6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Cumartesi, 21 Temmuz 2012 10:39
Uğur Hüküm

12 aylı yıllar zaten hızlanmıştı. 11 aylılar daha da hızlı gidiyor. Dolayısıyla yeni Ramazan göz açıp kapayıncaya kadar geldi. Eskiden Ramazan ayları buralarda pek dikkat çekmezdi.

Cumartesi, 02 Haziran 2012 10:30
Uğur Hüküm

Recep Tayyip Erdoğan iktidarının son zamanlarda çağdışı ve ilkel söz ve tavırları Fransız basınında geniş yer bulmakta. Kürtaj konusuna değinilse de özellikle İstanbul Tiyatro Festivali vesilesiyle gündeme gelen kamu tiyatrolarının özelleştirilmesi tehditi turnusol kâğıdı gibi AKP iktidarının karanlık yüzünün teşhir edilmesini kolaylaştırıyor.

Cumartesi, 26 Mayıs 2012 10:30
Uğur Hüküm

Ne yerimiz, ne zamanımız, ne de uzmanlığımız Siyasal ya da Angaje/Yanlı Sinema’nın derinlemesine tanım ve yorumlarına uygun değil.

Cumartesi, 28 Nisan 2012 10:30
Uğur Hüküm

(Ön not: Yılbaşından beri okurlarımıza her ay bir kez Fransa’da çıkan ve bir biçimde Türkiye’yi ilgilendiren kitapların kısa bir tanıtımını yapma sözü vermiştik. Siyaset gündeminin önemine rağmen Nisan ayını bitmeden sözümüzü yerine getirelim istedik. UH)

Cumartesi, 24 Mart 2012 09:31
Uğur Hüküm

Tam bu satırlara başladığım sırada, yani 23 Mart Cuma sabahı bilgisayarımın ekranına ajanslardan yeni bir kamuoyu araştırmasının sonucu ulaştı.

Cumartesi, 07 Ocak 2012 10:42
Uğur Hüküm

Bu haftadan itibaren ayda bir kez Fransa’da Türkiye etrafında veya Türkçe’den çevrilerek yayınlanan kitapları, birtakım süreli yayınların dosya biçiminde Türkiye özel sayılarını, hazırladıkları çalışmaları tanıtmak istiyoruz. Bu konuda önceliği yeniliklere verip her yazıda bir biçimde önemsediğimiz daha eski bir iki yayını da (bugün hariç) kısaca eklemek niyetindeyiz.