34 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 26 Temmuz 2017 11:17
Solun müttefik ve muhalif olarak ikili rol oynaması gittikçe zorlaşıyor. Temel varlığı, ideolojik tutarlılığı ve gerici devlete karşı militan mücadelesi olan bir hareket, Başkan'ın ruh halini, politika değişiklikleri, demagojisini ve cani liderliğini çok fazla tolere edemez.

soL'un notu: Teddy A. Casiño'nun inquirer.net'te yayımlanan bu yazısında, Filipinler solunun Başkan Rodrigo Duterte'ye olan bakışının ne şekilde değiştiği anlatılıyor.

Perşembe, 06 Temmuz 2017 14:33
MHP'li muhaliflerin yeni parti çalışması sürerken, MHP'den ihraç edilen Bağımsız Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, "Türk milleti de bu yeni partide lider ya da genel başkan olarak Sayın Meral Akşener' i görmektedir" dedi.

MHP'den ihraç edilen Bağımsız Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Meral Akşener'in başkanlığında kurulacak siyasi partide yer alacağını kaydederek "Sonbaharda Eylül Ekmi gibi şekillenmiş bariz önce ete kemiğe bürünmüş milletin huzuruna gelecek. Hiç bir ideolojik kaygımız yok.

Pazar, 30 Temmuz 2017 22:05
MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, müftülere nikah kıyma yetkisi vermeyi öngören yasa tasarısı hakkında "Bu düzenlemenin kırsalda resmi nikah oranını artıracağını düşünüyoruz" dedi. .

 

Müftülere nikah kıyma yetkisi veren tasarının TBMM'ye sunulmasına MHP'den destek geldi.

Pazartesi, 10 Temmuz 2017 00:30
Kemal Okuyan

Bugün itibariyle Türkiye’de düzen cephesinde bir değil iki lider var. Herkes Akşener’e odaklanmışken Kemal Kılıçdaroğlu devasa bir hamle yaparak Erdoğan’ın rakipsizliğini sona erdirdi.

Cuma, 07 Temmuz 2017 20:41
Eski İstanbul Barosu Başkanı ve akademisyen Ümit Kocasakal, Adalet Yürüyüşü eleştirisinin çarpıtıldığını söyledi. Kocasakal yaptığı yeni açıklamada, Sözümün arkasındayım. Yürümem ve yürümeyeceğim. Ancak bu sözlerimle; bu yürüyüşe gerçekten adalet arayışı düşüncesiyle katılan, yürüyen, Cumhuriyet duyarlılığından zerrece kuşku duymadığım, Atatürk ile sorunu olmayan partilileri veya yurttaşları kastetmiş değilim” ifadelerini kullandı.

Eski İstanbul Barosu Başkanı ve akademisyen Ümit Kocasakal, Adalet Yürüyüşü’ne yönelik “Atatürk düşmanları ile yürümem” sözleri ile ilgili kendisine yönelik gelen tepkilere yanıt verdi.

Cumartesi, 22 Temmuz 2017 15:44
Samsun Halk Komitesi tarafından başlatılan Sosyalizm İçin Bilim ve Sanat Atölyesi, bugün ve yarın evrim, tiyatro ve sinema üzerine yapılacak söyleşilerle son buluyor.

Samsun'da Temmuz'un ikinci hafta sonu başlayan Sosyalizm için Bilim ve Sanat Atölyesi, önümüzdeki hafta sonu bugün ve yarın evrim, tiyatro ve sinema üzerine yapılacak söyleşiler ile son buluyor.

Pazar, 09 Temmuz 2017 08:33
Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'yu Nazi katliamıyla ilgili bir anma için ülkesine davet etti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'yu 1942'de Paris'teki Vel d'Hiv Baskını'nın anması için Fransa'ya davet etti. 

Cuma, 28 Temmuz 2017 08:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Ülkemizdeki sezaryen oranlarını indirmek için büyük bir seferberlik başlatmalıyız" açıklaması yaptı... Diyelim ki gebelik döneminde kadın normal doğuma hazırlandı, epidural anestezi seçeneği de sunuldu, bütün bunlara rağmen bilinçli bir şekilde yine de sancı değil, sezaryen istiyor, ne olacak? Kadının bu isteği neden tıbbi endikasyon olarak kabul edilmeyecek?

