912 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 16 Ocak 2017 07:35
ACT Havayolları'na ait Boeing 747-400F tipi Türk kargo uçağı Bişkek yakınlarında düştü. Kazadan gelen ilk bilgi 19 kişinin öldüğü yönünde olurken, bu şirketin ilk kazası değil.

Bişkek'te düşen Türk kargo uçağında ilk bilgilere göre 19 kişi hayatını kaybetti. Bu kaza, Yavuz Çizmeci'ye ait şirketlerin ikinci kazası oldu.

Airporthaber'in haberine göre, 2007 yılında World Focus Havayolları'na ait uçak Isparta'da düşmüş, kazada 57 kişi hayatını kaybetmişti.

Öte yandan TC-MCL kuyruk tescilli uçak 5 Aralık 2015 tarihinde ACT Airlines filosuna katılmıştı.

Pazartesi, 16 Ocak 2017 22:01
Fransa’nın Avignon kentinde Auchan adlı süpermarket zincirine bağlı bir markette çalışan 19 yaşındaki emekçi kasiyere hamile olduğu öğrenildikten sonra ‘yoluna gitmesi’ söylenirken, bebeği kadının yaşadığı baskılardan sonra prematüre olarak dünyaya geldi.

Fransa’nın güneyindeki Avignon kentinin Le Pontet adlı banliyösünde Auchan adlı süpermarket zincirine bağlı bir markette çalışan 19 yaşındaki emekçi kasiyere amirleri hamile olduğu öğrendikten sonra ‘yoluna gitmesini’ söylediler. Emekçi kadın üzerindeki baskı hamileliğini de olumsuz yönde etkileyince bebeği gebelik süresi tamamlanmadan dünyaya geldi.

Perşembe, 19 Ocak 2017 00:49
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırıda öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan biri polis memuru 2 kişi, "terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un 19 Aralık 2016'da Mevlüt Mert Altıntaş isimli bir polis tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıda öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan biri polis memuru 2 kişi, "terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı.

Pazartesi, 02 Ocak 2017 07:06
MİT ve Emniyet İstihbarat, IŞİD'in yılbaşı gecesi Ankara, İstanbul, Adana, Antalya ve Mersin illerinde eğlence mekanlarına, kutlama noktalarına, halkın yoğun bulunduğu alanlara yönelik “bombalı”, “canlı bomba” veya Atatürk Havalimanı’nda benzer silahlı eylem yapacağı bilgisi aldığı ileri sürüldü. Saldırganın ise Özbek ya da Kırgız olduğu iddia edildi.

MİT ve Emniyet İstihbarat'ın 19 Aralık tarihinde yılbaşında saldırı olabileceğine ilişkin istihbarat aldığı öğrenildi.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, 28-31 Aralık tarihleri arasında İzmir’de 5, İstanbul’da 5, Ankara’da 8, Adana’da 30, Adıyaman’da 3, Reyhanlı’da 3, Antakya’da 1, Kırıkhan’da 3 ve Tarsus’ta 5 olmak üzere toplam 63 IŞİD'li gözaltına alındı.

Salı, 10 Ocak 2017 18:47
Akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 7 kuruş zam yaptı.

Benzine 7 kuruş zam yapıldığı açıklandı.

Ankara'da litresi ortalama 5,22 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,29 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 5,17 liradan 5,24 liraya, İzmir'de ise 5,19 liradan 5,26 liraya yükselecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre değişiklik gösteriyor.

Cuma, 06 Ocak 2017 09:12
Havaların soğumasıyla birlikte grip vakalarında da artış yaşandı. Sağlık Bakanlığı, 17 ildeki 180 aile hekiminden aldığı hasta numunelerini analiz etti. Numunelerin yüzde 34.6’sında grip tespit edildi.

Başta İstanbul olmak üzere yurdun pek çok bölgesindeki hastanelerin acil servislerinde yoğunluk yaşanıyor. 

Çarşamba, 04 Ocak 2017 22:22
Almanya'nın başkenti Berlin'de çalıntı bir tırla Noel panayırına girerek 12 kişiyi öldüren Anis Amri'nin, olaydan iki gün sonra Belçika'nın başkenti Brüksel'e gittiği ortaya çıktı.

Almanya'da çalıntı bir tırla Noel panayırına girerek 12 kişiyi öldüren Anis Amri'nin, olaydan iki gün sonra Belçika'nın başkenti Brüksel'e gittiği ortaya çıktı.

