681 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 09 Mart 2015 12:49
Bayrampaşa Cezaevi’nde 19 Aralık 2000’de yapılan "Hayata Dönüş Operasyonu"nun yeni fotoğrafları ortaya çıktı.

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre, İstanbul Bayrampaşa Cezaevi’nde yapılan "Hayat Dönüş Operasyonu" ile ilgili yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

Cumartesi, 28 Mart 2015 12:15
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde yağışlı bir gün bekleniyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı bekleniyor.

Cumartesi, 14 Mart 2015 08:55
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Kozmik Oda soruşturması sırasında Erdoğan’a, Arınç’a suikast iddiasındaki tutarsızlıkları anlattıklarını ve “Soruşturmacıların niyeti kötü” dediğini söyledi. Başbuğ, Kozmik Oda'da araması yapılan kelimeleri de açıkladı.

Kozmik Oda ve Arınç’a suikast soruşturmasının takipsizlikle sonuçlanmasının ardından dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, açıklamalarda bulundu.

Hürriyet'ten Deniz Zeyrek'e konuşan Başbuğ, görüşmeye basında çıkan haberlerle Kozmik Oda soruşturmasındaki kritik gelişmeler arasındaki paralelliğe dikkat çekerek başladı:

TESADÜF MÜ?

Salı, 10 Mart 2015 09:36
Büyük bir gürültüyle başlatılan Bülent Arınç’a suikast soruşturmasından takipsizlik kararı çıktı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast girişimi iddiasıyla 5 yıl 3 ay önce başlatılan ve Seferberlik Tetkik Kurulu Bölge Başkanlığı’nın Kozmik Odası’na girilmesine kadar varan soruşturmayı “takipsizlikle” sonuçlandı. Arınç’a suikast iddiası çökerken bazı polisler hakkında “kumpas” soruşturması açıldı.

Salı, 10 Mart 2015 11:09
2013’teki 1 Mayıs kutlamalarına yapılan müdahale sırasında biber gazı fişeğiyle başından yaralanan Dilan Alp hakkında "marjinal" ve "tam bir radikal mensuptur" ifadelerini kullanan dönemin valisi Hüseyin Avni Mutlu soruşturulmayacak.

İstanbul ’da, iki yıl önce 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın Taksim Meydanı’nda kutlanması yasaklanınca on binlerce insan sokağa çıktı.17 yaşındaki Dilan Alp, Tarlabaşı’nda polisin attığı biber gazı kapsülünün başına isabet etmesi sonucu başından ağır şekilde yaralandı. Vali Hüseyin Avni Mutlu, Alp’in elindeki sirke şişesinin molotofkokteyli olduğunu ileri sürdü.

Çarşamba, 25 Şubat 2015 13:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan, bugün büyük bir şovla TÜRGEV'e ait 8 yurdun açılışını gerçekleştirdi. Biz de TÜRGEV'in şeceresini sizler için derledik...

17 Aralık'ta yapılan yolsuzluk operasyonuna kadar adı pek duyulmamış olan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), operasyon sonrası ülke gündemini uzun süre meşgul edecekti.

Operasyonla birlikte AKP'li belediyelerin adeta arazi "bağışı" yağmuruna tuttuğu öğrenilen TÜRGEV, aynı zamanda yandaş patronlara verilen ihaleler karşılığında da büyük miktarda bağışlar almıştı.

Cuma, 20 Şubat 2015 12:13
AKP'nin "polisin isyan bastırmada kullandığı" çukur uçlu mermilerden sipariş ettiği ortaya çıktı

Polisin isyan bastırmada kullandığı çukur uçlu mermilerden milyonlarcasını taşıyan kargo Türkiye yolunda. Sendika.org ABD-İzlanda-Hamburg-Frankfurt-Ankara rotasında seyreden ve henüz Ankara’ya varmamış olan kargonun görüntülerine ulaştı. Dün (19 Şubat Perşembe) Hamburg havaalanına inen Lufthansa Havayolları’na ait bir uçaktan siyah folyo ile sarılı 16 palet mal indirildi.

Cuma, 06 Şubat 2015 11:41
Twitter, 2014 yılının ikinci yarısını kapsayan Şeffaflık Raporu'nu yayınladı.

Twitter, Şeffaflık Raporu'nu yayınladı.

Twitter'a bu dönemde toplam 1982 içerik kaldırma talebi gelirken, bu rakamın 1820'si Türkiye'den geldi.

