676 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 25 Şubat 2015 13:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan, bugün büyük bir şovla TÜRGEV'e ait 8 yurdun açılışını gerçekleştirdi. Biz de TÜRGEV'in şeceresini sizler için derledik...

17 Aralık'ta yapılan yolsuzluk operasyonuna kadar adı pek duyulmamış olan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), operasyon sonrası ülke gündemini uzun süre meşgul edecekti.

Operasyonla birlikte AKP'li belediyelerin adeta arazi "bağışı" yağmuruna tuttuğu öğrenilen TÜRGEV, aynı zamanda yandaş patronlara verilen ihaleler karşılığında da büyük miktarda bağışlar almıştı.

Cuma, 20 Şubat 2015 12:13
AKP'nin "polisin isyan bastırmada kullandığı" çukur uçlu mermilerden sipariş ettiği ortaya çıktı

Polisin isyan bastırmada kullandığı çukur uçlu mermilerden milyonlarcasını taşıyan kargo Türkiye yolunda. Sendika.org ABD-İzlanda-Hamburg-Frankfurt-Ankara rotasında seyreden ve henüz Ankara’ya varmamış olan kargonun görüntülerine ulaştı. Dün (19 Şubat Perşembe) Hamburg havaalanına inen Lufthansa Havayolları’na ait bir uçaktan siyah folyo ile sarılı 16 palet mal indirildi.

Cuma, 06 Şubat 2015 11:41
Twitter, 2014 yılının ikinci yarısını kapsayan Şeffaflık Raporu'nu yayınladı.

Twitter, Şeffaflık Raporu'nu yayınladı.

Twitter'a bu dönemde toplam 1982 içerik kaldırma talebi gelirken, bu rakamın 1820'si Türkiye'den geldi.

Cuma, 06 Şubat 2015 08:45
Rıfat Okçabol

Amasya’da bir din dersi öğretmeni, “Kurtuluş Savaşı’na yardım eden bayanların başı kapalı olduğu için biz bu savaşı kazandık, bugün olsa kazanamayız” diyor! Hatay’da,  öğrencilerini 'kızlı erkekli' oturtuyor diye soruşturma açılan öğretmene, “Başbakan'a muhalif misin” diye soruluyor!

Çarşamba, 18 Şubat 2015 12:08
Antalya'nın Kaş İlçesi'nde 6 yıl önce yatılı bir okulda o dönem 16 yaşında olan S.K.'nın tecavüze uğramasıyla ilgili 2 yılda açılan dava, kadın avukatların 5 yıllık mücadelesi sonunda ağır ceza mahkemesinde görülmeye başlandı.

Kaş'ta 2009 yılında yatılı okulda okuyan S.K., burada tecavüze uğradı. İlk soruşturmadan sonra savcılık konuyla ilgili takipsizlik kararı verdi. Fakat aile Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma derneğine ulaştı, yardım talep etti. Yardım talebi üzerine bir araya gelen kadın avukatlar, feministler dosyaya sahip çıktı. S.K.'ya tecavüz edenler hakkında dava, ancak 2 yıl sonra açılabildi.

Perşembe, 26 Şubat 2015 09:50
Kabine içerisinde yer alan önemli bakanlardan birinin yaptığı bir konuşmaya dayandırılan ifadeler, Davutoğlu ile Erdoğan arasındaki gerilime ve Fidan'ın istifasına ilişkin ilginç iddialar içeriyor.

Cumhuriyet'ten Mustafa Halif'in konuya ilişkin yazısı şöyle:

Bir konuşma. Belki de dertleşme demek daha doğru; çünkü küçük bir gruba yapılıyor. Şu anda özellikle iktidar milletvekilleri arasında kulaktan kulağa yayılıyor. Konuşmayı yapan isim “kabinenin önemli bakanlarından” biri. Güncel konulara da değiniyor, parti içinden kimi sıkıntıları da paylaşıyor.

Perşembe, 05 Şubat 2015 14:04
Antalya'da 7 yıl önce Çağdaş Gemik'i öldüren polisin yargılandığı dava sonrası çıkan olaylarda kolu incinen polis memuru Ahmet Güdül'e ödenen tazminatın bir kısmının Gemik'in kavgaya karışan yakınlarından tahsil edilmesine hükmeden yerel mahkeme kararı, Yargıtay'dan döndü.

Antalya'da 7 yıl önce Çağdaş Gemik'i öldüren polisin yargılandığı dava sonrası çıkan olaylarda kolu incinen polis memuru Ahmet Güdül'e ödenen tazminatın 3 bin 588 liralık kısmanın Gemik'in kavgaya karışan yakınlarından tahsil edilmesine hükmeden yerel mahkeme kararı, Yargıtay'dan döndü. Yargıtay, 8 sanıktan 7'sinin polisi yaraladığına ilişkin delil bulunmadığına karar verdi.

