27 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 31 Ağustos 2017 10:40
AKP yandaşı Fatih Tezcan, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kemalizm'in halka dayattığı Medeni Kanun düzeltilirse kadın cinayetleri yüzde 80 azalır" dedi.

AKP yandaşı Fatih Tezcan, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, kadın cinayetlerinin yüzde 80’inin çocukların babalarına verilmemesi ve “nafaka baskısı” nedeniyle olduğunu söyledi.

Cumartesi, 05 Ağustos 2017 01:00
Erhan Nalçacı

ABD geçen yüzyılda emperyalist sistemin açık ara ile en tepesindeki ülkeydi. Bu yüzyılın başında ise ABD’nin hızla gerilediğini, buna karşılık dünyayı güç ilişkilerine göre yeniden pay etmeyi amaçlayan Çin-Rus ittifakının yükseldiğini görüyoruz.

Perşembe, 03 Ağustos 2017 15:23
Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin tescillenmesine ilişkin açtığı dava devam ederken, 2016 yılında yıkılan Kumrular İkamet Sitesi’nin olduğu alana cami yapılması kararı alındı.

Çevre Şehircilik Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü, tanık mekan olan, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin tescillenmesine ilişkin açtığı dava devam ederken, 2016 yılında yıkılan Kumrular İkamet Sitesi’nin olduğu alana ilişkin imar planı değişikliği yaptı. Bu plan değişikliğine göre 400 metre mesafede Maltepe Camisi olmasına rağmen, 4 bin metrekarelik alanda bir ibadet alanı öngörülüyor. 

Cumartesi, 05 Ağustos 2017 18:11
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Akif Beki'nin kendisini Hüseyin Gülerce'ye destek verdiği gerekçesiyle eleştirmesine yanıt verdi. Gökçek, "Türkiye, eski Türkiye değil kalemşorlar. Oturun oturduğunuz yerde. Bize foyalarınızı ortaya döktürmeyin" dedi.

Akif Beki'nin Gülerce'ye destek verdiği gerekçesiyle tepki gösterdiği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beki'ye "otur oturduğun yerde" dedi.

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 09:24
Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, Ahmet Altan'ın “Erdoğan’ı öldürecekler, cesedini bir çöplüğe atacaklar...” dediğini söyledi.

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, bugünkü yazısında Ahmet Altan'ı hedef alarak, “Erdoğan’ı öldürecekler, cesedini bir çöplüğe atacaklar...” dediğini yazdı.

Altan'ın "FETÖ'cü değilim" açıklamalarına ilişkin yazan Kekeç, şu ifadeleri kullandı:

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 13:03
İtalya’da Komünist Gençlik Cephesi’nin ev sahipliği yaptığı gençlik kampının dördüncüsü bu yol Roccella Jonica kasabasında yaklaşık 150 kişinin katılımıyla düzenlendi. Gençlik mücadelesi konulu uluslararası etkinlikte Türkiye Komünist Gençliği adına da bir sunum gerçekleştirildi.

Komünist Gençlik Cephesi'nin (Fronte della Gioventù Comunista – FGC) gençlik içerisinde yeni bir kültür yaratmak ve ideolojik, politik gelişimi ve kolektif çalışma bilincini arttırmak amacıyla düzenlediği dördüncü yaz kampı geçtiğimiz hafta İtalya'nın güneyindeki Rocella Jonica kasabasında gerçekleştirildi.

Cuma, 04 Ağustos 2017 14:16
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Kuala Lumpur Büyükelçiliğine (Malezya) atanan Merve Kavakçı’yı, 657 Devlet Memurları Kanunu’nu açıkça ihlalden Dışişleri Bakanlığı’na şikâyet etti.

Mahmut Tanal, 2017 Büyükelçiler Kararnamesi Kuala Lumpur Büyükelçiliğine atanan Merve Kavakçı’nın Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığına devam etmesi ve köşesindeki siyasi beyanlarının, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na aykırı olduğunu ifade etti.

Kanunu açıkça ihlalden dolayı Kavakçı’yı Dışişleri Bakanlığı’na şikâyet eden Tanal, şunları söyledi:

Pazar, 06 Ağustos 2017 12:12
Cumhuriyet Okur Temsilcisi Güray Öz, Cumhuriyet yazarı Nuray Mert’i eleştirdi.

9 aylık tutukluluğun ardından serbest bırakılan Cumhuriyet Okur Temsilcisi Güray Öz, Cumhuriyet yazarı Nuray Mert’i isim vermeden eleştirdi.

