79 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 05 Ekim 2015 20:58
Komünist Parti Eskişehir il örgütü bu akşam saat 19:30'da "İnanın!" çağrısıyla bir yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi.

Komünist Parti Eskişehir il örgütünün "İnanın!" çağrısıyla düzenlediği yürüyüş, Kanatlı Alışveriş Merkezi önünde başladı.

Cumartesi, 20 Aralık 2014 10:15
Güney Akçalı

Önce Bond vardı, James Bond... Ve filmlerinde Bond'a eşlik eden, asık suratlı, düşünmekten ziyade emirleri uygulamaya programlanmış robotlar gibi görününen KGB ajanları. Soğuk Savaş zamanıydı ve kapitalist blok bu savaşta üstün gelmek ve hegemonyasını kurmak için elindeki tüm araçları kullanıyordu.

Pazartesi, 03 Kasım 2014 23:57
57 yıl önce bugün SSCB insanoğlunun uzay serüveninde önemli bir adıma imza atarak, ilk defa uzaya bir canlı yollamıştı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise dün bir kafede sigara içenlere sataştı bugün kafeye ceza kesildi. Bugün bunlar ve daha neler oldu, soL Portal okurları için derledik.

İstanbul Boğazı'nda mülteci teknesi battı: 24 kişi hayatını kaybetti

Çarşamba, 12 Kasım 2014 12:22
Zeytin nöbetinde özel güvenlik saldırısına uğrayan, şirketin talimat verdiği güvenlik tarafından kelepçelenip zeytinliğin dışına atılan Yırcalılar, haklarında bir de güvenliklere saldırdıkları iddiasıyla şikayette bulunulmasını soL'a değerlendirdi.

Yırca köylülerinin zeytinliğine ve yaşam alanlarına göz koyan Kolin şirketler grubu, 6-7 Kasım günleri zeytinliğe saldırarak 6 bin ağacı katletmişti. Bu saldırı esnasında zeytinliklerini savunmak isteyen köylüler, özel güvenlik görevlilerinin (ÖGG) biber gazlı ve taşlı saldırısıyla yaralanmıştı.

Perşembe, 13 Kasım 2014 15:30
Burçak Özoğlu

Perşembe, 06 Kasım 2014 10:15
Ali Rıza Aydın

4 Kasım 2014 günü Ankara’da Türkiye Barolar Birliği’nde, Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile Halit Çelenk Hukuk Ödülleri Seçici ve Düzenleyici Kurul üyelerinin katıldığı, basına yönelik bilgilendirme toplantısı bir kez daha gösterdi ki, Halit Çelenk adı altında yapılan bir basın toplantısı bile sıradanlığı aşıyor.

Cuma, 19 Eylül 2014 20:35
Komünist Parti Merkez Komite üyesi ve soL yazarı Aydemir Güler'le sohbet ettik. Güler, "Solda AKP’nin anti-militarist sanıldığı günlerde, biz Türkiye faşizme gidiyor diye bağırıyorduk. Ama faşizme karşı duvar örmek için sosyalizm hedefinin üstünü örtmemek gerekir" hatırlatması yaptı.

(soL - Haber Merkezi) Komünist Parti Merkez Komite üyesi ve soL yazarı Aydemir Güler’le partinin ilk ayları ve Sol Cephe hakkında sohbet ettik. Güler, "Parti hayatına aktif katılım ve tartışma yalnızca bir hak değil, komünistin görevidir de. Yaşadığımız aşınmalar ve atlattığımız badirelerden sonra leninizmin alfabesini iyice hatırlamamız gerekiyor" vurgusu yapıyor.

Cumartesi, 05 Temmuz 2014 18:06
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde öğrencilerine Gezi Parkı ve Taksim eylemleriyle ilgili soru soran öğretim görevlisi Ömer Faruk Kırnıç, üniversiteden atıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Ömer Faruk Kırnıç, 2012-2013 öğretim yılı bahar dönemi bütünleme sınavında öğrencilerine, “Gezi ve Taksim olaylarının türevlerini inceleyerek minimum ve maksimum noktalarını belirleyiniz” şeklinde soru sordu.

