1095 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 08 Haziran 2018 17:04
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, "Moody's tarafından yapılan not indirim kararının TCMB'nin faiz artırım kararıyla aynı gün akşamı yapılması manidar olup, bir o kadar da gayri ahlakidir" dedi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in bankalara yönelik not indirim kararına ilişkin "Moody's tarafından yapılan not indirim kararının TCMB'nin faiz artırım kararıyla aynı gün akşamı yapılması manidar olup, bir o kadar da gayri ahlakidir" dedi.

Pazartesi, 18 Haziran 2018 09:26
Doğum kontrolü ve kürtaj hizmetlerini aile hekimleri, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları ile ebelerin gözünden inceleyen bir rapor, AKP'nin kadın sağlığıyla oynama pahasına yol kat ettiğini gösteriyor.

Nüfusbilim Derneği, Türkiye Aile Sağlığı Planlaması Vakfı ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonunun ortak çalışmasıyla, İstanbul özelinde aile planlaması ve üreme sağlığı hizmetleri üzerine “Sisteme Değil İsteğe Bağlı Hizmet: Sağlık çalışanlarının gözünden İstanbul’da Kürtaj ve Aile Planlaması Hizmetlerinin Durumu” adlı bir rapor yayınlandı.

Çarşamba, 09 Mayıs 2018 13:02
Trump'ın İran'la nükleer anlaşmayı iptal edeceğini ve yaptırımların yeniden başlayacağını açıklaması sonucu Boeing ve Airbus, İran'la yapılan anlaşmaları iptal edecek.

Trump'ın İran'a yaptırımları yeniden uygulamaya koyması Boeing ve Airbus'ın İran'la yaptığı 39 milyar dolarlık anlaşmanın iptaline neden olacak.

Airbus, Aralık 2016'da Iran Air'e 19 milyar dolar karşılığında 100 uçak yollayacağına dair bir anlaşma imzalamıştı. Şimdiye kadar üç uçak yollandı.

Cuma, 18 Mayıs 2018 08:18
Fitch, Tükiye'yi Ukrayna ve Arjantin'le birlikte en kırılgan 3 ülkeden biri olarak gösterdi.

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye, Arjantin ve Brezilya para birimlerinin dolardaki değer artışı karşısında artan baskı altında olduğunu belirtti.

Cumartesi, 21 Nisan 2018 09:00
Küba’da fiilen 14 Haziran 2017’de başlayan seçim süreci 19 Nisan 2018’de tamamlandı. Tek bir kişi açıkta kalmadan halkın tamamının doğrudan katıldığı sürecin sonunda Ulusal Meclis, Meclis Başkanı, Devlet Konseyi ve Devlet Konseyi Başkanı seçildi.

19 Nisan 2018 günü Küba’da genel seçim süreci tamamlandı. Halkın katılımına dayalı seçim sistemiyle belirlenen ve toplumun her kesimini temsil eden 605 vekille oluşan Ulusal Meclis, Meclis Başkanı, Devlet Konseyi ve Devlet Konseyi Başkanı’nı seçti. Seçimler için süreç geçtiğimiz Haziran ayında Halk İktidarı Ulusal Meclisi’nin çağrısıyla başlamıştı.

Pazartesi, 02 Nisan 2018 11:30
Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastı soruşturmasında aralarında Fethullah Gülen'in de bulunduğu 8 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastı soruşturmasında yeni gelişme yaşandı.

Aralarında Fethullah Gülen’in de bulunduğu 8 şüpheliye, “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” ve “terör amaçlı tasarlayarak kasten insan öldürme” suçlamaları yöneltiliyor.

Cuma, 13 Nisan 2018 16:50
Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, bugüne kadar meslekten ihraç edilenlere ilişkin 12 bin başvuruyu sonuçlandırdı. Komisyon, 310 başvuru için mesleğe iade kararı verdi.

Komisyondan yapılan açıklamaya göre meslekten ihraç edilenler, bursu kesilen öğrenciler, rütbeleri alınan emekli güvenlik personeli, kapatılan kurum ile kuruluşlara ilişkin başvurulara bakmak üzere 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kurulan OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonuna 108 bin 660 müracaat yapıldı. 

