807 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 13 Nisan 2016 10:13
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre bugün 16 ilde yağış görülecek.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta iç ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İç ve batı bölgelerde 2 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Pazar, 10 Nisan 2016 11:00
Metetoroloji'nin tahminlerine göre, hava sıcaklıklarının yurt genelinde azalması bekleniyor. Yine ülke genelinde sağanak yağış hakim olacak.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının Batı ve Orta Karadeniz'de hissedilir derecede (4 ila 10 derece) olmak üzere ülke genelinde azalması bekleniyor.

Salı, 19 Nisan 2016 09:37
New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara, Miami'de tutuklanan Rıza Sarraf'a ilişkin hazırladığı iddianameyi yenileyerek mahkemeye sundu

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonun da kilit isimlerinden olan Rıza Sarraf'ı ABD'de tutuklatan New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara yenilediği iddianamenin "suçlamalar" bölümünde değişikliğe giderek, Türkiye, New York ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni 'suçların işlendiği yerler' olarak belirtti.

Pazartesi, 11 Nisan 2016 09:23
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güney ve batı kesimlerde hava sıcaklıklarının hissedilir biçimde düşeceğini, yurdun bazı bölümlerinde sağanak yağışların görüleceğini açıkladı.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya'nın doğu, Afyon'un güney ilçelerinde; öğle saatlerinden sonra Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.  
 

Cumartesi, 02 Nisan 2016 02:41
İstanbu’dan gittiği Miami’de "ABD’yi dolandırmak, İran yaptırımlarını ihlal etmek, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklamaktan" yakalanıp tutuklanan Rıza Sarraf, New York’a transfer edilecek.

19 Mart’ta yakalanan 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf’ın Miami’deki geçici avukatı Lee Stapleton, önceki gün mahkemeye bir dilekçe sunarak, 4 Nisan’da görülmesi planlanan ve Sarraf’ın New York’a naklinin, kefalet başvurusunun ve kalıcı avukatlarının kim olacağının ele alınacağı duruşmada, transfer ve kefalete dair herhangi bir duruşma yapılmamasını, Sarraf’ı

Pazartesi, 25 Nisan 2016 10:03
"Ulusal belgesel" kategorisinde yarışmaya alınan Roboski Katliamı'nı anlatan belgesel "Hatırlıyorum" (Bîra Mı’têtın) Ankara Uluslararası Film Festivali'nden çıkarıldı.

Roboski Katliamı’nı anlatan belgesel film "Hatırlıyorum" (Bîra Mı’têtın) 27. Ankara Uluslararası Film Festivali’nden çıkarıldı. Filmin yönetmeni Selim Yıldız, ulusal belgesel kategorisinde yarışmaya alınan filmin ön elemeyi geçtiğini ve gösterim gününün belli olmasına rağmen son anda festival programından çıkarıldığını söyledi.

Pazartesi, 18 Nisan 2016 22:00
MHP'd genel başkan adaylarından Meral Akşener, seçimi kazanması halinde MHP'nin oy oranının yüzde 25'e çıkacağını savundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) genel başkan adayı Meral Akşener, Türkiye'de ‘parelel devlet yapılanması’nın terör örgütü sayıldığını belirtirken “Buna yardım, yataklık edenler nerede? 17-25 Aralık olmamış olsaydı yine beraber hareket edilecek miydi?” diye sordu. Akşener, "Asıl sorgulanması gereken iktidarın bu tür yapılarla beraber çalışmasıdır" dedi.

Çarşamba, 27 Nisan 2016 14:48
Hidrolik ölçümler zaman alıyor diye baraja ‘gölet’, gölete ise ‘küçük gölet’ tanımı getiren Bakanlık, bilimi hiçe sayarak 3 yıl içinde 1071 gölet yapmayı amaçlıyor…

NASA’ya kafa tutan Bakan Eroğlu’nun suyla tehlikeli oyunu. 2019 yılına kadar 1071 gölet inşa edeceklerini açıklayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, mühendislik hataları yüzünden dünyanın pek çok ülkesinde büyük facialara neden olarak binlerce insanın ölümüne, milyonlarca insanın ise evsiz kalmasına yol açan baraj facialarını görmezden gelerek akıl almaz bir genelgeye imza attı.

