10 sonuçtan 1 - 10 arası gösteriliyor
Perşembe, 01 Ekim 2009 16:29
Financial Times gazetesi, Doğan Yayın’a verilen cezanın daha önceki hükümetlerin kimi uygulamalarına benzetti.

Financial Times (FT) gazetesinde yer alan başyazılardan biri “Türkiye’nin kendi kalesine attığı gol” başlığını taşıdı.

Cuma, 30 Ekim 2009 08:30
Merdan Yanardağ

Türkiye yeniden Genelkurmay Başkanlığı karargâhında hazırlandığı ileri sürülen ve adının “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” olduğu belirtilen belgeyi tartışıyor.

Cuma, 16 Ekim 2009 10:30
Emniyet Müdürlüğü’nün ülkücülerce gerçekleştirilecek bir eylemi son anda önlediği haberi, eski bir ülkücü olan Taha Akyol tarafından duyuruldu. Olay, diğer provokasyonlara da ışık tutuyor…

Milliyet gazetesinin eski ülkücü yeni muhafazakâr yazarı Taha Akyol, önceki gün oynanan Ermenistan-Türkiye Dünya Kupası eleme maçında ülkücülerce düzenlenecek bir eylemin, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından son anda önlendiğini yazdı.

Cuma, 09 Ekim 2009 13:35
Yeni Harman Dergisi "Liberaller ile ulusalcıların tek ortak noktaları ondan nefret etmeleri" diye tanıttığı Cüneyt Ülsever ile çeşitli konularda tartışma yaratacak bir röportaj yaptı.

AKP'nin Kürt Açılımı'ndan geri dönüş sinyalleri verdiğini söyleyen Ülsever, Başbakan'ın ABD dönüşü yaptığı açıklamaları geri dönüş merasimi olarak değerlendirdi. Ülsever, Erdoğan'ın en önemli sorunlarından birinin Milli Görüş tabanını ikna edememek olduğunu iddia etti.

Pazar, 25 Ekim 2009 20:00
8 Kasım’da İstanbul’da yapılacak miting için hazırlıklar devam ediyor.

Alevi Bektaşi Federasyonu’nun 8 Kasım’da İstanbul’da düzenleyeceği miting için bugün, Kadıköy Belediyesi Brifing Salonu’nda bir basın toplantısı ve forum düzenlendi. Saat 13.00’te başlayan toplantı, geçen yıl Ankara’da yapılan mitingin görüntüleri ile başladı.

Pazartesi, 05 Ekim 2009 14:08
Alper Birdal

Perşembe günü gerçekleşen TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu toplantısında Ali Koç’un sarf ettiği sözleri hatırlayalım: “Bu konuda (vergi) fazla sessiz kaldık. Destek vermemiz, sahip çıkmamız gerekirdi. TÜSİAD olarak etkimizi kaybediyoruz. Gerektiğinde yumruğumuzu masaya vurmamız lazım. TÜSİAD’ın yönetim tarzını doğru bulmuyorum. MÜSİAD’dan bile daha güçsüz algılanmaya başladık.

Cuma, 23 Ekim 2009 12:00
Merdan Yanardağ

Türkiye tuhaf bir tarihsel dönemeçten geçiyor. Amerikancı, neo-liberal ve muhafazakâr bir iktidar (siz buna belli rezervlerle İslamcı da diyebilirsiniz), bu ülkenin kadim sorunlarından birine ilişkin kapsamı bilinmeyen, içeriği resmen açıklanmayan bir “açılım” projesini ortaya atıyor ve bu politik hamleye sosyalist solun bazı sektörleri -utangaç biçimde de olsa- büyük bir destek veriyor.

Pazartesi, 12 Ekim 2009 10:00

Mehmet Eroğlu’nun 11. romanı “Mehmet” Fay Kırığı başlıklı üçlemenin ilk kitabı olarak geçtiğimiz aylarda raflardaki yerini aldı. Kitabın arka kapağından faydalanarak romanın özetini şöyle yapmak mümkün: Hakkâri'deki askerliğin ardından on yıl boyunca hiçbir işte dikiş tutturamayan kitabın kahramanı Mehmet Esen, 2005 Temmuz'unda İstanbul'dan cazip bir iş teklifi alır.

Pazartesi, 05 Ekim 2009 10:30
Aydınlar bir araya gelerek “Kürt sonunu”nu tartıştı ve AKP'nin “Kürt açılımı”nın karşısına “Emperyalizmi dışlayan Türkiyeli bir çözüm istiyoruz”metnini Türk ve Kürtlerin alternatifi olarak ortaya koydular.

13 Eylül'de Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) çağrısıyla bir araya gelen aydınlar, “Kürt sorunu”nu ve AKP Hükümeti tarafından gündeme getirilen “Kürt açılımı”nı tartıştılar ve “Emperyalizmi dışlayan Türkiyeli bir çözüm istiyoruz” başlıklı bir metin kaleme aldılar.

Cuma, 09 Ekim 2009 10:30
Merdan Yanardağ

Her çağın öne çıkan, değer kazanan ve belirleyici olan kurumları bir "felsefesi", estetik anlayışı ve yaşam tarzı vardır. İnsanlığın içine girdiği yeni tarihsel dönem, biraz da moda olan kavramlarla belirtirsek, "iletişim ve bilgi çağı" diye tanımlanıyor. Bu çağın en etkili güç ve iktidar araçlarından biri de kuşkusuz medyadır.