1071 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 13 Şubat 2018 12:47
Bülent Arınç'ın 'FETÖ'den yargılanan damadı Ekrem Yeter'in, tanık ifadesine göre, 17-25 Aralık sonrası Erdoğan'la ilgili "Beyefendi gelecekmiş paraları saydım bekliyorum. Halı serdik bekliyoruz" şeklinde alay ettiği açıklandı.

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın, "FETÖ üyesi" olduğu gerekçesiyle KHK ile görevine son verilen damadı doktor Ekrem Yeter'in yargılanmasına devam edildi.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, tutuksuz yargılanan Ekrem Yeter ve avukatları katıldı. Duruşmaya tanıkların dinlenmesiyle devam edildi. 

Perşembe, 22 Şubat 2018 09:24
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, İstanbul'da bugün çok bulutlu ve aralıklarla yağmurlu bir hava bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Van, Bitlis, Eskişehir, Karabük, Bartın, Kastamonu, Karabük ile Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Perşembe, 01 Şubat 2018 15:50
Tutuklu yargılanan Filistinli eylemci Ahed Tamimi’nin 17’nci yaş günü El Halil’de çocukların da katıldığı bir etkinlikle kutlandı.

Tutuklu yargılanan Filistinli eylemci Ahed Tamimi’nin 17’nci yaş günü Batı Şeria’nın El Halil kentinde ​önceki gün düzenlenen bir etkinlikle kutlandı. Şehrin Ghaith mahallesinde yapılan,​
pek çok çocuğun katıldığı etkinliğe, üstünde Tamimi’nin fotoğrafının ve Filistin bayrağının olduğu iki pasta getirildi.

Perşembe, 08 Şubat 2018 08:58
Marmara, Ege, Orta ve Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu için yağış uyarısında bulunuldu.

Yapılan son değerlendirmelere göre, kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Orta ve Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Cuma, 02 Şubat 2018 12:01
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son dakika bilgisine göre, Marmara Bölgesi'nde fırtına etkili olacak.

Meteoroloji'nin sitesinde yayımlanan 5 günlük haritalı tahmin bilgilerine göre İstanbul'da cumartesi ve pazar yağışlı gözükürken, fırtınanın yer yer kuvvetli eseceği belirtilerek vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarıldı. 

Cuma, 16 Şubat 2018 11:46
Florida’daki bir lisede yaşanan trajedinin ardından ABD’deki basın kuruluşları ve önde gelen gazeteciler bu soruyu sormakta. Diğer gelişmiş ülkelerde görülmemiş oranda yaşanan bu tür katliamların neden ABD’de meydana geldiği sorgulanıyor.

ABD’de özellikle kamuya açık yerlerde yaşanan silahlı saldırı sayısında artışa bir yenisi eklendi. Çarşamba günü Florida’daki bir lisede yapılan silahlı saldırıda 17 kişi ölürken, 20 kişi de yaralandı. Saldırıya sebep olarak ruhsatlı silah sayısındaki artış ve ateşli silahlara rahat ulaşım olanağı gösterilmekte.

Çarşamba, 14 Şubat 2018 07:49
Şubat 2014'te Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki Maydan olaylarında kalabalığa ateş açan keskin nişancılar, talimatı eylemlerin 'liderlerinden' aldıklarını açıkladı.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'in Bağımsızlık Meydanı'nda, 20 Şubat 2014'te, keskin nişancı ateşi sonucu 49 "protestocu" ve 4 güvenlik görevlisi toplam 53 kişi hayatını kaybetti.

Muhalefet liderleri, ABD ve AB temsilcileri derhal "Viktor Yanukoviç rejimini" suçladı. Resmi soruşturma çıkmaza girdi, suçlular halen bulunamadı.

Pazar, 04 Şubat 2018 02:00
Serpil Güvenç

“Sordum çobanlara

Yüksek dağa, kar mıdır?

