24 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 04 Eylül 2017 12:40
Yargıyı AKP'ye bağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni adli yıl açılışı öncesi, "Hukuk devletinin yaşatılabilmesi için, yargının her türlü taassuptan, gruplaşmadan, siyasi ve ideolojik kamplaşmadan uzak kalması, tarafsızlığını koruması şarttır" açıklamasında bulundu.

Tüm yüksek yargı kadrolarının AKP'ye bağlandığı dönemde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "yargı bağımsızlığı" açıklaması geldi.

Yeni adli yıl öncesi bir mesaj yayımlayan Erdoğan, "Hukuk devletinin yaşatılabilmesi için, yargının her türlü taassuptan, gruplaşmadan, siyasi ve ideolojik kamplaşmadan uzak kalması, tarafsızlığını koruması şarttır" dedi.

Pazartesi, 04 Eylül 2017 01:38
MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyüataman eski MHP'li Meral Akşener’in yeni kuracağı partiye ilişkin "‘Ben FETÖ’nün Belediyeler başimamıyım’ diyenlerin partisidir. Kısaca ‘O hanıma sahip çıkın, koruyun’ diyen FETÖ liderinin partisidir” açıklamasında bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyüataman'ın MHP Bursa teşkilatı bayramlaşma töreninde yaptığı konuşma dikkat çekti.

Cuma, 29 Eylül 2017 18:02
Denizli'de okullarda güvenliğin sağlanması amacıyla okul çevrelerinde ilgisi olmadığı halde gezenlere ve dolaşanlarda Kabahatler Kanunu'na göre para cezası verilecek.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, Denizli Valiliği'nin 19 Eylül'de aldığı karar gereği Denizli sınırları içerisinde kamu düzeninin sağlanması, okul çevrelerinde şiddetin önlenmesi, özellikle okul giriş ve çıkış saatlerinde okulların çevresinde olması muhtemel gürültü, kavga, taciz gibi olayların önüne geçilmesi, okulların çevresinde toplanan kişi

Perşembe, 21 Eylül 2017 12:58
HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, yeni müfredat için TBMM'de araştırma önergesi verdi. Önergenin gerekçesinde, yeni müfredatın eğitim sisteminin ihtiyacından çok AKP iktidarının 2023 vizyonunu hayata geçirmeyi hedeflediği vurgulandı.

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, yeni eğitim müfredatı hakkında TBMM Başkanlığına araştırma önergesi verdi.

Çarşamba, 13 Eylül 2017 13:17
'Metin Oktay paranın bu kadar futbolu yönetir hale geldiği bir konjonktürde, endüstriyel futbol olarak adlandırılan çağda, verili futbolun açık bir reddiyesine, antitezine dönüşmüştür.'

Verili futbol düzenine baktığımızda ne kadar ‘azaldığımızı’ görüyoruz. Bu azlık, insanların fiziksel varlıklarını kaybetmeleri ile başlamadı. Ve nicel olarak bir azlık değil bahsettiğimiz, bu anlamda az olduğumuz iddia edilemez. Ve fakat bu azlık niteliksel ve ideolojik bir eksiğe tekabül etmektedir. Süreç, ideolojik bir geri çekilme ve örgütlü olamama sorunu.

Salı, 26 Eylül 2017 07:50
PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde yapılan referanduma ilişkin, "Söylenildiği gibi referandum bir statü belirlemesine değil, bir pazarlığa dönüştü. Aslında KDP’nin ekonomik-siyasi kazanç elde etmesine, yeniden seçim yapıp kazanmasına dönüştü. Yeniden iktidarı elde etme durumuna dönüştü. Demokratik bir duruş yok. Meclis işlemiyor, karar almıyor" dedi.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde yapılan referanduma PKK'den tepki geldi.

Cuma, 15 Eylül 2017 14:13
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, plajda bira içen 2 kadına polisin para cezası uygulamasıyla ilgili, "polis görevini yapmıştır" dedi.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, plajda bira içen 2 kadın doktora polisin para cezası uygulamasıyla ilgili açıklamada bulundu. Gerici uygulamayı savunan Çınar, "Görüntü itibariyle böyle rahatsız edici bir durum olsa da olayın içeriği itibariyle polisin rutin bir işidir" ifadelerini kullandı.

