28 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 19 Ekim 2017 18:39
Çin'de, Komünist Parti kongresinde açıklanan ideolojik doktrin 'Yeni çağda Çin karakterinde bir sosyalizm', parti anayasasına giriyor.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in, Komünist Parti kongresinde 3 buçuk saatlik konuşması sırasında açıkladığı ideolojik doktrin, parti anayasasına giriyor.

Bu durum daha önce sadece, ülkenin kurucu lideri Mao Zedong ve bir diğer önemli lider Deng Şiaoping tarafından gerçekleştirilmişti. 

Pazar, 15 Ekim 2017 07:58
"Kupanın yanık, cilt enfeksiyonu ve aşırı kanamaya bağlı kansızlık gibi sorunlar yaratabildiği de ayrıca akılda tutulmalı. Ama kupacıların, hacamat profesyonellerinin bunları dikkate alma ihtimali tabii ki yok. Çünkü onlar artık kendi piyasalarını, sermayelerini yaratıyorlar ve sağlık alanının istismarı hem bu bakımdan hem de gerici iktidarlarına ideolojik temel sağlamak için oldukça verimli sonuçlar veriyor."

Sağlık Bakanlığının "Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Yönetmeliği"nin tanımladığı 15 “alternatif” uygulamadan birisi de kupa.

Bakanlığa göre nelere iyi gelmiyor ki: İmmün sistem zayıflığı, fibromiyalji, mekanik kas iskelet sistemi ağrıları, diz ağrıları, migren, uyku bozukluğu, bulantı, kusma, kabızlık, nevraljiler, yüz felci, inmeye bağlı hıçkırık, yorgunluk, afazi gibi durumlar.

Cumartesi, 07 Ekim 2017 15:17
Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı öğrenci yurtlarında, yurtta kalan öğrencilere imzalatılan formda, "yurttan atılma" cezasıyla cezalandırılacak fiiller arasında yoruma son derece açık fiiller bulunuyor. AKP reklamının ve dinsel propagandanın serbest olduğu yurtlarda muhalif siyasi çalışma neredeyse tamamen yasaklanıyor.

Kamu kurumlarının AKP'ye endeksli konumlanışı her geçen gün daha da belirginleşiyor.

Pazartesi, 02 Ekim 2017 14:20
Başbakan Binali Yıldırım İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) 10. Avrupa Bölge toplantısında konuştu. Yıldırım, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu iddia ederek, özgürlükler alanında da çok mesafe kat edildiğini öne sürdü.

Başbakan Binali Yıldırım'ın ILO toplantısındaki konuşmasından satır başları şöyle:

Çarşamba, 25 Ekim 2017 14:20
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Biz İstanbul'a ihanet ettik. Ben de sorumluyum'" sözleri için "CHP'nin burada belediyecilik yaptığı dönemi çok iyi hatırlıyorum. İstanbul'a en büyük ihaneti onlar yapmışlardır. Her tarafı kaçak yapıyla, gecekonduyla doldurmuşlardır" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki , Sultanahmet'teki İstanbul Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü binasında bir basın toplantısı düzenledi.

Bakan Özhaseki'nin gündeminde yine olası İstanbul depremi vardı. Kentsel dönüşüm yasasıyla istenilen hedefe ulaşılamadığını söyleyen Özhaseki yeni çıkaracakları yasayla bina bazlı değil, bölge bazlı dönüşümü hayata geçireceklerini söyledi.

Pazartesi, 16 Ekim 2017 13:02
Ankara bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka, "Kadınlarla tokalaşmak ateş tutmaktan daha korkunçtur" diyen Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mustafa Talha Gönüllü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mustafa Talha Gönüllü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Salı, 10 Ekim 2017 18:54
Yunanistan Parlamentosu, 15 yaş üstündekilere cinsiyet değiştirme hakkı tanıyan yasayı kabul etti.