Perşembe, 12 Nisan 2018 10:16
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesine yanıt veren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Türkiye'de 15 bin 54 kişinin HIV taşıyıcısı olduğunu, bin 590 AIDS vakasının bulunduğunu açıkladı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesine yanıt veren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 15 bin 54 kişinin HIV taşıyıcısı olduğu Türkiye’de bin 590 AIDS vakasının bulunduğunu açıkladı. 

CHP'li vekil Ömer Fethi Gürer, HIV taşıyanlardaki artış ve AIDS vakalarını Sağlık Bakanlığına yönelttiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Pazar, 01 Nisan 2018 12:05
14 yaşındaki çocuğu kaçırıp istismar eden adamın, istismarcılar için idam istediği ortaya çıktı.

Antalya’da ‘evlenme vaadiyle’ 14 yaşındaki çocuğu kaçırıp istismar eden 38 yaşındaki adama 15 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Sanığın, Facebook hesabından istismarcılara idam istediği de ortaya çıktı.

Serik ilçesindeki Kadriye Mahallesi’nde yaşayan esnaf Etem Öztürk, Aralık 2016’da o tarihlerde 14 yaşında olan S.Ö.’yü babasının evinden kaçırarak kendi evinde istismar etti.

Salı, 03 Nisan 2018 19:23
Antalya Manavgat’ta 2013’te yangın geçiren Türkbeleni Ormanı’nın üçte biri yapılaşmaya açıldı. Ağaçlandırılması gereken ormanlık alan adeta dev bir şantiye görünümünde…

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Türkbeleni Ormanı’nda, 26 Temmuz 2013 tarihinde çıkan yangında yaklaşık 100 dekarlık ormanlık alan yandı.

Salı, 24 Nisan 2018 11:06
Cumhuriyet gazetesinin yayın politikasının suçlama konusu edildiği ve 18 yazar ile yöneticinin yargılandığı davanın sekizinci duruşması Silivri'de başladı. Cuma gününe dek sürmesi planlanan duruşmaların ardından hükmün açıklanması bekleniyor.

Cumhuriyet gazetesinin 18 yazar ve yöneticisinin, gazetenin yayın politikasının suçlama konusu edilerek yargılandığı davaya bugün devam ediliyor.

Sekizinci duruşma bugün Silivri Cezaevi’nin karşısında bulunan İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlandı. Cuma gününe dek sürmesi planlanan duruşmaların ardından hükmün açıklanması bekleniyor. 

Perşembe, 15 Mart 2018 10:05
Resmi rakamlara göre, Türkiye'de işsizlik oranı Aralık ayında yüzde 10,4.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Aralık dönemi işsizlik rakamlarını açıkladı. 

Perşembe, 01 Mart 2018 19:40
Küba çağımızın Mambilerini (19. yüzyılda bağımsızlık için mücadele eden Kübalı devrimciler) ödüllendirdi.

Küba Devrimi tarihi bazıları tarihe mal olmuş, bazıları ise ortak hafızalarda yer alan çok sayıda kadın ve erkeğin emekleri sonucu var edilmiştir. Bu kişilerin hepsi de davalarında kendilerini aşmış kişilerdir.  Hepsi de sınırlarını zorlamış, aynı amaç uğruna fedakârlıklarda bulunmuştur. Ölüme gönüllü şekilde giderken bile elleri ve kalpleri tertemizdi.

Perşembe, 15 Mart 2018 19:00
17-25 Aralık yolsuzluk gündemleri nedeniyle istifa eden eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan yeniden aktif siyasete başladı.

17-25 Aralık yolsuzluk gündeminde adı geçen ve istifa eden eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan aktif siyasete geri döndü. Çağlayan, AKP Mersin 6. Olağan İl Kongresi'nde 19 kişilik büyük kongre delege listesinde yer aldı.

Perşembe, 15 Mart 2018 13:52
DİSK Araştırma Dairesi'nin aylık araştırmasına göre genç işsizlik oranı yüzde 19,2, geniş tanımlı kadın işsizliği yüzde 27, ne istihdamda ne de eğitimde olan gençlerin oranı ise yüzde 23,1 oldu. Gerçek işsiz sayısının 6,1 milyon olduğu vurgulandı.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Dairesi (DİSK-AR), bugün Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıkladığı Hane Halkı İş Gücü Araştırmasını değerlendirdi.

DİSK-AR’ın işsizlik ve istihdama ilişkin değerlendirmeleri özetle şöyle oldu:

Pages