969 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 02 Temmuz 2017 10:34
Geçtiğimiz sene Aralık ayında yapılan Tıpta Yandal Uzmanlık Sınavı sonuçlarının, sınavın üzerinden 7 ay geçmiş olmasına rağmen ÖSYM tarafından hala açıklanmadığı öğrenildi.

Geçtiğimiz sene Aralık ayında yapılan Tıpta Yandal Uzmanlık Sınavı sonuçlarının, sınavın üzerinden 7 ay geçmiş olmasına rağmen ÖSYM tarafından hala açıklanmadığı öğrenildi. 

Perşembe, 06 Temmuz 2017 13:56
4 bin hekimin geçen sene aralık ayında girdiği Tıpta Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) sonuçları 7 aydır açıklanmıyor. ÖSYM konu ile ilgili herhangi bir bilgilendirme bile yapılmazken, hekimler sorunun acilen giderilmesini istiyor.

2016'nın 17 Aralık'ında yapılan Tıpta Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) sonuçları üzerinden geçen 7 aya rağmen açıklanmadı. Yaşanan bu duruma tepki gösteren hekimler, sonuçların bir an önce açıklamasını istiyor.

ÖSYM'den konuyla ilgili bilgi alamadıklarını belirten dahiliye uzmanı Dr. M., yaşadıklarına ilişkin soL'a açıklamalarda bulundu. 

Salı, 11 Temmuz 2017 16:42
Süper Lig 2017-18 sezonu fikstürü çekildi. Buna göre yılın ilk derbisi 6.hafta Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında oynanacak.

2017-2018 Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu sezon planlaması açıklandı. Planlamaya göre Süper Lig 2017-2018 Sezonu, 11, 12, 13 ve 14 Ağustos tarihlerinde başlayacak.

Süper Lig'de ilk yarı 24 Aralık 2017 tarihinde sona erecek, ikinci yarı ise 19 Ocak 2018 tarihinden itibaren oynanacak. Süper Lig'de sezon 20 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak 34. Hafta müsabakalarıyla sona erecek.

Salı, 04 Temmuz 2017 13:31
Erdoğan'ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın e-postalarını yayınladıkları için Redhack'le ilişkilendirip 188 gündür gözaltında tutulan gazetecilerle ilgili iddianamenin detayları belli oldu. Savcı, iddianamede damat Albayrak'ın e-postalarının "duruma göre" devlet sırrı olabileceğini savundu.

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı ve aynı zamanda Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın e-postalarının yayınlanması konusunda yandaş "gazete" Sabah'ın hedef göstermesi sonucu Redhack ile ilişkilendirilen ve örgüt üyeliği iddiasıyla 188 gündür tutuklu bulunan gazeteciler Tunca Öğreten, Mahir Kanaat ve Ömer Çelik hakkındaki iddianamenin detayları ortaya çıktı.

Çarşamba, 19 Temmuz 2017 16:45
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın dün kamuoyuna duyurduğu yeni müfredatın detayları ortaya çıktı. Buna göre otelcilik ve turizm meslek liselerinde "alkollü içki ve kokteyl hazırlama" dersi kaldırıldı, evrim ünitesi müfredattan çıkarıldı, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden “Atatürkçülük” ünitesini kaldırarak “Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar” ünitesiyle birleştirildi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın dün kamuoyuna açıkladığı yeni müfredatın detayları ortaya çıkmaya başladı. 

Milliyet'ten Ayşegül Kahvecioğlu'nun haberine göre değişikliklerin ayrıntıları şöyle:

"DESTAN" BAŞLIĞI ALTINDA 15 TEMMUZ DERSİ!

Pazartesi, 24 Temmuz 2017 10:53
IŞİD, geçtiğimiz yıl Sirte'de kontrolü kaybetti, bununla birlikte 'hilafetin' kuzey Afrika'daki planları büyük bir darbe aldı. Örgütün Ağustos 2016'da öldürülen sözcüsü Ebu Muhammed el-Adnani, Sirte'yi önem derecesi açısından Musul ve Rakka'nın hemen ardında değerlendiriyordu. IŞİD, en önemli kalesini kaybetse de Libya'da hala önemli bir varlığa sahip ve ülkede kaç militanın kaldığı henüz net değil.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yeni yayımladığı 2016 yılı Terörizm Ülkeler Raporu'na göre örgüt, 2016 yılında, Libya'nın sahil kenti Sirte'deki çatışmalar sırasında militanlarının önemli bir kısmını kaybetti. Yine de, birkaç bin militan ülkenin farklı kesimlerine kaçmayı ve hayatta kalmayı başardı. (*)

Perşembe, 20 Temmuz 2017 00:45
İlker Belek

İktisat önemli. Her şeyin özü. Siyaset onun tezahürü. Emekçi sınıfların siyasal tercihleri ekonomide yaşananlardan ileri derecede etkileniyor. Üstelik bir de AKP’nin çağ atladık yalanları var. Yaşananlara arada bir bakmak gerek.

