5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Cumartesi, 26 Mart 2016 01:15
Orhan Gökdemir

Uzun gericilik yıllarının ölü toprağını üzerimizden atıyoruz…

Devleti ve cumhuriyeti ölü ele geçiren Siyasal İslamcılığın devlet boşluğundan ibaret olduğu artık anlaşılmıştır. Kendi devriminden ürkmüş burjuvazinin mezar kazıcıları olarak geldiler, ölüyü gömdüler ve tükendiler.

Cumartesi, 19 Mart 2016 08:15
Orhan Gökdemir

Çok kısa bir sürede “barış”ın tabu olduğu günlerden “savaşın” tabu olduğu günlere geldik. Kısa “barış” günleri uzun süreceği anlaşılan bir “savaş” dönemine açıldı üstelik. Kan kokusunun çoğunluğun başını şimdiden döndürdüğünü dehşetle izlemekteyiz.  Şairin dediği gibi “kan var bütün kelimelerin altında…”

Cumartesi, 12 Mart 2016 08:15
Orhan Gökdemir

Bizim siyasal İslamcılarımızın tarihe ve topluma kendi tarihlerinin gelgitleriyle şekillenmiş tuhaf bir bakışı var. Kendilerine sorarsan muhafazakârlar. Ama mevcudu yıkmaya ve yerine yenisi yapmaya pek hevesliler. Geçmişe duydukları özlem belirgin ama geçmişten kalanı korumakta pek gönülsüzler.

Salı, 22 Mart 2016 01:15
Orhan Gökdemir

Kardeşim Enver Aysever’le birlikte CNNTürk ve Halk TV’den kovulalı beri “haber kanalları” ile ilişkimi kestim. Rus kanalı RT’den izliyorum ülkede olup biteni. Cumartesi akşamı bu orucu bozdum. HaberTürk’te hem “sol” tartışılacaktı, hem de Aydemir Güler konuklar arasındaydı. Bu kanal uzun zamandır bir “dönüşüm” içinde.

Salı, 08 Mart 2016 01:00
Orhan Gökdemir

Tez Karl Polanyi’nin; Piyasa toplumuna oranla Feodal toplum aslında organik bir toplumdur. Bu yanıyla pek çok açıdan feodalizm, piyasa toplumundan daha insanidir! Kimse ekonomik sistem karşısında yalnız değildir anlamında söylüyor bunu Polanyi.