KAVEL’in kapısında ölenlere

Sual soran var mıdır?” [1]

Salı, 02 Ocak 2018 10:17
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi yağış uyarısında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) yapılan açıklamada, "İstanbul'da gece saatlerinden itibaren görülecek yağışların Perşembe akşam saatlerine kadar aralıklarla etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının hafta boyunca 9-13 derece aralığında mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor" denildi.

Salı, 30 Ocak 2018 15:11
2017'de 1,2 milyondan fazla kişi banka borçları nedeniyle mahkemelik olurken, banka patronları kârlarını artırdı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu verilerine göre, 2017 yılında bankacılık sektörü dönem net kârı 49 milyar 122 milyon TL oldu. Patronların kârlarıyla birlikte 2017 boyunca banka emekçilerine yönelik sömürü, mobbing, baskı, hak gaspları da arttı.

2017'de 1,2 milyondan fazla kişi banka borçları nedeniyle mahkemelik olurken, banka patronları kârlarını artırdı. 

Patronların kârlarıyla birlikte 2017 boyunca banka emekçilerine yönelik sömürü, mobbing, baskı, hak gaspları da arttı. 

Salı, 16 Ocak 2018 15:34
Konut fiyatlarındaki artış oranlarına göre, kiralar bir yılda yüzde 7 yükseldi.

Konut fiyatlarında yükseliş sürüyor. Son 1 yılda Türkiye genelinde konut fiyatları yüzde 4'ün üzerinde arttı, hem aylık hem yıllık bazda en yüksek artış Balıkesir'de yaşandı. Kiralar ise bir yılda yüzde 7 yükseldi. Kirada zam rekoru ise Aydın'da yaşandı.

Perşembe, 04 Ocak 2018 23:50
Dışişleri Bakanlığı, bazı Filistinli mahallelerin İsrail’in egemenliği altında ayrı bir belediye yapısı altına alınmasını mümkün hale getiren yasa tasarısını reddettiklerini açıkladı.

İsrail parlamentosu bir kanun geçirerek Kudüs’ün herhangi bir mahallesinden çekilme kararı almak için 120 sandalyeli parlamentoda en az 80 milletvekilinin onayını zaruri kıldı. Dışişleri Bakanlığı, bazı Filistinli mahallelerin İsrail’in egemenliği altında ayrı bir belediye yapısı altına alınmasını mümkün hale getiren yasa tasarısını reddettiği yönünde açıklama yaptı.

Cuma, 26 Ocak 2018 12:44
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda iki defa 'Bitcoin' operasyonu yapıldığı açıklandı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda, New York ve Abu Dabi’den getirilerek yurda sokulmaya çalışılan işlem gücü yüksek "Bitcoin üretim cihazı" bilgisayar parçaları ele geçirildi.

Cuma, 26 Ocak 2018 07:52
ABD'de tutuklu bulunan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, yeni bir beraat talebinde bulunmayacağını açıkladı.

ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, mahkemeye beraatı konusunda yeni bir başvuruda bulunmayacağını bildirdi.

Atilla, Yargıç Berman'dan delil yetersizliği nedeniyle hakkındaki tüm suçlamaların düşürülmesine ilişkin yapmış olduğu 15 Aralık 2017 tarihli başvuruyu değerlendirmesini talep etti.

Cumartesi, 13 Ocak 2018 09:49
Adana’da 10 kişinin çıkan tartışmada öldürdükleri 39 yaşındaki Hüseyin Fahri Temir’in ve ağır yaraladıkları 37 yaşındaki Bahri Soncu’nun sağlık durumlarını hastaneden takip ettikleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre olay, 29 Aralık 2017'de saat 23.40 sıralarında Çukurova ilçesi, Çatalan Baraj Köprüsü mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre, baraj gölünün kıyısında balık tutan 2'si çocuk 10 kişi, az ileride yine balık tutan Bahri Soncu ve yanında bulunan Hüseyin Fahri Temir ile tartışmaya başladı. Sözlü tartışmanın büyümesi üzerine, iki grup arasında bıçaklı ve sopalı kavga çıktı.

Pages