925 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 16 Şubat 2017 13:30
Yönetmenliğini Kıvanç Sezer’in yaptığı ve geçtiğimiz Aralık ayında vizyona giren Babamın Kanatları filmi 19 Şubat Pazar günü saat 18.00'de Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde gösterilecek.

Aralık ayında vizyona giren Babamın Kanatları filmi 19 Şubat Pazar günü Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Perşembe, 09 Şubat 2017 12:06
Türkiye genelinde trafiğe kayıtlı araç sayısı, 2016 yılında yüzde 5.5 artışla, 2015 yılı sonundaki 19 milyon 994 bin adetten, 21 milyon 90 bine çıktı.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre, trafiğe kayıtlı taşıtların sayısı 21 milyon 90 bine çıktı.

Aralık ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı 11 milyon 318 bin adet otomobilin yüzde 39.2’si LPG, yüzde 33.6’sı dizel, yüzde 26.8’i benzin yakıtlıydı.

Salı, 07 Şubat 2017 10:07
Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Antalya çevreleri ile Isparta'nın güney, Burdur'un doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının ülke genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneydoğu yönlerden, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile zamanla Orta ve Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Salı, 14 Şubat 2017 15:31
İş-Kur'un açıklamasına göre, Türkiye'de işsizlik başvurusu yapan kişilerin oranı Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 23 arttı. Ekim ayında işsizlik yüzde 11,8 ile son 6 yılın rekorunu kırmıştı. İşsizlik maaşı başvurularındaki artış oranı ise yüzde 12,8 oldu.

Türkiye'de işsizlik oranı Ekim 2016'da yüzde 11,8'e yükselerek son 6 yılın zirvesine çıktı. 3 milyon 647 bin kişi işsiz. Devletin resmi rakamlarına göre Türkiye’de işsizlik oranı Ekim 2016’da yüzde 11,8’le son 6 yılın zirvesine çıktı. TÜİK rakamlarına göre Türkiye’de 3 milyon 647 bin işsiz bulunuyor.

Cumartesi, 25 Şubat 2017 09:21
İstanbul'da bugün öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağış bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Muğla, Amasya ve Giresun çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

Salı, 21 Şubat 2017 13:17
Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan gezisi esnasında yaptığı Kabe ziyareti konuşulmaya devam ederken, arşivlerde küçük bir gezinti Erdoğan'ın ufukta sandık göründüğünde umre sevdasının depreştiğini gösteriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Körfez monarşileri ile buzları eritmek amaçlı resmi gezisinin duraklarından biri Suudi Arabistan'dı. Erdoğan, Suudi Arabistan gezisi esnasında Kabe'yi ziyaret edip umre yaptı. Erdoğan'ın bir bölük askerle yaptığı Kabe ziyareti konuşulmaya devam ederken, arşivler Erdoğan'ın 2011 ve 2015 yıllarında da seçim arifesinde Kabe ziyareti yaptığı ortaya çıkıyor.

Cuma, 17 Şubat 2017 10:04
Samsung'un Başkan Yardımcısı ve veliahtı Lee Jae-yong, Devlet Başkanı Park Geun-hye'nin yetkilerinin elinden alınmasına yol açan yolsuzluk ve siyasi nüfuz skandalına yönelik soruşturma kapsamında tutuklandı.

Güney Kore'de teknoloji şirketi Samsung'un Başkan Yardımcısı ve veliahdı Lee Jae-yong, Devlet Başkanı Park Geun-hye'nin yetkilerinin elinden alınmasına yol açan yolsuzluk ve siyasi nüfuz skandalına yönelik soruşturma kapsamında tutuklandı.

Çarşamba, 08 Şubat 2017 11:04
Yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, Balıkesir, İzmir, Aydın ve Muğla’da kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Manisa, Uşak, Denizli, Burdur ve Antalya çevreleri ile Isparta’nın güney kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, gece saatlerinden sonra İstanbul, Bursa, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri hafif yağmurlu geçecek.

Pazartesi, 13 Şubat 2017 09:35
13 Şubat 1967'de kurulan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu bugün 50'nci yaşını kutluyor.

Kısa adı DİSK olan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, bundan tam 50 yıl önce bugün, 13 Şubat 1967'de kuruldu. 

