864 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 02 Aralık 2016 10:45
Mersin'deki Onur Yürüyüşü etkinliklerinde kurulan Türkiye’nin ilk LGBT korosu "7 Renk Koro" ilk konserine hazırlanıyor.

2015 ve 2016 Mersin Onur Haftası etkinliklerinde bir araya gelen LGBT’ler "7 Renk Koro"yu kurdu. Türkiye’nin ilk LGBT korosu olan "7 Renk Koro" iki ayı aşkın süredir Mersin'deki İştar Kadın Merkezi binasını kullanarak prova yaparak konsere hazırlanıyor.

Cuma, 02 Aralık 2016 13:47
Varlık Barışı'nın detayları belli oldu... AKP hükümetinin kara para aklayıcılarına kıyağı olarak değerlendirilen "Varlık Barışı" uygulamasına göre yurt dışından Türkiye'ye getirilen para için vergi alınmayacak, paranın nasıl kazanıldığı sorulmayacak, geçmişe dönük bir araştırma, soruşturma veya kovuşturma yapılmayacak.

Yurtdışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını, 31 Aralık'a kadar Türkiye’ye getiren gerçek ve tüzel kişiler, söz konusu varlıkları serbestçe tasarruf edebilecek.

Maliye Bakanlığı'nın, "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 Sayılı Kanun Genel Tebliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Cuma, 02 Aralık 2016 15:44
Türkiye'nin İsrail'le anlaşması sonucu Mavi Marmara davası hiç açılmamış gibi kapatılıyor. Dün "Mavi Marmara'nın hesabını soracağız" diyen AKP bugün bu davadan kurtulma peşinde. Peki, ne oldu da AKP, Mavi Marmara'dan vazgeçti, ne oldu "one minute" şovları... Aslında hepsi koca bir yalan. Türkiye İsrail'le hiç köprüleri atmadı, doğalgaz tüccarlığı ve bölgede rol kapma karşılığında da Mavi Marmara'yı sattı. Bugün AKP iştahlı anlaşmanın tadını çıkarırken geriye İsrail'in kan parasıyla kurtulduğu Mavi Marmara saldırısı kaldı.

İsrail'in 6 yıl önce Gazze'ye yardım götürmek amacıyla yola çıkan Mavi Marmara gemisini durdurarak 10 yurttaşı öldürdüğü saldırıyla ilgili Türkiye geri adım atıyor.

Perşembe, 24 Kasım 2016 14:50
HDP sözcüsü Ayhan Bilgen yaptığı açıklamada cezaevlerine "Hayata Dönüş" adı verilen 19 Aralık Katliamı gibi yeni bir operasyonun tartışıldığını ileri sürdü.

HDP Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, ''Eş başkanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanları ve eski milletvekillerinin tek kişilik odalarda tutulması kötü muameledir, işkencedir" dedi. Bilgen, cezaevlerinde yeni bir "19 Aralık operasyonu" beklentisinin de tartışıldığını söyledi.

Salı, 29 Kasım 2016 02:38
15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz'ün, Ocak 2015-Temmuz 2016 arasındaki esrarengiz yurtdışı trafiğinin detayları ortaya çıktı. Öksüz, "FETÖ'nün 'Deniz Kuvvetleri imamı'" olduğu iddiası Ankara’daki soruşturma dosyasına girdikten sonra da 19 ayda 10 kez ABD, Almanya, Kuveyt gibi ülkelere rahatça gidip gelmiş.

Adil Öksüz, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Ankara’da Akıncı Hava Üssü yakınlarında yakalandı. 18 Temmuz’da Ankara Batı Adliyesi’nden serbest bırakıldı.

15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi ve FETÖ’nün Hava Kuvvetleri imamı olduğu iddia edilen Öksüz, 130 gündür yakalanamadı.

Pazartesi, 21 Kasım 2016 12:58
AKP'nin rektörlük seçimlerini kaldırması sonrası YÖK, 19 üniversite için rektörlük aday adaylığı başvuru ilanı yayımladı.

YÖK, 19 üniversite için rektörlük aday adaylığı başvuru ilanı yayımladı. İlana göre başvuran kişinin akademisyen olması şartı da aranmıyor.

İlanda şu bilgiler yer aldı.

Pazartesi, 14 Kasım 2016 10:20
Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Batı Karadeniz kıyılarının aralıklı sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Batı Karadeniz kıyılarının aralıklı sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Salı, 29 Kasım 2016 16:37
Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü tarafından oyunu engellenen Tiyatrocu Levent Üzümcü  "Adına demokrasi dedikleri bir saçmalıkla yönetiliyoruz" açıklamasında bulundu.

