1089 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 02 Nisan 2018 11:30
Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastı soruşturmasında aralarında Fethullah Gülen'in de bulunduğu 8 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastı soruşturmasında yeni gelişme yaşandı.

Aralarında Fethullah Gülen’in de bulunduğu 8 şüpheliye, “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” ve “terör amaçlı tasarlayarak kasten insan öldürme” suçlamaları yöneltiliyor.

Cuma, 13 Nisan 2018 16:50
Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, bugüne kadar meslekten ihraç edilenlere ilişkin 12 bin başvuruyu sonuçlandırdı. Komisyon, 310 başvuru için mesleğe iade kararı verdi.

Komisyondan yapılan açıklamaya göre meslekten ihraç edilenler, bursu kesilen öğrenciler, rütbeleri alınan emekli güvenlik personeli, kapatılan kurum ile kuruluşlara ilişkin başvurulara bakmak üzere 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kurulan OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonuna 108 bin 660 müracaat yapıldı. 

Perşembe, 12 Nisan 2018 10:16
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesine yanıt veren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Türkiye'de 15 bin 54 kişinin HIV taşıyıcısı olduğunu, bin 590 AIDS vakasının bulunduğunu açıkladı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesine yanıt veren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 15 bin 54 kişinin HIV taşıyıcısı olduğu Türkiye’de bin 590 AIDS vakasının bulunduğunu açıkladı. 

CHP'li vekil Ömer Fethi Gürer, HIV taşıyanlardaki artış ve AIDS vakalarını Sağlık Bakanlığına yönelttiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Pazar, 01 Nisan 2018 12:05
14 yaşındaki çocuğu kaçırıp istismar eden adamın, istismarcılar için idam istediği ortaya çıktı.

Antalya’da ‘evlenme vaadiyle’ 14 yaşındaki çocuğu kaçırıp istismar eden 38 yaşındaki adama 15 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Sanığın, Facebook hesabından istismarcılara idam istediği de ortaya çıktı.

Serik ilçesindeki Kadriye Mahallesi’nde yaşayan esnaf Etem Öztürk, Aralık 2016’da o tarihlerde 14 yaşında olan S.Ö.’yü babasının evinden kaçırarak kendi evinde istismar etti.

Salı, 03 Nisan 2018 19:23
Antalya Manavgat’ta 2013’te yangın geçiren Türkbeleni Ormanı’nın üçte biri yapılaşmaya açıldı. Ağaçlandırılması gereken ormanlık alan adeta dev bir şantiye görünümünde…

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Türkbeleni Ormanı’nda, 26 Temmuz 2013 tarihinde çıkan yangında yaklaşık 100 dekarlık ormanlık alan yandı.

Perşembe, 15 Mart 2018 10:05
Resmi rakamlara göre, Türkiye'de işsizlik oranı Aralık ayında yüzde 10,4.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Aralık dönemi işsizlik rakamlarını açıkladı. 

Perşembe, 01 Mart 2018 19:40
Küba çağımızın Mambilerini (19. yüzyılda bağımsızlık için mücadele eden Kübalı devrimciler) ödüllendirdi.

Küba Devrimi tarihi bazıları tarihe mal olmuş, bazıları ise ortak hafızalarda yer alan çok sayıda kadın ve erkeğin emekleri sonucu var edilmiştir. Bu kişilerin hepsi de davalarında kendilerini aşmış kişilerdir.  Hepsi de sınırlarını zorlamış, aynı amaç uğruna fedakârlıklarda bulunmuştur. Ölüme gönüllü şekilde giderken bile elleri ve kalpleri tertemizdi.

Perşembe, 15 Mart 2018 19:00
17-25 Aralık yolsuzluk gündemleri nedeniyle istifa eden eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan yeniden aktif siyasete başladı.

17-25 Aralık yolsuzluk gündeminde adı geçen ve istifa eden eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan aktif siyasete geri döndü. Çağlayan, AKP Mersin 6. Olağan İl Kongresi'nde 19 kişilik büyük kongre delege listesinde yer aldı.

