89 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 06 Mayıs 2016 11:49
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Davutoğlu'nun ipini çekmesi sonrası yerine gelecek isim tartışılmaya başlandı. AKP'den "düşük profilli olacak" açıklamaları gelirken biz de ismi geçen Berat Albayrak, Binali Yıldırım ve Bekir Bozdağ'ı kısaca tanıtalım istedik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Davutoğlu'nun yerine genel başkanlığa Berat Albayrak, Binali Yıldırım ve Bekir Bozdağ'dan birini geçireceği söyleniyor.

Pazar, 15 Mayıs 2016 08:21
MHP kurultay krizinde bugün hareketli dakikalar yaşandı. MHP'nin 4 genel başkan adayı Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ, Büyük Anadolu Oteli önüne geldi. Polis barikatının gerisinde toplanan MHP'liler olağanüstü kurultay için yeterli imzayı topladıklarını iddia etti.

MHP Genel Merkezi'ne muhalif 4 genel başkan adayının oluşturduğu çağrı heyetinin 15 Mayıs olarak belirlediği "olağanüstü kongre" için toplanan MHP'lileri polis barikatları ve TOMA'lar karşıladı.

Pazar, 03 Ocak 2016 22:00
Selin Asker

Ortadoğu’nun 2015 takviminde saldırılar, ölümler devam etti.

İşte 365 günde Ortadoğu: 

OCAK

Salı, 05 Ocak 2016 09:00
Av. Ozan Gülhan, Hukukta Sol Tavır Derneği YK üyesi

Seçimler ve Başkanlık Sistemi

Salı, 29 Aralık 2015 11:17
KESK'e bağlı Tüm Bel-Sen'in İzmir şubelerine üye kadınlar, sendika üyesi bir kadının özel hayatıyla ilgili dedikodu yayarak taciz eden bir yöneticinin üyeliğinin askıya alınmasını istediler. Basın toplantısında, "Bu olanlar KESK’in ilkelerine ve tüzüğüne aykırı. İzmir Tüm-Bel Sen Kadın Komisyonu olarak kadını yok sayan, mücadeleyi kıran, sendikamıza zarar veren bu anlayışın karşısındayız" denildi.

KESK'e bağlı Tüm Bel-Sen İzmir 2 No'lu Şube üyesi kadınlar, sendikada yaşanan sorunları bir basın toplantısıyla paylaştı. Tüm Bel-Sen İzmir 2 No'lu Şube'de yönetim kademesinde bulunan Atilla Bingöl’ün, bir kadının özel hayatını deşifre ettiğini açıklayan kadınlar, Bingöl’ün üyeliğinin askıya alınmasını istedi.

Pazartesi, 07 Aralık 2015 10:21
Geçtiğimiz haftadan işçi gündemleri, eylemler, direnişler... soL'un işçi günlüklerinin ikincisiyle karşınızdayız.

İşçilerin ülke genelinde yaptığı tüm eylem, açıklama ve direnişleri günlük olarak duyuran soL, her pazartesi işçi gündemlerine ilişkin tüm gelişmeleri okurlarına sunuyor.

İşte geçtiğimiz haftanın öne çıkan işçi gündemlerinden bazıları:

TÜRK METAL'DEN TEHDİT MESAJI

Cuma, 20 Kasım 2015 20:05
Mumbai'de kadınlar için ücretsiz umumi tuvalet isteyen aktivistler, yetkilileri 'toplu çiş eylemi' ile tehdit edinceye kadar ciddiye alınmadıklarını belirtiyor.

Hindistan’da güvenli ve ücretsiz tuvalet hizmeti büyük bir sorun, özellikle de kadınlar için. Hindistan’da evlerin yarısında tuvalet yok. Ayrıca uzun saatler sokakta çalışan çok sayıda kadın var.

Erkekler umumi tuvaletlerdeki pisuarları kullanmak için para ödemiyor. Kadınlar ise pisuar kullanmadıklarından, zaten sınırlı sayıda olan umumi tuvaletlerde ücret ödemek zorunda.

