslendirdiği parçalarla coşan konuklar, Çav Bella marşına da eşlik ettiler.

Cumartesi, 04 Temmuz 2015 09:00
Murat Beşer

Bir tarafı pastel renkleriyle, rengini taşıdığı doğasıyla özdeş Yeşil Bursa, öte tarafında sanayii kenti... Ezelden sağcı, AP’li Demirelci, sonra AKP’li, karşılarında siyah giyip gitar çalıp kafa sallayan gençliğiyle Anadolu’nun en güçlü eski Rock-City’si Bursa...

Pazartesi, 06 Temmuz 2015 10:15
Akif Akalın

Tıp fakültesini bitiren bir hekimin önünde nasıl bir yol vardır? Aslında seçenekleri sanıldığı kadar çok değildir. Hemen devlette veya özel bir sağlık kuruluşunda işe girip hekimlik yapmaya başlayabilir veya tıbbın belli bir disiplininde uzmanlaşmak isterse, eğitimine bir süre daha devam etmesi gerekecektir.

Pazar, 05 Temmuz 2015 16:15
Akif Akalın

Tıp fakültesini bitiren bir hekimin önünde nasıl bir yol vardır? Aslında seçenekleri sanıldığı kadar çok değildir. Hemen devlette veya özel bir sağlık kuruluşunda işe girip hekimlik yapmaya başlayabilir veya tıbbın belli bir disiplininde uzmanlaşmak isterse, eğitimine bir süre daha devam etmesi gerekecektir.

Salı, 23 Haziran 2015 14:11
Meclis bugün saat 15.00'te yapılacak yemin töreniyle göreve başlayacak. Açılış konuşmasını en yaşlı üye olan Deniz Baykal yapacak.

Hürriyet'te yer alan habere göre Baykal’ın yapması beklenen konuşma taslağında yer alan sözler:

Salı, 23 Haziran 2015 20:28
Meclis açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı AKP'li vekiller ayakta alkışlarken muhalefet partilerinin milletvekilleriyse görmezden geldi.

TBMM'nin 25. dönem açılışında milletvekillerinin yemin ettiği törende Erdoğan'ı sadece AKP'liler alkışladı. Erdoğan'ı AKP'liler ayakta alkışlarken, CHP, MHP ve HDP'li vekiller oralı olmadı.

Erdoğan'ın, yemin töreni başlamadan önce Mustafa Kemal Atatürk için yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından Meclis'ten ayrıldı.

Pazar, 14 Haziran 2015 09:03
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, '1'inci Avrupa Oyunları'nın açılış töreni için gittiği Bakü'den dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimlerin ardından neredeyse 4 günlük bir susukunluğa bürünmüştü. Seçimlerden sonraki ilk konuşmasını yurtdışından gelen öğrencilerşin mezuniyetinde yapan Erdoğan, ilk röportajını da Bakü ziyareti öncesinde uçkta verdi.

Perşembe, 11 Haziran 2015 11:43
Erdoğan'ın seçim öncesi toplu açılış adı altında yaptığı mitingler AKP'nin oylarını düşürdü. Gezdiği 37 şehirden 15'inde sandıktan diğer partiler çıktı.

Seçim sonuçlarına yönelik analizlere göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1 Mayıs’tan sonra “toplu açılış” için gittiği 37 şehrin 15’inde CHP ve HDP birinci parti çıktı.

Salı, 09 Haziran 2015 10:42
8 Mayıs - 8 Haziran arasındaki 30 gün boyunca tek bir günü evinde geçirmeyen, bu sürede toplu açılış, belediye- valilik ziyaretleri, halkla buluşma adları altında 127 programda poz veren, 367 saat 23 dakika boyunca televizyonların canlı yayınlarında halka seslenen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan 48 saattir ses çıkmıyor.

13 yıldır her koşulda konuşan ve 7 Haziran seçimlerinde adeta AKP mitingleri düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihinde ilk kez 48 saattir televizyona çıkmıyor. Erdoğan'ın televizyonlara çıkamaması merak konusu yaratırken seçim sonuçlarına ilişkin yalnızca yazılı açıklama yapmakla yetinmesi “toplu açılışlar bir anda bitti mi?” dedirtti.

Salı, 23 Haziran 2015 16:49
En yaşlı üye sıfatıyla geçici olarak Meclis Başkanlığı görevini üstlenen Deniz Baykal, yaptığı konuşmada cemaat mesajı da verdi.

Baykal, açılış konuşmasının bir bölümünde “Din ve inanç özgürlüğü demokratik bir toplumda doğal olarak din ve inanç örgütlenmelerinin ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Ama bu durum din ve inanç örgütlerinin sıcak siyaset ve bürokrasi alanlarında mevzilenmeleri sonucunu doğurmamalıdır” ifadelerini kullandı.

 

 

Cumartesi, 13 Haziran 2015 11:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1. Avrupa Oyunları açılışına katılmak üzere geldiği Bakü'de Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in davetlisi olarak, Bakü'de düzenlenen 1. Avrupa Oyunları'nın açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkedeki temasları kapsamında, bazı ikili görüşmelerde de bulundu. 

Çarşamba, 10 Haziran 2015 12:14
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetiyle Erdoğan ile görüşecek olan Deniz Baykal'ın Saray'da değil Dışişleri Konutu'nda görüşme yapacağı ileri sürüldü.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre Erdoğan, en yaşlı üye sıfatıyla Meclis açılış çalışmalarına başkanlık edecek Baykal'ı dün davet etti.

Baykal'ın bu daveti Kılıçdaroğlu'na haber verdiği ve Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde Erdoğan'la görüşeceği öğrenildi. Baykal Kaçak Saray'a gitmeyecek, görüşme Dışişleri Konutu'nda yapılacak.

Pages