731 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 08 Kasım 2015 10:14
Antalya'nın Kepez İlçesi'nde 19 yaşındaki S.Ç., sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta tanıştığı lise 1'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki İ.B.'ye tecavüz ettiği için yargılanıyor. Sanık, tutuksuz yargılanıyor.

Antalya'nın Kepez İlçesi'nde 19 yaşındaki S.Ç., sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta tanıştığı lise 1'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki İ.B.'ye tecavüz ettiği için yargılanıyor.

Perşembe, 19 Kasım 2015 08:20
Kaynak Holding'e bağlı 19 şirket, 1 vakıf ve 1 derneğe dün mahkeme kararıyla 7 kayyum atandı. Hâkim kararıyla atanan kayyumlardan biri olan Aytekin Karahan'ın adı 2012'de Ankara Emniyeti'nin Kamu İhale Kurumu'na ilişkin operasyonuyla gündeme gelmişti.

Kaynak Holding’e kayyum olarak atanan isimlerden olan Aytekin Karahan’ın adı, 2012’de Ankara Emniyeti’nin Kamu İhale Kurumu’na ilişkin operasyonda gündeme gelmişti. Operasyon sonrası ihaleye fesat karıştırma, suç işlemek üzere çete kurma suçlamasıyla aralarında Karahan’ın ve KİK bürokratlarının da bulunduğu şüpheliler hakkında dava açılmıştı. Şüphelilerin Ankara 8.

Perşembe, 26 Kasım 2015 21:51
Can Dündar ve Erdem Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaten itiraf ettiği Suriye'ye "silah transferi" gerçeğini haber yaptıkları için tutuklandı.

Can Dündar ve Erdem Gül'ün MİT TIR'larının Suriye'deki cihatçı çetelere silah taşıdığını kanıtlayan görüntüleri yayınlamaları nedeniyle tutuklanması, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP'lilerin 19 Ocak 2014'ten beri konu hakkında söylediği yalanları akla getirdi.

Salı, 24 Kasım 2015 20:23
Rus uçağının vurulmasının ardından Erdoğan'In açıklamaları itiraf ve yalanlar dizisi niteliğinde oldu. Cumhurbaşkanı önce yıllardır inkar ettikleri Suriye'ye silah transferi iddiasını kabul etti, ardından Bayırbucak'ta IŞİD'in olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rus savaç uçağı Su-24'ün TSK tarafından düşürülmesinin ardından akşam saatlerinde çarpıcı açıklamalar yaptı.

Perşembe, 19 Kasım 2015 11:30
Erzincan'daki 3. Ordu Komutanlığı'nda 8 Şubat 2010'da özel yetkili savcıların arama yapmasına izin vermeyen dönemin Genelkurmay Başkanı Başbuğ, o gün yaşananları anlattı: Hedef 3. Ordu Komutanı'ydı. Bunu kabul edemezdik. Öyle bir durumda TSK'yı komuta edemezdik.

Erzincan’daki 3. Ordu Komutanlığı’nda 8 Şubat 2010’da özel yetkili savcıların arama yapmasına izin vermeyen dönemin Genelkurmay Başkanı Başbuğ, o gün yaşananları anlattı: Başbuğ, “Hedef 3. Ordu Komutanı’ydı. Buna müsaade edemezdim. Personel telaşla geldi. ‘Osman Şanal tutanak tutmak istiyor, karargâha sokulmama emrini kimin verdiğini soruyor’ dedi.

Çarşamba, 25 Kasım 2015 15:56
Venezuela'da siyaset tarihi çalışan Dr. Juan Eduardo Romero, Venezuela'da devrimci sürecin devam ettiğini ve tartışmaların sürdüğünü belirtiyor. Özellikle ekonomik olarak Bolivarcı Devrim'in yaşadığı sorunlara değinen Romero, bu konuda ABD'nin rolüne dikkat çekiyor.

Venezuela'nın Hugo Chavez ile birlikte girdiği halkçı süreci, yaşadığı tıkanıklıkları ve bundan sonra neler olabileceğini, Dr. Juan Eduardo Romero ile konuştuk.

