963 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 11 Ağustos 2017 15:17
Maliye Bakanı Naci Ağbal AKP'nin 15 yıl boyunca sattığı kamu varlıklarının sayısını açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması için 21 Haziran 2017 tarihinde verdiği soru önergesine yanıt Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi.

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 12:53
Türkiye'de 114 yılda can ve mal kaybının yaşandığı 6 ve üzerinde büyüklükte 66 deprem meydana gelirken, son 17 yılda 164 bin 307 depremle ülke adeta beşik gibi sallandı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi verilerinden derlenen bilgilere göre, dünyada 1900 yılından bu yana kaydedilen en büyük deprem Şili'de 22 Mayıs 1960'ta meydana gelen 9.5 büyüklüğündeki deprem oldu.

Perşembe, 03 Ağustos 2017 09:09
Manisa'da özelleştirme kapsamındaki Sümerbank'ı 4,5 milyona alıp 46,5 milyona satarken yakalanan patronlardan dördü hapse girdi, ikisi firari... Aralarında dönemin AKP'li Belediye Başkanı Bülent Kar ve Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar'ın da bulunduğu Manisalı patronlar Erdinç Yumrukaya, Hakkı Bayraktar, Hüseyin Akdede ve Cemal İzci "ihaleye fesat karıştırma" suçundan hapis cezasına çarptırıldılar. Dört isim dün teslim olurlarken, TFF yöneticisi Arif Koşar ile Cemal İzci'nin firarda olduğu öğrenildi.

Manisa'da özelleştirme kapsamındaki Sümerbank pamuklu mensucat fabrikasını "Ortak Girişim Grubu AŞ" adlı bir şirket kurarak 3 buçuk milyon dolara satın alıp Hollandalı gayrimenkul tekeli Redevco'ya 25 milyon avroya satan ve bu satışı gerçekleştirmek için bir dizi usulsüz işleme imza atan altı patron, uzun süren yargılamalar sonucu "ihaleye fesat karıştırma" suçundan 4 yıl 2'şer ay hapis cezasın

Salı, 15 Ağustos 2017 12:47
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından "bakıma muhtaç ve kimsesiz çocukların aile ortamında yetişmesi" amacıyla kurulan Sevgi Evleri, kuruluşundan bu yana çaresiz çocuklara yönelik dinsel dayatmalarla ve yolsuzluklarla anılageldi. Sevgi Evleri bu nitelikleriyle kamu hizmeti vermek bir yana, iktidarın dinci propagandasına zemin olmaya devam ediyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından "bakıma muhtaç ve kimsesiz çocukların yurtlar yerine 10-12 kişilik evlerde aile ortamında yetiştirilmesi" amacıyla kurulan Sevgi Evleri, kurulduğu günden bu yana yolsuzluk ve dinsel dayatma iddialarının merkezinde yer aldı.

Çarşamba, 26 Temmuz 2017 21:03
ABD Merkez Bankası, politika faizlerini değiştirmedi ve yüzde 1,00-1,25 aralığında bıraktı.

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) temmuz ayı toplantısı sona erdi. Fed, piyasa beklentileri doğrultusunda hareket ederek politika faizlerini değiştirmedi ve yüzde 1,00-1,25 aralığında sabit bıraktı.

Fed, geçtiğimiz ay son 11 yılın dördüncü ve bu yılın ikinci faiz artırımını gerçekleştirerek fonlama faizini 1,00-1,25 bandına taşımıştı.

Perşembe, 27 Temmuz 2017 10:26
Mersin’in Tarsus İlçesi’nde 256 gündür süren kazıya ilişkin hiçbir açıklama yapılmıyor. Gizemli kazının yapıldığı yerde özel harekat polisleri nöbet tutarken, bölgedeki yolda kısmi çökmenin yaşandığı öğrenildi.

Tarsus 82 Evler Mahallesi’nde bulunan 3103 Sokak’ta takvimler 13 Kasım 2016’yı gösterdiğinde başlayan kazı, uzun süre kamuoyunu meşgul etti. Büyük gizlilik içinde başlatılan kazıda polisin, hatta Özel Harekât ekiplerinin nöbet tutması, hiçbir yetkilinin kazıyla ilgili açıklama yapmaması, olayın gizemini daha da artırdı.

ÇÖKMELER OLUŞMUŞ 

Cuma, 14 Temmuz 2017 17:09
Azerbaycan devletinin petrol ve doğal gaz şirketi SOCAR'ın, Erdoğan ailesine ait olduğu bilinen beş petrol tankerini Malta’da kurdukları şirketler aracılığıyla bu yılın başında satın aldığı iddia edildi.