Nuray Mert’in müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesini desteklemesini eleştiren Güray Öz’ün yazısı şöyle: 

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 19:58
İspanya Halkları Komünist Partisi heyeti, Türkiye Komünist Partisi'nin daveti üzerine geldiği Türkiyeden temaslarını tamamlayarak ayrıldı. TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, İHKP ile görüşmelerinin ardından, "İspanya'da emekçi halkın yaşam koşulları hızla kötüleşiyor. Podemos ve diğer düzen içi sol hareketlerin bu süreci durdurma, tersine çevirme, alternatif bir İspanya yaratma şansı yok" dedi.

Bir süredir Türkiye'de bulunan İspanya Halkları Komünist Partisi heyeti temaslarını tamamlayarak İspanya'ya döndü. Türkiye Komünist Partisi'nin daveti ile Türkiye'ye gelen Genel Sekreter Astor Garcia başkanlığındaki dört kişilik İHKP heyeti Türkiye'de bulundukları süre içinde Türkiye Komünist Partisi'nin farklı çalışma alanlarından yönetici ve üyelerle toplantılar yaptı.

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 13:29
Zenginler ile yoksullar arasındaki tüketim kalıplarında ortaya çıkan fark, sınıflar arasındaki önemli bir farklılığı da ortaya koyuyor. En yoksul yüzde 20'lik kesim gelirinin yüzde 60'ını gıda ve konuta harcarken, ancak binde 6'sını eğitime harcayabiliyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) yıllardır hane halkı tüketim harcamalarını yayımlıyor.

Her yıl hanelerin tüketim harcamalarının en önemli kısmı gıda ile konut-kiraya yapılıyor. Bu ikisini ulaştırma giderleri izliyor.

Ancak verilerin işaret ettiği esas önemli gerçek, harcamaların gelir gruplarına göre büyük farklılıklar göstermesi.

Pazartesi, 28 Ağustos 2017 20:19
Mikis Theodorakis, bir Atina gazetesine mektup yazarak, anti-komünist saldırıları eleştirdi. Theodorakis, Stalin'e yapılan saldırıların sebebinin Adolf Hitler'i yenilgiye uğratması olduğunu duyurdu.

Ünlü besteci Mikis Theodorakis Atina'nın günlük gazetesi ''Ta Nea''ya sert bir mektup yazarak Avrupa Birliği ve Estonya hükümetinin tarihi gerçeklerle bağdaşmayan, anti-komünist uygulamaları üzerine açıklamalarda bulundu.

92 yaşındaki Mikis Theodorakis mektubuna Ta Nea'nın komünizm karşıtı duruşunu eleştirerek başladı.

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 09:39
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın evinde ziyaret ettiği islamcı yazar Nuri Pakdil, cumhuriyet okullarında okuyanlarının çoğunun din düşmanı ve emperyalist işbirlikçisi olduğunu savundu.

Geçtiğimiz Ocak ayında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın evinde ziyaret ettiği islamcı yazar Nuri Pakdil, cumhuriyete olan nefretini dile getirdi. 

AKP yandaşı "gazete" Star'dan Mehmet Yaşar’a konuşan Nuri Pakdil, “Ailenizin sizi ilkokula da, ortaokula da geç gönderdiğini söylersiniz. Neden geç gönderdi?” sorusu üzerine şunları söyledi: 

Salı, 08 Ağustos 2017 14:43
"Biz yeni bir devlet kuruyoruz" sözleriyle gündem olan AKP Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) eski üyesi Ayhan Oğan, skandal sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

 CNN Türk’te katıldığı programda “Biz yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin bu devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır. Yapılan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) yeni bir TSK’nın inşasıdır. Biz vesayet düzenini yıktık” diyen AKP Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) eski üyesi Ayhan Oğan, skandal sözlerini savunmaya kalkıştı.

Salı, 01 Ağustos 2017 12:30
Oğuz Oyan

RTE partisinin genel başkanlığına gelmek için olağan kongreyi beklememişti, acelesi vardı. Şimdi de, partisinde ve yöneticilerinde bir metal yorgunluğu olduğu saptamasıyla, parti kadrolarında hızlandırılmış bir yenilenme sürecine girişti. Neler oluyor?

Cuma, 25 Ağustos 2017 12:51
Hayat emekçilerin üzerine stres yüklüyor. Sağlık, kendi başına bir yaşam felsefesi ve uğruna yarışılacak bir meta halinde insanların önüne konuluyor. Kapitalizmde sağlık ve sağlıklı yaşam olanaklıymış gibi...

Kapitalizm sağlığı ideolojileştirir. Bugün insan sağlığını bozan temel faktör kapitalizmdir.

Emek sömürüsü nedeniyle yaşamsal olanaklardan, sağlık hizmetinden yeterince yararlanamıyoruz. Hayat emekçilerin üzerine stres yüklüyor.

Pages