5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Çarşamba, 03 Temmuz 2019 00:45
Volkan Algan

Gezi dönüm noktası kabul edilebilir. 15 Temmuz’dan sonra bu durum sadece yoğunluk kazandı. Siyasetteki kabızlık halinden bahsediyoruz. 

Erdoğan iktidarının düzen siyasetinin kural ve teamüllerini fazlasıyla zorlayarak, rızayı tamamen kenara itip zora dayalı iktidarının uzatmalı devresinde bir dönem kapanıyor. 

Çarşamba, 26 Haziran 2019 02:45
Volkan Algan

Gezi’nin damga vurduğu günlerdi. soL gazetesi için AKP iktidarının sonunun neden ve nasıl geldiğini anlatan bir yazı dizisi hazırladığımı hatırlıyorum. Neredeyse altı yıl geçmiş üzerinden. 

AKP’nin hâlâ iktidarda olduğu düşünüldüğünde tuhaf görünebilir, hatta öngörüsüzlük denebilir. Ben öyle olmadığını iddia edeceğim.

Çarşamba, 20 Mart 2019 00:00
Volkan Algan

Sabah akşam birileri terörist ilan ediliyor. Yatılıyor beka sorunu, kalkıyor ezan-din düşmanları. 

Üstüne bir de Yeni Zelanda’daki katliam geldi. Saldırı görüntüleri miting meydanlarında halka izlettiriliyor, “dedelerini tabutla yolladık” hatırlatması yapıyor. 

Perşembe, 21 Şubat 2019 00:45
Volkan Algan

Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ın yeni kitabı Metastaz vesilesiyle iki haftadır sürdürdüğümüz tartışmada bu hafta, neden uzun süredir tutarlı bir devlet paradigmasının oluşturulamadığına dair birkaç not düşeceğim. 

Çarşamba, 16 Ocak 2019 07:30
Volkan Algan

Aslında en başarılı ajanlardan biri olarak anılması gerekirken, rolünü fazla iyi oynadığı için edebiyatçı olarak tarihe geçen George Orwell’in meşhur antikomünist kitabı 1984’ün yeni ve cafcaflı bir baskısı yapılmış.