82 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 20 Kasım 2015 20:05
Mumbai'de kadınlar için ücretsiz umumi tuvalet isteyen aktivistler, yetkilileri 'toplu çiş eylemi' ile tehdit edinceye kadar ciddiye alınmadıklarını belirtiyor.

Hindistan’da güvenli ve ücretsiz tuvalet hizmeti büyük bir sorun, özellikle de kadınlar için. Hindistan’da evlerin yarısında tuvalet yok. Ayrıca uzun saatler sokakta çalışan çok sayıda kadın var.

Erkekler umumi tuvaletlerdeki pisuarları kullanmak için para ödemiyor. Kadınlar ise pisuar kullanmadıklarından, zaten sınırlı sayıda olan umumi tuvaletlerde ücret ödemek zorunda.

Pazar, 08 Kasım 2015 10:18
Sarıyer Havantepe’de yaşayan Kazım Ersöz adlı engelli yurttaşın evi, 6 Kasım günü sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı ekipler tarafından hiçbir tebligat yapılmadan yıkıldı. Yıkım sırasında engelli vatandaşın darp edildiği de iddia ediliyor.

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Havantepe’de yaşayan Kazım Ersöz adlı engelli yurttaşın evi, 6 Kasım günü sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından hiçbir tebligat yapılmadan yıkıldı.

Pazartesi, 09 Kasım 2015 16:39
Fotoğraf Vakfı tarafından İstanbul’da düzenlenen 2. Belgesel Fotoğraf Günleri, 6-15 Kasım tarihleri arasında izleyicilerini bekliyor. Ağırlıklı olarak Türkiye’deki siyasi gündemden yola çıkarak hazırlanmış program üzerine Galata Fotoğrafhanesi kurucularından Yücel Tunca ile sohbet ettik.

Fotoğraf Vakfı tarafından düzenlenen 2. Belgesel Fotoğraf Günleri 6 Kasım günü, Galata Fotoğrafhanesi’nde yapılan açılış töreni ve afiş sergisi ile başladı.

15 Kasım günü son bulacak programa yurtiçi ve yurtdışından yüzün üzerinde fotoğrafçı konuk oluyor.

Pazar, 22 Kasım 2015 16:11
Komünist Parti MK üyesi Aydemir Güler'in katılımıyla Ankara'da "Seçimlerin ardından Türkiye ve sosyalist siyaset" başlıklı bir söyleşi gerçekleştirildi.

"1 Kasım seçimleri sonrası Türkiye ve sosyalist siyaset" başlığıyla Ankara NHKM'de bir söyleşi düzenlendi.

Oldukça kalabalık geçen söyleşide Güler, "Seçim sonuçlarında ortaya çıkan tabloda aydınlık olan tek şey Komünist Parti'nin aldığı oylardır" ifadelerini kullandı.

Salı, 17 Kasım 2015 00:45
Oğuz Oyan

Daha önce yazdığım bir konuya döneyim önce. 6 Nisan 2104'te IRIS (Uluslararası İlişkiler Araştırma Enstitüsü) ile Galatasaray Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği Üçüncü Fransa-Türkiye Toplantısı'na CHP adına konuşmacı olarak katılmıştım. Bu yarı-kapalı toplantının katıldığım oturumunda Suriye politikaları tartışıldı.

Pazartesi, 05 Ekim 2015 20:58
Komünist Parti Eskişehir il örgütü bu akşam saat 19:30'da "İnanın!" çağrısıyla bir yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi.

Komünist Parti Eskişehir il örgütünün "İnanın!" çağrısıyla düzenlediği yürüyüş, Kanatlı Alışveriş Merkezi önünde başladı.

Cuma, 30 Ekim 2015 20:41
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında HDP hakkında konuşarak, "Malum partiye yönelik bu tür eylemler yapılırsa soru işaretini koyun" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber özel yayınında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Cumartesi, 20 Aralık 2014 10:15
Güney Akçalı

Önce Bond vardı, James Bond... Ve filmlerinde Bond'a eşlik eden, asık suratlı, düşünmekten ziyade emirleri uygulamaya programlanmış robotlar gibi görününen KGB ajanları. Soğuk Savaş zamanıydı ve kapitalist blok bu savaşta üstün gelmek ve hegemonyasını kurmak için elindeki tüm araçları kullanıyordu.

