17 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 05 Şubat 2009 10:00
Rusya'da Davos'la ilgili olarak yayınlanan bir değerlendirme yazısında, Erdoğan'ın "dışadönük İslamcı" olduğu iddia edildi.

soL (HABER MERKEZİ) Rusya'nın Rosbalt haber ajansı tarafından yayınlanan bir değerlendirme yazısında, Erdoğan'ın "dışadönük islamcı" olduğu iddia edildi. Maksim Malkosh imzalı yazıda, Erdoğan'ın iç siyasette yapamadığını dış siyasette yaptığı iddia edilirken, iç siyasette "daha İslamcı" olamamasının nedeni olarak da ordu gösterildi.

Pazartesi, 02 Şubat 2009 09:45
Davos'ta yaşananların ardından, Erdoğan'ı Abdülhamid'e benzetme ve her ikisine övgüler yağdırma yarışı başladı. İslamcı basında "Osmanlı'ya dönüş" hülyaları ve cumhuriyet ile hesaplaşma arzusu atbaşı gidiyor.

soL (HABER MERKEZİ) Başbakan Erdoğan'ın İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile tartışıp Davos Zirvesi'ni terk etmesinin ardından, İslamcı basın, Erdoğan'ı 2. Abdülhamid'e benzetme konusunda ağız birliği yapmış görünüyor.

Cuma, 13 Şubat 2009 15:15
Almanya İçişleri Bakanı Schäuble, İslamcı örgütlerin gençleri internet yoluyla etkilediklerini söyleyerek, "belki de şunu hafife aldık: Gençlerin bugün bile daha adil bir dünya vadeden devrimci bir hareketin parçası olma isteklerinin ne ölçüde büyük olduğunu..." dedi.

soL (HABER MERKEZİ) İngiltere ve Hollanda büyükelçiliklerinin 11-12 Şubat tarihlerinde Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenledikleri "Radikal İslamcılıkla Mücadele" konulu sempozyumda, "Uluslararası terörizm ve radikal İslamcılıkla mücadelede işbirliği" konusu ele alındı.

Cumartesi, 07 Şubat 2009 20:04
Başbakan Erdoğan, dün CHP’yi “dini siyasete alet etmek”le suçlamasının ardından, bugün de “Tereciye tere satmayın” dedi.

soL (HABER MERKEZİ) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin "Tüm Türkiye Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısında" yaptığı konuşmada, CHP'nin Kuran kursu açılımına dönük eleştirilerini sürdürdü. Erdoğan, "Tereciye tere satmanın ne anlamı var" dedi.

Cuma, 20 Şubat 2009 02:14
Kuzey Irak Parlamentosu'nun Parlamentolararası İlişkiler Komitesi Başkanı Arez Abdullah Kuzey Irak'ta gerçekleştirilen Abant Platformu toplantısının zaman kaybı olduğunu söyledi.

soL (HABER MERKEZİ) Erbil'de 15-16 Şubat tarihlerinde toplanan Fethullah Gülen'e bağlı Abant Platformu'nun "Barış ve Geleceği Birlikte Aramak" başlıklı konferansını değerlediren Parlamentolararası ilişkiler Komitesi Başkanı Arez Abdullah "zaman kaybı" dedi.

Cumartesi, 21 Şubat 2009 10:00
Kemal Okuyan

Önce Irak'ta direnişin Amerikan askerlerine kök söktürmesiyle tartışılmaya başlandı. Direnişe güç katan örgütlenmelerin hatırı sayılır kısmı İslamcıydı. Pek "ılımlı" da sayılmazlardı, zaten İslamcının ılımlısından daha çok Amerikancısını anlamak gerekiyordu. Ama bir gerçek daha vardı, İslamcının "ılımlı" olmayanın da köken ya da mazisinde ABD parmağı bulunması neredeyse bir kuraldı.

Pazartesi, 09 Şubat 2009 10:00
Erdoğan İsrail basınının iki ülkenin ilişkilerine zarar vermesinden şikayetçi, İsrail basını ise AKP'nin Yahudilere karşı hoşgörüsüz olduğu iddiasında.

soL (HABER MERKEZİ) Başbakan Tayyip Erdoğan ile İsrail basını arasında başlayan tartışma, yeni boyutlar kazanarak sürüyor. Son olarak, Erdoğan, İsrail basınını iki ülke arasındaki ilişkilere zarar verebilecek provokasyonlardan uzak durması konusunda uyardı.

'Ayak oyunu yapmayın'

Perşembe, 26 Şubat 2009 10:00
Başbakan Erdoğan, İngiliz Guardian gazetesine verdiği demeçte, İran'ın ABD ile husumetinin giderilmesi için Türkiye'nin arabuluculuğunu istediğini söyledi.

soL (HABER MERKEZİ) Başbakan Tayyip Erdoğan, İngiliz Guardian gazetesine, İran'ın, ABD ile ilişkilerin onarılması için Türkiye'nin arabuluculuğunu istediğini söyledi. Erdoğan, İran'ın bu isteğinin, daha önce Bush yönetimine, şimdi de yeni ABD Başkanı Barack Obama'ya aktarıldığını bildirdi.

Pazartesi, 02 Şubat 2009 10:03
İsrail’in “dökme kurşun” operasyonundan zaferle çıktığını ilan eden ve saldırılara direneceklerinin altını çizen Hamas örgütünün lideri Halid Meşal hafta sonu İran’daydı.

soL (DIŞ HABERLER) Hamas'ın İsrail karşısında kazandığı zaferi ilan etmek için diplomatik tura çıkan Meşal Pazar günü İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinecat'la görüştü.

Pazartesi, 23 Şubat 2009 10:45
Kemal Okuyan

Tekrar vurgulamak durumundayım, Türkiye'de olup bitenler ciddiye alınmalı!

Salı, 10 Şubat 2009 11:41
Kemal Okuyan

Hurşit Tolon da tahliye edildi. Ergenekon sürecinde tutuklu orgeneral kalmadı. Soruşturmaya kenardan eklenen bazı sanıklar da hızla tahliye ediliyor. Yorumlar hemen gelmeye başladı, askerle hükümet anlaştı diye... AKP'ye daha büyük bir tutku ile bağlananların, soldan ve de sağdan, iddiaları şu: Asker direniyor, AKP'ye bazı şartlar dayattı!

Pazartesi, 16 Şubat 2009 10:00
İlker Belek

Davos şovuyla kesinleştiği gibi, Türkiye içinde bulunduğu geniş bölgede yeni görevlere soyunuyor, yeni görevler talep ediyor. Bu misyon, emperyalizmin bölgesel planları içinde anlamlı bir yere oturuyor, kabaca kabul görüyor.

Salı, 10 Şubat 2009 13:00
Türkiye Komünist Partisi 9. Kongre Türkiye Konferansı önümüzdeki dönem uygulayacağı kararları açıkladı.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye Komünist Partisi 9.

Perşembe, 05 Şubat 2009 10:00
Mehmet Bozkurt

KENTİN SESİ - ANKARA yazıları

Pazartesi, 16 Şubat 2009 10:54

(Modernite, Savaş ve Mekan Politikaları Üzerine Bir Çözümleme)

Pages