Belçika Federal Savcılığından yapılan açıklamaya göre, Brüksel polisi, Berlin'deki terör saldırısı soruşturması kapsamında Nord Tren İstasyonu'ndaki tüm güvenlik kameralarını geriye doğru inceledi.

Salı, 10 Ocak 2017 14:57
Ankara'da katledilen Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'un adı, büyükelçiliğin sokağına verildi.

Ankara’da bir sergi açılışı sırasında polis memuru Mevlüt Altıntaş tarafından vurularak öldürülen Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un adı büyükelçiliğin sokağına verildi.

Pazartesi, 09 Ocak 2017 08:04
Türkiye'de "FETÖ çatı davası", "KPSS sorularının sızdırılması" ve "Futbolda şikede kumpas" gibi davalarda sanık olan ve hakkında tutuklama kararları bulunan Fatih Üniversitesi eski Rektörü Şerif Ali Tekalan'ın Teksas'taki North American Üniversitesine rektör atandığı belirtildi.

Türkiye'de hakkında Cemaat üyeliği nedeniyle tutuklama kararı bulunan Fatih Üniversitesi eski Rektörü Şerif Ali Tekalan'ın Teksas'taki North American Üniversitesine rektör atandığı belirtildi.

Salı, 03 Ocak 2017 17:05
Birleşik Metal İş Sendikası Sınıf Araştırmaları Merkezi (BİSAM) yüzde 8.53 olarak açıklanan yıllık enflasyonun yevmiyeli çalışanlarda yüzde 9.35 olarak gerçekleştiğini, bu oranlara göre açlık sınırındaki yıllık artışın 78 lira artarak 1602 lira, yoksulluk sınırındaki artışın da yıllık 246 lira artarak 5066 lira olduğunu açıkladı.

BİSAM tarafından hazırlanan Enflasyon ve Hayat Pahalılığı Aralık 2016 Dönem Raporu’nun sonuçlarına göre TÜİK tarafından yüzde 8.53 olarak açıklanan aylık Tüketici Fiyat Endeksi’ndeki artış, yevmiyeli olarak çalışanlar için yüzde 9.35, düzenli ücretlilerde yüzde 8.99 olarak gerçekleşti.

Çarşamba, 04 Ocak 2017 17:02
Adalet Bakanlığı tutuklu bulunan HDP'li Ahmet Türk hakkında açıklama yaptı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nden tutuklu bulunan Ahmet Türk’ün sağlığı hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Bazı basın yayın organları ile özellikle sosyal medyada Ahmet Türk'ün sağlık durumuna ilişkin gerçekleri yansıtmayan haber ve paylaşımlar yer alıyor” denildi.

Açıklama şu şekilde:

Perşembe, 12 Ocak 2017 11:10
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un katili Mevlüt Mert Altıntaş'ın cenazesi ailesi tarafından alınmadı. Altıntaş, kimsesizler mezarlığına gömülecek.

19 Aralık 2016 tarihinde Büyükelçi Andrey Karlov'a silahlı saldırı düzenleyen ve operasyonla etkisiz hale getirilen polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın Keçiören'deki Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsi işlemleri 21 Aralık'ta tamamlandı.

Çarşamba, 04 Ocak 2017 10:22
Rus Büyükelçi Karlov'u öldüren Mevlüt Mert Altıntaş'ın ailesi, cenazeyi henüz teslim almadı. Cenaze, teslim alınmaması durumunda kimsesizler mezarlığına defnedilecek.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'u silahlı saldırı sonucu öldüren saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın cenazesinin ailesi  tarafından teslim alınması için yönetmelik gereği verilen süre bugün sona eriyor.

Perşembe, 19 Ocak 2017 18:05
Birleşik Metal-İş Sendikası, 20 Ocak Cuma sabahı GE Grid Solution, ABB, Schneider Enerji ve Schneider Elektrik iş yerlerinde greve başlanacağını duyurdu.

Birleşik Metal İş Sendikası, 20 Ocak Cuma sabahı metal iş kolundaki çeşitli iş yerlerinde başlayacak grevleri kamuoyuna ilan etti. 

Sendikadan yapılan açıklama şöyle: 

Pazar, 15 Ocak 2017 11:52
Savcılığın iki cinayetle ilgili hazırladığı iddianamede 'Sarallar' grubunun 35-40 bin kişilik bir yapı olduğu belirtildi.

İstanbul Beşiktaş’ta, geçen yıl 19 Temmuz’da Sarallar suç örgütü tarafından işadamı Veysel Salihoğlu ile Tufan Gedik’in öldürülmesiyle ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı tarafından hazırlanan iddianame tamamlandı.

Pages