6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Çarşamba, 13 Temmuz 2016 01:15
Aydemir Güler

“Erdoğan iç savaşa mı hazırlanıyor” sorusu tartışılıyorsa, ortada bir yönetim sorunu kesinlikle var demektir. Kriz ülkesi olarak tarihin kayıtlarına geçen Türkiye’de bu saptamanın tek başına haber değeri olmayabilir. Ama yine de biraz sesli düşünmek yararlı olacaktır…

Başından başlayalım…

Çarşamba, 06 Temmuz 2016 02:30
Aydemir Güler

… hiç olmazsa Türkiye’de artık gelmiş olmalıdır!

Cumartesi, 09 Temmuz 2016 09:45
Aydemir Güler

Vatandaşlık ve dolayısıyla seçmenlik statüsü verme hamlesinin çok zekice olduğunu düşünmüyorum doğrusu. Birkaç seçim önce AKP’nin göçmenlere de oy verdirteceği yolunda dedikodular çıkınca yetkililerin yalanladığını hatırlarsınız. Ama bu içlerinden geçirmedikleri anlamına gelmiyordu, elbette.

Pazar, 24 Temmuz 2016 14:45
Aydemir Güler

Kim yaptı, ne kadar iktidar değişikliği hedeflendi, mevcudun ne kadarının konsolide edilmesi istendi, Batı neresindeydi, Doğu neresindeydi?

Soru çok. Doğal olarak yanıt da çok.

Çarşamba, 27 Temmuz 2016 11:00
Aydemir Güler

Darbe başarılı olsaydı, pratikte bugünkünden daha fazla baskı yaşanabilirdi tabii. Zaten uygulanamayan darbe bildirisinin sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasağı da bunun işaretiydi.

Ama 12 Eylül’ün bile kendisini geçici ve demokrasiyi kurtarma amaçlı olarak sunduğunu hatırlarsak muzaffer bir 15 Temmuz’un nasıl olacağını kurgulamak zor olmasa gerek.

Cumartesi, 02 Temmuz 2016 01:15
Aydemir Güler

Ana akım yorumcular ne kadar da saçma şeyler tartışıyorlar! Konu terör ve konunun malzemesi insan yaşamıysa, saçmalamak ölümden yana olmaktır…

Bizim “terör teorimiz” kuşkusuz güvenlik kriterleri, teknikler, istihbarat ilişkileri, organizasyon modelleriyle değil sınıflar mücadelesiyle ilgili olmalıdır. Sınıflar arasındaki mücadele siyasetin ta kendisi, yani özü çünkü.