8814 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 15 Ağustos 2019 11:36
Bağımsızlık için mücadele etti, özgürlüğü işçilerin, emekçilerin yanında aradı, özel okullar devletleştirilsin dedi. 6. Filo eylemlerinden tanıdığımız Harun Karadeniz’in ölümünün 44. yılı. Türkiye Komünist Gençliği yayımladığı anma mesajında onu böyle hatırladı: Sosyalist Türkiye için buradaydı!

68 kuşağının Anti-Emperyalizm bayrağını yükselttiği dönemlerde ön saflarda olanlardan biri de Harun Karadeniz’di.  İTÜ İnşaat Fakültesi öğrencisi olan Harun Karadeniz Öğrenci Derneği başkanlığı ve İTÜ Öğrenci Birliği başkanlığı yaptı. Üniversite boykotlarında, işgallerde öncülük edenlerden biriydi.

Pazartesi, 19 Ağustos 2019 11:05
TRT Arapça’nın eski muhabirlerinden Majed Abdolnour sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Suriye uçaklarının TSK konvoyunun 400 metre yakınını bombaladığını öne sürdü. Suriye Dışişleri konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 'Türkiye'nin Han Şeyhun'a müdahalesini kınıyoruz. Bu müdahalenin sonuçlarından Türkiye sorumludur. Türkiye bu sabah, İdlip üzerinden Nusra'ya mühimmat desteği verdi' ifadesini kullandı.

Suriye uçaklarının Morek’te yer alan gözlem noktasına giden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konvoyunun 400 metre yakınını bombaladığı iddia ediliyor.

Çarşamba, 21 Ağustos 2019 17:18
İzvestiya Türkiye'nin ABD ile yaşadığı S-400/F-35 krizine ilişkin bir değerlendirme yazısı yayımladı. Türkçe basına Sputnik Türkçe üzerinden yansıyan yazıda, yaşananlar Birinci Dünya Savaşı’ndan önce İngiltere'nin Türkiye’nin siparişi doğrultusunda inşa edilen iki zırhlı savaş gemisini teslim etmeyip kendi filosuna almasına benzetildi. Akademisyen Fatih Yaşlı, İzvestia'nın yorumunu soL'a değerlendirirken, Türkiye için ‘kamp değişirme’ ya da ‘eksen kayması’ işareti görmediğini belirtti.

Rus basının önemli yayınlarından İzvestiya gazetesinde yayımlanan makalede Türkiye'nin ABD ile yaşadığı S-400/F-35 krizi hakkında detaylı bir değerlendirme yapıldı. Makale Sputnik Türkçe sitesinde ‘İzvestiya: F-35 durumu, İngiltere’nin 100 yıl önce Türkiye’ye parasını ödediği iki gemiyi vermemesini hatırlatıyor’ başlığıyla haber yapıldı.

Cuma, 09 Ağustos 2019 11:01
Amerika’nın dizel motorların yazılımlarıyla oynayıp düşük karbonmonoksit değerleri gösterdiği için kestiği ağır cezalarla boğuşan Volkswagen'in yasaklanan yüzbinlerce aracı Türkiye'ye göndereceği iddia edildi.

Amerika’nın dizel motorların yazılımlarıyla oynayıp düşük karbonmonoksit değerleri gösterdiği için kestiği ağır cezalarla boğuşan Volkswagen’in ABD ve Güney Amerika’nın yasakladığı yüzbinlerce dizel aracı, gümrüksüz Türkiye’ye sokulabilecek.

Cumartesi, 17 Ağustos 2019 20:47
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak Adli Yıl açılış törenine katılacağını açıklayan Türkiye Barolar Birliği’ne tepki gösteren İzmir Barosu ‘Bizi temsil etmiyorsunuz’ başlıklı bir açıklama yaptı. 2 Eylül’de yapılacak törene katılmayacağını açıklayan baro sayısı 41'e yükseldi. Daveti kabul eden baro sayısı ise yalnızca 3.

Yargıtay Başkanlığı’nın 2 Eylül’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin salonunda düzenleyeceği Adli Yıl açılış töreni için barolara gönderdiği davet yazısını geri çeviren baro sayısı 41'e yükseldi.

Törene katılacağını açıklayan Türkiye Barolar Birliği’ne (TBB) ise tepkiler sürüyor. İzmir Barosu TBB yönetimine “Bizi temsil etmiyorsunuz” diyerek tepki gösterdi.

Perşembe, 08 Ağustos 2019 07:54
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP olarak Türkiye konferansı düzenleyeceklerini söylerken, 'Suriye gerçeğini sonbaharda masaya yatıracağız. Uluslararası tüm önemli aktörleri de davet edeceğiz' dedi. Kılıçdaroğlu, Suriye hükümetinden de davetlileri olacağını açıklarken, PYD'nin ise davetli olmayacağını dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti olarak "Türkiye Konferansı" düzenleyeceklerini duyurdu.

Çarşamba, 07 Ağustos 2019 08:03
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri belli oldu. Karar Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazate'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım atandı.