Salı, 22 Mart 2016 00:09
17-25 Aralık operasyonunun kilit isimlerinden Rıza Sarraf ABD'de tutuklandı.

İran asıllı işadamı Rıza Sarraf, ABD'nin Miami kentinde tutuklandı. Sarraf'a yönelik suçlama, İran hükümeti ve diğer kuruluşların Tahran'a yönelik uluslararası yaptırımlardan kaçınmak için kurduğu mekanizmanın parçası olarak yüzlerce milyon dolarlık işlemlere karıştığı yönünde. Sarraf ve iki İranlı daha hakkında Manhattan'da bu suçlamalarla dava açılmıştı.

Salı, 15 Mart 2016 10:07
Aralık ayı işsizlik oranı, son 10 ayın en tepesinde.

İşsizlik oranı Kasım, Aralık ve Ocak aylarını kapsayan Aralık döneminde yüzde 10.8 ile, geçen Şubat dönemindeki yüzde 11.2'den bu yana en yüksek düzeye çıktı.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı Aralık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 59 bin kişi artarak 3 milyon 204 bin kişiye çıktı.

Perşembe, 24 Mart 2016 03:02
Ali Ağaoğlu’nun İstanbul Bakırköy’de mahkeme kararıyla 2 yıl durdurulan projesinde inşaat ve satışlar başladı. 2013 Temmuz’da metrekaresi 9 bin 500 liradan satışa çıkan projede şimdi fiyatlar 19 bin lira.

Ali Ağaoğlu'nun patronu olduğu Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun Bakırköy’deki konut projesi Aralık 2013’te İstanbul 8. İdare Mahkemesi’nin kararıyla durdurulmuştu.

Yargıtay'ın verdiği "plan iptal" kararı Şubat 2016’de bozuldu. Yaklaşık 2 yıl aradan sonra inşaat çalışmalarına başlayan şirket satış sürecini de başlattı.

Salı, 22 Mart 2016 01:00
17-25 Aralık operasyonu öncesinde AKP'li bakan Muammer Güler'in "Ben senin önüne yatarım" dediği Sarraf'ın, ABD'deki tutukluluğu sonrasında önüne AKP'lilerin yatıp yatmayacağı merak ediliyor.

17-25 Aralık operasyonunun kilit isimlerinden Rıza Sarraf , Cumartesi günü gözaltına alındığı ABD'de bugün tutuklandı.

Çarşamba, 02 Mart 2016 12:50
17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasında Rıza Sarraf ile ilişkilerine ait ses ve görüntü kayıtları çıkan önceki Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile eşi Beyhan Bağış, ortağı olduğu şirketleri devretmeye hazırlanıyor.

17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasında Reza Zarrab ile ilişkilerine ait ses ve görüntü kayıtları çıkan önceki Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile eşi Beyhan Bağış, ortağı olduğu şirketleri devretmeye hazırlanıyor.

Cumartesi, 26 Mart 2016 11:38
Mevsimin sıcak geçmesi nedeniyle otellerin kapandığı Uludağ'da kar kalınlığı 50 cm'yi geçti. Yurdun tüm bölgelerinde de sıcaklıkların düşmesi bekleniyor.

İHA'nın haberine göre Uludağ’da kış sezonunu sıcak geçmesi sebebiyle kapanan otellerin ardından yağan kar yağışı şaşırttı. 2 gündür aralıklarla yağan kar yağışı sebebiyle kar kalınlığı zirvede 50 santimetreye ulaşırken, sıcak havalardan dolayı kar kalmayan pistler yeniden beyaza büründü. 

Perşembe, 24 Mart 2016 09:51
Meteoroloji, ülkenin batısında sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz ile Kırşehir, Yozgat, Çorum ve Amasya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceğinin tahmin edildiğini açıkladı. Yağışların Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale ile Balıkesir'in batı kıyılarında), Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çev

Pages