Çarşamba, 08 Şubat 2017 20:49
"Uluslararası Af Örgütü’nün yeni raporunda, Suriye hükümetinin ülkedeki hapishanelerde bulunan 5 bin ile 13 bin arası mahkumu asarak idam ettiği iddiası yer aldı. İddianın kanıtı dayanaksız ve Suriye dışından kimliği belirtilmeyen kişilerin verdiği kulaktan dolma bilgilere dayanıyor...Rapor, ‘İnsan Mezbahası’ başlığından son paragrafına kadar ucuz raporlama ve kurgudan oluşuyor."

soL'un Notu: Uluslararası Af Örgütü, Suriye'de yaşandığını iddia ettiği "kitlesel infaza" dair bir rapor yayımladı. Büyük tartışma yaratan rapor, gerçekçi hiçbir dayanağı olmaması sebebiyle tepki çekti. Konuyla ilgili olarak, ABD ve müttefiklerinin propagandalarını deşifre eden Moon of Alabama blogunda da bir yazı yayımlandı.

Cuma, 03 Şubat 2017 08:59
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın, siyasal islamcı yazar NUri Pakdil'i evinde ziyaretine dair ilginç bir iddia ortaya atıldı. Pakdil'in, kozmik oda aramasından önce evrak sızdırma şüphesiyle takip edilen Albay Baki Kaya'yla sık sık görüştüğü ortaya çıktı.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın evinde ziyaret ettiği Yazar Nuri Pakdil’in kozmik oda aramasından önce “evrak sızdırma” şüphesiyle takip edilen Albay Baki Kaya ile görüştüğü ortaya çıktı.

Pazartesi, 16 Ocak 2017 07:35
ACT Havayolları'na ait Boeing 747-400F tipi Türk kargo uçağı Bişkek yakınlarında düştü. Kazadan gelen ilk bilgi 19 kişinin öldüğü yönünde olurken, bu şirketin ilk kazası değil.

Bişkek'te düşen Türk kargo uçağında ilk bilgilere göre 19 kişi hayatını kaybetti. Bu kaza, Yavuz Çizmeci'ye ait şirketlerin ikinci kazası oldu.

Airporthaber'in haberine göre, 2007 yılında World Focus Havayolları'na ait uçak Isparta'da düşmüş, kazada 57 kişi hayatını kaybetmişti.

Öte yandan TC-MCL kuyruk tescilli uçak 5 Aralık 2015 tarihinde ACT Airlines filosuna katılmıştı.

Pazartesi, 16 Ocak 2017 22:01
Fransa’nın Avignon kentinde Auchan adlı süpermarket zincirine bağlı bir markette çalışan 19 yaşındaki emekçi kasiyere hamile olduğu öğrenildikten sonra ‘yoluna gitmesi’ söylenirken, bebeği kadının yaşadığı baskılardan sonra prematüre olarak dünyaya geldi.

Fransa’nın güneyindeki Avignon kentinin Le Pontet adlı banliyösünde Auchan adlı süpermarket zincirine bağlı bir markette çalışan 19 yaşındaki emekçi kasiyere amirleri hamile olduğu öğrendikten sonra ‘yoluna gitmesini’ söylediler. Emekçi kadın üzerindeki baskı hamileliğini de olumsuz yönde etkileyince bebeği gebelik süresi tamamlanmadan dünyaya geldi.

Perşembe, 19 Ocak 2017 00:49
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırıda öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan biri polis memuru 2 kişi, "terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un 19 Aralık 2016'da Mevlüt Mert Altıntaş isimli bir polis tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıda öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan biri polis memuru 2 kişi, "terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı.

Pazartesi, 02 Ocak 2017 07:06
MİT ve Emniyet İstihbarat, IŞİD'in yılbaşı gecesi Ankara, İstanbul, Adana, Antalya ve Mersin illerinde eğlence mekanlarına, kutlama noktalarına, halkın yoğun bulunduğu alanlara yönelik “bombalı”, “canlı bomba” veya Atatürk Havalimanı’nda benzer silahlı eylem yapacağı bilgisi aldığı ileri sürüldü. Saldırganın ise Özbek ya da Kırgız olduğu iddia edildi.

MİT ve Emniyet İstihbarat'ın 19 Aralık tarihinde yılbaşında saldırı olabileceğine ilişkin istihbarat aldığı öğrenildi.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, 28-31 Aralık tarihleri arasında İzmir’de 5, İstanbul’da 5, Ankara’da 8, Adana’da 30, Adıyaman’da 3, Reyhanlı’da 3, Antakya’da 1, Kırıkhan’da 3 ve Tarsus’ta 5 olmak üzere toplam 63 IŞİD'li gözaltına alındı.

Pages