AKP sezaryene özel ihtimam gösteriyor. Dün Emine Erdoğan Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği konuyla ilgili bir sempozyumda bir kez daha sezaryene savaş ilan etti.

Hatta daha da ileri giderek doğumun normal şekilde gerçekleşmesinin medeniyet inşasına vesile olacağını bile ileri sürdü. Neymiş: Kadınlar çok doğuracak, sancılı doğuracak, yeni bir medeniyet kurulacak.

Pazartesi, 03 Temmuz 2017 07:41
Samsun Halk Komitesi bu yaz Sosyalizm için Bilim ve Sanat Atölyesi ismiyle bir program düzenleyeceğini duyurdu. Program, tarih, edebiyat, tiyatro, dans, bilim üzerine söyleşiler içeriyor.

Samsun Halk Komitesi, Haziran ayı içerisinde Toplumcu Anayasa'nın tartışıldığı bir piknik ve 'Uyuşturucuya karşı özgür bir gelecek' sloganıyla bir futbol turnuvası düzenlemişti. Hem gençlere hem emekçilere yönelik Sosyalizm için Bilim ve Sanat Atölyesi ise farklı alanlarda sosyalizmin birikimini paylaşmayı ve canlandırmayı amaçlıyor.

Perşembe, 20 Temmuz 2017 12:23
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Alman insan hakları aktivisti Peter Steudtner'in Türkiye'de tutuklanması iki NATO müttefiki Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerde yeni bir gerginliğe yol açtı.

Alman hükümetinde büyük rahatsızlık yaratan tutuklama sonrası Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel de tatilini yarına keserek Berlin'e geri döndü. 

Perşembe, 13 Temmuz 2017 01:15
İlker Belek

Sorunlarla yüklü bir dönemde, iyice bunalmış ve bir şeylerin fazla bela yaşamadan hemen değişmesini isteyen kitlelerin temel beklentisi Erdoğan’ın gücünün sınırlanması, en fazlasından Erdoğan’sız iktidar olarak ortaya çıkıyor.

Çarşamba, 12 Temmuz 2017 01:30
Aydemir Güler

Üstünden bir yıl geçtiğine göre adını koymanın zamanı da çoktan gelip geçmiş olmalıdır. Konumuz 15 Temmuz’dur…

Pazartesi, 03 Temmuz 2017 13:11
Toplumu çevreleyen ahmaklıklara ve çıkarcılığa karşı başkaldıran tiplemeleriyle halkın gönlünde önemli bir yere sahip olan Kemal Sunal, hayata veda edeli tam 17 yıl oldu.

Henüz 55 yaşındayken hayata veda etti usta oyuncu Kemal Sunal. Aramızdan ayrılalı 17 yıl oldu. Sunal arkasında bıraktığı filmlerle milyonları güldürmeyi başarırken, birçok filminde de düzenin kirliliğini ortaya koymuştu. Her yaştan sevenleri Sunal'ı ölüm yıldönümünde de hayat verdiği karakterlerle, oynadığı filmlerdeki unutulmaz replikleriyle anıyor.

Pazartesi, 03 Temmuz 2017 01:00
İlker Belek

Dinin etkisi arttıkça nasıl düşüneceğimiz, yaşayacağımız, yaşamı nasıl anlamlandıracağımız gibi konular da önemli hale geliyor. Dünyanın doğusunda İslam; daha da doğusunda Taoizm, Budizm; batısında Evangelizm, Baptistlik gibi değişik Hristiyanlık dalları…

Pazar, 30 Temmuz 2017 12:48
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, müftülere nikah yetkisi veren kanun tasarısına eleştirilere ilişkin "Bu değişiklik, laiklik ilkesine aykırı değildir; aksine tam da laiklik ilkesinin gereğidir; hukuk devletinin gereğidir" dedi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, müftülerin nikah kıymasına yönelik kanun tasarısına eleştirilere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Habertürk'ün aktardığına göre Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Bozdağ, şunları yazdı;

1) Nüfus Hizmetleri Kanunu'nun bazı maddelerini de değiştiren Kanun Tasarısı, evlenme ehliyeti ve evlenme engellerini değiştirmemektedir.

Pages