Perşembe, 15 Mart 2018 13:52
DİSK Araştırma Dairesi'nin aylık araştırmasına göre genç işsizlik oranı yüzde 19,2, geniş tanımlı kadın işsizliği yüzde 27, ne istihdamda ne de eğitimde olan gençlerin oranı ise yüzde 23,1 oldu. Gerçek işsiz sayısının 6,1 milyon olduğu vurgulandı.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Dairesi (DİSK-AR), bugün Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıkladığı Hane Halkı İş Gücü Araştırmasını değerlendirdi.

DİSK-AR’ın işsizlik ve istihdama ilişkin değerlendirmeleri özetle şöyle oldu:

Pazartesi, 12 Mart 2018 10:16
Öğretmen Nursel Tanrıverdi hakkında, 'dini değerleri aşağılamak' iddiasıyla dava açıldı. Öğrencilere kutlu doğum haftasıyla ilgili ödev verildiğini söyleyen Tanrıverdi , "Kutlu doğum haftasının nisan ayında olduğunu, bizimse Aralık ayında olduğumuzu söyledim. Bunun bir çelişki olduğunu ifade ederek ‘Bir insan iki kez doğar mı’ dedim" şeklinde konuştu.

KHK ile ihraç edilen öğretmen Nursel Tanrıverdi hakkında, "dini değerleri aşağıladığı" iddiasıyla dava açıldı. Nursel Tanrıverdi, kutlu doğum haftasıyla ilgili verilen performans ödevine karşı çıktığı ve hakaret etmediğini söylüyor. Davanın ilk duruşması bugün görülecek.

Salı, 13 Mart 2018 13:17
ABD'de yargılanan Rıza Sarraf'ın '45-50 milyon avro rüşvet verdim' dediği Zafer Çağlayan AKP'ye geri döndü. Çağlayan 17-25 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında istifa etmişti. AKP'nin Mersin 6. Olağan Kongresinde büyük kongre asil delege listesinin ikinci sırasında Zafer Çağlayan yer aldı.

ABD'de yargılanan Rıza Sarraf'ın "45-50 milyon avro rüşvet verdim" dediği Zafer Çağlayan AKP'ye geri döndü. Çağlayan 17-25 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında istifa etmişti. AKP'nin Mersin 6. Olağan Kongresinde büyük kongre asil delege listesinin ikinci sırasında Zafer Çağlayan yer aldı. 

Salı, 27 Mart 2018 16:00
Meteoroloji İstanbul için yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den yapılan son açıklamaya göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz kıyıları ile İzmir, Aydın, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Salı, 13 Mart 2018 13:51
İzmir'de 'cumhurbaşkanına hakaret' iddiasıyla yargılanıp beraat eden ancak savcılığın itirazı üzerine yeniden yargılanan TMMOB üyelerine bu kez hapis ve para cezası verildi.

İzmir'de "cumhurbaşkanına hakaret" iddiasıyla yargılanıp beraat eden ancak savcılığın itirazı üzerine yeniden yargılanan TMMOB üyelerine bu kez hapis ve para cezası verildi.

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu dönem sekreteri Melih Yalçın ve Makine Mühendisleri Odası İzmir şubesi üyesi Devrim Cem Erturan’ın yargılandıkları duruşma İzmir Bölge Adliye Mahkemesinde görüldü.

Perşembe, 22 Mart 2018 15:00
Sülün Osman’dan Jet Fadıl’a, Titan Kenan’dan Raki’ye onlarca dolandırıcılığa tanıklık eden Türkiye'de, AKP iktidarında da yüz binlerce kişi dolandırıldı. Akla ilk gelenler Yimpaş mağdurları, Deniz Feneri ve son olarak Çiftlikbank oldu...

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Çiftlik Bank dolayısıyla mağdur olan binlerce kişi hakkında bir rapor hazırladı.

Perşembe, 22 Mart 2018 13:55
Cambridge Analytica skandalıyla birlikte ABD seçimlerine yapılan müdahale bir kez daha tartışma konusu oldu. Ancak seçimlere yapılan bu tür müdahaleler yeni değil. 'Demokratik' seçim süreci on yıllardır benzer müdahalelerle sürdürülüyor...

Son günlerde ABD seçimlerine müdahalesi nedeniyle tartışma konusu olan Cambridge Analytica, 2013 yılında SCL Group isimli bir İngiliz şirket tarafından kuruldu.

Pages