Cumartesi, 23 Eylül 2017 14:00
İsmail Sarp Aykurt

Tribünler çoğu zaman, ‘bilinmez ve riskli’ yerler, çoğu zaman ise ‘deklase konumda ve tu kaka’ alanlar olarak tanımlanabilirler. Ancak tribünlerin duygu yüklü alanlar olarak değil, sınıfsallıkların vuku bulduğu, ‘politize’ alanlar olarak görülmesinde fayda vardır.

Çarşamba, 20 Eylül 2017 14:30
Özer Yatanaslan

Galileo Galilei şöyle diyor: “Kâinat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz. O, matematik dilinde yazılmış; harfleri üçgen, daire ve diğer geometrik şekillerdir. Bu dil ve harfler olmaksızın kitabın bir tek sözcüğünü anlamaya olanak yoktur. Bunlar olmaksızın yapılan karanlık bir labirentte amaçsızca dolaşmaktır.”

Cuma, 15 Eylül 2017 01:30
Mesut Odman

Sözlerin akışı açısından, önce ne yapması, daha sonra ne yapmaması gerektiği dile getirilmeli; böyle kabul edilir genellikle.  Günlük konuşmalarda olumlu olanı ya da yapılması gerekeni daha önce belirtmek, ardından, bu gerekliliği vurgulamak ve iyice anlaşılmasını sağlamak için ne yapmamak gerektiğini  anlatmak, daha yaygındır; alışkanlık bu yönde oluşmuştur, demek istiyorum.

Cumartesi, 23 Eylül 2017 01:00
Aydemir Güler

Herhangi bir organizasyonda merkezi “komuta” ile uygulama noktaları arasındaki mesafenin kısalması iki farklı olgunun göstergesi olabilir. Birincisi; ilgili topluluk çok az kişiden oluşmaktadır. İkinci seçenek ise söz konusu topluluğun son derece militan bir örgüt psikolojisine ve çalışma tarzına sahip olmasıdır.

İkincisi yerine göre güç katar. Birincisi zaafın açık edilmesidir.

Salı, 26 Eylül 2017 13:37
Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nin müzik ve resim bölümü öğrencileri, eğitim-öğretim yılına akademik personel yetersizliğiyle başladılar.

Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nin müzik ve resim bölümü öğrencileri, eğitim-öğretim yılına akademik personel yetersizliğiyle başladılar.

Salı, 12 Eylül 2017 10:24
10 Eylül’de Trabzon'da oynanan Trabzonspor-Gençlerbirliği maçı 3-1'lik skorla ev sahibi takımın galibiyetiyle sonuçlanmıştı. Ancak maçın sonucundan çok Gençlerbirliği tribünündeki gol sevinci görüntüsü konuşuldu. Deplasmandaki Gençlerbirliği'ni tribünde tek başına destekleyen taraftar Fazlı Nas, soL'a o anları anlattı. Nas, aynı zamanda futbolun geldiği yer ve futbol-para ilişkisine ilişkin soL'un sorularını yanıtladı.

AKP, passolig uygulaması sonrası tribünlerde kendisine yönelen tepkileri törpülemeye çalışmış, futbolu bu uygulamayla birlikte tam olarak banka kartlarına bağlamıştı.

Futbol ve spor sevgisinin giderek paraya teslim edildiği Türkiye'de, pazar günü oynanan Trabzonspor-Gençlerbirliği maçındaki bir görüntü, sporseverlerin büyük ilgisini çekmişti.

Cumartesi, 09 Eylül 2017 00:45
Erhan Nalçacı

Harvey kasırgası geçen hafta ABD’nin Teksas eyaletini ve ABD’nin dördüncü büyük kenti olan Houston’u çok kötü vurdu. Kasırganın getirdiği son yüzyılın en şiddetli yağışı Houston’u adeta bir göle çevirdi. Aşağıdaki Harvey’den önce ve sonra Houston’un uydu fotoğrafları karşılaştırılırsa felaketin büyüklüğü daha iyi anlaşılır.

Perşembe, 28 Eylül 2017 00:45
Ali Rıza Aydın

Devasa saldırı ile karşı karşıyayız. Düşman, irade güçlerini çabucak felce uğrayacağı çocuklarımıza, eğitim ve öğretime yöneltiyor saldırısını.

Pages