6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Cuma, 17 Temmuz 2015 01:45
Mustafa Kemal Erdemol

Mümtazer Türköne’nin Ali Bulaç’ı kaynak göstererek ortaya attığı, HDP’li İslamcı Altan Tan’ın da  "İslami ve Kürt oluşumları içinde devletin ajanı hep olmuştur" diyerek katıldığı tartışma “İslamcı ajan”pek ibretlik doğrusu.

Pazar, 26 Temmuz 2015 09:00
Özkan Öztaş

Suruç’un fotoğrafını görmek için öncesine gitmek gerek biraz. Çok gerilere değil. Reyhanlı’yı unutmak olmaz ama.

AKP’nin, Yeni Osmanlıcılık hayalleri ile gözünü diktiği Ortadoğu’da iki önemli silahı vardı. Biri İslamcılık diğeri de bunun uzantısı İslamcı çeteler.

Cuma, 03 Temmuz 2015 08:15
Mustafa Kemal Erdemol

Yandaşlıkla voleyi vurmuş bir işadamı olduğu kadar, Erdoğan’a duyduğu “aşkıyla” da yakinen bildiğimiz Ethem Sancak’ın gazetelerinden birinde yazan Cem Küçük’ün, gelmiş geçmiş en yandaş yazarlardan biri olan Akif Beki’ye yönelttiği hakaretlerini okuduğumda tabii ki şaşırmadım. Küçük bey, yazısında Beki’den, yalaka, şeytan, iblis, yağdanlık gibi ifadelerle söz ediyordu.

Perşembe, 23 Temmuz 2015 08:15
Ahmet Çınar

Bundan 22 yıl önce Hürriyet gazetesinin Sivas’taki gerici kalkışma ve katliamı, “Aziz Nesin isyanı” manşetiyle vererek, sanık sandalyesine laiklik ve aydınlanma savunucusu Aziz Nesin’i oturtmasını unutabilir miyiz?

Perşembe, 23 Temmuz 2015 00:45
Nevzat Evrim Önal

Bu coğrafyada islamcı barbarlığın elinde can veren tüm aydınlık insanların anısına saygıyla…

Perşembe, 16 Temmuz 2015 01:45
Nevzat Evrim Önal

Geçen haftadan, gözümün önünden gitmeyen iki kare var. Birincisi Ramazan vesilesiyle dağıtılan 100 liralık yardımı Elazığ'ın Zübükzade kılıklı AKP'li belediye başkanının elinden alırken fotoğrafı çekilen çarşaflı kadının yüzündeki hiçleşme ifadesi.