European Investigative Collaboration (EIC) konsorsiyumunun projesi olan ve 13 yayın kuruluşuyla 16 ülkeden 49 gazetecinin dahil olduğu "Malta Files" sızıntılarında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aile şirketi hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Cuma, 28 Temmuz 2017 01:15
Rıfat Okçabol

Bilindiği gibi, cumhuriyetçilik, laiklik, milliyetçilik, halkçılık, devletçilik ve inkılapçılık (devrimcilik) Atatürk ilkeleri olarak adlandırılmaktadır. Cumhuriyetçilik, laiklik, Atatürk milliyetçiliği, aynı zamanda 1982 Anayasası’nda da yer alan ilkelerdir.

Pazartesi, 24 Temmuz 2017 18:04
Sakarya Valisi olarak atanan İlhan Balkanlıoğlu'nun tekbirler eşliğinde makamına oturması, dikkatleri bir kez daha AKP döneminde Türkiye'yi kuşatan bir karanlık ağa çevirdi: Nakşibendi tarikatı... Cumhuriyet tarihi boyunca her dönemde farklı şiddetlerde de olsa varlığını ve etkisini sürdüren tarikatlar ve cemaatler, AKP iktidarında doğrudan siyasi iktidarın fiili ortağı oldular. İşte Balkanlıoğlu'nun mensubu olduğu Nakşibendi gerçeği...

AKP iktidarı Sakarya'ya yeni bir vali atadı: İlhan Balkanlıoğlu. 

Cumartesi, 29 Temmuz 2017 01:00
Orhan Gökdemir

“Talat Turhan ile 1990’lı yıllarda tanıştım. 12 Eylül’ün halesindeki Türkiye, ikinci on yılda adeta bir sıcak savaş yaşamaktaydı. Faili meçhul cinayetler, gözaltında kayıplar, gün ortasında sokak ortasında işlenen cinayetler, muhalif gazetelerde patlayan bombalar, gözaltılar, işkenceler… Kürt Sorunu en sert zamanlarındaydı.

Cuma, 21 Temmuz 2017 01:00
Mesut Odman

Sözünü edeceğim ve okunmasını önereceğim iki roman da geçen yıl basılmış; ilkinin üzerinden bir yıldan daha uzun, ikincisinin üzerindense sekiz aylık bir süre geçmiş. Dolayısıyla, gecikmiş bir yazı oluyor bu. Ama yazarı bir edebiyat eleştirmeni olmadığı için sözü edilmeye değer romanları bu kadar gecikmeli izlemekle suçlanamaz herhalde.

Perşembe, 27 Temmuz 2017 08:30
Türk Telekom'da yaşanan krizin faturası kurumdaki emekçilere kesilmeye devam ediliyor. Samsun Telekom’da son beş yıldır Enerji ve Soğutma Sistemleri Müdürlüğü yaparken görevden alınan EMO Şube Başkanı Mehmet Özdağ, soL'a Telekom'da yaşananları aktardı...

Oger Grubu‘nun özelleştirme bedeli için aldığı krediye karşılık Türk Telekom hisselerini rehin bırakmasıyla geçtiğimiz günlerde Türk Telekom’da başlayan işten çıkarmalar… Bölge Müdürü, İl Müdürü, İhtisas Müdürü gibi saha organizasyonundaki yönetici kadronun büyük kısmının kurumdan uzaklaştırılması… Türk Telekom yönetiminin sorumlu olduğu krizin faturasının kurumda deneyimli kadrolara kesilmesi…

Cumartesi, 17 Haziran 2017 15:32
Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınıp tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen eski Başbakanlık Yüksek Müşaviri Birol Erdem serbest bırakıldı, eşi Gülümser Erdem ise tutuklandı.

Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında 3 Haziran'da gözaltına alınan eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve Başbakanlık Yüksek Müşaviri Birol Erdem serbest bırakılırken, eşi Gülümser Erdem ise aynı hâkimlikçe yapılan sorgunun ardından tutuklandı. 

Cuma, 16 Haziran 2017 00:43
Adı sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'la birlikte anılan Marmaris Okluk Koyu'ndaki dört oda, bir salondan oluşan yazlık konut yıkıldı, yerine Erdoğan ailesi için 300 kişiyi aynı anda ağırlayacak, 400 personelin barınacağı görkemli bir yazlık saray inşa ediliyor…

Sekizinci Turgut Özal’ın Marmaris Okluk Koyu’ndaki dört oda, bir salon olan yazlık konutu yıkıldı, yerine Erdoğan ailesine 300 kişiyi aynı anda ağırlayacak, 400 personelin barınacağı görkemli bir yazlık saray inşa ediliyor…

300 ODALI YAZLIK SARAY 

Cumartesi, 17 Haziran 2017 12:07
Yedi ayı aşkın süredir tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hazırladığı cezaevi kullanma kılavuzunda, “Gece bir tıkırtı duyduğunuzda hırsız olmadığından emin olabilirsiniz. Cezaevinde hırsız var ama onlar başka odalarda kalıyorlar. Zaten küçük hırsız bunlar. Büyük olanları içeri atmıyorlar, korkmanıza gerek yok” dedi.

4 Kasım 2016’dan beri Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş, BirGün gazetesi için ‘Cezaevi kullanma kılavuzu’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Pages