18 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 15 Şubat 2017 12:48
Rusya, İngiliz medyasının Sputnik'e yönelik yine bir "koordineli saldırı" başlattığını öne sürerek, İngiltere'de yabancı medyaya yönelik baskının arttığını söyledi.

Rusya, İngiliz medyasından Sputnik hakkında yaptığı haberlere sert tepki gösterdi.

Dışişleri Sözcüsü Maria Zakharova, İngiliz medyasında Sputnik'e yönelik "koordineli klişe propaganda saldırılarını" fark etmemenin güç olduğunu söyledi.

Cumartesi, 18 Şubat 2017 08:53
Erdoğan, bir Suudi TV'sine verdiği röportajda Müslüman Kardeşler'i terör örgütü olarak görmediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müslüman Kardeşler örgütünü savundu.

Suudi kanalı El Arabiya'ya verdiği mülakatta İhvan-ı Müslimin hakkındaki bir soruya cevap veren Erdoğan, İhvan'ın "terör örgütü" değil, "ideolojik bir örgüt" olduğunu ileri sürdü.

Cumartesi, 04 Şubat 2017 22:55
Oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Arda Turan'ın "evet" demesine ilişkin gösterdiği tepkiyle ilgili açıklama yaptı.

Oyuncu Erdal Beşikçioğlu, "Evet" kampanyasına katılan Arda Turan'a gösterdiği tepkiyle ilgili konuştu.

Hürriyet'ten Hakan Gence'ye bir röportaj veren Beşikçioğlu, Arda Turan'la ilgili "Sen bu ulusa mal olmuş bir futbolcusun. Bir taraf olmanın manası yok. Arda’yla sohbet etmiş, sohbetinden hoşlanmış bir adamım... Evetçi, hayırcı diye ayrışacak mıyız?" ifadelerini kullandı.

Pazar, 26 Şubat 2017 19:52
ODTÜ Mezun Dernekleri Konseyi, "Hayır" bildirisi yayınladı.

ODTÜ Mezun Dernekleri Konseyi, "Hayır" bildirisi yayınladı. 

Konsey tarafında yayınlanan bildiride özgür düşüncenin ve düşüncenin özgürce ifade edilmesinin önemi vurgulanırken, kollektif aklın ne kadar değerli olduğunun altı çizildi.

Pazartesi, 20 Şubat 2017 00:52
İlhan Cihaner "Erdoğan, Sezer'in Mehmet Şimşek'i eşini başörtülü sandığı için atamadığını söylüyor. Bu kadar açık yalan ve başörtüsü sömürüsü acziyetin işareti olsa gerek" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün katıldığı Gaziantep’teki toplu açılış töreninde, Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na Mehmet Şimşek’in getirilmek istendiği sürece ilişkin açıklama yapmasının ardından, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, konuya ilişkin Twitter’dan paylaşımlarda bulundu.

Çarşamba, 08 Şubat 2017 14:37
İzmir NHKM'de gerçekleştirilen "Politik tiyatronun dünü bugünü yarını" konulu söyleşide, görmezden gelinen, üstü kapatılan politik tiyatronun önemi vurgulandı. Söyleşide, burjuva tiyatrosunun çürüdüğü, sosyalistlerin tiyatrosundaki sorunların ortadan kaldırılması gerektiği, bunun çözümünü amatörlük olduğu, amatörlüğün ise bir işi sevgiyle yapmaktan geçtiği ifade edilerek, "Tiyatrocuların siyasal faaliyetlerde yer alması gerekmekte, bu tiyatrocunun topluma olan borcudur" denildi.

İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi "Politik tiyatronun dünü, bugünü yarını" konulu söyleşiye ev sahipliği yaptı. 

Pazartesi, 20 Şubat 2017 13:45
Kemal Okuyan

Referanduma gidilirken, karşımızda adlı adınca bir cephe var: Evet cephesi. Erdoğan ile Bahçeli arasındaki işbirliğinin örtülü kısmını bilemem, kimisi şantajdan kimisi ödülden söz ediyor. Ancak siyasal ve ideolojik açıdan bu iki aktör ve onların temsil ettiği toplumsal kesimler arasında yakın bir bağ mevcut. Hatta diyebiliriz ki, Evet’ler Osmanlı düşkünlüğünde birleşiyor.