Pazar, 08 Kasım 2015 10:18
Sarıyer Havantepe’de yaşayan Kazım Ersöz adlı engelli yurttaşın evi, 6 Kasım günü sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı ekipler tarafından hiçbir tebligat yapılmadan yıkıldı. Yıkım sırasında engelli vatandaşın darp edildiği de iddia ediliyor.

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Havantepe’de yaşayan Kazım Ersöz adlı engelli yurttaşın evi, 6 Kasım günü sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından hiçbir tebligat yapılmadan yıkıldı.

Pazartesi, 09 Kasım 2015 16:39
Fotoğraf Vakfı tarafından İstanbul’da düzenlenen 2. Belgesel Fotoğraf Günleri, 6-15 Kasım tarihleri arasında izleyicilerini bekliyor. Ağırlıklı olarak Türkiye’deki siyasi gündemden yola çıkarak hazırlanmış program üzerine Galata Fotoğrafhanesi kurucularından Yücel Tunca ile sohbet ettik.

Fotoğraf Vakfı tarafından düzenlenen 2. Belgesel Fotoğraf Günleri 6 Kasım günü, Galata Fotoğrafhanesi’nde yapılan açılış töreni ve afiş sergisi ile başladı.

15 Kasım günü son bulacak programa yurtiçi ve yurtdışından yüzün üzerinde fotoğrafçı konuk oluyor.

Pazartesi, 30 Kasım 2015 12:53
İşçi gündemlerini anlık olarak okurlara duyuran soL, bundan böyle her hafta başında önceki haftanın ve önümüzdeki haftanın işçi gündemlerinden bazı başlıkları derleyerek okurlarına sunacak.

RENAULT YÖNETİMİ İŞÇİLERE "SOPA" GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR

Pazar, 22 Kasım 2015 16:11
Komünist Parti MK üyesi Aydemir Güler'in katılımıyla Ankara'da "Seçimlerin ardından Türkiye ve sosyalist siyaset" başlıklı bir söyleşi gerçekleştirildi.

"1 Kasım seçimleri sonrası Türkiye ve sosyalist siyaset" başlığıyla Ankara NHKM'de bir söyleşi düzenlendi.

Oldukça kalabalık geçen söyleşide Güler, "Seçim sonuçlarında ortaya çıkan tabloda aydınlık olan tek şey Komünist Parti'nin aldığı oylardır" ifadelerini kullandı.

Salı, 17 Kasım 2015 00:45
Oğuz Oyan

Daha önce yazdığım bir konuya döneyim önce. 6 Nisan 2104'te IRIS (Uluslararası İlişkiler Araştırma Enstitüsü) ile Galatasaray Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği Üçüncü Fransa-Türkiye Toplantısı'na CHP adına konuşmacı olarak katılmıştım. Bu yarı-kapalı toplantının katıldığım oturumunda Suriye politikaları tartışıldı.

Pazartesi, 05 Ekim 2015 20:58
Komünist Parti Eskişehir il örgütü bu akşam saat 19:30'da "İnanın!" çağrısıyla bir yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi.

Komünist Parti Eskişehir il örgütünün "İnanın!" çağrısıyla düzenlediği yürüyüş, Kanatlı Alışveriş Merkezi önünde başladı.

Cuma, 30 Ekim 2015 20:41
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında HDP hakkında konuşarak, "Malum partiye yönelik bu tür eylemler yapılırsa soru işaretini koyun" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber özel yayınında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Cumartesi, 20 Aralık 2014 10:15
Güney Akçalı

Önce Bond vardı, James Bond... Ve filmlerinde Bond'a eşlik eden, asık suratlı, düşünmekten ziyade emirleri uygulamaya programlanmış robotlar gibi görününen KGB ajanları. Soğuk Savaş zamanıydı ve kapitalist blok bu savaşta üstün gelmek ve hegemonyasını kurmak için elindeki tüm araçları kullanıyordu.

Pages