Cuma, 20 Şubat 2015 17:00
Türkiye’nin göç istatistiklerini açıklayan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürü Salih Uras, Türkiye’de 2 milyon 618 bin 275 kişinin farklı illere göç ettiği tespit edildiğini ifade etti.

Türkiye İstatistik Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürü Salih Uras, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) 31 Aralık 2014 tarihli verilerine göre Türkiye’nin göç haritasını açıkladı.

Perşembe, 05 Şubat 2015 20:41
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı'nın adrese dayalı nüfus kayıt sistemi 2014 yılı sonuçlarına göre, seçim çevrelerini ve her seçim bölgesinin çıkaracağı milletvekili sayısını belirledi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararda, Milletvekili Seçimi Kanunu'nun 5. maddesinde, seçim çevreleri ve her seçim çevresinin çıkaracağı milletvekili sayısının YSK tarafından genel nüfus sayımı sonuçlarının açıklanmasından itibaren en geç 6 ay içinde tespit edilerek ilan edileceğinin öngörüldüğü hatırlatıldı.

Cumartesi, 07 Şubat 2015 18:00
Çeviri: Levent Karaoğlu

Jonathan Jones, Sanat Eleştirmeni, 10 Aralık 2014, Çarşamba – The Guardian  


Peter Lik’in Arizona kanyonunda çektiği içi boş, klişe ve tatsız siyah-beyaz fotoğraf sanat değildir ve fotoğrafın hiç bir zaman sanat olamayacağının kanıtıdır. 

Cumartesi, 07 Şubat 2015 20:44
İnsan Hakları Derneği, Makine Mühendisleri Odası, Türkiye Tabipler Birliği gibi 30 demokratik kitle örgütünden oluşan Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi, 2014 yılı biber gazı raporunu açıkladı.

Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi tarafından hazırlanan rapora göre biber gazı kullanımından dolayı geçen yıl 8 kişi hayatını kaybederken, en az 453 kişi de yaralandı. Rapora göre geçen yıl 365 günün 224 günü biber gazı kullanıldı. Biber gazının en yoğun olarak kullanıldığı ay ise 24 günle Kobanê protestolarının yaşandığı Ekim ayı.

Perşembe, 05 Şubat 2015 13:20
Almanya, Afrika'da askeri etkinliğini artıracak. Angela Merkel, Boko Haram'la mücadeleyi destekleyeceklerini ilan etti.

Almanya Hükümeti, Alman ordusunun Afrika’daki askeri angajmanını genişletmeyi planlıyor. Başbakan Angela Merkel, bu haftanın başında, Almanya’nın Boko Haram’a karşı mücadeleyi destekleyeceğini ilan etti.

Pazartesi, 05 Ocak 2015 20:05
Altın Portakal'daki sansür üzerine yarışmadan çekilen belgeseller şimdi de Viyana'da gösterilecek.

"Sansür Oradaysa Biz Buradayız" diyerek 51. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden çekilen belgesel filmler Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki gösterimler ve yönetmen söyleşilerinin ardından Altın Portakal’ın ev sahibi Antalya’da Antalya Nâzım Kültürevi’nde ve Aralık ayında Çanakkale Belediyesi’nin katkılarıyla Çanakkale Mahal Sanat’ta üç günlük bir programla gösterilmişti.

Cuma, 23 Ocak 2015 11:09
Yolsuzluk ve rüşvetle suçlanan dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesine ilişkin kararın 22 Aralık'ta alındığı ileri sürüldü. CHP'li Aksünger, konuya ilişin soL'a yaptığı açıklamalarda o günü anlatmış, değişim "gözle görülürdü" demişti.

Yolsuzlukla suçlanan 4 bakan, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar’ın, AKP grup başkanvekilleri Mustafa Elitaş ile Mahir Ünal ile birlikte, Meclis Soruşturma Komisyonu’nun karar oylamasını yapacağı 22 Aralık’tan bir gece önce Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla kritik bir görüşme yaptıkları ortaya çıktı.

Çarşamba, 28 Ocak 2015 10:52
TÜİK’in açıkladığı son veriler, nüfus artış hızının düştüğünü, çocukların nüfusa oranının da azaldığını gösterdi.

TÜİK 2014 yılı için Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçları’nı açıkladı. Cumhurbaşkanının çok çocuk isteğinin hiçbir karşılık bulmadığını ortaya çıkaran sonuçlara göre, çocuk nüfusu oran olarak azaldı.

Türkiye nüfusu 31 Aralık 2014 tarihi itibarıyla 77 milyon 695 bin 904 kişi oldu

Pages