6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Çarşamba, 21 Şubat 2018 23:27
Mısır yetkilileri 6 Müslüman Kardeşler üyesinin yakalandığını duyurdu.

Mısır'da İslamcı bir siyasetçiye ait bir çiftlikte 6 Müslüman Kardeşler üyesinin yakalandığı duyuruldu.

MENA'nın haberine göre çiftliğin geçtiğimiz hafta gözaltına alınan Ebu Fetouh isimli bir siyasetçiye ait olduğu bildirildi.

Ebu Fetouh'un uzun süredir Müslüman Kardeşler üyesi olduğu, ancak 2011 yılında "örgütten ayrıldığı" söyleniyor.

Pazartesi, 19 Şubat 2018 09:42
İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin Sütlüce yerleşkesinde 'Şubat ayı şehadet ayı: Cihat ve şehadet' başlıklı etkinlik düzenleniyor. Etkinliğin konuşmacısı da yandaş 'gazete' Akit'in yazarı Abdullah Yıldız.

İstanbul Ticaret Odası tarafından 2001'de kurulan İstanbul Ticaret Üniversitesi, bugün cihatçı zihniyetin propagandasının yapılacağı gerici bir etkinliğe sahne olacak. 

"Şubat ayı şehadet ayı: Cihat ve şehadet" başlıklı etkinlik, öğrencilere afişlerle duyuruldu. Etkinliğin konuşmacısı da yandaş ve gerici "gazete" Akit'in yazarı Abdullah Yıldız. 

Pazartesi, 19 Şubat 2018 10:33
Hizbullah'ın siyasi kanadı Hüda-Par'a yakınlığıyla bilinen Peygamber Sevdalıları Platformu'na üye İkra Eğitim Sağlık Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, dün Milli Eğitim'e bağlı kamu okullarında 'siyer' adı altında sınav düzenledi. 75 ilde yüzlerce okulda düzenlenen sınava 300 bin öğrencinin katıldığı belirtildi.

Hizbullah'ın siyasi kanadı Hüda-Par'a yakınlığıyla bilinen Peygamber Sevdalıları Platformu'na üye İkra Eğitim Sağlık Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye genelinde Milli Eğitim'e bağlı kamu okullarında "siyer" sınavı düzenledi.  

Pazartesi, 05 Şubat 2018 16:28
Endonezya, eşcinsel ilişkiyi yasaklamaya yönelik homofobik yasanın parlamentoya sunulması öncesinde eşcinselliği 'ruhsal bozukluk' olarak sınıflandırdı.

Endonezya, eşcinsel ilişkiyi yasaklamaya yönelik homofobik yasanın parlamentoya sunulması öncesinde eşcinselliği “ruhsal bozukluk” olarak sınıflandırdı.

Çarşamba, 28 Şubat 2018 13:02
Bugün 28 Şubat... Milli Güvenlik Kurulu'nun 28 Şubat 1997'de aldığı kararların 21'inci yıldönümü... AKP'nin iktidara geldiği günden beri 'zulüm' olarak nitelendirdiği ve 'mağdurum da mağdurum' diye tepindiği soyut bir 28 Şubat retoriği var... Bir de gerçekler var... Biz soL okurlarına gerçekleri hatırlatmak istedik...

Bugün 28 Şubat... Milli Güvenlik Kurulu'nun 28 Şubat 1997'de aldığı kararların 21'inci yıldönümü...

AKP'nin iktidara geldiği günden beri "zulüm" olarak nitelendirdiği ve "mağdurum da mağdurum" diye tepindiği soyut bir 28 Şubat retoriği var... Bir de gerçekler var... Biz soL okurlarına gerçekleri hatırlatmak istedik... 

Pazartesi, 26 Şubat 2018 08:53
Suriye ordusunun Rusya'nın desteğiyle Doğu Guta'ya yönelik başlattığı operasyonla birlikte, Halep'te yürütülen medya kampanyasının bir benzeri daha harekete geçirildi. Doğu Guta'da bulunan farklı gruplara mensup yaklaşık 10 bin militanla birlikte hareket eden 'aktivistlerden' edinilen görseller ve 'bilgiler' uluslararası medyada savaşın 'Doğu Guta halkıyla Esad rejimi arasında olduğu' intibasını yaratmak için kullanılıyor. Yaratılmaya çalışılan uluslararası baskıyla hedeflenen ise askeri olarak güçlü durumdaki Şam yönetimine uluslararası baskıyla geri adım attırmak.

Suriye ordusunun Rusya'nın tam desteğiyle başlattığı Şam'ın Doğu Guta banliyösüne yönelik operasyonu, askeri durumun Suriye'de rejim değişikliği için bu ülkeye yönelik bir vekalet savaşına girişen ülkelerin desteklediği silahlı grupların aleyhine olması nedeniyle, büyük bir medya kampanyası ile durdurulmaya çalışılıyor.