7 sonuçtan 1 - 7 arası gösteriliyor
Cuma, 27 Kasım 2009 09:30
Yurdakul Er

Artık kimsenin Milli Mücadele’de düşmana ilk kurşunun İzmir’de atıldığı türünden iddialarda bulunması ve bunun ciddiye alınması mümkün değil. O iş, daha önce Anadolu’da başladı. Şimdi insanlarına kötü gözle bakılan bölgelerde, kardeş Kürt halkımızın bağrında. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu babaları da, o halkın bağrında kurtuluş komiteleri kurma şansı elde etti.

Cuma, 28 Ağustos 2009 10:30
Yurdakul Er

Türkiye’nin tasfiye sürecinde dinin nasıl bir rolü var?

Her şey ortada gibi görünüyor, ama biz yine de yeni yanıtlar arayabiliriz.

Cuma, 10 Temmuz 2009 10:30
Yurdakul Er

Tipik bir yabancılaşma efektiyle karşı karşıyayız: Yeni dönemdeki kitle hareketlerini, epeydir medya, internet ve mobil telefon türleri, kısaca "bilişim" sektörü, taşıyor. Art arda gelen Doğu Avrupa "başarılarının", hani şu renkli karşıdevrimlerin rüzgarıyla, ABD'nin CIA üzerinden ve İran'a yönelik olarak kesenin ağzını özellikle bu sektör için açtığı biliniyor.

Cuma, 03 Nisan 2009 10:30
Yurdakul Er

Neredeyse 10 yıldır bağırdığımız, üstelik hep birlikte ve soL çerçevesinde bağırdığımız bir gerçeği, artık herkes görür oldu. Gerçi çoğunun yine pek umurunda değil. Ama görüyorlar.

Cuma, 20 Mart 2009 10:00
Yurdakul Er

Berbat bir durum bu. Hain yazıcı Orwell'ın komünizme küfür olarak kaleme alıp aslında kapitalizmin bugününü imleyen "1984"ü bile gölgede bırakacak şekilde ve Türkiye'de de yarattılar.

Cuma, 23 Ocak 2009 10:00
Yurdakul Er

Doğu'yu bir an için bir yana bırakalım. Hani şu iliklerine kadar sömürülen ve emperyalizmin uşağı bir islamın da egemen din ve siyaset olduğu Şark'ı. Oradan, daha doğrusu "buradan", bir şey çıkmayacağına inananlar zaten ezici çoğunluğu oluşturuyor.

Biz, "demokrasinin beşiği" falan da denilen Batı'ya bakalım.

İnsan malzemesini karşılaştıralım.

Cuma, 09 Ocak 2009 10:27
Yurdakul Er

Bizim katiller onlara veya onların katilleri de bizimkilere benziyor.

Galiba gericilik, en çok birbirinden kopya çekiyor.

İsrail, Osmanlı gibi kaotik ve belki çok zengin, ama çok da acımasız bir siyaset harmanından çıkan Türk politikasını hiç ciddiye almaz olur mu?