102 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 27 Mayıs 2018 09:05
Sömürü düzeni sektör ayırmıyor. Ülkenin düzeni sömürüye dayalı olunca, tüm sektörlerde alabildiğine ve vahşi bir sömürü devam ediyor. Medya sektörü de bunlardan sadece biri... Glokal Haber adlı yayıncılık sitesinde çalışırken sömürünün, emek gaspının ve mobbingin her türlüsüne maruz kalan beş genç medya emekçisi, yaşadıkları acımasız uygulamaları soL Haber'e anlattı.

Medya sektörünün içinde bulunduğu sömürü düzeni, pek çok gazete, televizyon, internet sitesi gibi yayıncılık alanlarında hükmünü icra ediyor. Maaşların ödenmemesi, gecikmesi, sigorta primlerinin düşük yatırılması ya da hiç yatırılmaması, masrafların medya emekçilerine ödenmemesi gibi durumlar, ne yazık ki artık medya sektöründe sık rastlanan durumlardan. 

Salı, 17 Nisan 2018 14:45
Ozan Akar

Bugün 17 Nisan 1940'da kurulan Köy Enstitülerinin 78. kuruluş yıl dönümü... Türkiye'nin 21 ilinde kurulan Köy Enstitüleri, cumhuriyet aydınlanmasının eğitim alanındaki en özgün ve en etkili eğitim kurumları olmuşlardır.

Üzerine çok yazılıp, çizildiyse de bu yazının konusu Köy Enstitülerinin pek bilinmeyen yönlerini ele almak olacaktır.

Pazartesi, 25 Aralık 2017 13:32
AKP'nin yargı muafiyeti kararı büyük tepkilere neden olurken, Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Sadece 15-16 Temmuz'u kapsıyor" dedi. Oysa düzenleme böyle bir sınırlama içermiyor.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenliyor.

Ünal'a son yayınlanan KHK'daki tepki çeken düzenleme soruldu. 

"Bu düzenleme darbe teşebbüsü gecsi ve 16 Temmuz sabahıyla ilgili" diyen Ünal, şunları kaydetti:

Cumartesi, 09 Aralık 2017 00:30
Orhan Gökdemir

İngiliz savaş kabinesi, 2 Kasım 1917’de Dışişleri Bakanı Arthur James Balfour’un imzasıyla Yahudi kökenli Banker Lord Rothschild’e, Siyonist Federasyon’un dikkatine sunulması talebiyle bir mektup gönderdi.

Salı, 24 Ekim 2017 08:28
Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki koreografi sonrası AKP'lilerden ilginç açıklamalar ve yazılar gelmeye devam ediyor.

Yılların Cemaat üyesi, şimdilerin AKP'lisi Hüseyin Gülerce, Galatasaray tribününde yapılan koreografiye ilişkin tuhaf bir yazı kaleme aldı.

"Bu şovun baş şüphelisi, FETÖ’dür. Yeni bir subliminal, yani şuuraltını etkilemek üzere verilen gizli/sinsi bir mesajla karşı karşıyayız" diyen Gülerce, şu ifadeleri kullandı:

Çarşamba, 18 Ekim 2017 14:12
Ak Saray'da muhtarlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mesut Barzani'ye yönelik "Kalkıyor, 'Kerkük benim' diyor. Sen hangi hakla 'Kerkük benim' diyorsun?'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başkanı Mesut Barzani'ye tepki göstererek, "Kalkıyor, 'Kerkük benim' diyor. Sen hangi hakla 'Kerkük benim' diyorsun? Ne işin var senin Kerkük'te? Biz orada PKK'yı, DEAŞ'ı, Suriye'de YPG'yi orada tasarruf alanında yetki kullanımına müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Saray'da 40'ıncı muhtarlar buluşması toplantısında konuşan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Cumartesi, 14 Ekim 2017 13:07
Erdoğan'ın antiemperyalizmden değil "iktidarda kalma zorunluluğu"ndan beslendiğini, her rehine pazarlığının sonunda bir uzlaşma eğilimi taşıdığını unutmayın! Türkiye'nin emperyalist merkezlerden bir milim dahi uzaklaşması "yeni bir dünya kurulur" diyenler için iyidir. Zira uzlaşmak isteyenler arkalarını döndüklerinde uzlaşacak bir halk bulamayabilir!

FETÖ bir suç örgütü.

Bu suçlar Gülen’in örgüt olarak ilk eylemiyle başlıyor ve bugüne uzanıyor.

Suçları ikiye ayırabiliriz:

Bir; ülkeye, devlete, cumhuriyete, yurttaşlara karşı işlediği suçlar.

İki; AKP’ye karşı işlediği suçlar.

Salı, 28 Mart 2017 07:02
Avukat Müjde Tozbey Erden, üstlendiği davaları, yasaların kadınları ve çocukları mağdur kılan boşluklarını, AKP'li yılların istismar suçluları için tarif ettiği "cenneti" soL'a anlattı.