Çarşamba, 01 Şubat 2017 07:48
TÜİK verilerinin açıklanması sonrası Erdoğan'ın 3 çocuk konusundaki bunca ısrarına rağmen çiftlerin bu öneriye pek kulak asmadıkları anlaşılıyor.

TÜİK dün 2016 yılı nüfus istatistiklerini yayınladı. Yıllık nüfus artış hızını (yani doğumlarla ölümler arasındaki fark) binde 13.5 olarak bildirdi. Oran 2011 yılından beri bu civarda seyrediyor.

ERDOĞAN'DAN ÇOCUK SAYISI KONUSUNDA ÖNERİLER

Cumartesi, 25 Şubat 2017 01:38
NHKM tarafından düzenlenen “Çürüme Edebiyatının Anatomisi” başlıklı Edebiyat Günleri etkinliklerinin ikinci gününde “Vasatın ‘Entel’ Gıdası: Dergiler” ve “Eleştirinin Çöküşü” konuları ele alındı.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nce düzenlenen, “Çürüme Edebiyatının Anatomisi” genel başlığı altındaki etkinlikler dizisinin İzmir’de 4 gün sürecek ve 9 oturumda gerçekleşecek olan bölümü sürüyor.

İlk oturumları önceki gün gerçekleşen Edebiyat Günleri etkinliklerinin ikinci gününde, “Vasatın ‘Entel’ Gıdası: Dergiler” ve “Eleştirinin Çöküşü” konuları tartışıldı.

Pazar, 12 Şubat 2017 01:00
Kemal Okuyan

Erdoğan geriye gitmeden yapamayacak olan bir siyasetçi, bunu kanıtladı. Dolayısıyla, Türkiye gericiliğinin imparatorluk sevdasının ötesine geçen, Osmanlı’da kendisini koruyacak bir iklim gören birinin zorlamasıyla Türkiye aşılmış-tükenmiş-yıkılmış bir modele sığdırılmaya çalışılıyor.

Çarşamba, 22 Şubat 2017 12:37
KKE, Ekim Devriminin değerli deneyimi ışığında, işçi sınıfının iktidarının politik hedefinin nesnel olarak zamanın karakterine bağlı olduğunu, yani hareketin öncüsünün hangi sınıf olduğunun belirleyici olduğunu benimsemiştir. Devrimin karakterini bu belirler; yoksa kimi komünist partilerin saptadığı gibi güç dengeleri değil.

soL'un notu: Yunanistan Komünist Partisi (KKE) Merkez Komitesi Sekreteri Dmitris Kuçubas'ın Brüksel'de düzenlenen Avrupa Komünistleri Konferansında yaptığı konuşmayı yayımlıyoruz.


EKİM DEVRİMİNİN YÜZÜNCÜ YIL DÖNÜMÜNDE KAPİTALİZMİN VE TEKELLERİN AVRUPA BİRLİĞİ

Pazartesi, 20 Şubat 2017 01:00
Serpil Güvenç

AKP iktidarı, 15 Temmuz  “FETÖ” darbe girişimini gerekçe yaparak,  büyük bir tasfiyeye girişti.

Cuma, 10 Şubat 2017 21:43
Diyanet İşleri Başkanlığı, Almanya’da “casusluk faaliyetleri" yürütmekle suçlanan imamları görevine son vererek geri çağırdı.

Almanya’daki Diyanet İşleri Türk- İslam Birliği (DİTİB) camilerinde görev yapan bazı imamların Ankara’ya bilgi notları göndererek “casusluk faaliyeti" yürüttüğü iddialarıyla baş gösteren krizde yeni bir aşamaya gelindi.

Perşembe, 09 Şubat 2017 01:00
Ali Rıza Aydın

Sermayenin ve devletin sınırsız tahakkümü ile “Cumhuriyet”in yıkımına konulacak son nokta yolculuğu birlikte ve son hızla devam ediyor. Eş zamanlı olarak OHAL kıyımı da devam ediyor.

Çarşamba, 08 Şubat 2017 09:15
Aydemir Güler

Eskiden güncel siyasetten özerk bir popüler kültür alanı vardı. Kimisi eğlenir, kimisi dinlenir, ülkenin siyasal tansiyonu ne kadar yükselmiş olursa olsun orada huzur bulunurdu. Kuşkusuz alanın siyaset dışı olduğu büyük bir yanılsama ve hatta kasti olarak kurgulanmış bir yalandı.

Pages