820 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 28 Mayıs 2016 00:18
ABD'de tutuklu bulunan 17 Aralık operasyonunun kilit ismi Rıza Sarraf soruşturmasının Türk bankalarına da uzandığı belirtiliyor.

Rıza Sarraf soruşturmasını yürüten Savcı Bharara'nın soruşturma dosyasına Türk bankaları da girdi. Haberdar'dan İlhan Tanır'ın haberine göre, soruşturma dosyasına giren bankaların sayısı en az altı. Bu rakamın bir düzineye yakın olduğu belirtiliyor.

Tanır'ın konuyla ilgili haberinden bir bölüm: 

Pazar, 29 Mayıs 2016 11:05
Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

Meteorolojiden bazı iller için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yağışların, sabah saatlerinde Samsun'un doğu ilçeleri ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Cumartesi, 28 Mayıs 2016 09:21
Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya'nın doğu ilçelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da bugün sabah saatlerinde Anadolu Yakası'nda kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya'nın doğu ilçelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da bugün sabahsaatlerinde Anadolu Yakası'nda kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışbekleniyor.

Cuma, 27 Mayıs 2016 08:19
Rıza Sarraf'ın New York’ta görülen davasında 17 Aralık iddianamesini mahkemeye delil olarak sunan Başsavcı Preet Bharara mahkemeyi de uyardı. Bharara, kefalet başvurusuna 29 sayfalık dosya ile itiraz ederken, Türkiye kaçması durumunda geri iade edilmesinin imkansızlaşacağı, Zarrab’ın Türkiye’de siyasilerle işini rüşvetle gördüğünü kaydetti

ABD’de tutuklu bulunan Rıza Sarraf'ın New York’ta görülen davasında Başsavcı Preet Bharara’nın iddiaları damga vurdu. Hürriyet'ten Razi Canikligil''in haberine göre Zarrab’ın avukatı Benjamin Brafman’ın mahkemeye sunduğu kefalet başvurusuna itiraz eden başsavcı Bharara, “Zarrab Türkiye’ye kaçarsa geri iadesi mümkün değil, rüşvetle işini görür” dedi.

Perşembe, 12 Mayıs 2016 17:30
Jose Marti Küba Dostluk Derneği İstanbul Şubesi, 'Küba-ABD ilişkilerinde Yeni Dönem' konulu bir söyleşi düzenledi. Konuşmacı olarak derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Somel'in katıldığı söyleşilerin ilki, dün derneğin Kadıköy şubesinde saat 19.30'da yapılırken, ikincisi de bugün aynı saatte İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği'nde gerçekleşecek.

Jose Marti Küba Dostluk Derneği, İstanbul'da düzenlediği "Küba-ABD İlişkilerinde Yeni Dönem" başlıklı söyleşiye derneğin Yönetim Kurul Başkanı Gözde Somel katıldı.

Salı, 24 Mayıs 2016 09:17
Meteoroloji yurdun iç ve doğu kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç ve batı bölgelerde 4 ila 8 artacağı, doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Cuma, 06 Mayıs 2016 11:11
Meteoroloji hafta sonu yurdun büyük bölümünde yağışın görüleceğini açıkladı.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege dışında tüm yurdun aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yağışların; Doğu Karadeniz ile Samsun, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Çarşamba, 25 Mayıs 2016 14:57
2016-2017 Sezonu Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası planlaması belli oldu.

2016-2017 Sezonu Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası planlaması belli oldu. Planlamaya göre Spor Toto Süper Lig’de 2016-2017 Sezonu 19-20-21-22 Ağustos tarihlerinde başlayacak.

Spor Toto Süper Lig’de sezonun ilk yarısı 16 hafta, ikinci yarısı ise 18 hafta oynanacak.

İlk yarı 24 Aralık 2016 tarihinde sona erecek, ikinci yarı ise 7-8-9 Ocak 2017 tarihlerinde başlayacak.

Perşembe, 19 Mayıs 2016 00:34
New York’ta dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından tutuklu yargılanan Rıza Sarraf, mahkemeye 10 milyon dolar nakit, 50 milyon dolarlık da tahvilden oluşan kefalet bedeli önerdi.

New York’ta tutuklu yargılanan Rıza Sarraf’ın, mahkemeye 10 milyon dolar nakit, 50 milyon dolarlık da tahvilden oluşan kefalet bedeli önerdiği belirtildi.

Kapatılan 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının kilit ismi Sarraf, dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından geçen 19 Mart’ta Miami’de tutuklanmıştı.

Pazartesi, 16 Mayıs 2016 10:21
AKP iktidarının, kamu kurumlarının harcamalarını denetleyen Sayıştay’ı nasıl devre dışı bıraktığı, TBMM Başkanlığı'nın yanıtıyla ortaya çıktı.

TBMM Başkanlığı, "Kamu idareleri ile sosyal güvenlik kurumlarının bütün gelir-giderlerini ve mallarını Meclis adına denetleyen" Sayıştay’ın 2005’ten 2011’e kadar bazı denetim raporlarını TBMM’ye sunmadığını kabul etti.

Cumartesi, 07 Mayıs 2016 19:53
AKP-Cemaat kavgasında polislikten atılan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'ün İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne atandığı duyuruldu.

Ergenekon, Balyoz gibi davaların mimarlarından olan ve Cemaat-Hükümet kavgasının ardından polislikten atılan tutuklu polis müdürü Yurt Atayün göreve geri döndü. Cemaatin önde gelen isimlerinden olan ve hala tutuklu bulunan Atayün'ün göreve nasıl geri getirildiği henüz bilinmiyor.

Salı, 24 Mayıs 2016 09:43
Rıza Sarraf’ın kefalet dilekçesinde, Emine Erdoğan’ın kurucusu olduğu Togem-Der’e Sarraf’ın yaptığı yüklü "bağışlar" tarih tarih sıralanmıştı. Ancak Togem-Der’in kendi web sayfasında derneğe destek veren iş adamları listesinde Sarraf’ın isminin olmadığı dikkat çekmişti. Bu haberlerin basına yansımasından sonra Togem-Der’e ait olan web sayfasının apar topar yayından kaldırıldığı görüldü.

Rıza Sarraf’ın 150 kez "bağış" yaptığını söylediği, Emine Erdoğan’ın kurucusu olduğu belirtilen Togem-Der’in web sitesi kapatıldı.

Cumartesi, 21 Mayıs 2016 12:14
New York Güney Bölgesi Başsavcılığı'nın Rıza Sarraf soruşturması ile ilgili olarak, Türkiye vatandaşı olan en az 91 kişi hakkında soruşturma yürüttüğü iddia edildi.

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı'nın Rıza Sarraf soruşturması ile ilgili olarak Türkiye vatandaşı olan en az 91 kişi hakkında soruşturma yürüttüğü iddia edildi.

Çarşamba, 13 Nisan 2016 10:13
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre bugün 16 ilde yağış görülecek.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta iç ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İç ve batı bölgelerde 2 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Pazar, 10 Nisan 2016 11:00
Metetoroloji'nin tahminlerine göre, hava sıcaklıklarının yurt genelinde azalması bekleniyor. Yine ülke genelinde sağanak yağış hakim olacak.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının Batı ve Orta Karadeniz'de hissedilir derecede (4 ila 10 derece) olmak üzere ülke genelinde azalması bekleniyor.

Pages