Müjde Tozbey Erden, istismara uğrayan kız çocuklarının, kadınların avukatı. Hiç de kolay olmayan bir kentte, Van'da, devletin unuttuğu, hatta çoğu örnekte mağduriyetlerini şiddetlendirdiği bu insanları savunuyor, istismar suçlularının cezasızlıkla ödüllendirilmesine engel olmaya çalışıyor.

Cuma, 04 Kasım 2016 15:28
Halkların Demokratik Partisi İstanbul İl Başkanlığı, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da aralarında bulunduğu 12 HDP milletvekilinin gözaltına alınması nedeniyle il binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan HDP Milletvekili Hüda Kaya, “Meclisten çekilme gibi bir konu söz konusu değildir" dedi.

HDP milletvekillerinin gözaltına alınmasına ilişkin HDP İstanbul İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yapıldı. Beyoğlu’nda saat 13.00’te başlayan toplantıya HDP milletvekilleri de destek verdi. Toplantıda konuşan İstanbul İl Eş Başkanı Doğan Erbaş, "Dün gece saat 11.00’den itibaren devam eden adeta bir kabusla uyandık. Yaşananlara bir darbe demek bile hafif kalır.

Perşembe, 16 Haziran 2016 14:40
Bingöl Emniyet Müdürlüğü’nün araç ve personel eksikliği iddiasıyla IŞİD'e yönelik operasyonu 5 gün beklettiği ortaya çıktı.

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesi’nde 26 Ekim 2015 günü IŞİD’in hücre evlerine yapılan operasyonda iki polis hayatını kaybetmiş, 7 IŞİD'li öldürülmüştü.

Operasyonun ardından 19 Kasım 2015 günü 155 polis imdat telefonuna IŞİD ile ilgili bir ihbar yapıldı. Polisi arayan ihbarcı, Diyarbakır’da polise karşı büyük bir saldırı hazırlığı olduğunu bildirdi.

Perşembe, 16 Haziran 2016 15:47
Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın iddianamesinde cihatçı çetelerin örgütlenme üssü olarak tanımlanan ODTÜ Mescit Topluluğu'na geçen yıl Kasım ayında Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'dan gerici Yeni Akit "gazete"sine, Özgür-Der'den Anadolu Öğrenci Birliği'ne kadar pek çok kişi ve kuruluş destek vermişti. Erdoğan da Mescit Topluluğu'nu savunan konuşmalar yapmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iddianamesinde cihatçı çetelerin örgütlenme üssü olarak tanımlanan ODTÜ Mescit Topluluğu'na geçen yıl Kasım ayında Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'dan gerici Yeni Akit "gazete"sine, Özgür-Der'den Anadolu Öğrenci Birliği'ne kadar pek çok kişi ve kuruluş destek vermişti. 

Çarşamba, 29 Haziran 2016 17:00
Burak Cop

Çok kişi bu soruları soruyor: Terör katliamları neden engellenemiyor? Saldırganlar niye eyleme geçmeden önce yakalanmıyor? İstihbarat zafiyeti mi var?

Cuma, 24 Haziran 2016 09:43
Aşırı muhafazakar eski bir Afgan mücahidi tarafından yetiştirilen Ömer Mateen iki gücün ölümcül çarpışmasının bir ürünüydü: ilki ABD’nin Afganistan politikasıyla giderek daha fazla hayal kırıklığına uğramış, ancak bununla çelişik olarak asalak bir şekilde 11 Eylül sonrası Afgan askeri-endüstriyel kompleksi üzerinden bu korkunç politikadan yarar sağlayan Soğuk Savaş döneminden kalma bir Afgan cihatçı ağı; ikincisiyse Ömer Mateen’in içinde büyüdüğü liberal Amerikan kültür.

soL'un notu: Nafeez Ahmed'in 15 Haziran 2016 tarihinde INSURGENCE INTELLIGENCE'da yayımlanan bu makalesi, Orlando'daki katliamın faili Omar Mateen'in babasının Afganistan'daki "mücahit" köklerine uzanıyor ve ABD'nin kirli savaşının izini sürüyor.

Cuma, 06 Mayıs 2016 11:49
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Davutoğlu'nun ipini çekmesi sonrası yerine gelecek isim tartışılmaya başlandı. AKP'den "düşük profilli olacak" açıklamaları gelirken biz de ismi geçen Berat Albayrak, Binali Yıldırım ve Bekir Bozdağ'ı kısaca tanıtalım istedik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Davutoğlu'nun yerine genel başkanlığa Berat Albayrak, Binali Yıldırım ve Bekir Bozdağ'dan birini geçireceği söyleniyor.

Pazar, 15 Mayıs 2016 08:21
MHP kurultay krizinde bugün hareketli dakikalar yaşandı. MHP'nin 4 genel başkan adayı Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ, Büyük Anadolu Oteli önüne geldi. Polis barikatının gerisinde toplanan MHP'liler olağanüstü kurultay için yeterli imzayı topladıklarını iddia etti.

MHP Genel Merkezi'ne muhalif 4 genel başkan adayının oluşturduğu çağrı heyetinin 15 Mayıs olarak belirlediği "olağanüstü kongre" için toplanan MHP'lileri polis barikatları ve TOMA'lar karşıladı.

Pages