Cuma, 06 Şubat 2015 08:45
Rıfat Okçabol

Amasya’da bir din dersi öğretmeni, “Kurtuluş Savaşı’na yardım eden bayanların başı kapalı olduğu için biz bu savaşı kazandık, bugün olsa kazanamayız” diyor! Hatay’da,  öğrencilerini 'kızlı erkekli' oturtuyor diye soruşturma açılan öğretmene, “Başbakan'a muhalif misin” diye soruluyor!

Çarşamba, 18 Şubat 2015 12:08
Antalya'nın Kaş İlçesi'nde 6 yıl önce yatılı bir okulda o dönem 16 yaşında olan S.K.'nın tecavüze uğramasıyla ilgili 2 yılda açılan dava, kadın avukatların 5 yıllık mücadelesi sonunda ağır ceza mahkemesinde görülmeye başlandı.

Kaş'ta 2009 yılında yatılı okulda okuyan S.K., burada tecavüze uğradı. İlk soruşturmadan sonra savcılık konuyla ilgili takipsizlik kararı verdi. Fakat aile Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma derneğine ulaştı, yardım talep etti. Yardım talebi üzerine bir araya gelen kadın avukatlar, feministler dosyaya sahip çıktı. S.K.'ya tecavüz edenler hakkında dava, ancak 2 yıl sonra açılabildi.

Perşembe, 26 Şubat 2015 09:50
Kabine içerisinde yer alan önemli bakanlardan birinin yaptığı bir konuşmaya dayandırılan ifadeler, Davutoğlu ile Erdoğan arasındaki gerilime ve Fidan'ın istifasına ilişkin ilginç iddialar içeriyor.

Cumhuriyet'ten Mustafa Halif'in konuya ilişkin yazısı şöyle:

Bir konuşma. Belki de dertleşme demek daha doğru; çünkü küçük bir gruba yapılıyor. Şu anda özellikle iktidar milletvekilleri arasında kulaktan kulağa yayılıyor. Konuşmayı yapan isim “kabinenin önemli bakanlarından” biri. Güncel konulara da değiniyor, parti içinden kimi sıkıntıları da paylaşıyor.

Perşembe, 05 Şubat 2015 14:04
Antalya'da 7 yıl önce Çağdaş Gemik'i öldüren polisin yargılandığı dava sonrası çıkan olaylarda kolu incinen polis memuru Ahmet Güdül'e ödenen tazminatın bir kısmının Gemik'in kavgaya karışan yakınlarından tahsil edilmesine hükmeden yerel mahkeme kararı, Yargıtay'dan döndü.

Antalya'da 7 yıl önce Çağdaş Gemik'i öldüren polisin yargılandığı dava sonrası çıkan olaylarda kolu incinen polis memuru Ahmet Güdül'e ödenen tazminatın 3 bin 588 liralık kısmanın Gemik'in kavgaya karışan yakınlarından tahsil edilmesine hükmeden yerel mahkeme kararı, Yargıtay'dan döndü. Yargıtay, 8 sanıktan 7'sinin polisi yaraladığına ilişkin delil bulunmadığına karar verdi.

Cuma, 20 Şubat 2015 17:00
Türkiye’nin göç istatistiklerini açıklayan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürü Salih Uras, Türkiye’de 2 milyon 618 bin 275 kişinin farklı illere göç ettiği tespit edildiğini ifade etti.

Türkiye İstatistik Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürü Salih Uras, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) 31 Aralık 2014 tarihli verilerine göre Türkiye’nin göç haritasını açıkladı.

Perşembe, 05 Şubat 2015 20:41
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı'nın adrese dayalı nüfus kayıt sistemi 2014 yılı sonuçlarına göre, seçim çevrelerini ve her seçim bölgesinin çıkaracağı milletvekili sayısını belirledi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararda, Milletvekili Seçimi Kanunu'nun 5. maddesinde, seçim çevreleri ve her seçim çevresinin çıkaracağı milletvekili sayısının YSK tarafından genel nüfus sayımı sonuçlarının açıklanmasından itibaren en geç 6 ay içinde tespit edilerek ilan edileceğinin öngörüldüğü hatırlatıldı.

Cumartesi, 07 Şubat 2015 18:00
Çeviri: Levent Karaoğlu

Jonathan Jones, Sanat Eleştirmeni, 10 Aralık 2014, Çarşamba – The Guardian  


Peter Lik’in Arizona kanyonunda çektiği içi boş, klişe ve tatsız siyah-beyaz fotoğraf sanat değildir ve fotoğrafın hiç bir zaman sanat olamayacağının kanıtıdır. 

Pages