***

İŞSİZLİK 

Çarşamba, 07 Haziran 2017 09:07
Rusya’nın Ortadoğu’daki pozisyonunun yanısıra Katar’la ortak ekonomik çıkarlarının yaşanan krizin dışında kalmaya çalışmasına neden olacağı öngörülüyor.

Suudi Arabistan öncülüğündeki Körfez ülkelerinin Katar'la ilişkileri kesmesiyle birlikte, ABD'nin yanı sıra Rusya'nın da tavrı merak ediliyor.

Moskova ile Doha arasındaki ekonomik ilişkiler, özellikle enerji sektöründe yoğunlaşıyor.

Çarşamba, 14 Haziran 2017 07:30
Kadir Sev

En az yüz yıldır şunları söylüyoruz: kapitalist hukukun önceliği adalet değil; “sistemin varlığını ve geleceğini” korumak, güvenceye almaktır. Hukukun evrensel kurallarının sınırlarını kapitalizmin/emperyalizmin çıkarları belirler.

Çarşamba, 28 Haziran 2017 10:10
Hürriyet yazarı Sedat Ergin, bugünkü yazısında MGK'nin 2004 yılında aldığı Fethullah Gülen kararının neden uygulanmadığını sordu.

Hürriyet yazarı Sedat Ergin, 2011-2015 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı görevinde bulunan Org. Necdet Özel'in "2004 Ağustos ayında MGK toplantısında bizim önerimizle, yani Silahlı Kuvvetler dedik ki, bu örgüt çok büyük bir imkân kabiliyete kavuştu.

Pazartesi, 19 Haziran 2017 11:22
Bugünün Küba’sındaki “politik orta yolculuk” fikri, ABD’nin Devrim’i iktidardan düşürmek için uyguladığı stratejinin bir parçası olarak uzun zamandır hazırlanmaktaydı.

soL'un notu: Cubahora’da Elier Ramírez Cañedo imzasıyla yayımlanan bu yazı, ABD'nin Küba sosyalizmine yönelik ideolojik ve politik saldırılarına ilişkin tarihsel bir bilgi vermesinin yanı sıra, Küba'da sosyalizmin savunulması konusunda komünistlerin bilinç seviyesini göstermesi bakımından önem taşıyor.

Cuma, 30 Haziran 2017 12:23
Suriye'nin Han Şeyhun kasabasında 4 Nisan'da meydana gelen kimyasal sızıntıyla ilgili tartışmalar sürerken, olayda sarin gazının kullanıldığını iddia eden Türkiye'nin açıklamaları olayın üzerindeki sis perdesini aralamak yerine, daha fazla soru işareti yaratıyor.

Takvimler 4 Nisan 2017'yi gösterdiğinde, tüm dünya güne Suriyeli muhalifler aracılığıyla sosyal medyada yayılan, İdlib'e bağlı Han Şeyhun kasabasında Suriye ordusunun düzenlediği kimyasal silah saldırısın ardından çekildiği iddia edilen görüntülerle dona kaldı.

Perşembe, 04 Mayıs 2017 09:12
AKP'li Üsküdar Belediyesi, Dubai Şeyhi El Maktum’un Çamlıca eteklerinde 66 dönüm arazi üzerinde yaptığı Emaar Square Projesi’nin AVM’sine içki ruhsatı verdi. Belediye aynı dönemde 19 içki ruhsatını iptal etmişti.

Dubai Şeyhi Muhammed bin Raşid el Maktum'un, İstanbul Üsküdar Çamlıca eteklerinde 66 dönümlük arazi üzerinde yaptığı Emaar Square Projesi'nin AVM'si 28 Nisan'da açıldı. İçki satışının katı kurallara bağlı olduğu Dubai'nin şeyhi El Maktum, Türkiye'deki AVM'sinde içki satabilmek için 27 Aralık 2016'da Üsküdar Belediyesine yaptığı ruhsat başvurusu kabul edildi.

Perşembe, 25 Mayıs 2017 10:36
2011'de 19'u çocuk 34 kişinin savaş uçaklarınca bombalanarak öldürüldüğü Uludere'nin o dönemdeki kaymakamı Naif Yavuz'un "Darp edildim beni gazi yapın" diye başvurduğu ortaya çıktı.

Uludere Kaymakamı Naif Yavuz’un, gazi olmak için başvuru yapmaya hazırlandığı anlaşıldı.

Pazartesi, 29 Mayıs 2017 10:42
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre; Ankara ve İzmir başta olmak üzere yurdun bir çok yerinde sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, ülke genelinde parçalı çok bulutlu; Marmara’nın güneyi ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi ve batısı, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Yozgat, Bingöl, Muş, Bitlis ve Van çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Pages