21 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 12 Nisan 2009 10:30
AKP döneminde iyice zenginleşen islamcı patronların evlerini yapan iç mimar Şafak Çak'ın anlattıkları, burjuvazinin bu kesiminin yaşam tarzı hakkında ilginç ipuçları veriyor.

soL (HABER MERKEZİ) "İslamcı burjuvazinin iç mimarı" olarak bilinen Şafak Çak'ın Vatan gazetesine verdiği röportaj, Refah Partisi döneminde doğan, AKP döneminde ise iyice serpilen dinci patronların yaşam tarzları konusunda ilginç bilgiler veriyor.

Pazartesi, 20 Nisan 2009 10:30
Avrupa Birliği’nin polis örgütü tarafından yıllık yayınlanan 2008 “Terörizm” raporu açıklandı. İslamcı teröre kaynaklık eden ülkelere bu yıl Pakistan’ın da katıldığı görülen raporda, eylemlerin çoğunluğunun El Kaide referanslı “bireysel” eylemciler tarafından gerçekleştirildiğine dikkat çekiliyor.

soL (HABER MERKEZİ) Avrupa Birliği'nin polis kuruluşu EUROPOL tarafından her yıl yayınlanan "Terörizm - Durum ve Eğilimler Raporu" (TE-SAT) 2008 yayınlandı.

Pazar, 19 Nisan 2009 10:30
Somali Meclisi, şeriatı ilan eden yasayı oybirliğiyle onayladı.

soL (DIŞ HABERLER) Somali'de Şerif Şeyh Ahmet liderliğindeki geçici hükümetin şeriat önerisi, parlamento tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

Siyasi uzlaşmanın bir türlü sağlanamadığı ülkede muhalefet, siyasi diyaloğun tekrar başlayabilmesi için geçici hükümete şeriat yasasını meclise getirmesini şart koşmuştu.

Perşembe, 30 Nisan 2009 10:30
Taliban militanlarının kontrolüne geçen eyaletleri geri almak üzere Pakistan ordusunun operasyonu sürerken, halk ikiye bölündü. Pakistan halkının yarıdan fazlası, Taliban’ı işgale karşı savaşan kahramanlar olarak görüyor.

soL (DIŞ HABERLER) Pakistan hükümetinin geçen haftanın sonunda başlattığı operasyon ilerledikçe, ülkedeki durum daha da karmaşık bir hal alıyor. Gelen bilgiler, Taliban'ın güçlü olduğu kuzeybatı eyaletlerinde kimi kentlerin tekrar hükümetin denetimine girdiğini gösteriyor.

Cuma, 03 Nisan 2009 19:25
Merdan Yanardağ

AKP hükümeti ve bu hükümetin zihniyet dünyası için bir referanduma dönüşen 29 Mart 2009 yerel seçimleri, çok yönlü bir değerlendirmeyi hak ediyor.

Cumartesi, 25 Nisan 2009 10:35
TSK, Poyrazköy’deki kazılarda bulunan silah ve mühimmat konusunda sessizliğini koruyor. Kazılarda bulunan mühimmat kapsamında gözaltına alınanlardan biri emekli üç subay tutuklandı.

soL (HABER MERKEZİ) Ergenekon soruşturması kapsamında 21 Nisan'da Poyrazköy'de başlayan kazı çalışmalarında dün yeni bir cephanelik daha bulundu. Cephanelikteki silah ve mühimmatın daha önce bulunanlardan daha fazla olduğu belirtiliyor. Halen süren kazıya ilişkin olarak gözaltına alınanlardan emekli binbaşı L.

Çarşamba, 15 Nisan 2009 21:00
Dağıstan'da pazartesi günü öldürülen El Kaide yöneticisinin Türkiye vatandaşı olduğu açıklandı.

soL (HABER MERKEZİ) Rusya güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamada, Salı günü Dağıstan'ın Hasavyurt köyünde güvenlik güçleri ile çatışmaya giren bir kişinin öldürüldüğü, yapılan araştırmalar sonucunda ölen kişinin Türkiye vatandaşı Ziya Peçe olduğu ve bu kişinin El Kaide'nin Dağıstan temsilcisi olduğu belirtildi.