Cumartesi, 11 Ocak 2014 10:13
Asaf Güven Aksel

Dünkü köşesinde, ABD Hava Kuvvetleri’nde eğitim alırken NSA için casus olarak çalışmaya başlayan ve Karamürsel radar üssüne görevli gönderilen, oradan Vietnam’a geçen Perry Fellwock’un öyküsünü yazmıştı Yiğit Günay. Ülkesinin pisliklerini açıkça görmüş, ifşa etmekten geri duramamıştı Fellwock. Ama hiçbir şeyi değiştirmeye gücü yetmemişti ve şimdi antikacılık yapıyordu.

Çarşamba, 08 Ocak 2014 11:12
Ahmet Abakay

Başbakan çok çalışıyor. Kan ter içinde savunmada.

Yanaşma Gazetecilerle, “Hizaya geel” toplantısı yaptı.4 saat sürmüş toplantı.

O konuşmuş öbürleri dinlemiş,öbürleri dinlemiş o konuşmuş.

Salı, 03 Aralık 2013 13:38
İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Kasım ayı iş cinayetleri raporuna göre en az 128 işçi hayatını kaybetti.

(soL - Haber Merkezi) İş cinayetleri Kasım ayında da artarak devam etti. İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin Kasım ayı iş cinayetleri raporu şöyle:

Çarşamba, 27 Kasım 2013 10:30
Onur Güngör

Geçen yazımda “sosyal medya halkın medyası olabilir mi” gibi provokatif bir soru sormuştum. Kimilerine arkası yeterince doldurulmamış, kulağa güzel geldiği için düşünülmeden öylesine söylenmiş içi boş bir laf gibi gelmiş olabilir.

Bunun birinci nedeni yazıdaki vuruş sınırı.

Pazartesi, 25 Kasım 2013 14:16
Yatağan’daki santrallerin özelleştirilmesiyle ilgili ilan önce Resmi Gazete’de, sonra Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın sitesinde yayımlandı. Fakat AKP’liler araya girdi, sitedeki ilanı kaldırttı. Çünkü Başbakan, gelecek hafta Muğla’da miting yapacak. İşçilerin tepkisinden korktular.

(soL - Haber Merkezi) Muğla’nın Yatağan ilçesindeki enerji santrallerinin özelleştirilmesi bir süredir gündemde. 23 Kasım Cumartesi günü özelleştirmeyle ilgili ihale ilanı, Resmi Gazete’de yayımlandı. İlan, aynı gün Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) internet sitesinde de yayımlandı.

Pazartesi, 21 Ekim 2013 12:15
Soma’da bir maden işçisi yaşamını yitirdi. Ocakta yakın zamanda ayrı ayrı kazalarda 6 işçi ölmüştü. Denetimlerde müfettişler “kapanmalı” dedi ama bir şekilde ocak tekrar açıldı. Hükümet madeni kapatmadı. Şirket de hiçbir önlem almadı.

Atabey Pusat/Yiğit Günay - soL

Manisa’nın Soma ilçesinde bulunan bir madende, temiz hava taşıyan kanalın göçük nedeniyle tıkanması üzerine mahsur kalan 28 işçiden Yunus Güçlü yaşamını yitirdi.

“Kaza”nın ayrıntıları, bir kez daha iş kazası değil bir cinayetle karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Cumartesi, 15 Haziran 2013 16:41
15–16 Haziran, farklı konfederasyonlara bağlı sendikalarda örgütlü, çeşitli işkollarında çalışan ve farklı illerdeki işçilerin, ücret dışı haklar için ortaklaşa ilk eylemi olması açısından, Türkiye işçi sınıfı ve sendikacılık hareketi içinde özel bir yere sahiptir. Yıldırım Koç soL Bakış için yazdı.

Yıldırım Koç - soL Bakış

Pages