Pazar, 04 Ağustos 2019 15:16
Türkiye, Temmuz ayındaki ÖTV artışıyla sigaradan yüzde 87 vergi alarak dünya lideri olmuştu. 18.5 liraya satılan sigaranın 15.57 lirası vergi olarak alınacak.

Türkiye, Temmuz ayındaki Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) artışıyla beraber sigara vergisinde yüzde 87 ile dünya lideri olmuştu.

Habertürk'ten Rahim Ak'ın haberine göre, son yapılan sigara zamlar, şirketlerin artan ÖTV vergisini sigara fiyatlarına yansıttığını gösteriyor.

18.5 liraya satılan sigaranın, 15.57 lirası vergi olarak alınacak. 

Cuma, 02 Ağustos 2019 09:22
Suriye’de IŞİD saflarında saldırılara katılan hem Türkiye ve hem de ABD vatandaşı olan bir kişi 'yargılanmak' üzere Suriye’den ABD’ye götürüldü.

Suriye’de IŞİD saflarında saldırılara katılan hem Türkiye ve hem de ABD vatandaşı olan 23 yaşındaki Ömer Kuzu, yargılanmak üzere Suriye’den ABD’ye götürüldü. 

CNN televizyonunda yer alan haberi, ABD Adalet Bakanlığı da doğruladı.

Çarşamba, 07 Ağustos 2019 07:22
Dünya Kaynakları Enstitüsü'nün raporuna göre Türkiye 'su kıtlığı riski listesinde' 164 ülke arasında 32. sırada yer aldı. Listesinin ilk beş sırasında Katar, İsrail, Lübnan, İran ve Ürdün var.

Dünya Kaynakları Enstitüsü'nün son raporu dünya nüfusunun neredeyse dörtte birinin su kıtlığı riski ile karşı karşıya olduğunu ortaya koydu.

Küresel bir rapor yayınlayan kuruluş, tatlı su kaynaklarının tehlikeli biçimde tükendiği uyarısında bulundu. Su kıtlığı riski listesinin ilk beş sırasında Katar, İsrail, Lübnan, İran ve Ürdün var.

Çarşamba, 14 Ağustos 2019 20:49
Binali Yıldırım '16 yılda 4 milyar 39 milyon fidanı toprakla buluşturduk. İnanmayan gitsin saysın’ demişti. Küresel Orman İzleme’nin verileri AKP iktidarında ülkede yaşanan ağaç katliamlarını gözler önüne seriyor.

Çanakkale Kirazlı’da altın şirketi Alamos Gold’un ağaç katliamının ardından Kaz Dağları’nın geleceği konusunda büyük endişe yaşanırken, AKP’li Binali Yıldırım’ın geçen yıl Mart ayında başbakanlığı döneminde dile getirdiği sözler bir kez daha gündeme geldi.

Cuma, 09 Ağustos 2019 01:52
ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile varılan Suriye'ye yönelik ‘müşterek harekat merkezi’yle ilgili mutabakattan memnun oldukları açıklamasını yaptı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, ABD ile Türkiye arasında “müşterek harekat merkezi’ konusunda varılan mutabakattan ve iki ülkeden yapılan ortak açıklamalardan memnun olduklarını açıkladı.

Cumartesi, 10 Ağustos 2019 08:26
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, sosyal medya hesabından 'Türkiye ile görüşmelerde ilerleme sağlanması memnuniyet verici' açıklamasını yaptı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, sosyal medya hesabından "Türkiye ile görüşmelerde ilerleme sağlanmasından memnun olduğunu" belirtti.

Cumartesi, 03 Ağustos 2019 13:25
Türkiye Tiyatro Buluşması bu yıl 'Tiyatro Özgürleştirir' sloganıyla 5-9 Ağustos tarihleri arasında İzmir Seferihisar'da gerçekleştirilecek.

Her yıl yüzlerce tiyatro üreticisine ev sahipliği yapan Türkiye Tiyatro Buluşması bu yıl "Tiyatro Özgürleştirir" sloganıyla  05-09 Ağustos tarihleri arasında İzmir Seferihisar'da gerçekleştirilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi'nin desteğiyle Sığacık Kale içinde birbirinden değerli oyunlar sergilenecek. Oyunların programı şöyle:

Perşembe, 08 Ağustos 2019 15:20
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Sean Robertson, Fırat’ın doğusunda oluşturulması planlanan 'Güvenli Bölge'ye ilişkin, 'ABD, Türkiye ile müzakerelerin yürütüldüğü bir dönemde acil bir şekilde bazı adımları atmaya hazırdır' diye konuştu.

Pentagon Sözcüsü Sean Robertson, Rûdaw muhabirinin “Güvenli Bölge”ye ilişkin sorusuna “Bu hafta Ankara’da Suriye’nin kuzey doğusunda kurulacak güvenlik mekanizması ile ilgili yürütülen ve NATO müttefikimiz Türkiye’nin haklı endişelerini kapsayan askeri müzakerelerde ilerleme sağlandı” yanıtını verdi.

Pages