1004 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Kasım 2017 08:47
19 Ekim tarihinde gözaltına alınan Osman Kavala'nın tutuklandığı öğrenildi.

İş adamı Osman Kavala sabaha karşı tutuklandı.

17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Osman Kavala, "Anayasayı ihlal" ve " Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" iddiasıyla tutuklandı.

 

Cumartesi, 04 Kasım 2017 10:00
Meteroloji'den yapılan son uyarıya göre bugün İstanbul'da aralıklı sağanak yağış bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara ve Akdeniz Bölgeleri, İç Anadolu'nun güney kesimleri ile Muğla, Kırıkkale, Kırşehir, Düzce, Zonguldak, Bartın, Gaziantep, Kilis ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Perşembe, 02 Kasım 2017 09:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arınç, Bahçeli, Kuzu, Davutoğlu ve Gökçek’e hakaret etmekle suçlanıp yargılanan eğitim emekçisi Fırat Erdem'e verilen toplam 7 yıl 7 ay 19 gün hapis cezası onandı. Erdem, süreci ve yaşadıklarını soL'a anlattı...

Batman'ın Sason ilçesinde öğretmenlik yapan Fırat Erdem'e, ''devlet kurumlarını aşağılamak'' ve ''Cumhurbaşkanı ile kamu görevlilerine hakaret'' suçlamalarından verilen toplam 7 yıl 7 ay 19 günlük hapis cezası onandı.

Pazar, 05 Kasım 2017 10:26
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre, bugün, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kıyı kesimleri, Orta Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz geneli, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Denizli, Afyonkarahisar, Bolu, Karabük ve Sinop çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Cuma, 03 Kasım 2017 16:18
Şırnak 1. Asliye Ceza Mahkemesi, tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın davasının nakli için Adalet Bakanlığı'na başvuru kararı verdi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında 27 Aralık 2013 tarihinde partisinin Şırnak il binası önünde yerel seçimler için yaptığı aday tanıtım toplantısında 'Gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet' ettiği gerekçesiyle açılan davanın duruşması Şırnak 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Çarşamba, 08 Kasım 2017 08:49
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günün hava durumu raporunu açıkladı.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Ordu, Bingöl ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Cuma, 03 Kasım 2017 10:30
Savcılık, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov’u katleden suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş’ın Gmail hesabına Kuzey Kıbrıs'ta bir öğrenci yurdundan girilerek silme işlemi yapıldığı tespit etti.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'u 19 Aralık 2016'da katıldığı bir resim sergisi açılışında katleden polis Mevlüt Mert Altıntaş'ın bağlantılarıyla ilgili soruşturmada yeni detaylar ortaya çıktı.

Pazartesi, 13 Kasım 2017 09:55
Ege Bölgesi ve Batı Akdeniz ile Edirne, Çanakkale, Eskişehir ve Ankara çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Ege Bölgesi ve Batı Akdeniz ile Edirne, Çanakkale, Eskişehir ve Ankaraçevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Pazar, 19 Kasım 2017 19:29
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul'da öğleden sonra başlayarak, yarın gece saatlerine kadar sürmesi beklenen kuvvetli sağanak yağışlara karşı vatandaşların dikkatli olmasını istedi

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul'da öğleden sonra başlayarak, yarın gece saatlerine kadar sürmesi beklenen kuvvetli sağanak yağışlara karşı vatandaşların dikkatli olmasını istedi. Bu hafta sıcaklıkların tüm yurtta mevsim normallerinin altına düşeceğini belirten meteoroloji uzmanı Abdullah Kahraman ise İstanbul için, "Sıcaklıklar hissedilir derecede azalacak.

Cumartesi, 11 Kasım 2017 16:36
Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn, kendisine ve oğluna Gülen'in kaçırılması ve Türkiye'ye iade edilmesi için para teklif edildiği iddiasını avukatı aracılığıyla yalanladı.

Fethullah Gülen'in kaçırılıp Türkiye'ye iade edilmesi için Michael Flynn'e ve oğluna 15 milyon dolara kadar bir ücret teklif edildiği iddiası, Flynn'in avukatı tarafından yalanlandı.

Perşembe, 09 Kasım 2017 08:21
Paradise Papers'tan siyasetin ardından şimdi de futbol çıktı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın 6, Galatasaray’ın eski başkanı Ünal Aysal’ın 2, Futbol Federasyonu Başkanvekili Servet Yardımcı’nın ise 6 off-shore şirketi olduğu ortaya çıktı. Belgelerden Başbakan Binali Yıldırım'ın oğullarının da ismi çıkmış, Meclis'teki araştırma önerisi AKP'lilerin oylarıyla reddedilmişti.

Futbolda 'vergi’ kavramı tartışmaların odağında kalmaktan kurtulamıyor. Paradise Papers, iki kavramı bir kez daha bir araya getirdi. Aralarında kulüp başkanlarının da olduğu futbolun önde gelen isimleri vergi "avantajı" sunan Malta ve Jersey’de ortaya çıktı.

Cuma, 03 Kasım 2017 12:12
Ekim’in üzerinden tam yüz yıl geçti. “Kaba ve soğuk Sovyet bürokratizmi” üzerine söylenen tonlarca yalanın karşısında bugün Sovyet aydınlanmacılığının gücünü anımsamanın tam zamanı. 1917’nin devrimci ruhu müzikte de devrimci olanı aramış, çılgın deneylere başvurmaktan kaçınmamıştı. Günümüzde “çılgın” olanı aradığımızdaysa para babalarının mega projeleri karşımıza çıkıyor. Oysa sermayenin ufku aşılmaz değil! Tek gereken, işçi sınıfı için yeni bir “çıldırma” ânı...

Alışıldık örneklerine benzemese de, şu an dinlediğiniz aslında bir senfoni. Notalara dökülmemiş olan, mekanik sesleri ve devrimci marşları aynı anda içeren, bütün bir kenti enstrüman olarak kullanan bir senfoni...

Perşembe, 09 Kasım 2017 12:09
Nâzım’ın insan ruhundaki “eski dünyaların kalıntılarına karşı sahnede, çok daha derin, çok daha ileri, çok daha olgun silahlarla dövüşülmesi gerektiği”ne yaptığı vurgu, komünist toplum için verilen mücadele açısından ilk bakışta sanıldığından çok daha önemli ve çok merkezi bir öneme sahip.

 

Ekim'in 100. yılında komünist "genç tiyatrocu" Uğur'a...

“Moskova'ya geldim. Lenin’le karşılaşmayı umuyordum. Ona bir sorum vardı çünkü. 'Yoldaş Lenin, mümkün olduğunca çabucak, Sovyet Rusya'da neyi, nasıl yaptığını söyle bana. Aynısını Türkiye' de yapmak istiyorum,' diyecektim” [1]

Cuma, 20 Ekim 2017 12:48
MEB 7 Ekim ehliyet sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. 19 Ekim'de açıklanması beklenen sonuçlar bugün açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 7 Ekim 2017 tarihinde yaptığı sınavdan sonra, ehliyet sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını MEB sınav takviminde paylaşmıştı, bugün son dakika haberi olarak sonuçların paylaştığını duyurdu.

Pazar, 08 Ekim 2017 09:40
Marmara'nın doğusu, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Bursa, Balıkesir, Adana, Osmaniye, Hatay'ın kıyı kesimleri ile Konya'nın kuzey kesimleri ve Sivas çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Bursa, Balıkesir, Adana, Osmaniye, Hatay'ın kıyı kesimleri ile Konya'nın kuzey kesimleri ve Sivas çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Pages