957 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 04 Mayıs 2017 09:12
AKP'li Üsküdar Belediyesi, Dubai Şeyhi El Maktum’un Çamlıca eteklerinde 66 dönüm arazi üzerinde yaptığı Emaar Square Projesi’nin AVM’sine içki ruhsatı verdi. Belediye aynı dönemde 19 içki ruhsatını iptal etmişti.

Dubai Şeyhi Muhammed bin Raşid el Maktum'un, İstanbul Üsküdar Çamlıca eteklerinde 66 dönümlük arazi üzerinde yaptığı Emaar Square Projesi'nin AVM'si 28 Nisan'da açıldı. İçki satışının katı kurallara bağlı olduğu Dubai'nin şeyhi El Maktum, Türkiye'deki AVM'sinde içki satabilmek için 27 Aralık 2016'da Üsküdar Belediyesine yaptığı ruhsat başvurusu kabul edildi.

Perşembe, 25 Mayıs 2017 10:36
2011'de 19'u çocuk 34 kişinin savaş uçaklarınca bombalanarak öldürüldüğü Uludere'nin o dönemdeki kaymakamı Naif Yavuz'un "Darp edildim beni gazi yapın" diye başvurduğu ortaya çıktı.

Uludere Kaymakamı Naif Yavuz’un, gazi olmak için başvuru yapmaya hazırlandığı anlaşıldı.

Salı, 16 Mayıs 2017 11:35
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava durumu tahminlerine göre, İstanbul'da hafta sonu gök gürültülü ve sağanak yağışlı bir hava bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Perşembe, 18 Mayıs 2017 13:39
Berlin'de Noel pazarına yapılan saldırıda Alman emniyetinin rolüne ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

19 Aralık 2016'da Berlin'de Noel pazarına tır ile hızla girerek 12 kişinin ölmesine, 67 kişinin de yaralanmasına yol açan IŞİD saldırganı Anis Amri olayında Alman emniyetinin rolüne ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

SALDIRI SONRASI DOSYADA OYNAMA

Perşembe, 11 Mayıs 2017 08:19
CHP'de olağanüstü kurultay taleplerine kapılar kapatıldı. Yayınlanan takvime göre kongre 2018 yılında yapılacak.

CHP'de olağanüstü kurultay çağrıları sonuçsuz kaldı.

Gerçekgündem'de yer alan habere göre, 3 Mayıs 2017 günü yapılan CHP MYK toplantısında alınan karar ile başlayan olağan kongre sürecine ilişkin tarihler belli oldu.

CHP Genel Merkezinden ilçe başkanlıklarına gönderilen takvime göre;

Cumartesi, 13 Mayıs 2017 16:17
Antalya Büyükşehir Belediyesinin 5M Migros’a yeni bir giriş açmak için hazırladığı yol projesi, Olbia-Attalia antik kentlerinin üstünden geçecek. Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu, çevresel ve güvenlik tedbirlerinin azami ölçüde alınması şartıyla projeye onay verdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinin Mayıs ayı toplantısı yapıldı.

Salı, 23 Mayıs 2017 14:31
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmada "Kontrollü darbe girişiminin ipliğini yakında pazara çıkaracağız, herkes tanık olacak" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin olarak, "Kontrollü bir darbe girişimiydi" iddiasını sürdürerek "Kontrollü darbe girişiminin ipliğini yakında pazara çıkaracağız, bunu da herkes görecek" diye konuştu.

Cuma, 19 Mayıs 2017 00:45
Taylan Kara

Her yakın zulmün büyük hisseli yakın ortağı (*)

Çevresi, çevresinin çevresi… Murat Belge, Hopa’da ölen Metin Lokumcu’nun çevresini bu sözlerle Ergenekoncu ilan etmişti.

Pazartesi, 17 Nisan 2017 10:18
Aralık ayında yüzde 12.7 olarak açıklanan işsizlik rakamları bu yılın ilk ayında yüzde 13'e çıktı.

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2017 yılı Ocak döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 695 bin kişi artarak 3 milyon 985 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,9 puanlık artış ile yüzde 13 seviyesinde gerçekleşti.

Pazar, 16 Nisan 2017 10:09
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun güney ve doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Antalya ve Hatay çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Perşembe, 06 Nisan 2017 10:05
7 Aralık 2016'da tamamlanan iddianamenin ardından Berkin Elvan davasının ilk duruşması başladı. Bugün görülen ilk duruşmada sanık polis memurunun SEGBİS ile ifadesi alındı. Duruşmada, TRT ve TÜBİTAK'ın Berkin Elvan'ın vurulma anına ilişkin görüntüleri "yeterli personel" olmadığı gerekçesiyle reddettiği ortaya çıkarken, sanık polis Fatih Dalgalı ifadesinde yaşanan olayı "hatırlamıyorum" diye yanıtladı. Duruşmanın ilki, ara kararların daha sonra bildirileceği ifade edilerek son buldu.

Haziran Direnişi'nin yaşandığı günlerde, evden ekmek almaya çıktığı sırada kafasından gaz kapsülü ile vurulan ve yoğun bakıma kaldırılmasından 269 gün sonra yaşamını yitiren Berkin Elvan'ın aramızdan ayrılışının üzerinden 3 yıl geçti. 

Perşembe, 20 Nisan 2017 09:11
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmeye göre yurt genelinde yağışlı hava bekleniyor. İstanbul, Ankara ve İzmir'de öğleden sonra yağış başlayacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Sivas, Tokat, Bingöl ve Muş çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahmi

Cumartesi, 15 Nisan 2017 21:07
Orman ve Su İşleri Bakanı referandum günü havanın nasıl olacağına dair bilgi verdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, referandumun yapılacağı yarın için hava durumu tahminlerini açıkladı.

Pazartesi, 24 Nisan 2017 10:43
Meteorolojiden alınan bilgiye göre, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji'nin son tespitlerine göre ülkenin kuzey, doğu ve iç kesimlerinin çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve Ankara'nın kuzey kesimlerinin yağışlı, diğer kesimlerin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor.

Yağışlar genel olarak İç Karadeniz Bölgesi'nde ve Ardahan çevresinde, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı olarak kendini gösterecek.

Çarşamba, 19 Nisan 2017 09:30
Ankara Birlik Tiyatrosu tarafından bu yıl verilmeye başlanan Zeki Göker Tiyatro Ödülü'nün ilkine "Zeki Göker'den kalan emaneti omuzlayıp politik tiyatroya olan inancı diri tuttuğu" gerekçesiyle tiyatrocu Ender Yiğit layık görüldü. Ender Yiğit'e ödülü bu akşam Kozyatağı Kültür Merkezinde düzenlenen bir törenle sunulacak.

Direklerarası ödül komitesinden gelen çağrı üzerine, bu yıldan başlayarak “Zeki Göker Tiyatro Ödülü” adıyla özel bir ödül verilmesi kararı alındı.

gazetemustehak'ta yer alan habere göre, her yıl tekrar edilecek bu ödülün karar yetkisi Ankara Birlik Tiyatrosu'nda olacak.

Pages