Levent Üzümcü'nün Artvin'deki Çoruh Üniversitesi'ne bağlı A. Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi'nde 3 Aralık Cumartesi günü saat 19.00'da oynanması planlaran, "Anlatılan Senin Hikayendir" adlı oyunu, üniversite rektörlüğü tarafından engellenmişti.

Perşembe, 24 Kasım 2016 17:33
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın grup toplantısı için 2 hafta önce gönderdiği mektup, günler sonra sansürlü bir şekilde ulaştı.

HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, Meclis'teki HDP toplantısı salonunda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Salı, 15 Kasım 2016 11:04
Meteoroloji, akşam saatlerinden itibaren başlaması beklenen yoğun yağışlara ilişkin yurttaşları uyardı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, akşam saatlerinde başlaması beklenen yağışlara karşı uyarıda bulurnurken hava sıcaklığının ülke genelinde hissedilir derecede azalacağını (5 ila 10 derece) da açıkladı.

Cumartesi, 05 Kasım 2016 13:56
Cumhuriyet gazetesinin 9 yönetici ve yazarının bu sabah tutuklanmasına yol açan haberler dikkat çekici...

31 Ekim'den beri gözaltında tutulan Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, Cumhuriyet Vakfı yöneticileri Hakan Kara, Bülent Utku, Güray Tekin Öz, Mustafa Kemal Güngör, Önder Çelik, Kitap Eki Genel Yayın Yönetmeni Turhan Günay, yazar Kadri Gürsel ve karikatürist Musa Kart tutuklandı.

Çarşamba, 16 Kasım 2016 12:44
New York'ta tutuklu olan İran asıllı iş adamı Rıza Sarraf davasında, New York Güney Bölgesi Federal Başsavcısı Prett Bharara ve ekibi mahkemeye yeni dilekçe sundu. Dilekçede savcı, Ankara'nın davaya müdahale etmeye çalıştığını söyleyerek, "Türk hükümeti buna karışamaz" dedi.

New York'ta tutuklu olan İran asıllı iş adamı Rıza Sarraf davasında, New York Güney Bölgesi Federal Başsavcısı Prett Bharara ve ekibi mahkemeye yeni dilekçe sundu. Dilekçede Sarraf'ın e-postalarının aranması için temel teşkil eden 17 Aralık fezlekesiyle ilgili kısımlar da yer aldı.

Çarşamba, 30 Kasım 2016 13:27
Elektrik Mühendisler Odasından yapılan açıklamada, "Yangında ölen çocukların sorumlusu siyasi iktidardır. Hükümeti defalarca uyarmamıza, dava açmamıza rağmen, okul ve yurtları yangın güvenlik sisteminden muaf tutan düzenlemeden geri adım atmadılar" denildi.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama, Adana Aaladağ'daki öğrenci yurdunda yanarak hayatını kaybeden öğrencilerin sorumlusunun AKP hükümeti olduğunu gözler önüne serdi.

Cumartesi, 26 Kasım 2016 15:16
OHAL'in 6 ay daha uzatılabileceğini söyleyen Erdoğan, idam konusundaki fikirlerini yineledi, "Halkım idam mı diyor, parlamentoya gelir. Parlamento da idam diyorsa bana gelir. Ben de bu kararı onarım" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul'da yaptığı konuşmasında "OHAL belki 3+3 olmak üzere 6 ay daha uzatılacak" dedi. Avrupa Parlamentosu'nun "Türkiye" kararı hakkında konuşan Erdoğan "Türkiye, darbe girişimi ve terör eylemlerine rağmen OHAL'in ikinci ayında bulunuyor. Belki bir üç ay daha uzatılacak. Size ne ya! Bunun kararını hükümet verir" ifadelerini kullandı.

Pazartesi, 14 Kasım 2016 08:00
Rıfat Okçabol

Geçtiğimiz 12 Temmuz’da 20 üniversitede rektör adayı seçimleri yapılmıştı. Seçim yapılan üniversitelerin 19’una rektör atanırken bir tek Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) rektörü atanmadı. Oysa BÜ’deki seçimde yeniden aday olan rektör, 24 yıldır yapılan seçimlerde hiçbir üniversitede görülmemiş oy oranına ulaşmış, oyların yüzde 86’sından fazlasını (kullanılan 403 oyun 348’ini) almıştı.

Pages