5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Cumartesi, 11 Haziran 2016 01:00
Özgür Şen

Türkiye halkı boğazına kadar borca batmış durumda ve gittikçe derinleşen bu borç sarmalı Türkiyeli emekçilerin hayat karşısında takındıkları tavrı ve siyasi tutumlarını doğrudan etkiliyor. Resmi rakamlara göre tüketici kredisi veya kredi kartı borcu nedeniyle takibe düşenlerin sayısı üç milyonu geçmiş durumda. Bu rakam hane halkı borçlarındaki artışla da uyumlu.

Salı, 21 Haziran 2016 01:15
Özgür Şen

Bugün Türkiye'de çok geniş bir kitle ülkenin hali hazırdaki koşullarını kabullenmiş durumda ve aslında tek bir şikayetleri var: Erdoğan. Memleketteki tüm işaretler ne yazık ki aynı gerçeği işaret ediyor; Erdoğan ve fazlasıyla onun şahsında somutlanmış ve ona mal edilmiş uygulamalar ortadan kalktığında herkes rahatlayacak.

Salı, 28 Haziran 2016 09:30
Özgür Şen

Önce İsrail'le anlaşma, sonra Putin'den özür... İkisi de bekleniyordu. İsrail'le anlaşma aylardır konuşuluyor, tarafların somut maddeler üzerinde müzakere ettiği biliniyordu. Süreç Rus uçağının düşürülmesinden sonra AKP'nin bölgede iyice yalnızlaşması nedeniyle hızlanmıştı. Ama gerginliğin zirvede olduğu anlarda dahi İsrail'le ilişkiler tamamen kesilmemişti.

Cumartesi, 18 Haziran 2016 01:30
Özgür Şen

İşçileşme geleneksel tarifle üreticinin üretim aracından koparılmasıyla ya da mülksüzleştirilmesiyle başlar. Köylü toprağını, küçük üretici tezgahını veya esnaf dükkanını kaybeder ve hayatta kalabilmek ve yaşamını sürdürebilmek için elinde satmak zorunda olduğu emeğinden başka bir varlığı kalmaz. Kimisi bir süre işsiz kalsa, şanslı azınlık doğrudan bir iş bulsa da sonuç değişmez.

Salı, 07 Haziran 2016 01:00
Özgür Şen

Türkiye'nin yakın tarihini emperyalizm kavramını kullanmaksızın anlayamazsınız. Bu herkesin birbirini durmaksızın Amerikancılıkla suçladığı bir ülkede garip bir uyarı olarak algılanabilir. Ama herkesin birbirini Amerikancılıkla suçlarken yine herkesin kurtuluşu ABD'den beklediği bir ülke burası.