734 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 03 Ekim 2015 22:01
Bilim insanları 19-20 Aralık 2015'te Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu'na kadar, #evrimsürüyor etiketiyle Twitter konferansları düzenleyecek.

Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu’nun beşincisi, “Dünü anlamak, yarını aydınlatmak için…” sloganıyla 19-20 Aralık 2015 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Sempozyum tarihine kadar, her hafta pazar günü, bilim insanları Twitter kullanıcılarıyla fikirlerini, bulgularını paylaşacak ve onların sorularını yanıtlayacak.

Çarşamba, 07 Ekim 2015 10:53
Meteoroloji'den yapılan açıklamada, Türkiye'nin belli bölgelerinde yoğun sağanak yağış beklendiği duyuruldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova, Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı,

Salı, 13 Ekim 2015 00:37
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Bir mafya lideri çıkıp miting yapıyor ve ‘oluk oluk kan akacak’ diyor. Buna rağmen hiçbir Cumhuriyet Savcısı ya bu adam kimdir diyerek harekete geçmiyor. Bir hukuk devletinde mafya babası miting yapamaz dedim. Mitingin bizimle ilgisi yok diyorlar. Ülkenin nasıl yönetildiğine bakın, ülkede yönetim boşluğu var dediğimde bundan bahsediyordum." dedi

Kılıçdaroğlu, Halk TV’de Uğur Dündar’ın sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

Levent Kırca’nın televizyondaki programları başladığında herkes bir köşeye çekilip, izlerdik. Başlayacağı zamanı iple çekerdik. Siyasiler büyük bir olgunlukla kendilerini hiciv eden bu sanatçıyı, büyük bir olgunlukla karşılarlardı.

Cuma, 18 Eylül 2015 19:11
Aralarında Fetullah Gülen'in de bulunduğu 33 kişi hakkında hazırlanan iddianame onaylandı.

14 Aralık soruşturmasında aralarında Fethullah Gülen, tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürlerinin bulunduğu 15'i tutuklu 33 kişi hakkında hazırlanan 332 sayfalık iddianame Başsavcılık tarafından onaylanarak, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Salı, 01 Eylül 2015 11:22
Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, 25 Ağustos-25 Eylül arasında Ankara Çankaya'da genel arama kararı verdi.

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Kaymakamlık kanalıyla yaptığı başvuru üzerine Çankaya İlçesi’nde 30 günlük genel arama kararı verdi. 

Perşembe, 24 Eylül 2015 10:55
MİT son olarak Roboski Katliamı'nda verdiği yanlış istihbaratla gündeme geldi. Ancak sicili hayli kabarık olan MİT'in AKP'nin suç örgütü gibi çalıştığı birçok örnek mevcut. Silahlı TIR'lar, Hakan Fidan'ın ses kayıtları, Paris cinayeti, Reyhanlı Katliamı, bunlardan yalnızca birkaçı.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), son olarak Roboski’de çoğunluğu çocuk 34 yurttaşın katledildiği hava saldırısından önce bölgeden Türkiye’ye eylem yapılacağına ilişkin yanlış istihbarat verdiğinin ortaya çıkmasıyla gündeme geldi. AKP'nin suç örgütü gibi çalışan MİT, sorumluluğu bulunan her faciada suskunluğunu korurken sicili de hayli kabarmış durumda.

Çarşamba, 26 Ağustos 2015 10:44
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, "görevi kötüye kullanmak" suçundan hapis cezası alan 19 Aralık Katliamı savcısı Ali İhsan Demirel hakkındaki kararın ertelenmesini istedi.

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, 19 Aralık Katliamı'nın Bayrampaşa Cezaevi ayağında 12 mahkumun ölmesine, onlarcasının yaralanmasına ilişkin soruşturmayı geciktirdiği için "görevi kötüye kullanmak" suçundan bir yıl hapis cezasına çarptırılan Savcı Ali İhsan Demirel hakkındaki kararın ertelenmesini istedi.

Salı, 11 Ağustos 2015 07:43
Haklarında "örgüt kurmak" suçlamasıyla yakalama kararı çıkarılan eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın dün gece Gürcistan'a kaçtığı ortaya çıktı.

Ergenekon, 17-25 Aralık gibi soruşturmaları yürütmüş olan eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında "örgüt kurmak" suçlamasıyla ilgili dün çıkarılan yakalama kararının ardından yeni gelişmeler yaşandı.