Yunanistan Parlamentosu, 15 yaş üstündekilere cinsiyet değiştirme hakkı tanıyan ve Batı Trakya'da yaşayan Müslüman Türklerin dernek kurmasına yeşil ışık yakan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarına "şartlı olarak" saygı duyulmasını öngören yasal düzenlemeleri kabul etti.

Cuma, 06 Ekim 2017 01:15
Korkut Boratav

19. Kongre’ye Doğru

Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP’nin) 19’ncu Ulusal Kongresi’nin tarihi 19 Ekim 2017 olarak belirlendi.

Batı toplumlarındaki parlamento ve/veya Başkanlık seçimlerinin Çin’deki paraleli, beş yılda bir toplanan ÇKP Kongreleri’dir.

Salı, 03 Ekim 2017 13:45
Kemal Okuyan

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş bizzat AKP’lilerin uyguladığı mobbing sonrasında istifa etti. Görülüyor ki, Topbaş daha kapsamlı bir operasyonun parçası olarak gönderildi. Şimdi aralarında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de bulunduğu belediye başkanlarının da istifa ettirileceği söyleniyor, yazılıyor.

Cuma, 20 Ekim 2017 11:56
Rusya'nın Soçi kentinde devam eden festivalin dördüncü gününde komünist gençlik örgütleri Ortadoğu'yu ve emperyalizmi tartıştı. Festivalde Uluslararası Anti-emperyalist Mahkeme simülasyonu gerçekleştirildi.

Dünya Öğrenci ve Gençlik Festivali dördüncü gününü geride bırakırken ‘Uluslararası Anti-emperyalist Mahkeme simülasyonu gerçekleştirildi.

Cuma, 27 Ekim 2017 00:45
Mesut Odman

Geçen haftaki yazım bazı okurlarda önemli gördüğüm bir soruya yol açmış. Demokrasi ve demokrasi mücadelesi konusunda çok uzun zamandır yazdıklarımdan vaz mı geçiyorum; vazgeçmek denemese bile, bir inceltmeye mi yöneliyorum?

Perşembe, 05 Ekim 2017 01:00
Ali Rıza Aydın

“İnsan fiziki zorluklara katlanabilir, burada anlık-dönemlik bir motivasyon, karakter özelliği, fiziki dayanıklılık… bunu sağlayabilir. Asıl zor olan ideolojik-siyasi baskıya dayanabilmektir. Esen rüzgara rağmen savrulmamak, bildiği yola tam inanç ve güven. İrade derken asıl kastettiğimiz burası. Bilmeden, sürekli bir gelişim sağlamadan bu mümkün değil.”

Cuma, 27 Ekim 2017 00:15
Korkut Boratav

ÇKP’nin 19. Ulusal Kongresi

Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP’nin) 19’uncu Ulusal Kongresi 24 Ekim’de son buldu.

Kongre, ÇKP Genel Sekreteri Şi Jinping’in, 2012-2017 döneminin bilançosunu çıkaran ve ileriki yıllara ilişkin tasarımları, önerileri içeren konuşması ile açılmıştı.

Cumartesi, 14 Ekim 2017 08:49
"Hacamat Enstitüsü" isimli kurum, bilimin sınırlarını zorlayarak "vajinal sülük tedavisi kursu" verildiğine yönelik ilan yayınladı. Türk Tabipleri Birliği’nden Dr. Selma Güngör, "Kadınlar ciddi bir sağlık tehdidi altında" dedi.

AKP dönemindeki "sağlıkta dönüşüm" iddiaları içerisinde yer alan gerici ve bilim dışı uygulamalara bir yenisi daha eklendi. 

Pazartesi, 30 Ekim 2017 12:00
Osman Çutsay

Katalonya bir meseleyi açık etti: Komşuna attığın taş seni de vurur. Komşuda pişer, sana da düşer. Daha doğrusu, komşuda pişirdiğini, er ya da geç sende de pişirirler. Servetine ve kalabalık nüfusuna güvenerek “Bize bir şey olmaz” diyen devletler bile, nasıl yanıldıklarını yavaş yavaş anlıyorlar. Özellikle de geçmişte çevrelerine böyle acılar yaşatanlar...

Pages