Cuma, 13 Kasım 2015 11:30
M. Agit Duman

KATLİAM ÖNCESİ BÖLGEDEKİ SOSYOPOLİTİK DURUM

Cumartesi, 07 Kasım 2015 22:09
Komünist Parti Merkez Komite Üyesi Kuzulugil, Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenen söyleşide Komünist Parti'nin seçim değerlendirmesini paylaştı.

Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde (NHKM) düzenlenen söyleşide Komünist Parti Merkez Komite Üyesi Mehmet Kuzulugil, Partinin seçim sonuçlarını aktardı. Bugün saat 19.00’da başlayan “Partinin Gör Dediği: Seçimden Sonra Ne Değişti?” sloganıyla düzenlenen söyleşide konuşan Merkez Komite Üyesi Kuzulugil, “Bu seçimin sonuçları hayırlıdır” dedi.

Cumartesi, 03 Ekim 2015 22:01
Bilim insanları 19-20 Aralık 2015'te Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu'na kadar, #evrimsürüyor etiketiyle Twitter konferansları düzenleyecek.

Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu’nun beşincisi, “Dünü anlamak, yarını aydınlatmak için…” sloganıyla 19-20 Aralık 2015 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Sempozyum tarihine kadar, her hafta pazar günü, bilim insanları Twitter kullanıcılarıyla fikirlerini, bulgularını paylaşacak ve onların sorularını yanıtlayacak.

Perşembe, 15 Ekim 2015 03:02
19 Aralık 2000’de Bayrampaşa Cezaevi’nde düzenlenen "Hayata dönüş" operasyonun bugün görülen davasında mahkeme yine erteleme kararı verdi. Ayrıca iki dosyanın birleştirildiği davada sanık sayısı 196'ya çıktı.

Bayrampaşa Cezaevi’nde 19 Aralık 2000 tarihinde gerçekleşen ve 12 kişinin ölümü 29 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan “Hayata Dönüş” operasyonun 39 sanıklı davasına devam edildi.

Mahkeme, 39 sanıklı davayı, Yargıtay’ın kararı doğrultusunda geçen yıl İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 157 sanıklı yeni dava ile birleştirildi.

Pazar, 18 Ekim 2015 10:31
19-20 Aralık’ta Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde yapılacak V. Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu’nun programı belli oldu.

"Dünü anlamak, yarını aydınlatmak için…" üst başlığıyla 19-20 Aralık’ta Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde yapılacak V. Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu’nun programı belli oldu; sempozyuma kayıtlar devam ediyor.

Çarşamba, 07 Ekim 2015 10:53
Meteoroloji'den yapılan açıklamada, Türkiye'nin belli bölgelerinde yoğun sağanak yağış beklendiği duyuruldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova, Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı,

Cuma, 23 Ekim 2015 10:06
Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, herhangi bir kişi hedef alınmaksızın “Hırsız var” demenin hakaret suçu olmayacağına hükmetti.

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın TBMM Genel Kurulu'nda sarf ettiği "Hırsız var" sözüne tazminat hükmeden 17. Asliye Hukuk Mahkemesi kararını bozdu.

Salı, 13 Ekim 2015 00:37
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Bir mafya lideri çıkıp miting yapıyor ve ‘oluk oluk kan akacak’ diyor. Buna rağmen hiçbir Cumhuriyet Savcısı ya bu adam kimdir diyerek harekete geçmiyor. Bir hukuk devletinde mafya babası miting yapamaz dedim. Mitingin bizimle ilgisi yok diyorlar. Ülkenin nasıl yönetildiğine bakın, ülkede yönetim boşluğu var dediğimde bundan bahsediyordum." dedi

Kılıçdaroğlu, Halk TV’de Uğur Dündar’ın sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

Levent Kırca’nın televizyondaki programları başladığında herkes bir köşeye çekilip, izlerdik. Başlayacağı zamanı iple çekerdik. Siyasiler büyük bir olgunlukla kendilerini hiciv eden bu sanatçıyı, büyük bir olgunlukla karşılarlardı.

Cuma, 18 Eylül 2015 19:11
Aralarında Fetullah Gülen'in de bulunduğu 33 kişi hakkında hazırlanan iddianame onaylandı.

14 Aralık soruşturmasında aralarında Fethullah Gülen, tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürlerinin bulunduğu 15'i tutuklu 33 kişi hakkında hazırlanan 332 sayfalık iddianame Başsavcılık tarafından onaylanarak, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Pages