Pazar, 12 Nisan 2009 10:30
Aydemir Güler

1970'lerin ortalarında daha solculuğa yeni başlamıştım.

Ama yine de Milli Selamet Partisi'nden, yok milli burjuvazinin partisi, yok anti-emperyalist taşra sermayesi, yok anti-tekel küçük burjuvazi diye müttefik kuvvet türetmeye çalışan tezleri, sadece yadırgamayıp bayağı güldüğümü hatırlarım.

Dönüp dolaşıp aynı şeylere gülmek, pek iyi bir espri anlayışı sayılmaz...

Cumartesi, 04 Nisan 2009 11:04
Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenen bir panelde konuşan Kürt aydın Altan Tan, Kürt sorununun çözümünü Osmanlı toplum modelinde ve ümmetçilikte tarif eden açıklamalarıyla dikkat çekti.

soL (HABER MERKEZİ) Kürt aydını Altan Tan, Bilgi Üniversitesi'nde düzenlenen "Kürt sorunu kimin sorunu" başlıklı panelde konuyla ilgili görüşlerini açıkladı. Tan'ın Osmanlı toplum modelinden övgüyle söz ederken, Kürtlerle Türklerin birlikte yaşamasını ümmetçilikle ilişkilendirdiği gözlendi.

Salı, 21 Nisan 2009 10:30
Orhan Aydın

Yok benim aklım almıyor bu işi!

Bunların iyi bir senaryo danışmanları filan var diye düşünmeye başladım.

Her şeyin bu kadar iç içe geçtiği, biri biterken bir diğerinin bitenin içinden çıktığı, sonra da giderek büyüyen ve bir türlü sonu belli olmayan bir senaryo yazmak, ustalık ister.

Salı, 14 Nisan 2009 11:42
Kemal Okuyan

Dün AKP hükümeti, 29 Mart'tan sonra kendisinden "itidal" bekleyenleri yanılttı. Neydi iddia, "oyları gözle görülür ölçüde azalan hükümet artık daha uzlaşmacı, daha dikkatli olacak, öyle aklına geleni yapmayacak"! Bu değerlendirmelerin ne kadar yanlış olduğunu daha ilk günden göstermeye çalıştık, seçim sonuçlarının AKP'yi ABD ve AB karşısında daha teslimiyetçi yapacağını yazdık.

Pazartesi, 27 Nisan 2009 10:30
Alper Birdal

24 Nisan şenlikleri, Barack Obama'nın Temsilciler Meclisi'nde yaptığı konuşmada 1915 olaylarına ilişkin Ermenice "Medz Yeghern", yani Büyük Felaket ifadesini kullanmasıyla açıldı. Şenlikler beklendiği gibi ABD'de değil, Türkiye'de devam etti.

Cuma, 24 Nisan 2009 10:30
Merdan Yanardağ

Ergenekon soruşturmasının 12. dalgası liberal çevrelerde derin bir şaşkınlık yaratmış gibi görünüyor. Operasyonun Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) gibi laik tavrı belirgin eğitim kuruluşlarına uzanması Prof. Türkan Saylan gibi bir tür "dokunulmazlık" zırhına sahip kişileri de içine alması, bu şaşkınlığın başlıca nedenini oluşturuyor.

Çarşamba, 15 Nisan 2009 10:30
Selim Yalçıner

DÜNYA SOLA DÖNÜYOR - AVUSTURYA yazıları

Neo-Osmanlı'yı biliyoruz. Ayrıntılarını Ahmet Davutoğlu'ndan öğrenebiliriz. Neo-Taliban, yeni bir deyim. Kulagımıza henüz aşina değil, ama olabilir. Kim kullanmış ki bu deyimi?

Ralph Peters. Ralph Peters nedir?

Çarşamba, 15 Nisan 2009 17:55

Memlekette neler oluyor? ABD emperyalizminden güç alan İslamcı-milliyetçi faşizm dalga dalga muhalif olan herkese saldırıyor. Saldırganlığa zemin hazırlamak için akla hayale sığmayan komplo teorileri üretiliyor.

Pages