Çarşamba, 19 Ağustos 2015 10:45
Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da artan çatışmalar gerekçe gösterilerek ilan edilen özel güvenlik bölgelerinin sayısı 100’ü aştı. Özel güvenlik bölgeleri içindeki gerçek ve tüzel kişilere ait mallar kamulaştırılabiliyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da artan çatışmalar gerekçe gösterilerek ilan edilen özel güvenlik bölgelerinin sayısı 100’ü aştı. Bölgedeki illerin pek çoğunda birden fazla yerleşim yerinde özel güvenlik bölgesi uygulaması yapılıyor. Diyarbakır’ın Lice ve Silvan ilçeleri ile Muş Varto’da da sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Cuma, 07 Ağustos 2015 13:26
Anayasa Mahkemesi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde uygulanagelen ve disiplin koğuşunun kısaltılmışı olarak "disko" diye tabir edilen oda hapsi cezasını, "kanunla kurulmuş yetkili bir mahkeme tarafından yargılanmadan" uygulandığı gerekçesiyle mahkum etti. AYM, bireysel başvuruda bulunan uzman çavuşa 2 bin 500 TL tazminat ödenmesini kararlaştırdı.

Görevli olduğu sınır tugay komutanlığında, kanunla kurulmuş bağımsız tarafsız mahkeme ilkesine riayet edilmeden, herhangi bir yargılama yapılmadan ve savunma hakkı verilmeden hakkında farklı zamanlarda oda hapsi cezasına hükmedildiğini belirten uzman çavuş, Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) bireysel başvuruda bulundu. Yüksek mahkeme, uzman çavuşun oda hapsi cezası yönünden özgürlük ve güvenlik hakkını

Pazartesi, 17 Ağustos 2015 11:44
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2015 yılında 5.7 milyar liralık ödeneğini bitirdiği, ek ödenek isteyeceği belirtiliyor.

Yaptığı harcamalar ve bütçeden aldığı büyük payla tartışma konusu olan Diyanet, yine parayla gündeme geldi. Cumhuriyet gazetesi Yazarı Çiğdem Toker Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu sene için Maliye Bakanlığı’ndan yedek ödenek isteyeceğini yazdı. 

Toker’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

Cumartesi, 08 Ağustos 2015 19:35
Anayasa Mahkemesi, 1999'da Ulucanlar Cezaevi'ne yapılan ve siyasi tutukluların katledildiği operasyonla ilgili "tazminat" kararı verdi.

Anayasa Mahkemesi, devlet tarafından "Hayata Dönüş Operasyonu" olarak adlandırılan 19 Aralık katliamı kapsamında Ulucanlar Cezaevi'ne yapılan operasyonda yakınlarını kaybeden kişilerin bireysel başvurusunu inceleyerek, manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

Pazartesi, 10 Ağustos 2015 10:12
Temmuz ayında da madenlerdeki işçi cinayetleri devam etti, bilanço ağır: 10 madenci yaşamını yitirdi, 4 madenci ağır yaralandı.Dev Maden-Sen, geçici AKP hükümetinin, koruyucu sistemlerini yenilemeleri için maden patronlarına 2019 sonuna kadar süre verdiğini, o tarihe kadar maden işçisinin ölmeye devam edeceğini" açıkladı.

DİSK’e bağlı Dev Maden-Sen, Temmuz ayında madenlerde meydana iş cinayetlerinin bilançosunu açıkladı. Buna göre Temmuz ayı boyunca madenlerde 10 işçi yaşamını yitirdi, 4 işçi de ağır yaralandı.

Pazar, 09 Ağustos 2015 08:56
Böbrek yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gören ressam, gazeteci-yazar Fikret Otyam (89), Antalya'da yaşamını yitirdi.

Fikret Otyam, son olarak 26 Ocak 2015'te Antalya'daki özel bir sağlık merkezinde girdiği diyaliz sırasında rahatsızlanmış, mide kanaması geçirdiği anlaşılınca Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Otyam, böbrek yetmezliği nedeniyle bir süredir Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görüyordu.
 

Çarşamba, 05 Ağustos 2015 13:32
İzmir-Çanakkale otoyolunda dört işçinin yaşamını yitirdiği viyadük faciasında ihaleyi alan şirketin AKP'den aday adayı olan Prof. Dr. Yasemin Açık'ın olduğu ortaya çıktı.

Sözcü'nün haberine göre, İzmir-Çanakkale Otoyolu Koyundere mevkiinde yaşanan kazanın altından, AKP’li milletvekili adayının şirketi çıktı. Viyadük inşaatını yapan şirketin iki ortağından birinin AKP Elazığ milletvekili aday adayı Prof. Dr. Yasemin Açık olduğu belirlendi.

Pages