6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Çarşamba, 08 Haziran 2016 07:00
Aydemir Güler

2016 yılının Ramazan ayının ilk günlerinden başlayarak belli olan, toplumu dinselleştirme operasyonunun tutmadığıdır. Ramazan ayı gelmesine geldi ve hatırı sayılır bir nüfus elbette oruç tutuyor. Elbette, en bir modern TV kanallarında, modernliğin dibine vurmuş bir sunucuya bomba haberi bile “şu mübarek Ramazan ayında…” diye verdirtiliyor.

Cumartesi, 04 Haziran 2016 01:15
Aydemir Güler

Tabii, Batıya seslenerek afra tafrası yapılmalı; ama mesajın “halk” tarafından alınacağı bilinerek.

Çarşamba, 29 Haziran 2016 08:00
Aydemir Güler

Erdoğan rejiminin adı böyle de konabilir. Bir: Türkiye aptallık tarafından yönetilmektedir ve aptallığın yürütücülerinin rejimin özelliğini kişiliklerinde de taşımaları kaçınılmaz oluyor. Başka türlüsü olmuyor zaten. Örneğin laik bir düzen kurulacaksa, bu kuruculuğun en azından laikler, tercihen ateistler tarafından gerçekleştirilmesi kuraldır.

Cumartesi, 18 Haziran 2016 08:00
Aydemir Güler

İçki içiliyor diye saldıran şu tuhaf yaratıklar sürüsünü görünce “ötekiler de saygılı olsaymış canım” diyen olmuş mudur acaba? Ramazan’da müzik dinlemek ve bira içmek inananlara ve Tanrıya saygısızlık olarak yorumlanır mı, dersiniz?

Çarşamba, 22 Haziran 2016 09:30
Aydemir Güler

Dün akşam 19.47’de girmiş soL portal Lübnanlı gazetecinin haberini. Muhammed Ballut’un istihbaratına göre önce ABD Türkiye’yi Suriye’de IŞİD’e karşı Suriye Demokratik Güçleri’nin öne çıkmasına ikna etmeye çalışıyor. Aslında emperyalist sistemin bir numarası ile en itibarsızların başını çeken ülke arasında bir “ikna ilişkisi” olması düşünülemez.

Çarşamba, 01 Haziran 2016 01:45
Aydemir Güler

Geçen hafta portal yazılarına ara verdiğim için bir özür borçluyum okurlara. Hele “ara” soL portalın onuncu yılını kutladığı günlerde verilmişse… Ama bu vesileyle Fransa’dan bize en fazla Erdoğan’ın Fransız polisine gönderdiği uyarıyla yansıyan konuya değinebilirim. Tahmin edeceğiniz gibi yolum oradan geçti bir vesileyle.