Pazartesi, 03 Kasım 2014 23:57
57 yıl önce bugün SSCB insanoğlunun uzay serüveninde önemli bir adıma imza atarak, ilk defa uzaya bir canlı yollamıştı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise dün bir kafede sigara içenlere sataştı bugün kafeye ceza kesildi. Bugün bunlar ve daha neler oldu, soL Portal okurları için derledik.

İstanbul Boğazı'nda mülteci teknesi battı: 24 kişi hayatını kaybetti

Çarşamba, 12 Kasım 2014 12:22
Zeytin nöbetinde özel güvenlik saldırısına uğrayan, şirketin talimat verdiği güvenlik tarafından kelepçelenip zeytinliğin dışına atılan Yırcalılar, haklarında bir de güvenliklere saldırdıkları iddiasıyla şikayette bulunulmasını soL'a değerlendirdi.

Yırca köylülerinin zeytinliğine ve yaşam alanlarına göz koyan Kolin şirketler grubu, 6-7 Kasım günleri zeytinliğe saldırarak 6 bin ağacı katletmişti. Bu saldırı esnasında zeytinliklerini savunmak isteyen köylüler, özel güvenlik görevlilerinin (ÖGG) biber gazlı ve taşlı saldırısıyla yaralanmıştı.

Perşembe, 13 Kasım 2014 15:30
Burçak Özoğlu

Perşembe, 06 Kasım 2014 10:15
Ali Rıza Aydın

4 Kasım 2014 günü Ankara’da Türkiye Barolar Birliği’nde, Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile Halit Çelenk Hukuk Ödülleri Seçici ve Düzenleyici Kurul üyelerinin katıldığı, basına yönelik bilgilendirme toplantısı bir kez daha gösterdi ki, Halit Çelenk adı altında yapılan bir basın toplantısı bile sıradanlığı aşıyor.

Cuma, 19 Eylül 2014 20:35
Komünist Parti Merkez Komite üyesi ve soL yazarı Aydemir Güler'le sohbet ettik. Güler, "Solda AKP’nin anti-militarist sanıldığı günlerde, biz Türkiye faşizme gidiyor diye bağırıyorduk. Ama faşizme karşı duvar örmek için sosyalizm hedefinin üstünü örtmemek gerekir" hatırlatması yaptı.

(soL - Haber Merkezi) Komünist Parti Merkez Komite üyesi ve soL yazarı Aydemir Güler’le partinin ilk ayları ve Sol Cephe hakkında sohbet ettik. Güler, "Parti hayatına aktif katılım ve tartışma yalnızca bir hak değil, komünistin görevidir de. Yaşadığımız aşınmalar ve atlattığımız badirelerden sonra leninizmin alfabesini iyice hatırlamamız gerekiyor" vurgusu yapıyor.

Cumartesi, 05 Temmuz 2014 18:06
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde öğrencilerine Gezi Parkı ve Taksim eylemleriyle ilgili soru soran öğretim görevlisi Ömer Faruk Kırnıç, üniversiteden atıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Ömer Faruk Kırnıç, 2012-2013 öğretim yılı bahar dönemi bütünleme sınavında öğrencilerine, “Gezi ve Taksim olaylarının türevlerini inceleyerek minimum ve maksimum noktalarını belirleyiniz” şeklinde soru sordu.

Cumartesi, 11 Ocak 2014 10:13
Asaf Güven Aksel

Dünkü köşesinde, ABD Hava Kuvvetleri’nde eğitim alırken NSA için casus olarak çalışmaya başlayan ve Karamürsel radar üssüne görevli gönderilen, oradan Vietnam’a geçen Perry Fellwock’un öyküsünü yazmıştı Yiğit Günay. Ülkesinin pisliklerini açıkça görmüş, ifşa etmekten geri duramamıştı Fellwock. Ama hiçbir şeyi değiştirmeye gücü yetmemişti ve şimdi antikacılık yapıyordu.

Pages