3 sonuçtan 1 - 3 arası gösteriliyor
Salı, 04 Kasım 2008 12:17
Kemal Okuyan

Gaf diyen var, cahillikle suçlayan da... Başbakan Erdoğan'ın "vatandaş kendini savunacak" türünden bir açıklama yapıp, "vatandaş"ın Kürt göstericilerin üzerine pompalı tüfekle ateş etmesini anlayışla karşılamasının bir kaza olduğuna inanmamızı istiyorlar. Medyamızda ortalığı yatıştırmaya dönük bir iyi niyet olsa, susacağız, hiç kaşımayacağız.

Salı, 18 Kasım 2008 09:57
Kemal Okuyan

Çok değil, bundan 3-4 ay öncesine kadar, "Türkiye'de demokrasinin savunulması, AKP'nin darbecilere karşı savunulmasından geçiyor"du. "AKP karşıtlığı, örtülü ordu şakşakçılığı ve postal yalayıcılığı anlamına geliyor"du. "AKP'yi istemiyoruz diye sokağa çıkanlar, çaktırmadan orduyu, CHP'yi, istemiş oluyorlar"dı. "CHP, AKP'den daha sağcı, hatta faşist bir parti"ydi.

Salı, 11 Kasım 2008 12:46
Kemal Okuyan

Bundan dört gün önce Ekim Devrimi'nin 91. yıldönümüydü. Büyük hem de çok büyük bir devrimdi ama Sovyetler Birliği ortadan kalkalı beri, eksik ve biraz havada. Ardından gelen kuruluşu, insanlığın eşitlikçi bir toplum yolunda elde ettiği muazzam kazanımları, daha sonra bir bir geri alınsa da, yok saymak mümkün değil belki ama açıkçası Ekim Devrimi'ni "kutlamak" insanın içinden gelmiyor.